Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elestem a kinai üzletben cipöpróbálás közben, komoly könyökficamom lett, az alábbiak szerint érdemes megpróbálni kártérítést kérni? fórum

Elestem a kinai üzletben cipöpróbálás közben, komoly könyökficamom lett, az alábbiak szerint érdemes megpróbálni kártérítést kérni? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 13. 20:44
reménytelen..
22. 5e48d37001 (válaszként erre: 15. - Gerduska)
2009. máj. 17. 22:42

Hát ez elég szomorú eset.

De a fogyasztóvédelem sajnos semmit nem fog tudni lépni az ügyben.Mert szerintem előszőr hozzájuk kéne fordulni.Ugyanis be kellett volna jegyezni akkor és ott a vásárlók könyvébe,hogy mi is történt,és utána az orvosi papírokkal tudnád igazolni,hogy milyen súlyos baleset is ért.

amikor a vásárlók könyvébe beírnak,akkor 1 példány az üzleté,1 a vásárlójé 1 pedig a polgármesteri hivatalé,ahol kiállították a működési engedélyt,és ők kiszállnak kivizsgálják,ha kell tovább küldik a fogyasztóvédelemnek,de mindenféleképpen írásos nyoma marad az esetnek.

A kamerás felvételeket meg akkor tüntetik el amikor csak akarják.

Én azt javaslom,hogy keresd fel a fogyasztóvédelmet és kérj tőlük tanácsot,hogy mennyi az esélye annak,hogy kártérítést kapj.

Mihamarabbi gyógyulást neked!

21. Szilvóca (válaszként erre: 15. - Gerduska)
2009. máj. 17. 22:27
A kamera lehet csak álca volt.Én is dolgoztam egy helyen,nem kínai volt,ott is volt kirakva kamera,de csak a burkolata.Egy másik helyen is volt,ott minden nap,vagy minden másnap hazavitte a főnök aztán újra másnap ugyan azt a kazettát tette be.
20. Roni24
2009. máj. 17. 22:17

Szia!


Én szerintem se érdemes pert indítani! Ott voltak a székek, leülhettél volna, oké, hogy eszedbe se jutott, hogy ekkorát fogsz zuhanni papucspróbálás közben, de ők (az üzlet) ezzel simán védekezhetnek! Nem mondhatod, hogy még szék se volt amire leülhettél volna, és azért kellett állva próbálnod! Sajnos ez egy szerencsétlen baleset volt, ami kis részben a te """hibádból""" történt!

Szerintem ne bajlódj ezzel, sokáig tartana és nem hinném, hogy te jönnél ki nyertesen belőle!

Jobbulást, gyógyulj meg mihamarabb!!

19. Serry
2009. máj. 17. 21:38

Per esélytelen. Ha ezt akarnád látleletet kellett volna kérned a balesetin, mert egy sima záró nem bizonyító erejű.

Gyógyulj meg és ha legközelebb arra jársz tedd szóvá,hogy múltkor elestél és senki nem segített. Emberségből nullák!

18. mimi2
2009. máj. 17. 21:32

Én visszamennék,és megnézném azt a parkettát mégegyszer!

Ha tényleg annyira csúszik,szólnék érte.

nem hiszem,hogy annyira tisztaságmániások lennének,de vannak olyan padlóápoló szerek,amivel ha felmos az ember,vagy átkeni a padlót,tuti elesik.

Lehet,hogy ilyet használtak.

Szólni meg azért szólnék,hogy nehogy mondjuk egy gyerek legyen a következő áldozat.

17. emagdi (válaszként erre: 15. - Gerduska)
2009. máj. 17. 21:07
biztos az üzlet parkettája is kínai:))
2009. máj. 17. 21:05

amerikában simán beperelhetnéd őket...és valószínüleg nyernél is..


jobbulást ...

2009. máj. 17. 21:02

köszönöm mindenkinek a jókivánságokat.

csak ugye mindenki mondogatja hogy igy meg ugy járj utánna...stb..és benne van a bogár a fülembe..

egyébként kamera van az üzletbe,az tuti felvtte ..

de igazábol én is gondoltamhogy nem érdemes..

csak kicsit bosszantó,mivel ugy érzem az üzlet parkettája is hibás....de mindegy végülis.

fájni igy is ugyis fáj..:)

14. 707655fba1 (válaszként erre: 12. - Gerduska)
2009. máj. 17. 20:56

Én még nem jártam így.

A véleményem viszont az, hogy utólag már nem fogod tudni bizonyítani, hogy az üzletben történt a baleset!

13. emagdi
2009. máj. 17. 20:56

ez nem amerika:)


esélytelen bármiféle kártérítést kérni a kínai bolttól szeritnem... (vagy max adnának valami kiváló minőségű kínai árut:)))


vigyázz magadra, és mihamarabb gyógyulj meg!

12. gerduska (válaszként erre: 11. - 707655fba1)
2009. máj. 17. 20:53

nemtudom mit tennék..

azért irtam ide..hátha neadj isten járt más is igy..és hogy mi a helyes ilyenkor..

11. 707655fba1 (válaszként erre: 7. - Gerduska)
2009. máj. 17. 20:51

Ezért beperelnéd az üzletet?


Mit vársz tőle?

10. gerduska (válaszként erre: 8. - Sznebk2)
2009. máj. 17. 20:50
egyébként a pénztáros végignézte..csak döbbent fejet vágott ahogy kitámolygok eldeformált kézzel..
2009. máj. 17. 20:49
bementünk a balesetire,ott a papiron rajtvan a pontos idöpont,meg minden hogy hol történt..
8. Sznebk2 (válaszként erre: 7. - Gerduska)
2009. máj. 17. 20:47
És utána? A pároddal hazamentetek? Mert, ha még csak látni sem látták, hogy mi történt, nehéz lenne bizonyítani, hogy pl. nem az utcában estél el.
2009. máj. 17. 20:46

igazábol nem ültem le,hanem papucsot probáltam,és csak belebujtam.még nem is léptem már kicsuszott a lábam,mint aki a jégre lép...

a boltbol senki nem jött oda még segiteni se..párom vuitt ki mert majdnem elájultam..

2009. máj. 17. 20:42
Ha ott volt veled valamelyik gyerek, arra is ráfoghatják, stb, stb. Szerintem gyógyulj meg hamar!
2009. máj. 17. 20:41
ugyanmár... valószínűleg volt szék, amire leülhettél volna...ebbe fog belekötni a fogyvédelem is...úgyhogy ha engem kérdezel: veszett ügy((
4. Sznebk2 (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. máj. 17. 20:41
Hát, ha nagyon ráérsz... Bizonyítani kell, gondolom nem vettetek fel jegyzőkönyvet azonnal, ha igen, akkor könnyebb dolgod lenne.
3. 707655fba1 (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. máj. 17. 20:41

?????

Kicsit bővebben??

Volt lehetőséged leülni próba közben?

Ha igen, leültél?

2009. máj. 17. 20:38

azt javasolták,járjak utánna,mivel valószinű,hogy caz üzlet csúszós parkettája miatt volt..

hol kérjek tanácsot?érdemes e kivizsgáltatni az ügyet?3 gyerekem van,a kicsi 8hós,nemtudom normáluisan ellátni őket...

2009. máj. 17. 20:36
Elestem a kinai üzletbe cipöprobálás közbe, .komoly könyökficamom lett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook