Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismerős nálam raktározza a dolgait, mert nem tudja hova vinni. Nekem viszont kell a hely? Mi a megoldás, hogy elvigye? fórum

Ismerős nálam raktározza a dolgait, mert nem tudja hova vinni. Nekem viszont kell a hely? Mi a megoldás, hogy elvigye? (beszélgetős fórum)


2022. nov. 28. 17:15
Elvitte már a cuccost?
28. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 17:13
Tudok róla! Jogos a múlt idő, mivel azóta már eltelt 3 hónap!
27. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2022. nov. 28. 11:10

Kivesz, nem kivett!

Nem azonos a 2 kifejezés.

26. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 10:51

És kivett egy másik lakást, vagy még mindig az ismerősnél lakik?

Egyébként ha az elmúlt 3 hónapban egyetlen egyszer sem volt nálatok azért, mert a cuccok közül valamelyikre szüksége van... akkor azok csak feleslegesen gyűjtögetett holmik, kár rakosgatni ide-oda. Vigye, ahova akarja!

25. liliom10 (válaszként erre: 23. - Gabesz55)
2022. nov. 27. 22:52
Néha már igen. Túl sokat használtak ki az életben, visszaéltek a jóságommal. Mindennek van határa !
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 27. 15:27
Akkor se lehet ezt csinálni! Ez a pofátlanság netovábbja. Függetlenül attól hogy vett ki másik lakást vagy sem, a cuccát vigye onnan. Én megmondanám nem erről volt szó, most már neked is kell a hely.
23. gabesz55 (válaszként erre: 10. - Liliom10)
2022. nov. 27. 15:17
Szia!Kemény vagy!
2022. nov. 27. 10:56
Röviden a történet, eladták a lakást, ahol albérletbe volt, ezért költöznie kellett. A legszükségesebb holmiaival odaköltözött egy ismerőséhez, és azt mondta, következő hónapban kivesz egy másik lakást, addig lesznek itt a dolgai. Ennek már több, mint 3 hónapja.
21. _Berry_ (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 26. 00:12
Ha csak ismerős és nem a legjobb barát, akkor ne érezd magad rosszul, szerintem még könnyebb dolgod is van. Amikor megengedted, akkor mennyi időről volt szó, és ahhoz képest mennyivel több ideje van már ott a cucca?
20. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 18:09
Ugyanez van rokonnál. 2 éve vettek egy házat, néhány cuccot(fél padlást elfoglalja) fent hagyott az eladó azzal, hogy hamarosan elviszi.
19. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 17:55
Milyen cuccok ?
18. Sirga (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 17:47
Akkor tényleg picit határozottabban kell elmondanod neki, hogy szükséged van a helyre, vigye el, mert nem tudod tovább tárolni. Ha még erre is csak türelmet kér, mondd meg, hogy x-edikén viszik Hozzád a (pl.) bútort, aminek kell a hely. Ha addig nem viszi el a cuccát, kénytelen leszel kitenni.
17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 14:02
Oldd meg a problémáidat, felnőtt ember vagy. Nem tűnik ez olyan megoldhatatlan feladatnak.
2022. nov. 25. 13:22
Megmondod neki hogy mit tudom én hány nap múlva kell a hely. Ha ennyire értelen és pofátlan, találj ki valami holmit ami érkezik neked, és csak oda tudod tenni vagy a szabad ég alá. Ha nem pakol, az ő cucca kerül a szabadba, nem a tied. Ennyi. Lehet hogy 1 ilyen ismerőssel kevesebbel kell számolnod a jövőben. Ha sajnálod, maradjon minden ahogy van.
15. Mimóza07 (válaszként erre: 14. - Birebora)
2022. nov. 25. 12:15
Vagy ahogy pakolja kifele az utcára. Vagy osztogatja idegeneknek. :D
14. birebora (válaszként erre: 13. - Mimóza07)
2022. nov. 25. 12:14
Ez jó ötlet, úgy lenne igazán ütős, hogy lássa a hirdetést és, hogy viszik a cuccait.
2022. nov. 25. 12:04
Posztold ki facera, hogy minden eladó, aki egyben viszi engedményt kap. Majd csak észreveszi magát.
12. Imisz
2022. nov. 25. 11:48
Lányomék is így jártak. Főleg autós cuccok voltak náluk tárolásra. Sok sok kérés, felszólítás után sem vitte el (kb.1,5 éveről beszélek)a "barát", aztán elkezdték oda adogatni másoknak, meg kiárusítani. (hólánc és ilyenekre gondoljatok)mire rászánta magát a tulaj fele cucc nem volt meg, de nem mert sem ellenértéket kérni sem szemükre vetni bármit is :)
11. birebora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 11:15

Erre megy ki, hogy még te érezd magad sz.arul.

Én azt mondanám, hogy őrizgettem eddig, de most nekem is kell a hely. Adj neki határidőt, mondjuk Mikulás napja, azt könnyen meg tudja jegyezni.

Az emberek pofátlanok, van aki nem ért a szóból.

10. liliom10 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 11:09

Mondd meg neki, hogy eddig tartott a türelmed ! Kell Neked a hely ! ( Ha nem kellene, akkor sem lehetne ilyen szemtelen, hogy kihasználja a jóindulatodat.)

Én adnék neki 2 hét határidőt, és megmondanám, hogy utána odavitetem a lakása elé a cuccait, vagy a lomtalanítókkal elvitetem .

Nem fogadnék el semmilyen kifogást ! Felháborító, hogy ilyen emberek vannak !

2022. nov. 25. 11:03
Ha nem megy szépszerével akkor tegyél ki pár cuccot az esőre, fotózd le és küld el neki azzal a szöveggel hogy a többi cucc is ide kerül ha egy órán belül nem pakolod el őket. Ennyi!
8. globus (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 10:58
Ez a baj, hogy látja, gyenge vagy ellentmondani neki. Légy határozott. Ha nem megy, kérd meg egy karakteresebb ismerősödet, együtt beszéljetek vele, pirítson rá keményen.
2022. nov. 25. 10:30
Szóltam már neki, de csak a magyarázkodás van, legyek megértő, türelmes, stb. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz, még én érzem magam kellemetlenül.
6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 10:11

Gondolom, hogy nem az engedélyed nélkül raktározza nálad a dolgait az ismerősöd. Nyilván te engedted meg neki valamikor.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem neki szólsz, ha számodra már kényelmetlenné vált a tárolás. Miért nem mondod el neki, hogy keressen más megoldást, mert tovább nem tudod vagy nem akarod őrizgetni a cuccait?


Az mondjuk nem derül ki az eddig leírtakból, hogy szóltál-e már egyáltalán az ismerősödnek. Néma gyereknek anyja sem...

5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:47
Szólsz Neki?
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:31
Felszólítanám, hogy záros időn belül vigye el, különben kénytelen leszek kidobni. Akár írásban, ha szóbelire nem reagál.
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:29

Egyszerűen megmondod neki, hogy vigye el a cuccait.

Amennyiben a megadott határidőig nem teszi meg, akkor elviteted az ő költségére. (hívsz egy lomist)

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:12
Esetleg ha ugyanezt elmondanád neki? Persze ilyenkor jön, hogy nincs hova vinnie, de simán lehet bérelni raktárt. Ha nem vagy határozott, akkor úgyis marad, ha meg az lennél, gondolom már rég elvitetted volna. Néha önzőnek kell lenni. Mondjuk pont ezért nem engedek be semmit a házamba, ami nem az enyém. Múltkor anyám mondta, hogy nálunk ez elférne ideiglenesen a padláson, de még neki is nemet mondtam, lévén oda felkerül, ott is fog megrohadni...
2022. nov. 25. 09:05
Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook