Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazságtalannak tartom, hogy a tulajdonos megemelte az... fórum

Igazságtalannak tartom, hogy a tulajdonos megemelte az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
82. ildi992 (válaszként erre: 81. - Regin_a)
2023. okt. 7. 23:44
Nincs benne a szerződésben. Hogy hogyan néz ki a vízblomba a neten rákerestem. Kék, piros kerek műanyag karika. De kell még egy pecsét szerű is ? Némelyik képen van ilyen.
81. Regin_a (válaszként erre: 80. - Ildi992)
2023. okt. 7. 20:32

Ha van bérleti szerződésed és benne van az érintetlen plomba akkor te vagy a hibás. Ha nincs benne akkor a tulaj

Amúgy is csak a tulaj jelentheti a vizművek felé és neki a jobb ha megússza büntetés nélkül

Ne tégy semmit!/ha a tulaj nem tesz/


A plombának van azonosító száma ha jól tudom, utána lehet nézni a vízműveknél, raktak-e az órára vagy sem


Ebben a hónapban cserélik nálam, majd jól odafigyelek van-e pecsét vagy nincs. Én sem néztem meg amikor vettem a házat

2023. okt. 7. 19:29
Sziasztok. Nem akarok újabb topikot nyitni, hát ide írok. Albérletben élek. Ez a harmadik évem. A héten volt melegvíz leolvasás. Ottan közölték, hogy se a hideg, se a meleg víz nincs leblombálva. Eddig nem is törödtem vele, mert így vettem át a lakást, és fel se tünt. Csak a villanyórán láttam blombát. Közöltem a tulajokkal a hírt. Minden hónapban megnézték a vízórát eddig, leirták a pontos fogyasztást havonta. Most nekem estek, hogy miért eddig jó volt így? Jönnek megint megnézni a vízórát, ( nem a bérleti díjért jönnek.) Tehát most 2 hetente nézik! Megkérdeztem, hogy elismerik-e hogy amikor beköltöztem, akkor se volt rajta blomba. Majd megbeszéljük. Volt a válasz. Hétfőn jönnek. Egy egyszerű igen, vagy nem elmaradt. Ezen nem kell semmit megbeszélni, mert nem volt rajta. Inkább csak rám akarják kenni. Mit tehetek ebbe a helyzetbe? Köszönöm a javaslatokat, ötleteket.
79. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 72. - Birebora)
2022. szept. 12. 11:05

A művirág speciel azért lett ilyen drága mert nagyon nagy a vízigénye.


Magyarország meg aszályos éghajlat.

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Birebora)
2022. szept. 12. 11:01
Szerencsére a művirág nem létkérdés. De erre az is rá fog jönni, aki árulja. Kénytelen lesz elfogadható áron adni, hiszen mindenki tökéletesen megvan túlárazott műmadár nélkül is. Persze az lehet, hogy úgy már nem fogja megérni neki, mert a vállalkozás nem fogja kitermelni a saját költségeit.
2022. szept. 12. 10:55
Emelhetik, ahogy akarják, akkor sem fogják tudni nagyon sokan kifizetni. Elfognak adósodni az emberek.
2022. szept. 11. 22:10

Hogy a jókedv ne hagyjon alább, most mondták a tévében hogy az egyik szociális intézmény fűtése előreláthatóan 60 millió forintba/év fog kerülni.


És akkor zárójelbe megkérdezem, hova fog menni az a sok szerencsétlen, aki ellátásra szorul?


Ha így folytatják, a többiek is ilyen sorsra fognak jutni, csak éppen az ellátórendszernek nem éri meg majd működni.


De azért továbbra is "igazságtalan" hogy megemelik az albérlet árát.

2022. szept. 11. 13:39

Hát látod. De bármi a piacon is drágább. Most minden árus ezt szajkózza. Hiába van a kocsiba, kisteherautóba, inkább hurcolja, mint adná "normális" áron vagy legalább annyiért amennyiért nyár elején, 2-3 hónapja. Műanyag vajlingot vettem májusban 1700.-ért ha jól emlékszem, ma néztem 3.500.-

És ma alig volt vásárló, mindenki csak nézelődött. Ez van. A kajáldásnál, lángos, sült kolbász sor állt.

74. Bless the child (válaszként erre: 72. - Birebora)
2022. szept. 11. 13:19
A műgólyákra is kihatott a válság?
73. birebora (válaszként erre: 71. - Krisztikrisz)
2022. szept. 11. 13:11
Na azt meg, hogy?
2022. szept. 11. 13:11

Olyanok árát is megemelték ami az eladónak raktáron van évek óta.


Pl. akartam venni a piacon egy leszúrható gólyát a kertbe, kérdem mennyi? 6000.- mert, hogy az unió és mindennek felment az ára- volt a válasz. Na de ott árulja évek óta:)


Vagy pl. az illatósitó ami eddig 350.- ft, most 750.-ft. A művirágok is a duplája. És még sorolhatnám.

2022. szept. 11. 12:10
Nemrég mondta egy vállalkozó: 200 ezer forint helyett 2 millió a fogyasztása. Hogyan fogja kigazdálkodni? Sehogy, nagy valószínűséggel be fog zárni.
70. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 18:10
Most olvastam, hogy bezárási hullámot indíthat el az energiaárak drágulása. Ha nem olvastam volna, akkor is tudnám. Gondolj bele, ha tömegesen nem tudják fedezni a költségeket és az ársapkákat is leveszik. (Örökké nem tartható fenn!) Mi lesz itt? Vállalkozások, szolgáltatások csődje. (Amihez hozzáférünk, az is drága lesz!) Amit ma mondanak, az fél/egy év múlva nem sokat fog érni. Az alkuképesség is egyre inkább háttérbe szorul, mert kénytelenek lesznek megkérni az árat.
69. globus (válaszként erre: 68. - Aszparagusz)
2022. szept. 8. 17:51
Viszont a fűtés kijön átlag havi tízből, legalábbis ennyi lesz az átalány tavalyi fogyasztásból kalkulálva...beleértve a nyári meleg hónapokat is.
68. aszparagusz (válaszként erre: 65. - Globus)
2022. szept. 8. 17:45
Én a 92 nm lakásra és 14 nm-es garázsra fizetek kb. ugyanennyit
67. aszparagusz (válaszként erre: 66. - Globus)
2022. szept. 8. 17:43

A garázst csak azért írtam, mert nálunk a garázsra is azonos összeget kell fizetni.

A fiam lakásában pl. más közös összeg van megállapítva a lakásokra, más a garázsokra.

66. globus (válaszként erre: 64. - Aszparagusz)
2022. szept. 8. 17:41

Nálunk nincs garázsa senkinek, eleve nem épült a házhoz.

Tulajdonképpen többe kerül a közös költség, mint a havi fűtés leghidegebb hónapban.

65. globus (válaszként erre: 63. - Aszparagusz)
2022. szept. 8. 17:40

Nálunk is ugyanez, de van lift. 16 ezer/hónap, 55 m2.

Igaz, van lakásszövetkezet, abban 5 dolgozó, nekik is élni kell valamiből :)

64. aszparagusz (válaszként erre: 62. - Globus)
2022. szept. 8. 17:39

Pontosítanom kell: 155 Ft/nm az összeg.

Most néztem meg, pontosan mennyit fizetünk.

Igaz, a garázsok után is fizetni kell ezt az összeget.

63. aszparagusz (válaszként erre: 62. - Globus)
2022. szept. 8. 17:36

Mármint nálunk mi van benne?

Szinte minden. Szemétdíj, felújítás, közös képviselő díja, kertgondozás, közös helyiségek világítása, lépcsőház takarítás, javítások, stb.

Igaz lift nincs, mivel egy kevés létszámú 3 szintes társasház, huszonéve épült, viszonylag jó állapotban.

62. globus (válaszként erre: 60. - Aszparagusz)
2022. szept. 8. 17:32
Mit tartalmaz a közös költség? Éppen fele a miénknek...
61. Amaunet (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2022. szept. 8. 17:18
A közös költséget leginkább a közös képviselő szedi.:) Vagyis a ház üzemeltetési számlájára kell utalni. A banknál intézkedik, hogy a közösség által megszavazott és törvény által meghatározott összeget a bank minden hónapban a megtakarítási számlára utalja.
60. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2022. szept. 8. 17:05

Egyáltalán nem biztos, hogy a közös költség fele a felújítási alapba megy.

Általában a jóval kisebb része. Nálunk pl. 150Ft/nm a közös költség, amiből 20 Ft/nm a felújítási alap.

A tulaj nem képet fog vágni, hanem a bérlőt ki a lakásból, ha neki nem felel meg a szerződésben rögzített feltétel.

59. aszparagusz (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2022. szept. 8. 17:01

Nálad 50 éve megállt az idő?

Házmester a régi "tanácsi bérlakásoknál" volt.

Közös költséget vagy utalod, vagy postai csekken fizeted.

A társasházaknál lévő közös képviselő a legritkább esetben lakik a házban. Amennyiben ott lakik, akkor sem foglalkozik pénzbeszedéssel.

58. unom (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2022. szept. 8. 16:31

Errefelé számlára utaljuk,fizetjük.

Nem is tudom, van-e valahol házmester.

57. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Unom)
2022. szept. 8. 16:29
Attól függ, milyen a megállapodásuk. Ugyanis a közös költséget leginkább a házmester szedi, míg a többi rezsiköltség számláját a szolgáltató oda postázza, ahova a tulaj kéri.
56. unom (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2022. szept. 8. 16:03
A közös költség összegével megemeli pluszban a bérleti díjat.
55. f7f780f355 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 8. 15:59
Majd a mesekben letrejon, amig Olah es Kalanyos egyedekre hajazo majom ul a tronon, mint egy atok, addig errol ne almodjatok xd
54. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 15:43

- Ha több szobás a lakás, próbálj meg ismeretségi körödben (munkatársak, hasonlók) lakótársat találni, és akkor már feleződnek a költségek.

- Vagy kezdj el másik albit keresni, esetleg te csatlakozol egy olyan helyre, ahol már vannak albérlők, de keresnek lakótársat


Mindeközben szóba hozhatod a tulajnál, hogy eddig fizetted a közös költség teljes összegét, holott annak kb. fele az ingatlan felújítási alapjába megy, ami ugye nem más, mint a tulajdonosok közös megtakarítása, egy később történő tatarozás költségeihez. Ezt a részét a közös költségnek a továbbiakban esetleg fizethetné ő, hiszen az ingatlan az övé, és nem a tied... majd látod, milyen képet vág.

53. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 21:40

Év elejétől erről szólnak az elemzések, ha követted volna, nem ért volna meglepetés. Ha ilyen mértékben emelkednek az ingatlanárak, miért gondolod, hogy az albérletárak nem követik? (Rezsiről még szó sincs.)


A kisvállalkozások egy része most húzza le a rolót, mert nem tudja fenntartani magát.


Az egész világ el van adósodva, a rohamos inflációval miért gondolnánk, hogy bárki is egyre jobban fog járni?


[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook