Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


42. fd8e423e9e (válaszként erre: 41. - Albert9876)
2010. máj. 30. 05:45

akkor meg lehet, hogy a stressz okozza... miután bő egy év alatt átmentem vagy húszféle kivizsgáláson sikerült ezt kihozniuk "tudományosan is" (mivel az elejétől tudtam, hogy ez a gond),a mellékvesém termelt túl (ez termeli a féfihormonokat), ugyanakkor hatással van a máj és az inzulin működésére is, így lettek rosszak a májértékeim és a glükozeredmények ... szóval tényleg összefügg minden mindennel.


Ha esetleg túlhajtod magad, és ez már tartósabb az életedben, akkor gondolhatsz ilyenre is pl. De azt mondom, hogy mozogni kell, nekem pl egyszerre vált be a jóga - mint megnyugtó mozgásforma (rugalmasság visszaszerzése, izmok tónusának alakítása) és a kickbox (mert ezzel viszont kiadtam a feszültséget magamból), de persze rengeteg más mozgásféleséget alkalmaztam egyszerre, hogy ne legyen unalmas.


Próbáld ki! Sajnos a korosztályunknak számolnia kell elég korán "komoly", de ugyanakkor népbetegségekkel.


Kíváncsian várom a beszámolódat, hogy változott meg az életed, mert az enyém megváltozott!

41. albert9876 (válaszként erre: 40. - Fd8e423e9e)
2010. máj. 29. 22:30

Kövér épp még nem vagyok, de 8-9 kg-tól jó lenne megszabadulnom,de meg sem moccan a súlyom lefelé :(

33 vagyok....

40. fd8e423e9e (válaszként erre: 39. - Albert9876)
2010. máj. 29. 07:04

Pedig biztos, hogy emiatt lettek jók az eredményeid, ha tartósan kövér vagy, és mellé stresszes az életviteled pillanatok alatt kialakulnak anyagcsere problémák, nekem elég volt hozzá két és fél év, és elszabadult a pokol - nőgyógyszati szinten jelzett a szervezet!!! jó mi? nem is gondolnánk, hogy minden mindennel összefügg!


Szerintem ne add fel, próbálj meg még hozzá mozogni, nekem talán az jobban segített, mint az étkezés! Meg fog indulni, meg kell indulnia! Előtte kellett volna egy teljes labor, ahonnan indultál 3 hónapja, micsoda változást látnál! És hidd el nem keserednél el!


A mozgás azért fontos, mert megindul az anyagcsere, emésztés fokozódik. A túl kevés táplálék sem jó, mert "beéri" a kevéssel a szervezet, azt kezdi beosztani, és nem fogy az ember. A mogzás viszont kcal éget el, és akár ehet az ember többet is.


Nem tudom mennyi idős vagy, de gondolom idősebb mint én, és sajnos anyukámnak is 10-12 kg-tól nem sikerült többet fogynia, pedig még ennyit kellene, de az is igaz, hogy jól érzi magát, tornázik, máshogy étkezik, energikusabb, és jobbak a vérképeredményei! És Ő már jóval ötven felett van!

39. albert9876 (válaszként erre: 38. - Fd8e423e9e)
2010. máj. 28. 22:15

3 hónapja teljesen máshogyan élek, mint előtte, napi 5-ször étkezem, nagyon sok zöldséget és gyümit fogyasztok, rizs, burgonya, lisztes, cukros dolgokat teljesen kizártam, kenyér napi 1-2 szelet, az is teljes kiörlésű.

Napi 1000-1200 kcal-n élek és semmit nem fogyok az ég világon!!! :(((

Ja!

Mindezt orvosi felügyelet mellett csináltam eddig, de már ők is furán nézték, hogy semmi eredmény nincs nálam....

38. fd8e423e9e (válaszként erre: 37. - Albert9876)
2010. máj. 28. 18:00

Meg kell próbálni, mert ha nem sikerül, akkor ebből évek múlva cukorbetegség is kialakulhat, de a doki eldönti, hogy ír-e fel Neked erre metformint, meckformint (szóval cukorbetegnek való gyógyszert) - ettől automatikusan fogsz fogyni! de az orvosok azért nem javasolják első körben, mert a lényeg az életmódváltáson van!


Javaslom a macosz honlapját, a tápláléktáblázat felett van a cukorbetegek étrendjére vonatkozóan sok hasznos információ. Én ez alapján, és sok mozgással fogytam le, és álltak vissza az értékeim.

37. albert9876 (válaszként erre: 36. - Fd8e423e9e)
2010. máj. 28. 13:12

Szia Judit!


Nagyon köszönöm a megnyugtató választ, kedden megyek szakorvoshoz és majd remélem, hogy ő is megnyugtat.

Viszont nem fogyok, akárhogy is próbálkozom.

Végül is ezért mentem el erre a vizsgálatra, ezt a fogyis doki javallotta.

36. fd8e423e9e (válaszként erre: 34. - Albert9876)
2010. máj. 27. 16:53

a glükozeredményeid tökéletesek, de véleményem szerint van egy enyhe IR-ed, de ezt a háziorvosod jobban meg tudja mondani


Nekem rossz volt már a terheléses cukrom is, és most minden rendben: lefogytam, életmódot váltottam (étkezés, mozgás).


Nálad nincs nagy baj, szerintem, de nem vagyok orvos.

2010. máj. 27. 13:16
Tud valaki segíteni??
2010. máj. 26. 21:46

Sziasztok!


Ha valaki képben van a vérvizsgálatokat illetően, kérem segítsen.

Ma kaptam meg a vizsgálati eredményemet, de nem igazán értem, hogy mi jó és mi nem. A ref értékeknél sztem minden ok, de ahová nincs írva semmi, ott már gondban vagyok :)


Glucose 3,9 mmol/L 3,8 - 6,0 Valid

60 perces glucose 4,3 mmol/L

120 perces glucose 4,3 mmol/L

Inzulin 4,7 mIU/L 3,0 - 25,0


Inzulin terhelés

Inzulin 60 perc 53,6 mIU/L

Inzulin 120 perc 22,2 mIU/L

TSH 1,964 mIU/L 0,400 - 4,500


Jók az eredmények?????

33. emmalee (válaszként erre: 32. - Jazzmyn)
2010. márc. 13. 17:12

Szia, igen, 75 gramm glükózt iszol meg (vigyél citromot, úgy jobb), és legalább 3x vesznek vért (éhomi, 1 ó és 2 ó múlva), de nekem pl. 5x vettek fél óránként, de a 3x elég lett volna szerintem.


Az a lényeg, hogy ne csak a vércukrodat nézzék meg (mert az ilyenkor még jó, ha nem lenne jó, az már a cukorbetegség), hanem az inzulinszintedet is, tehát hogy mennyi inzulin kellett az adott cukorértékhez a szervezetednek.


Én még megcsináltatnám a pajzsmirigyvizsgálatot, azok alapján, amit írtál.


De nekem a körzeti nem írta ki, csak mikor vittem papírt nődokitól.

Üdv, E

2010. márc. 13. 09:00

sziasztok!


Remelem jon meg erre valaki.

En is megszeretnem nezetni az inzulinszintemet,meg annyira nem vagyok jartas a dologban, csak ahogyolvasgattam es a tuneteim alapjan gondoltam,hogy jovo heten megyek a korzetihez.


Roviden leirom,

2006-ban lombikprogrammal megfogant a kislanyom,aki most 3eves.

maradtak fagyibabaink,tegnap voltunk eredmenyen nem sikerult.

Kb 10 evvel ezelott barmit ettem es barmennyit 55kilo voltam.Mostanra alig eszem es hizok,allandoan szomjas vagyok,mindig dietazom,ha egy kicsit bunozok akkor rogton visszaszalad 2,3 kilo, ugy erzem,hogy ez nem normalis dolog.

Evesek utan majd elalszom.

Gondoljatok, hogy ez lehet inzulin r.?

Milyen vervetelt csinalnak ilyenkor terhelesest? Meg utanna kell olvasnom,mert meg uj az egesz.

31. pisztráng74 (válaszként erre: 30. - Fd8e423e9e)
2010. febr. 15. 12:55

helló,

ne várj az orvosokra és újabb vetélés "élményekre"... az orvosnak csak egy eset vagy, a Te életedben viszont minden vetélés újabb borzalmas lelki seb...legalábbis magamból indulok ki. Budapesten beutaló nélkül lehet menni az Istenhegyi úti magánklinkára, ahol 15000 ft-ért elvégzik a 3 pontos vércukor és inzulin vizsgálatot.

A 60 perces inzulin érték nem haladhatja meg normál esetben a 29-es értéket. ha gáz van, csak átsétálsz az utca másik oldalán lévő Kaáli Intézetbe, Krizsa dokit kell keresni, ő tudni fogja mit kell tennie.

Sok sikert,

pisztráng

30. fd8e423e9e (válaszként erre: 29. - Pisztráng74)
2010. febr. 12. 13:59

Én is erre gyanakszom, de az orvosok szeretik a vizsgálatokat halogatni, amíg több terhessége el nem megy az embernek!!!!


Nekem volt mostanában egy vetélésem, addig nem próbálkozunk, amíg ki nem vizsgáltatom magam alaposan.


Köszi a bíztatást!:)

29. pisztráng74 (válaszként erre: 27. - Emmalee)
2010. febr. 12. 13:04

hello,

még új vagyok itt, de ez a téma nagyon megérintett. Hadd tegyem hozzá a saját kis "regényemet" lelkesítés gyanánt.

Nekem több elment terhesség és 12 kiló hízás (amúgy heti 2-3 alkalommal komolyan úsztam és ennek ellenére híztam ennyit) után állapították meg a Kaáliban az IR-t. A 60 perces értékem 72 volt.

Nagyon elkeseredtem, mert szerettem volna még babát (van egy 10 éves lányom). Krizsa doki az ADIMET gyógyszert javasolta, amitől pár hónap alatt diéta és úszás mellett kb. 8-10 kg lement.

Aztán félév múlva terhes lettem (ja, csak egy petefészkem van, hogy sarkítsuk még a dolgot) és most lesz a hétvégén féléves a kisfiam.

Úgyhogy ne keseredj(etek) el, kitartás, nem kilátástalan a dolog. Krizsa Ferenc dokit nagyon ajánlom, orvos a szó nagybetűs értelmében.

üdv,

pisztráng

2010. jan. 24. 15:17

Általában a búza, kukorica, tej gátolja az inzulin hatását.

Segíthetnek az intolerancia kivédésében a B komplex vitaminok, a mozgás.

A vércsoport szerinti étrendből írtam ki.

Kismamáknak kismama vitamin való, a többi orvos nélkül nem igazán kéne.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

27. emmalee (válaszként erre: 26. - Orsi86)
2010. jan. 23. 23:13

Sziasztok!

Úgy néz ki, nekem is IR-om van.:((

A héten ért a sokk. A diabetolgós azt írta a papírra, hogy mérs. inzulin rezisztencia, bár a HOMA indexe jó, és úgy is jöttem el tőle, hogy nincs komoly problémám, kisfokú/kezdődő az IR-om. Elmentem a Kaáliba, ott már kicsit jobban mondták, elkezdtem szedni napi 2x fél db 850 mg-ros Meforal-t. Aztán elmentem csütörtökön erre az arwen tornára, ahol a nő közölte velem, hogy masszív IR-om van, és semmi értelme így belekezdeni a lombikba, mert úgysem fog sikerülni. Köpni-nyelni nem tudtam.

Ezek az értékeim:

inzulin: : 0': 8; 60': 90,7; 120': 47,7

glukóz: 0': 4,6, 60': 8,7. 120': 6,2


És hogy kőkemény diéta és mozgás kell. Most heti 2-3x megyek tornára, és igyekszem tartani a diétát, de még beszélni akarok diabetológussal is, meg egy olyan nőgyógyásszal, aki tényleg ért hozzá, hogy tényleg nincs esélye így elkezdeni a lombikot?

26. Orsi86
2009. nov. 12. 21:11

Sziasztok!


Nekem 2orvos is azt mondta,hogy inzulinrezisztenciám van. Aztán az ÁEK-ba Baranyi Éva doktornő kijelentette,hogy semmi bajom. És rámparancsolt,hogy egyek! Mert ártok a babának azzal,hogy diétázom.

Ugyhogy aki terhes annak nagyon javaslom hogy keresse fel a doktornőt!

25. fd8e423e9e (válaszként erre: 24. - 4916977221)
2009. nov. 12. 17:07

Nekem is anyagcsere zavar okozta a problémáimat, az egyik az volt, hogy a terheléses cukorvizsgálat IR-t mutatott, ráálltam a cukorbetegneknek szánt étkezésre sokat mozogtam, és fogytam 22 kg-ot (eddig), kb. három hónapja nem kívánom az édességet, mérem otthon a terheléses cukromat, és már jó (az éhomi mindig jó volt), most próbálkozunk a babával.


Milyen rostokat eszel? Mondjuk én is erre helyezem a hangsúlyt: teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség, kevesebb gyümölcs, sovány csirke husi és halak, tejtermékek


Szívesen cserélnék Veled tapasztalatokat :)

2009. nov. 11. 22:46

Szerettem volna új fórumot indítani, de összevontak ezzel a régebbi, hasonlóval. Úgy látom, hogy itt sokan várandósan szenvednek az inzulin rezisztenciával.

A rost nekik is megoldás, csak nem mindegy milyen rost.

2009. nov. 11. 22:38

Eddigi 38 évem alatt kb. 3 olyan év voltam, amikor úgymond belefértem az ún. trendbe. Valahogy mindig "nagyobb" voltam, mint a velem egyidősek. Na jó, azért pár kivétel volt. :-)

Valahogy én mindig többet híztam nyaraláskor, még akkor is, ha a velem egyidős és egyforma alkatú barátnőm kb. 2x annyit evett. Idegörlő volt.


3 éve kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van. Nálam ez abban nyilvánul meg, hogy a szervezetem a bevitt cukrokra túl sok inzulint termel. Többet termel, mimt szükséges.

Ezáltal minden bevitt kalóriát elraktározok, mivel az inzulin lebontja, illetve az inzulinom magasan marad - ezáltal állandóan éhes vagyok, ehetnékem van.


Mint megtudtam, nagyon sok ember "szenved" ebben. Nagy örömmel tudatom, hogy megtaláltam a megoldást. Annyit reklám nélkül is elárulhatok, hogy a rostok bevitele a megoldás.


2 hónapja megváltozott az életem, illetve megváltoztam én is. A szervezetem jól működik, nem termeli túl az inzulint - ezt persze meg is vizsgáltattam.


Akit érdekel, tudok segíteni a témában.

22. lamoni
2009. okt. 2. 19:37

Sziasztok.

Én is IR-re készülök. 3 éve volt egy vetélésem, és az akkori orvosom mindig csak azt hajtogatta, hogy ha már egyszer összejött, akkor megint sikerülni fog, és sehova se küldött. Eltelt 2 év, és felírta a clostit, minden vérvétel nélkül, amitől teljesen felborult a ciklusom.

Mi is elmentünk egy magánlkinikára, megcsináltak minden vizsgálatot, kaptam gyógyszertpajzsmirigy alulműködésre, majd mikor beállt volt 2 inszem is.

Az inszemek után 3 hónappal, mikor már a lombikot terveztük, nem jött meg a menszim, már 1 hónapja késik. Visszamentünk, és a doki szerint pcos gyanus vagyok, ami az eddigi eredményeken nem látszott, és IR-re kaptam beutalót.

Sajna a helyi kórházba mikor látták hogy hova járunk le se szartak, legalábbis jövő héten próbálom újra.

Nem tudom mi lesz az eredmény, de nekem is gyanus hogy magas lesz az inzulin.

21. Orsi86 (válaszként erre: 20. - Mike79)
2009. okt. 2. 17:05

Köszi.:) Nagyon bizakodunk a férjemmel.

Szinte minden orvos ilyen.

Nekem is elegem lett az enyémből amikor a vetélésem után azt mondta,h majd a második után kivizsgáltat. Nah, ennyit róluk. Nálluk ez csak egy vetélés de én nem akartam megvárni a másodikat ezért a Forgács intézetbe mentem.


Ajánlom nektek is. Már 4nőgyógyásznál megfordúltam,de még sehol nem figyeltek így rám.

Nektek is sok sikert! Drukkolok!

20. Mike79
2009. okt. 2. 13:30

Köszönöm hogy segítesz, drukkolunk nagyon neked és a babátoknak! :)Hozzáteszem, párom nőgyógyásza lebeszélt minket az IR-ről szerinte az nem lehet stb., mi erősködtünk, hogy biztos ami biztos megcsináltatjuk és elmentünk egy magánklinikára. Ami picit mérgesít az az, hogy párom magánorvosa meg csak szedeti a hormontablettát és a sárgatest elégtelenségre is írt valamit, de nem látom, hogy komolyan foglalkozna velünk, vagy a problémával. Én nem vagyok kicsit sem megelégedve az orvossal, pedig minden fórumon istenítik. Nekem nem kell, hogy körbenyaljon, de ha már vizsgálatonként 5-10e Ft-ot elkér, lehetne figyelmesebb a klienseivel.

Remélem hanyatt esik ha visszük a papírt és elgondolkodik, hogy talán nem nekünk kellene kitalálni és a neten nyomozni miért nem jön össze a baba. Mégegyszer köszönöm!

19. Orsi86 (válaszként erre: 18. - Mike79)
2009. okt. 2. 13:15

Örülök, ha segíthettem.


Nagyon magas.

Nekem:a 60percesnél : 61

a 120-asnál: 35

De az orvosaim már erre is huhogtak, h nagyon sok. Ez inzulin rezisztencia.


Ha beszéltetek az orvossal, kérjetek beutalót eg diabetológiára.

Ott segítenek az étrendben.

De ha nem akartok várni érdemes megvenni a: "cukorbetegek nagy diétás könyvét" Rengeteg táblázat, étrend és fontos infók vannak benne.

18. Mike79 (válaszként erre: 17. - Orsi86)
2009. okt. 2. 13:07

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Gondolom szerinted is magas a 60. percben mért 123-as érték vagy a 120. percben mért 75,4.

17. Orsi86 (válaszként erre: 16. - Mike79)
2009. okt. 2. 13:00

Szia!


Nekem is volt egy vetélésem. A magas innzulin miatt. Az a lényege a magas inzulinnak, h nem engedi (vagy csak nehezen) ,h beágyazódjon a baba. És az első 3hónapban ki is löki, sajnos.

Ebből később cukor betegség is kialakulhat, amikor a szervezeti megunja ,h rengeteg inzulint termel és onnantól nem termel. Így a cukor lesz magas és ekkor jönnek az inzulin adagok. :( Ez egy nagyon lappangó betegség, mert az orvosok csak éhgyomri vérvételre küldenek el, ott meg minden rendben.


Ne aggódjatok, gyógyítható. Kapni fog a párod egy gyógyszert amit kb 3hónapig kell szedni. Nah, meg persze: diéta , diéta, diéta.

Nagyon kemény lesz, de a végeredmény, minden nehézséget megér. :)


Nekem augusztusban derült ki a magas inzulin és elkezdem azonnal cukor, liszt, mentesen élni az eredmény már a pocakomban van. :)

Csak most persze nagyon félek, h velünk is maradjon.

16. Mike79 (válaszként erre: 15. - Orsi86)
2009. okt. 2. 12:51

Szia Orsi!


Nekünk sajnos nem jön össze a baba, ezért mentünk el IR vizsgálatra. Párom már kétszer teherbe esett az elmúlt 2 évben, de mindkét esetben 6-8 hétben, azaz még nagyon korai szakaszban elment a baba. Szóval próbáljuk kinyomozni mi okozhatja a korai vetélést.

A glükóz értékei páromnak minden esetben a referencia értékek között volt, de az inzulin sztem nagyon magas.

15. Orsi86 (válaszként erre: 14. - Mike79)
2009. okt. 2. 12:44

Nincs a paparon referencia érték?

a normál érték:

glükóz: 4.20-6.20

inzulin:2.60-24.90


Nekem is csak cukor terhelésre derült ki, h magas az inzulinom. Ez vetélést ill. meddőséget okoz.


De nem akarlak megijeszteni titeket. Szerintem csak az első 3hónapban veszélyes a babára nézve.


Ti hányadik héten vagytok?


Én 4-5 hetes vagyok. Kaptam gyógyszert, és az étrendre nagyon kell vigyázni.

Cukrot, fehér lisztet ne egyetek. Illetve napi 5x kicsit. Ez segít szinten tartani az inzulint, nah, meg a cukrot is.

Sok sikert!

14. Mike79
2009. okt. 2. 12:15

Sziasztok!

Tegnap voltam párommal 3 pontos terheléses cukor/inzulin vizsgálaton. Még az eredményeket este meg is küldték email formájában. Azt nem értem és kérdeznélek benneteket, hogy ha a vércukorszint normális, de az inzulin magas, az is inzulinrezisztencia kategóriába tartozik?

cukor: 0.perc 4,6; 60.perc 6,4; 120.perc 4,5

inzulin: 0.perc 5,4; 60.perc 123; 120.perc 75,4

szerintem az inzulin szint nagyon magas. Orvossal még nem tudtuk megosztani az eredményeket.

13. fd8e423e9e (válaszként erre: 9. - 099c0bed40)
2009. szept. 13. 09:54
Nekem ugyanezt mondta az háziorvosom - nem keserített el -, nem írt fel semmiféle gyógyszert, mondta, hogy csináljam tovább a diétámat, mozogjak, ha tartom a súlyomat, és figyelek a táplálkozásomra, nem lesz semmi gond. Nekem csak enyhe emelkedést mutatott a két órási terheléses cukormérés (8,1), az egy órási jó volt (9,5), három óra múlva (bár ezt már nem nézik, csak kértem, hogy nézzek meg) már teljesen jó volt (5,2). Éhomiból ki sem derült volna nálam ez a dolog, az mindig 4.2-4.4!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook