Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
453. zumm
2011. aug. 17. 19:19
A Jangee lenne az első fog.gátló amit el kezdenék szedni, de majd csak ezen a héten,amikor megjön. Eleve el sem kezdjem szedni, hanem rögtön a Symica--t kezdjem szedni?
452. zumm
2011. aug. 17. 19:16
Annyian írtátok, hogy nem kaptatok Jangee-t, hogy ma elmentem kiváltani a plusz vényemet, és azt mondták a patikában, hogy a gyártó nem küld, nem tudják az okát. Javasolták a Symica-t, ami teljesen megegyezik a Jangee-val(akkor mi értelme van, nem tudom)Ha elfogy az utolsó Jangee tabim, másnap már a Symica-t szedhetem. A patikus szerint a kettő tök ugyanaz, és ne aggódjak nem lesz fennakadás. De kérdem én, biztos?
451. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 449. - Picurka0209)
2011. aug. 17. 09:43
Hát reméljük, hogy csak vmi ideiglenes fennakadás van :)
450. Picurka0209 (válaszként erre: 447. - Kocckamano)
2011. aug. 16. 16:11
Akkor jó. Köszönöm a megerősítést :)
449. Picurka0209 (válaszként erre: 439. - A6f6bb6c75)
2011. aug. 16. 16:11

Sziasztok!


Hát erről még én sem hallottam. Most másik orvosnál voltam, mint aki felírta ezt nekem 5 hónapja és mikor mondtam neki, hogy ezt szedem, azt mondta hogy ez nagyon jó gyógyszer. Jó lenne, ha nem szűnne meg és nem kellene ezért másikra átállni. :S

448. Daphni
2011. aug. 16. 13:48

ELADÓ JANGEE 3miligramm/0,02miligramm filmtabletta

1 levél 2500HUF

447. Kocckamano (válaszként erre: 446. - Picurka0209)
2011. aug. 16. 12:48
Ez nem gond :) ahogy írtad az összetevők ugyanazok.
2011. aug. 16. 12:15

Sziasztok!


Nekem olyan gondom van, hogy a hétfői tabim helyett véletlen a vasárnapit vettem be...rossz feléről kezdtem a sort :S :D Ebből nem lehet baj ugye? Mert az összetevők ugyanazok, csak a szedés miatt vannak így rakva.


Előre is köszönöm.


Üdv.

445. Kocckamano (válaszként erre: 444. - Ria 19)
2011. aug. 16. 08:11
Rendes vérzés vagy csak pecsételés?mert nekem pecsételés majdnem mindennap volt az elsö hònapban.
444. Ria 19
2011. aug. 16. 07:47
most szedek elössször fog.gátlot és ma van a 9. tabim, de még mindig vérzek. ez normális??? meddig fog tartani??? a mensim 1. napján vettem be az 1. gyogycert
443. Kocckamano (válaszként erre: 442. - Nussssi)
2011. aug. 15. 10:24

Sziaa nussssi


Nekem is ez az első fogamzásgátlóm,én holnap fogom kezdeni a második levél gyógyszert.Nekem is csak a 4ik napon kezdődött vérzés az is inkább barnás volt,tehát lényegében az 5ik napon volt normális vérzésem.Ha jól láttam csütörtökön vetted be az utolsót, tehát ma van 4ik nap szünetmentesed,még szerintem simán megjöhet addig amíg újra kell szedned a gyógyszert.

442. nussssi (válaszként erre: 438. - Szinedit)
2011. aug. 14. 22:34

Köszönöm hogy írtál!

Ez az első fogamzásgátlóm, a párom pedig külföldön van tehát nem volt szexuális kapcsolatom, terhes biztos nem lehetek. Ilyen még sosem volt hogy kimaradt a mensim, pont ezért félek nehogy gond legyen. :( Az a baj hogy még azt sem mondhatom hogy gyenge vagy valami mert pár barna csepp van csak. Amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót (a menstruáció első napján) az addigi 5 napos eléggé fájó vérzésből lett három napos gyenge vérzés. Ezzel lehet összefüggésben?

441. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 440. - Kocckamano)
2011. aug. 14. 20:38
BAZ megye , Miskolcon. Ja igen, amúgy én is féltem tőle, h nem lesz meg iylesmi, de a nőgyógyász nem tudott erről semmit. A gyógyszertárban meg azt mondták, hogy nem küldi a gyártó, de hogy miért, meg, hogy fogja-e még vagy csak msot van vmi probléma... Remélem nem lesz semmi, mert nem szeretnék gyógyszer váltani, így is olyan drágák ezek a fogamzásgátlók...:/
440. Kocckamano (válaszként erre: 439. - A6f6bb6c75)
2011. aug. 14. 19:37

Szia csiguszka18.


Én próbáltam rákeresni a neten,de semmit nem írnak arról hogy megszűnik.De én is már többször olvastam itt fórumban hogy nem lesz jangee.Meg nem értem több ismerősömnek is nemrég ezt írta fel a doki, na de ha megszűnik akkor miért írja fel az orvos.Nekem ez valahogy nem tiszta.

Te melyik gyógyszertárba próbáltál venni?-úgy értem merre fele laksz?( megye)

2011. aug. 14. 17:47
Sziasztok! Többen is írtátok nem rég, h lehetséges, h megszűnik ez a gyógyszer. Pénteken mentem én is kiváltani és a 3. gyógyszertárban tudtak csak adni és ott is úgy, hogy az egyik megkezdett volt 1 levéllel és még adott 2 levelet a gyógyszertáros. Azt mondta, hogy a gyártóról semmi hír, leadták a rendelést és nem küldték el a jangeet. Szóval majd később derül ki, h mizu... :/
438. szinedit (válaszként erre: 437. - Nussssi)
2011. aug. 14. 16:32

Szia nussssi!


Nem sokat olvastam vissza, tehát az előzményekkel nem vagyok tisztában, de előtte is szedtél valamit, vagy ez az első fogamzásgátló tablettád?

Én 2 hónapja váltottam, mert iszonyúan fájt a fejem, és az 1. hónap után nem volt mensim, én is megijedtem, mert már van 3 gyerkőcöm, most nem szeretnék többet, csináltam is tesztet, de negatív. A következő hónapban megjött, de nagyon gyengén, szintén teszt, negatív. Én ugyan megbeszéltem "randit" a nőgyógyászommal, de telefonon is megnyugtatott, hogy attól lehet, hogy ez a tabletta kisebb dózisú, és az első hónapban nem reagált rá eléggé a szervezetem. Sajnos a fejfájás megmaradt ettől is, a mensim 3 napos lett, nagyon gyenge, de ha hozzászokok ehhez a tablettához, akkor minden ok lesz.

Ha folyamatosan szedted (mert váltottál a régi után), akkor gond nem lehet. Ha ez az 1. hónapod tablettával, és másképp nem védekeztél, akkor nézesd meg magad dokival, biztos, ami tuti alapon. Amúgy (nem riogatni akarlak) a leírásba benne van, hogy hajlamosít-e a tabletta cisztákra, közti vérzésre, stb... nézd meg, de szerintem a legjobb, ha konzultálsz a nőgyógyászoddal.

Minden jót, remélem jól alakulnak a dolgok, e aggódj, az csak fejfájást okoz!

437. nussssi
2011. aug. 14. 16:17

Sziasztok!

Csütörtökön vettem be az első levél utolsó tablettáját és ugye a második vagy harmadik napon vérzésnek kellett volna kezdődnie. Tegnap volt egy kis barnás folyásom, szinte ugyan olyan mint a pecsételő vérzés de jóval kevesebb és semmi vér. Nagyon megvagyok ijedve, 19.-én kezdenem kell a második levelet, de mi van ha addig nem jön meg? Mitől lehet ez? És mi van ha nem is fog egyáltalán megjönni? :(((

436. Kocckamano (válaszként erre: 434. - Zumm)
2011. aug. 12. 12:01
Szerintem az elsö napnak számit a barnás folyás,én legalább is úgy kezdtem el szedni.de például azt mondta a doki hogy ha éjjel jön meg elég másnap reggel elkezdeni a szedést.
435. Lara_87 (válaszként erre: 431. - A6f6bb6c75)
2011. aug. 11. 20:08
Köszönöm csiguszka18 :)
434. zumm (válaszként erre: 432. - Ria 19)
2011. aug. 11. 18:58
Ez engem is nagyon érdekelne, hogy akkor mi számít első napnak? Egy kis barnás folyásnál már be kell venni a tabit vagy ha már konkrétan vért látok?
2011. aug. 11. 18:54

sziasztok :) kicsit régen írtam már, de kialakult egy olyan helyzet , hogy 1,1-5 hete elég sokat járok pisilni( ma meg is számoltam, reggeltől idáig 9szer voltam) , a melleim megnőttek ( lehet, hogy a tabi miatt), néha hányingerem is van (:S) , és ha visszagondolok, az előző menzeszem 4napig volt , de csak pecsételős...szerintetek kéne vennem tesztet?kicsit rossz érzésem van...mondjuk kivártam azt az időt amikor a barátom elmehet bennem, meg rendszeresen is szedem a tabit ugyhogy nem tudom .:S mondjuk 100 nőből 1nek összejöhet. remélem ,hogy nem én vagyok az.

kösziaválaszt:S

432. Ria 19
2011. aug. 11. 17:40

szijasztok


én most keztem el szedni a gyógyszert de nem a menstruáciom első napján vagyis ugy hogy nem véreztem még rendesen, csak az ilyen első napi volt, még nem kellett tampon se mert annyira kevés volt nekem elsö nap mindig ilyen és ugy voltam vele hogy még nem szedem be. másnap már megjött rendesen és akkor vettem be az els gyögyszert. most akkor hogy véd? amikor napgyon picit véreztem (pisilés után, amikor kitöröltem magam, csak akkor lehetett észrevenni és akkor se mindig, ez is este volt) akkor kellett volna bevenni az elsöt?

431. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 430. - Lara_87)
2011. aug. 10. 12:22
Szia! Ha mindig időben bevetted, nem volt hasmenés, stb... akkor 100%ig megbízható a gyógyszerszünetben is :)
430. Lara_87
2011. aug. 9. 19:32
Sziasztok! Pár hónapja kezdtem szedni ezt a fajta fogamzásgátlót és tapasztaltabb fórumozók véleményét szeretném kikérni: a gyógyszermentes héten mennyire megbízható a jangee hatékonysága? A tájékoztatóban olvastam, hogy ha a leírtaknak megfelelően szedem a gyógyszert, akkor is védett vagyok, de hallottam már olyat is, hogy ilyenkor gyengül a hatása...ezért kicsit elbizonytalanodtam..köszi előre is a válaszokat! :)
2011. aug. 9. 18:10
én ezt még nem hallottam :S
428. *Adri* (válaszként erre: 427. - Kaoma005)
2011. aug. 9. 10:12
Megszűnik??? :O Ne már! :S Tud erről valaki más is?
2011. aug. 8. 21:02
Sziasztok!!Eddig(3hónapig)szedtem a jangeet és mikor múlthéten kiakartam váltani közölték velem hogy a nincsen raktáron és nem is fognak szállítani mert megszűnik.Helyette a gyógyszertáros nőci mondta hogy váltasam ki a SYMICIA-t mert az ugyanolyan hatóanyagú meg ugyanaz.Kiváltottam megnéztem itthon tényleg minden ugyanaz a két gyógyszer között nincs semmi különbség.Ugye nem fog megjönni meg nem lesz pecsételő vérzésem?Három hónapja szedem a jangeet és azzal nem volt eddig semmi bajom.
426. bellaxvita (válaszként erre: 422. - Kocckamano)
2011. aug. 8. 20:33
Mostmár megértettem a lényeget, azt hiszem legalábbis:) Azért a mostani levél és az új szedése között kihagyok egy napot, vagy nem tudom:S
425. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 423. - Bellaxvita)
2011. aug. 8. 19:09
Szia! Sztem ezt csak úgy tudod kikerülni ha tovább szeded a tablettát, tehát nem tartassz szünetet. Persze nem tudom, h ez mennyire jó...:S de ilyet már többektől is hallottam. Sztem nem szabad 21 szemnél kevesebbet beszedni. Orvostudakozón kérdezd meg a nődokit :)
2011. aug. 8. 19:08
Hát sajnos erre én sem igazán tudom a választ,talán lesz itt valaki aki tud erről valami okosabbat. Maximum annyit tudsz csinálni hogy nem tartasz szünetet,szeded tovább a következő levelet végig,és akkor kimarad ez a hónap,bár gondolom kihagyni meg nem szeretnéd,legalábbis azt mondják nem ajánlott.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook