Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik nem adtak cumit a babának egyáltalán... fórum

Anyukák, akik nem adtak cumit a babának egyáltalán... (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. gribedli*** (válaszként erre: 74. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 13. 09:17

Bocs, hogy most válaszolok, nem is láttam ezt a választ! Az íny alatti fogkőről beszélek, ezt mi nem látjuk, de az ultrahanggal lerázódik ez is, nem baj, ha alig keletkezett, érdemes 3-6 havonta ezt a vékony réteget is leszedetni, hiszen mire odaér, hogy már látható is, vagyis az így közelében látszik, addigra már ki tudja, mióta rakódik és rakódik...Szóval az úgy nem jelent semmit, ha valaki nem látja. Másrészt sok ínybetegség oka.


Egyik terhességem alatt sem volt rossz fogam a terhességtől, ebben nem hiszek. Tény, hogy ha valaki nem szed külön kálciumot, vagy C-vitamint (az íny miatt), és pont olyan a terhessége, hogy fokozottan szükség lett volna erre (van, aki már eleve jól kajál és fedezi), lehetnek pl ínyproblémák, de amúgy a többi tévhit, a fogak nem romlanak terhesség alatt, a fogak a helytelen ápolási szokásoktól romlanak, pl valaki lehet, hogy gyakran most fogat de nem használ selymet, vagy amikor fogat mos, nem helyes módon tartja a fogkefét, stb.


A mai napig 3 havonta higienere járok és nincs fogkövem, de azért nincs, mert még abban a szakaszban ultrahanggal leszedjük, amikor még nem látható.

76. siba22
2014. aug. 13. 08:14
a nagy fiamnál sem voltam híve sem a cumis üvegnek sem a játék cuminak.csupán a szülök kényelmét szolgálja.a " drága " volt férjem miután vissza mentem dolgozni cumis üveget nyomta a kezébe 2 éves gyereknek mert neki ez volt az egyszerűbb mint a csőrös pohárból az esti kakaót vagy tejet oda adni.hát most ez nem lesz meg!!!!igaz a párom és a családja erősen pártolja legalább egy cumis üveg legyen tartalékba.határozottan elutasítom mert ez csupán a kényelmi szempont.türelem,odafigyelés és törődés ami kell egy babának.ha netán most nem fogok tudni szoptatni még mindig ott a csőrös pohár,a kis kanál,kis kávés pohár.türelem játék mind,de legalább később kevesebb az esélye a fogak és az íny deformitásának.
2014. júl. 2. 00:19
4 gyermekem közül egyik sem cumizott, de az ujjukat sem szopták. Az elsőnél még próbáltam a cumit, mert hasfájós volt, de jó messzire kiköpte. A legkisebb most 9 hónapos, és vagy szopizva alszik el, vagy hordozó kendőben. (Fontos neki, hogy anyával érintkezzen) Egyenlőre saját ágyában még nem alszik el, de majd eljön annak is az ideje. Jól lefárad napközben, ezért az esti szopizás után jól alszik az ágyában cumi, és ujjszopás nélkül is. Örülök, hogy nem kellett leszoktatnom őket egyikről sem, de azért egy kicsit féltem, mi lesz, ha rákapnak az ujjukra. De hála Istennek elég volt nekik anya.
74. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 72. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 19:55
Fogkő leszedés gyerekkorban?? Na azt meg hogyan? Nekem most sincs pedig rég nem vagyok már gyerek :)) Na meg vitatkoznék azzal,hogy tizenéveskorban kezdődik a szuvasodás. Fiam 14 és szerencsére semmi ilyen nincs és nekem 20 éves koromig nem volt rossz fogam,akkor is a terhesség miatt. Amit persze nem sokkal a szülés után rendbe hozattam. De én sem voltam sosem édesség evő és ivó.
73. zebracsikó (válaszként erre: 68. - 3a5c305959)
2014. jún. 30. 18:35
Miért, az miben különbözik a nappalitól??
72. gribedli*** (válaszként erre: 71. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 30. 18:33
En a biztonsag kedveert ecseteltettem le neki, mert ezt csak addig lehet megcsinalni, amig meg teljesen szuz, semmi szuvasodas nincs rajta. Nem akarok utolag sirankozni, akkor mar csak tomni lehet. Abbol indulok ki, hogy atlag 14-15 eves korban kezdodik a gyerekeknel a fogszuvasodas, vagyis abban a korban lesz az elso, de evente atlag hozzajon meg 1. Szerintem az o generaciojuk mar nem lesz ilyen, de semmikepp nem akartam megkockaztatni. Lehet, hogy felesleges volt ecsetelni mert ugysem lesz lyukas, mert mi is apoljuk, es rendszeresen viszem fogkoleszedesre de ha teszem azt, megis megtortenik, akkor mar keso. Artani ezzel az ecsetelessel nem artok, csak megelozom. Ha nincs mit megelozni, annal jobb, de ezt nem tudhatjuk elore.
71. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 18:12
Neki nem kell fogszabályozó meg olyan ecsetelés sem,ami nem rossz ötlet,de igazából én kicsi korától odafigyelek,hogy mit eszik és,hogy ápolja a fogait igy szerintem szügségtelen.Pl nyersen is sok répát eszik,almát,uborkát ezeket ugye rágja,pici korában rágicsálta :) és biztos ez is használt és használ.
2014. jún. 30. 14:39
Biberon-cumisuveg
69. gribedli*** (válaszként erre: 66. - 0f332c4ec9)
2014. jún. 30. 14:38

Most az enyemnek is, de nem tudom, milyen lett volna, ha nem tesznek fogszabalyzot, sot, neki akkor tettek mar, amikor meg nem volt kint a mar meglevo csontfog sem, csak kezdett noni es a tobbi meg tejfog volt, bizonyos adatokbol mar ekkor meg lehet mondani, hogy az a fog mar csale, mikor meg ki sem nott, tehat kezdtek neki a szajpadlastagitot mar a tejfogaknal es ahogy egy picit kinottek a csontfogak, fogszabi, a szemfogai meg nem nottek ki, de mar van hely, a tobbi szep szabalyos. Fogszuvasodas nalunk sincs, egyiknel sem, es a tejfogaknal sem volt. De a biztonsag kedveert o mar volt ecsetelesen, nem tudom mi a szakmai neve ennek magyarul, amikor egy lakkszeru feher reteget ecsetelnek a fogakra (altalaban a ragofogakra), amit csak 18 eves koraban kell majd megismetelni es arra szolgal, hogy lezarja a ragofogakat, ott nem szuvasodik.


Kerdeztem a fogorvosunkat anno, hogy a szuvasodas es a cumi kozott mi az osszefugges. O azt mondta, hogy nem ez a baj, hanem akik johiszemuen gyumolcslevet itatnak a gyerekkel, es a gyumolcslebe martott cumi vagy az, amikor hagyjak, hogy a gyerek a biberonnal eljatszon, akkor is, ha a tea nem annyira cukros, de cukor, a gyumile meg savas is.


Enyemek vizet isznak, ezert ez minket nem erint, de a tobbit mar irtam, hogy mit okozott. Persze, az ujjszopas is okoz majd a picurnal, de megprobalom idovel leszoktatni rola. A doki meg azt is mondta, hogy ugye regen kisebb ferdesegert meg nem fordultak dokihoz az emberek, ma mar esztetikai kovetelmeny is, ezert tobb a fogszabalyzos gyerek. De az tuti, hogy szabalyos fogak=jobb ragas, jobb ragas=jobb emesztes stb. egyszoval egeszsegesebb gyerek es felnott. Es szabalyos fogak=szabalyosabb arcberendezes:))))

2014. jún. 30. 13:30
Az ejszakai szoptatastol is elromolhatnak a gyerek fogai, ha mar itt tartunk.
2014. jún. 29. 13:49
Azt azért hozzá teszem,h nem a cumi nélkülözésétől egészségesek most a fogai hanem,hogy nem iszik cukros szénsavas szarokat nem eszik cukrot csokit is néha és nem sokat,na meg mossa reggel-este. De abban,hogy szépen állnak neki abban bizony számit,hogy nem cumizott.
66. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2014. jún. 29. 13:46
Az én fiam egyiket sem csinálta. És divatlapba illő mosolya van ,gyönyörüek a fogai sőt még soha nem kellet kezelni sem egy fogát sem mert mind egészséges ép. Mindig egy nagy dicsérettel jön ki a fogorvostól az éves ellenőrzésen. Nem mondom,hogy nem volt sokszor nyügös baba korában,én kézben altattam sajnos sokáig(én szivtam vele),de akkor sem adtam neki cumit. Nem egyszer volt,hogy éjjel felöltöztettem ,felöltöztem én is,kenguru és ki a ház elé a levegőn sétálni vele,hogy elaludjon. Meg én imádtam vele babázni napközben tehát nem igen "unatkozott".
2014. jún. 29. 11:31

Apropo altatas, annyira kulonbozoek a gyerekek, a nagyfiamnak konnyu alma volt, minden pici zajra felebredt es ott kellett vele lenni meg a delutani alvas alatt is. Cserebe nem volt ringatas, nem igenyelte, csak a jelenletet.


A kozepso lanyom egy eves sem volt, elotte ringatva, de nagyon hamar bealudt mindig, viszont egyszer kitalalta, hogy neki uncsi az abajgatas es hisztizett, hogy tegyem le, sot, kipaterolt a szobabol, intett, hogy menjek ki es csak egyedul volt hajlando elaludni. Nem is hittem el, hogy mukodik, megis, onnantol igy aludt: bevittem, agyba tettem, puszi es kimentem. Es nem sirt, elaludt igy egyedul. A picurt direkt erre szoktattam mar szuletese ota es igaz, nem minden gyerekkel lehet ezt megcsinalni, ha nem o valasztja (mint a kozepsom) de megprobaltam es nala mukodott. Nem tudom, hogy ez az egesz fugg-e attol, hogy ok kislanyok, de mindketten eleg koran, 2 evesen le is szoktak a delutani alvasrol. Viszont addig ugy aludtak egy huzamban 2-3 orakat delutan, mint a kisangyal. Nelkulem, ringatas nelkul. Csak a fiam volt ilyen tipus, hogy neki kellett az, hogy mindig valaki ott legyen vele.

64. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2014. jún. 29. 11:23
Milyen igaz!:)
2014. jún. 29. 11:22
Amikor epp nekem dolgom is van= hulyen fogalmaztam, azt akartam irni, hogy altalaban arra az idore esik a siras rivas, mikor pont dolga van az anyukanak, ezert nem mindig lehet osszeegyeztetni mashogy, marad a kenguru, vagy kezbentartas
62. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 848af36cf9)
2014. jún. 29. 11:17
En megmondom oszinten, kenyelmi szempontbol tartottam oket mindig a kenguruban vagy egyik kezben (kozben a masikkal dolgoztam), mert bizonyos tevekenysegeket hamarabb elvegeztem es kozben el is aludtak, szoval meg annal is gyorsabb volt, idot sporoltam es nem kellett pl ugy megcsinalnom dolgokat, hogy mindig uvoltes legyen a hatterzene. De persze ez arra az idoszakra vonatkozott, amikor mar tul nagyok voltak ahhoz, hogy egesz nap aludjanak (3hetes kortol), de meg tul kicsik, hogy egyedul sokaig lekossek magukat (7honapos kor kb). Valojaban egy 15 percig mar 4 honaposan is elvannak, eljatszadoznak valamivel kezdetleges modon de nem biztos, hogy az a 15 perc pont arra az idore esik, amikor epp nekem dolgom is van. Hamar rajossz, hogy mindenfele kotodo neveles elmelet nelkul is csinalod ezt, mert valahogy kenyelmesebbnek, magatol ertetodobbnek talalod idovel. Nem hiszem, hogy a siros, zaklatott gyereket olyan jo hallgatni, mig valami masra kell koncentralnod, szoval nem kell hozza sok pszichologia, hogy latod, egyik kezedben elvan, addig te a masik kezeddel mast csinalsz, es milyen jo a csend:))))
61. Derya (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 29. 00:40
lehet benne valami.
60. csincsinlány (válaszként erre: 30. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 22:05
Mind a két gyerkőccel egy szobában aludtunk csecsemő korában, mégis teljesen másképp viszonyultak a cumihoz. Szoptatni is nagyon sokáig szoptattam mind a kettőt, mégis az egyik fiam igényelte a cumit a másik pedig nem kért belőle. Én inkább arra hajlanék, hogy gyerekre válogatja.
59. 3a5c305959 (válaszként erre: 46. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 22:00

Nem ertem azt a feltetelezest hogy miert ne erezne magat a baba biztonsagban barhol amig alszik. Szerintem tok mindegy neki. Hat honapos koraig ajanlott egy szobaban aludni mert a kutatasok azt mutatjak hogy ez segit megelozni a bolcsohalalt. Raadasul a gyakori ejszakai szoptatasok meg tisztaba tevesek is egyszerubbek ha nem kell atbandukolni a masik szobaba. Utana viszont jobb ha sajat szobaja van a babanak.

A ringatas nemcsak igeny kerdese hanem szokas kerdese is. Egy szoptatott babat pl ugy a legkonnyebb elaltatni ha par percre a melledre teszed. Nem kell neki ringatas, simogatas, maris alszik. Viszont par percnel tovabb etetni nem syabad alvas elott mert az megzavarhatja az alvast. Egyebkent en azt tudom tanacsolni hogy ne parazz ra a dolgokra. A babak folyamatosan valtoznak, valtozik a napirendjuk, a dolgok amiket szeretnek es nem szeretnek. Mikor vegre kitalalod hogy mi a legjobb napirend akkor jon egy fogzas, novekedesi ugras, utazas, oraatallitas vagy betegseg es megint borul minden. Szoval a lenyeg hogy legyel rugalmas, figyelj a sajat igenyeidre es ehhez igazitsd a baba igenyeit, mert hidd el, boldog mama, boldog baba!

58. zebracsikó (válaszként erre: 44. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 21:39
Sok baba az anyaméhben is szopja az ujját, ezért én nem hiszem, hogy elhanyagolás miatt lennének ujjszopósok egyes babák
2014. jún. 28. 21:34

Szia


Nagyfiam egyáltalán nem igényelte, nem is kapott, nem szopta az ujját sem soha. A Pici hasfájós volt, meg úgy általában is sírosabb, érzékenyebb baba, adtam volna neki cumit, de nem fogadta el.

Előnye, ha nem cumizik ismert: nem kell leszoktatni, nincs vele gond, hogy nincs meg, piszkos, éjjel kiesett...

Hátránya, amit más is írt, a nehezebb elalvás.

2014. jún. 28. 21:20
a fiam 10 hónapos koráig cumizott, utána eldobta, a lányom viszont már a kórházban öklendezett tőle, kb 2 hónaposan elkezdte szopni az úját, ami egy hónapig sem tartott. Szerintem max annyi "hátránya" van méég mindig cicin nyugszik meg ha zaklatott pedig már kedden lesz 1 éves. De ez nem hátrány :)
55. beata21bea (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2014. jún. 28. 21:06
Az ujjszopós a legnyugodtabb - ezzel 10000%-ban egyetértek! Nekem 4 van -eddig- most várom az 5-et. Az a lány, amelyik szopta az ujját, totál nyugis volt. És igen, éjjel is. Ő már a kórházban elkezdte szopni az ujját... Hátrány: 8 éves lesz, és ha fáradt, most is az az első, hogy szopja, ne de tényleg nem tudod elvenni tőle...
54. anya4005 (válaszként erre: 44. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 20:57
Nekem a 4 es a 2,5 eves fiam is csak ugy alszik el,ha bent vagyok a szobában. Mese,simi,alvás,de míg el nem alszanak,addig ott vagyok. Igazából nincs rá szükségük,de engem megnyugtat. Arról nem is beszélve,mi lenne,ha csak az egyik nem alszik...közös a szobájuk.:-)
2014. jún. 28. 19:26
A babák nagyon okosak.Úgyis az lesz amit ők akarnak :)
2014. jún. 28. 18:53
...karban tartani, és engedni neki h megszabaduljon a stressztől. Ezt már alapból nem lehet egyszerű végigcsinálni, na de rájönni, hogy mikor sír valóban amiatt, mert stresszes, na az még nehezebb.
51. 848af36cf9 (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2014. jún. 28. 18:51

Jókat írsz ;)

Érdekes dolog ez tényleg. Én próbálkozom megérteni, nem mondtam hogy mindent tudok :)

Próbálom megfejteni mi mögött mi lehet...

Van a bölcs baba c.könyv, az is nagyon jó. A stresszoldásról jutott eszembe. Ott azt írja, hogy sokszor a babák sírásának oka a stressz. Ilyenkor nincs más teendő, mint...

50. 848af36cf9 (válaszként erre: 48. - 3a5c305959)
2014. jún. 28. 18:48

Ha simán, úgy hogy ott vagyok és simogatom nem alszik el, akkor valsz ringatásra van szüksége. Ki kell tapasztalni.

Az önállóság pedig még ráér. Egy biztonságosan kötődő baba elég önálló lesz, mikor eljön az ideje. Azt ő majd tudja.

49. gribedli*** (válaszként erre: 44. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 18:02

Nem lennék benne biztos. Ők is szoktak unatkozni és az is lehet. Én mindhárom babát szoptattam, mindegyik sokszor volt kézben, kenguruban. De mint mondtam, van orális szükséglete a babának, a cumizás nekik élvezetes, megnyugtató, stresszoldó is. Próbáld csak kivenni a gyerek ujját a szájából, vagy elvenni tőle a cumit, ha ő nem akarja! Pedig lehet, hogy épp nyugodt is. Ezzel szépen felidegesítheted ám.


Vannak gyerekek, akik egyiket sem akarják, nyilván másban találnak szórakozást, de a babák nagy részénél természetes a gesztus, szóval nem kell mögé magyarázatot gyártani, hogy egy cumizós, vagy ujját szopó gyereknek nincs jó sora, azért teszi, mert okvetlenül valami baja van (persze, olyankor IS teszi) nem foglalkoznak vele, stb. A majmok is szopják az ujjukat, és még a kenguruk is!:)))

48. 3a5c305959 (válaszként erre: 45. - 848af36cf9)
2014. jún. 28. 18:01
Az enyem nem igenyelte a ringatast pedig nem aludt velunk. Minden baba mas az tuti, de a kotodo neveles mellett egy icipici onallosagra is kell nevelni a babat. En sosem altattam el ringatva, nem tudom volt-e ra igenye, de nekem nem volt ra :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook