Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Chicco sterilizáló folyadékkal sterilizáltuk a cumisüvegeket, de nem mostuk le utána vízzel. Árthat ez a babának? fórum

Chicco sterilizáló folyadékkal sterilizáltuk a cumisüvegeket, de nem mostuk le utána vízzel. Árthat ez a babának? (tudásbázis kérdés)


12. cini1
2011. dec. 13. 16:24
Köszönöm a hozzászólásokat, szerencsére nem lett baj:) Most pedig öblítünk illetve mikróban sterilizálunk!
2011. dec. 13. 08:53

Szia!Én is a Chicco-t használtam,mindig le kell öblíteni,utána papírtörlőn lecsepegtetni a sterilizált dolgokat.A szoptatás végéig használtam..14hónapig,Nálunk nem okozott semmi problémát.További jó babázást Neked!

ui.:Azt amúgy nem értem,hogy van aki azt írja,a csapvíz sem steril...,de mosogatás után sem öblíted le az edényeket? :)

10. f758a7200f (válaszként erre: 2. - 8a9f750ff1)
2011. dec. 12. 05:37

Bizonyos helyeken ahol nem tiszta a viz, hasznaljak az ilyesmit az ivoviz fertotlenitesere es utana meg is isszak. Sot, valamennyit a csapvizbe is tesznek mindenhol. Meg mindig kevesbe veszelyesebb mint a tifusz...


De igazad van, vegulis osszetetelre kb mint a hipo

9. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Cini1)
2011. dec. 12. 05:32

Elvileg ha megfeleloen higitottad akkor nem lesz semmi baja es nem kell leobliteni. Mert a csapviz nem steril tehat nem er semmit sterilizaloval aztatni aztan meg ujbol "koszos vizzel" leobliteni.


Bar en is a mikros/gozolos/forralos sterilizalas hive vagyok, de azert en is kiprobaltam ezeket a folyadekokat. Nagyon fontos, hogy megfelelo legyen a higitas (es igen, enyhe hiposzaguk van), es nem leobliteni hanem utana megszaritani (kb mint pl a neogranormon).


Ha tul nagy a koncentracio az okozhat a babanal pl kicserepesedett szajat stb egyszoval irritalodhat. Szoval nem teszel vele jobbat ha tomenyebbre csinalod az oldatot de az is hiba ha leoblited mert nem lesz steril. Ha zavar a hiposzag, inkabb hasznalj mikros sterilizalot (kenyelmesebb mint a fozocskezes es olcsobb mint a gozolos sterilizalo)

2011. dec. 12. 01:55
Egyszer biztos nem lesz baja (hisz akkor nem gyartanak cumisuveghez), de maradj inkabb a sima forro viznel. Egy gyerek nem steril, nem kell sterilizalni. A vegyszer csak tobbet art mint hasznal.
7. homern (válaszként erre: 6. - Ezti)
2011. dec. 12. 00:03
ha jól látom mostanában jöhettek haza a kórházból
6. Ezti
2011. dec. 11. 23:28
Mekkora a baba? Újszülötteknél és kb. 2 hós korig mérgezéses tünetek is jelentkezhetnek.
5. homern (válaszként erre: 1. - Cini1)
2011. dec. 11. 20:32
ettől az egy alkalomtól nem lesz baja.gondolom legközelebb már úgyis lemossátok :))
2011. dec. 11. 20:31
Egyszeri alkalomtól szerintem nem lesz baja, ha nem láttatok rajta azonnal semmit, de azért a cumisüveget érdemes vegyszermentesen sterilizálni (kifőzni, kigőzölni stb). Hozzáteszem nem vagyok orvos, azért figyeljétek a picit!
2011. dec. 11. 20:31

brrrrrrrr


vegyszert hogyhogy nem öblítettetek el?????????

2011. dec. 11. 20:30
Uhhh. Összetételre (és szagra is) majdnem ugyanaz, mint a hipó.
2011. dec. 11. 20:28
Chicco sterilizáló folyadékkal sterilizáltuk a cumisüvegeket, de nem mostuk le utána vízzel. Árthat ez a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook