Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
423. bellaxvita (válaszként erre: 422. - Kocckamano)
2011. aug. 8. 18:52
Tehát ez azt jelenti,hogy most szedjem végig ezt a levelet, és utána előbb kezdjem el a következő levél tablettát? Még a mensi előtt? Mert a kettő pont ütközik. Szombaton lenne az utolsó szem tabi, és utána ugye szünet, és elvileg jövőhét kedden jön meg, de nekem jobb lenne ha ezen a héten péntek/szombat jönne meg.:S Én ezt nem értem.
422. Kocckamano (válaszként erre: 421. - Bellaxvita)
2011. aug. 8. 18:32

Nem tudom mennyire segít ez a leírás,én ezt találtam erre.:)


A menstruáció első napjának megváltoztatása: mit kell tudnia?

Ha az utasítások szerint szedi a tablettákat, a menstruációja/megvonásos vérzése a tablettamentes héten fog kezdődni. Ha meg kell változtatnia ezt a napot, ezt a tablettamentes periódus rövidítésével (de nem hosszabbításával!) teheti meg. Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban. Ezt követően pecsételést (vércseppecskéket vagy foltokat) vagy áttöréses vérzést észlelhet.

2011. aug. 8. 17:43

Sziasztok.

Már jó ideje szedem a jangee-t, de egy kis segítségre lenne szükségem. Most szombaton kell bevennem az utolsó szem gyógyszert, viszont ezután a mensim pont akkor jönne meg kb. amikor a barátommal megyünk nyaralni. Túrázós nyaralás lesz, és nem szeretnék alatta szenvedni a mensim miatt.

Olyat lehet csinálni a gyógyszerrel, hogy most előbb hagyom abba, tehát nem szombaton veszem be az utolsó szemet, hanem szerdán abbahagyom? És akkor pont időben elmúlna a mensi a nyaralás idejére. Ha lehet ilyet csinálni, akkor utána hogy folytassam a szedését?

Előre is köszönöm a segítségeteket!:)

420. zumm
2011. aug. 7. 06:32
köszi csajok :)
419. Kocckamano (válaszként erre: 417. - Zumm)
2011. aug. 6. 18:02
szerintem is várd meg mindenképp az első napot,a papírra is ez van írva,meg doki is ezt mondaná:)
418. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 417. - Zumm)
2011. aug. 5. 21:59
Szia! Sztem csak akkor kezd el szedni ha már megjött, tehát ha már látható jelei vannak a dolognak , ne vedd be előre :D de sztem amúgy is lehet szedni, csak akkor tovább kell még kiegészítő védekezést használni :)
417. zumm
2011. aug. 5. 18:01
Sziasztok!16 éves vagyok. Még ez az első fogamzásgátlóm. 10-én jött meg a mensim a múlt hónapban, és most ez első napon kezdeném el szedni. Ha 9-én már beveszem az elsőt, de mondjuk csak 11-én jön meg, akkor ez gondot okoz?
416. bebe0909 (válaszként erre: 414. - Nussssi)
2011. aug. 4. 09:40
A gyógyszer első 3hónapjában akár mi előfordulhat,ha előtte nem szedtél más fogamzásgátlót,mivel a szervezeted még nincsen hozzászokva.Szerintem ne ijedj meg,és igen,akár pecsétlő vérzés is lehet(de az inkább barnás színű és nem olyan nagy mennyiségű folyás,mint a menstruáció.
2011. aug. 3. 18:14
Sziasztok.én is nem rég kezdem el szedni a jangeet. nekem nincs eddig különösebb bajom, leszámítva azt hogy nálam is van még pecsételő vérzés.még 6 nap van hátra az első levélből, remélem a második levélnél nem lesz semmi.fej fájás nekem is van néha, de ez nem biztos hogy a gyógyszer miatt, lehet az időjárás is.nekem eddig bejön.
414. nussssi
2011. aug. 2. 15:45
Sziasztok. Eddig írtam párszor hogy nekem eddig nagyon bevált a jangee. 12 napja szedem nem volt pecsételő vérzésem, és ma arra keltem hogy borzasztóan fáj a hasam (olyan mint mikor megjön és azért fáj) és rá pár órára megjött. Nem hiszem hogy ez rendes menstruáció lenne, hiszen annak nem a gyógyszer szedése után kéne jelentkeznie? Még van 9 napom... Pecsételő vérzés lenne? Nagyon megijedtem. :(
2011. júl. 29. 19:49

Sziasztok! most kezdtem el a második levelet.. én megbántam hogy a menstruációm első napján kezdtem el szedni, mert egész hónapban volt pecsételő vérzés, és nagyon zavaró volt :/ aztán a szünetben rendesen megjött, de rövid ideig és csak az első1-2 nap volt egy kicsit több, de messze nem annyi mint régebben szóval ennek örülök! szerintetek a második levélnél már nem lesz pecsételő vérzés ?(tapasztalat alapján).. tudom hogy az első 3hónapban normális, de nyáron olyan jó lenne emiatt nem idegeskedni, meg a barátommal együtt lenni enélkül. Az évfordulónk is most lesz, és jó lenne a zavartalan együttlét :/

Egyébként nekem az elején feszült a mellem, talán picit nőtt is, remélem nem megy vissza. a fejem fájt sokat, és kicsit ingadozott a hangulatom. De összességében elégedett vagyok. :)

412. Mara1988 (válaszként erre: 410. - Nussssi)
2011. júl. 29. 09:18
Szia! Este 8-9 körül szoktam bevenni. Ma pl. arra ébredtem, hogy nagyon fáj a fejem. Én is bevettem már Algoflex M-et is, akkor vmennyire enyhült a fájdalom. Ma hívtam a nőgyógyászomat. Azt mondta, hogyha nagyon nem bírom a fejfájást, ha annyira elviselhető, akkor váltsunk más tablettára, de elvileg el kell múlnia a fejfájásnak. Remélem így lesz.
411. nussssi (válaszként erre: 408. - Bebyke18)
2011. júl. 28. 22:44
Szia. A tájékoztatón az áll hogy ha a menstruációd első napjától kezdve szeded akkor már az első naptól védett vagy, viszont szerintem az egy hónapot megérné megvárni és addig óvszerrel védekezni.
410. nussssi (válaszként erre: 409. - Mara1988)
2011. júl. 28. 22:41
Szia! Nekem ez volt a 8. napom, (eddig) nagyon bevált. A menstruációm 5 naposról 3 naposra rövidült, nem fájnak a melleim, az étvágyam sem nőtt és nem is híztam. Hánykor szoktad bevenni? Én este 7kor és nekem is volt olyan hogy fájt a fejem (nem a fogamzásgátlótól) és d.u 3kor bevettem egy Ibustar fájdalom csillapítót és semmi gond nem volt. Remélem tudtam segíteni. :)
2011. júl. 28. 13:23
Sziasztok. 6 napja szedem a Jangee-t, de ez a 3. nap, hogy nagyon fáj a fejem tőle :S Nálatok is előfordult ilyen? Ha igen, meddig tartott? Minden menstruációnál volt fejfájásotok?
2011. júl. 28. 12:38
sziasztok. Én pont egy héttel ezelőtt vettem be az első tablettát, a menstruációm első napján... viszont ahogy kiszámoltam..a 16. szem gyógyszernél fogok járni amikor ugyanis nyaralni megyünk a barátommal... Szerintetek nagyon veszélyes ha már akkor nem használunk óvszert? Elvileg már védenie kellene... vagy mégsem?! :/
2011. júl. 27. 19:06
Van ilyen gyógyszerem, két levél, ha érdekel írj! (0.03-as)
406. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 405. - Cs91brigi)
2011. júl. 26. 20:28
Szia! Én 1 hónap azaz az első levél után :)
2011. júl. 26. 20:20

Sziasztok!

kérdésem lenne,h ki mennyi idö jangee szedés utän kezdett a partnerjäval minden mäs védekezés nélkül szeretkezni?én mär majdnem 1,5 hete szedem,de még nem mertük.azért ´kérdezem,mert az orvos nem mondott semmit:S

404. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 403. - Nussssi)
2011. júl. 24. 17:31
Szia! ez teljesen normális, nekem azóta is rövidebb de egyáltalán nem bánom, örülj neki te is ;D
403. nussssi
2011. júl. 24. 17:07
sziasztok. Ez a 3. napom hogy szedem a jangeet. Eddig a menstruációm 5 napos volt, most pedig tegnap volt az utolsó vérzésem, ma már semmi, még barnás cucc sem. Picivel mintha nagyobb lenne az étvágyam, de nem híztam és energikusabbnak érzem magam, a melleim sem fájnak. Szerintetek ez gáz hogy lerövidült a mensim? :(
402. Picurkaaa (válaszként erre: 401. - A6f6bb6c75)
2011. júl. 24. 10:56
Szió. Köszi szépen, én is használtam már, csak h hétvége van nem tudom h ilyenkor is válaszolnak e. :S Ha valaki már tapasztalt ilyet nyugtasson meg.
401. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 400. - Picurkaaa)
2011. júl. 24. 10:49
Sziasztok! Sajnos ebben a kérdésben nem tudok neked segíteni viszont van egy orvostudakozó nevű oldal ahol nőgyógyásztól lehet kérdezni gyorsan, regisztráció nélkül nekem eddig bevált :)
2011. júl. 24. 10:23
Sziasztok! Én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, h most fejeztem be a 3levél jangee-t és meg is jött a mensim rendesen el is múlt 4nap alatt ahogy szokott, csak sajnos aznap estére belázasodtam, és 3napig lázas voltam, és azóta ilyen barnás folyásom van. ez normális vagy gáz van? ma már jól vagyok de folyás még mindig van :( a betegség miatt lehet vagy van valami baj? Köszi a válaszokat :)
2011. júl. 22. 23:14
Én fogytam tőle!!!:)
398. bb2ac1c42d (válaszként erre: 393. - Nussssi)
2011. júl. 22. 19:58
Szia,nekem nem volt még egyik fajtától sem pecsételő vérzésem.
2011. júl. 22. 14:48
Sziasztok. Megtudná nekem mondani valaki hogy mennyi a Jangee hatóideje? Pár éve szedtem Lindy-t, annak 12 nap volt ennek is úgy körül van?
396. *Adri* (válaszként erre: 395. - Vivienn0330)
2011. júl. 22. 14:41
Én egy dekát nem híztam tőle. De az nem jó ha hízol, mert az nagy valószínűséggel csak rosszabb lesz, megállni nem fog. Lehet gyógyszert kéne váltanod.
395. vivienn0330 (válaszként erre: 393. - Nussssi)
2011. júl. 22. 14:21

a pecsételő vérzés kb addig tart amíg meg nem jön a következő mensid :S:D de ez általába inkább napközbe van, nekem este már igazából semmmi nem volt:)

de a hízás az medddig tart?:S

394. *Adri* (válaszként erre: 393. - Nussssi)
2011. júl. 22. 12:54

Szia!

Nekem 1 hónapig tartott.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook