Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iszsz babának cumi fórum

Iszsz babának cumi (beszélgetős fórum)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Delbuk)
2020. nov. 10. 14:07

Tudod mit gondolok saját magamról?

Már alszik szépen napközben, éjjel is ügyes, faszául eszik. Unatkozok...

3,5 hós most

24. NomNom (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 13:21
Köszi! Nem volt egyszerű és párszor majdnem feladtam mert azt gondoltam ha az első 3 hétben nem állt be, nem is fog.
23. delbuk
2020. nov. 10. 13:15

Tulgondolod, ha eddig nem okozott cumizavart, nem 4 honaposan fog.

Elmeletileg ilyen korban mar az uveg sem okozna, plane a cumi.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - NomNom)
2020. nov. 10. 13:14

Egyetértek.

Nekem se mutatta meg senki.

Megkaptam a kis lila babát és ennyi. Szülés után kimerulve, verezve stb.


De jó olvasni, hogy visszajott a tejed!

Mindenhol csak a rossz meg negatív megy.

Szoval gratulálok!

21. NomNom (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 12:32

Én azt nem értettem szoptatással kapcsolatban, hogy hiába volt mindenféle felkészítő szülés előtt, senki sem készített fel rá, hogy az nagyon kevés esetben működik, hogy ráteszem az újszülöttet és egyből megy mint a karikacsapás. Nekem szinte semmi nem volt a kórházban mert két napra elvitték mellőlem a fiamat és hiába mondták, hogy fejjek, annyira rosszul éreztem magam, hogy nem indult be.

Szóval kapta a tápszert és odáig fajult a dolog hogy sikítva üvöltött mikor mellre próbáltam tenni. Volt hogy az apja lefogta a kezeit és úgy próbálkoztunk (mindig a kezeit tömte és nem fért oda a mellem).

Aztán a védőnő mondta, hogy ne izgassam magam mert akkor nem is lesz tejem és a gyereknek sem jó, hogy egy mindig ideges, síró anyukája van. Szóval elengedtem a dolgot és miután tápszert kapott akkor próbáltam szoptatni is. Volt hogy 1-1,5 órát volt a mellemen. Végül 7-8. hét körül beállt a dolog és azóta semmi pótlást nem kapott.


Na jól eltértem a tárgytól, de elég rossz dolognak tartom, hogy mindenki a szoptatás fontosságáról beszél, de arról nem, hogy mi van ha az ember nem tud szoptatni, vagy nem elég és vegyesen kell. Hogyan lehet legyőzni a félelmet, hogy nem kap elég tejet a babám stb.

2020. nov. 10. 12:06

Hát elégge katyvaszul fogalmaztam így visszaolvasva 🙂


Lényeg a lényeg, hogy próbálok mértékét tartani neki a cumival.


Egy nagy cumis alvás után nappal olyan jókedvűen ébred

🙂

Meg most őszintén, mi a jobb. Egy jókedvűen ébredő, kipihentem De a bűnös cumival alvó baba.

Vagy egy nyűgös baba, nyűgös anyukval de büszkén elmondhatom hogy nem cumizik.

2020. nov. 10. 12:02

Most is alszik szépen cumikaval.


Amugy olyan bolond vágyom.

Soha nem foglalkozok azzal hogy kinek mi mert mindannyian mások vagyunk. Nyilván ez érzékeny téma meg kiemelten fontos nekünk anyukáknak így elkezdtem olvasni.


Éjszaka gyonyoruen evett. Szépen hízik.


Én ennek a gyerekemnek adom a cumit, mert megnyugtatja.

Nyilván, nézem az órát hogy mikor evett és azonnal cicire teszem amikor kell.

Szerintem tudja ő hogy mikor mi kell.

Nem dugdosom a szájába amikor jó kedve van stb. Alváshoz tökéletes.


Szerintem a cumi a szoptatott babaknal nem okozhat gondot.

Ennyi erővel az ujj szopás miatt is bezavarodhatnak.


Én azt gondolom hogy túl van ez gondolva.

Ha az embernek van más, muszáj intézni valója akkor adja ha kell.

Ennyi.

Most van időm a hulyesegre.


Ott a cumika a szájában és így a 30 perces alvás helyett van általában 1,5 óra.

Atsegiti a 30 perces alvási cikluson.


Amúgy kérdem én, miért ragaszkodunk ennyire a szopihoz?

Boldog vagyok, hogy így etetem a babám.

Imádom, amikor éhes ahogy tatog.


Csak azért kérdezem, mert picit túl van szerintem lihegve a dolog.


Amúgy nekem kiloki a cumit amikor éhes és látja hogy fekszek mellé csupaszon.

18. NomNom (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 10:12
Nekem FB csoportból bőven elég amit egy barátnőm szokott mesélni, hogy a babás csoportban ezt mondták meg azt mondták, meg csináltak szavazást h születés előtt ki hányezer eurót költött már a babára... :'D
17. NomNom (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 10:10

Biztos vagyok benne hogy nem attól romlott ha romlott. Persze, hogy enned kell stb. Az elején majd belezakkantam mert alig bírtam altatni nap közben, így volt h nem ettem szinte egész nap mert hurcoltam, próbáltam altatni stb.

Mondjuk most már játszik magától egy darabig, illetve már nem töröm össze magam ha mondjuk 2 percig sír mert WC-n vagyok.


Ez a cumi meg tényleg annyira megosztó dolog, úgyis mindig lesznek emberek mellette és ellene is. Én pl. azt is olvastam, hogy sokkal kisebb a bölcsőhalál veszélye azoknál a babáknál akik cumival alszanak mert nem felejtenek el levegőt venni.

Szóval mindennek 2 oldala van a gyereknevelésben is.

16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Ambivalencia)
2020. nov. 10. 08:17
köszi
2020. nov. 10. 08:17

Amúgy tudom, hogy nem kéne ezekkel a Facebook-os hülyésegekkel foglalkoznom.

Most jól ki is lépek ezekbol.


Nekem amúgy nem szereti a cumit különösebben. Ugyanakkor a cumikaval szépen alszik napközben és az esti altatáshoz is kell.

Egyszeren így egyszerűbb. Nem játszhatok egész nap vele, mert ennem kell, furdenem stb.


Mintha a szopizasa romlott volna, de inkabb csak belemagyarazom.


Tudjátok, próbálom jól csinálni.

14. ambivalencia (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. nov. 9. 22:53
Gondolom Igény Szerint Szoptatott.
13. NomNom (válaszként erre: 12. - Lávli*)
2020. nov. 9. 21:42
Köszönöm!:))
12. Lávli* (válaszként erre: 11. - NomNom)
2020. nov. 9. 21:38

Aztán az anyukák a második harmadik gyereknél meghasonulnak, mert az egyik cumikás, a másik nem cumikás, csak ők tudják, miért és hogyan 🙃 pedig egy anya szülte őket 😀


Gratulálok a babához! 👶

11. NomNom (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2020. nov. 9. 21:34
Igen ez örök vitatéma marad már. 😄
2020. nov. 9. 21:33

Még 15 hsz és lesz hajtépés, hogy cumi vagy nem cumi, mert mindenkinek az ő gyereke így meg úgy 😀

Semmivel se jutottál előbbre a facebookos csoportoknál, ebből mindig csak galiba lesz, ha másokkal foglalkozol és nem a saját babád igényeivel.

Figyelj rá, neki hogy jó, kövesd az anyai megérzéseidet.

A kis Pamelának se azért feketék a fogai 3 évesen, mert cumizott, és a kis Dzsoni is rendes okos férfi lesz, pedig most az ujját szopja 🙃

2020. nov. 9. 21:29
Amúgy mi az, hogy Iszsz baba?
8. NomNom (válaszként erre: 5. - Pteri)
2020. nov. 9. 21:28

Haha ez jó:)

Az enyém cumi nélkül addig szopizna amíg rosszul nem lesz...🙄

7. NomNom (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. nov. 9. 21:25
Bizony!;))
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - NomNom)
2020. nov. 9. 21:25
Te jó ég...már 12 hetes :O
2020. nov. 9. 21:24
Sose értettem, minek kell betömni a pici száját gumival. Volt cicim, amiből tejcsi jön, karom , amivel ringatom. Nem kellett a gumidugó. Egyszer a védőnéni megmutatta milyen jó a cumi. Betette, kiköpte, betette , kiköpte, betette , lehányta. Na, ki is dobtam.
2020. nov. 9. 21:20
Amúgy ő kiköpi amint mély álomba merül.
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 9. 21:18

Nekem is első gyerek (12 hetes), nem olvasok el ilyesmit mert minek idegesítsem rajta magam...

Nem egy nagy cumis de igenis odaadom neki este mert különben a mellemen lógna fél éjszaka - és akkor megint ott lennénk hogy nem tud szopizni mert a mellbimbóm kisebesedik.

Semmivel nem romlott a szopizasa, sőt amint mondtam folyton rajta lógna. Pedig nagyon nehezen indult be mert a kórházban cumisüvegből kapott tápszert.

2020. nov. 9. 21:12
Szerintem, ha nem kell a babának, akkor minek erőltetni. Jobb, ha nem szokik rá.
2020. nov. 9. 21:04

Sziasztok,


Kissé össze vagyok zavarodva minek másnak, ha nem a Facebook-nak köszönhetően.

Első baba, lassan 4 hónapos.

2 hónapos kora óta adjuk neki a cumit, mert egyszerűen máshogy nem tudtuk sokszor megnyugtatni.

Szerintem nincs rakattanva, sokszor a mai napig ha úgy van kilokdosi.

Mégis, jobban alszik és nagyobbakat mint előtte.


Na most, romolhat a szopizasa? Ilyeneket olvasok és félek.

Gyönyörűen hízik és makk egészséges.

Igaz, tegnap alig evett napközben de éjjel meg mint a gép.


Mivel szeretném örökké szoptatni kis túlzással ma már keményen megvontam tőle. Délelőtt kb 2 percre kapta meg, amíg elaludt majd kiemeltem a kis szájából. Így 40 percet aludt.

Ugye nekik 30 perces egy alvási ciklus szóval lehet aludt volna cumikaval 2 órát is. Azért az alvás is fontos.

Meg most az esti elalvas kapta meg, majd mindjárt elveszem.


Őszinte leszek, félek.

Mindenki mást mond, már gőzöm sincs mit tegyek.


Hogy őszinte legyek én adnam. Evidens hogy már a tobbedik gyereknél automatikusan adnám, ott nem lenne időm lacafacazni.


Segítségetek.


Menjen a cumika vagy ne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook