Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) fórum

Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3196. jooeva (válaszként erre: 3194. - Vero117)
2014. szept. 12. 12:51

Szia!


Minden éremnek 2 oldala van, egészséges kismamáknál is adódhatnak problémák a terhesség és szülés során. Ott vannak a fejlődési rendellenességek, a toxémia, méhlepény gondok.....idő előtti görcsök és tágulás......

Nálunk egy kicsit több az esély a problémákra, de jó orvosokkal ezek kiküszöbölhetők :)

Minden terhesség más és más, nálam sem volt egyforma a 2 terhesség. A szülések is teljesen eltértek egymástól.

Ha babára vágysz, a szíved úgy is megsúgja, hogy mit tegyél.

3195. jooeva (válaszként erre: 3192. - Mimcsy)
2014. szept. 12. 12:47

Szia!


Akkor Te sok mindenen keresztül mentél, de a vége mégis happy end!

Más kismamáknak más problémákkal kell megküzdeniük, de a gyerekünkért mindenre képesek vagyunk :))


Én is megnyugodtam, 124ezer trombit mértek, öröm a köbön!!!

Ezek szerint "csak" túlterheltem magam, még egy kis pihenés és remélem, hogy visszatérek a rendes kerékvágásba.

3194. vero117 (válaszként erre: 3192. - Mimcsy)
2014. szept. 11. 17:22
Nah előző terhes történet adott egy kis reményt, de most megint elbizonytalanodtam, hogy be merjem-e vállalni :)
3193. mimcsy (válaszként erre: 3180. - Vero117)
2014. szept. 11. 13:32

Bocsi, bocsi. :) Keveset voltam netközelben mostanság.

69 volt a klinikán az eredményem, 1 hét múlva 120. Folyt.köv. okt. 20-án. :)

3192. mimcsy (válaszként erre: 3191. - Jooeva)
2014. szept. 11. 13:30

Köszi!

Sajnos minden volt, csak problémamentes nem.

Terhesség előtt 100 fölötti értékeim voltak, az első trimeszterben szintén, majd a 2. trimesztert már 50 körül kezdtem, és vittem végig. Ahogy a 3.-ba értem, azonnal leromlott. Amikor betöltöttem a 32. hetet, aznap befektettek, mert 29 volt. Bent is maradtam már végig. De nem is ment feljebb, hiába ömlött belém a rengeteg Medrol. De tényleg rengeteg.

Végül egyszer csak felpörgött minden, 3 napon át 120mg Medrol vénásan, nem hatott, következpő 2 napon 200mg Medrol + 70g Immunglobulin, ez sem sokat javított, másnap újra a 200+70, na ettől 84 lett, így nem is kellett altatni, jöhetett a spinális cucc a gerincembe, és azonnal műtő. Ez volt 37+5-re. Onnantól emelkedett a thr-em, volt 360 is. 12 napig szúrtak reggel-este vérhígítóval.

Csabimnak 12 volt a thr-je születéskor, és annyira makacs ellenanyagaim vannak, hogy nem volt elég neki egy IWIG kezelés, kellett neki 3. Azóta kutya baja. :) Most lesz 21-én 2,5 éves.

Nekem pedig 3 hónapja kezdődött a "hullámvasút". Hol lent, hol fent. Egyelőre teendőt nem igényel, csak gyakori kontrollt.

3191. jooeva (válaszként erre: 3189. - Mimcsy)
2014. szept. 10. 20:12

Ez a car ebben a betegségben, hogy sosem tudhatod, hogy vagy!

Erre szoktam én viccesen mondani, ha veszünk vért, megmondom hogy vagyok :-))

De talán jobb is, hogy nem mindig tudjuk.....

Nem álmaim munkahelyén dolgozom, megterhelő lelkileg és sokszor fizikailag is......most beintett a testem!

Te szedsz gyógyszert? Terhességed-szülésed problémamentes volt?

Az én kicsikéim már 9 és 6 évesek, lánykám most kezdte az első osztályt.

3190. jooeva (válaszként erre: 3188. - Mimcsy)
2014. szept. 10. 20:09

Szia!


Igen, régebben írtam ide, mikor még "ráértem", mert gyesen voltam :-))

Látom, Neked is lett babád, gratulálok így utólag is!

Mivel tünetmentes voltam eddig, gyógyszert sem ettem, csak néha-néha olvastalak Titeket, de nem írtam.

Most tp-en is vagyok határozatlan ideig, rá is érek, be is vagyok ijedve, így kiírtam magamból, kicsit jobb is lett.

3189. mimcsy
2014. szept. 10. 18:55
Én mostanában szenvedek. Hónapok óta szivat az egyébként szülés óta normalizálódott THR-em. Mikor kontrollra megyek, mindig leesik, 2 hét múlva meg 100 fölött van...
3188. mimcsy (válaszként erre: 3183. - Jooeva)
2014. szept. 10. 18:54
Én emlékezhetek rád? Voltál itt régebben is a fórumon, nem?
3187. jooeva
2014. szept. 9. 18:53
Bocsi, trombi-t akartam írni......
3186. jooeva
2014. szept. 9. 18:52

Sziasztok!


Köszönöm a támogatásotokat!

Holnap megyek helyben vérvételre, szept.25-én pedig az éves kontrollra......Pénteken már okosabb leszek.

A pöttyeim szépen felszívódtak a rutascorbinnak köszönhetően.


A terhesség-szülés nálam is nagy kérdés volt! Először is a kezelő orvosommal beszéltem, akkor már nem szedtem gyógyszereket, a tromi-számom eléggé beállt olyan 70-90ezerre.

Ő ajánlott egy szülész-nőgyógyászt, akinek volt már ilyen kismamája. Ők ketten végig kapcsolatban voltak a terhességeim során.

Aztán mentünk a nőgyógyászhoz, ő javasolta a kora nyári teherbe esést, hogy az első 3 hónapban ne legyen légúti megbetegedés, mert ugye nálunk a legyengült immunrendszer miatt veszélyes és a gyógyszer is káros a magzatra.

A tromi-számom kissé lement úgy 50-60ezerre, de nem volt semmi tünetem, se vérzés, se purpura, gyógyszert sem kellett szednem, csak a szokásos terhes cuccokat: vas, folsav, multivitamin, magnézium és calcium a vége felé, hogy ne görcsöljek.

Gyakrabban jártam vérvételre és a szülésre is felkészültek a kórházban előre (Szegeden szültem).

Mindkét terhességem normális lefolyású volt, nem különbözött az "egészséges" kismamákétól.

A szülések természetes úton mentek végbe, fiacskám 8 óra alatt, a lánykám 3 óra alatt született meg.

Elsőnél tovább tartott a vérzésem, kaptam méhösszehúzó cseppeket, de vérkészítményt nem.

De 6 hét után tényleg nem volt semmi baj.

Másodjára sokkal gyorsabban regenerálódtam, 3 után elmaradt a gyermekágyi vérzés is.

Volt gátmetszésem, felszívódó cérnával varrtak, azzal sem volt gondom.

Remélem, hogy tudtam segíteni Nektek!

3185. Timici89 (válaszként erre: 3183. - Jooeva)
2014. szept. 9. 17:49

Szia!

Sajnálattal olvasom, hogy nálad is fennáll ez a betegség...

viszont engem is nagyon érdekelne, hogy milyen volt a szülés és az a bizonyos 9 hónap... most hagytam abba a fogamzásgátlót, babát szeretnénk...

a thr. kb. 30 ezer körül mozog.....

Várom válaszod! Szép napot!

3184. vero117 (válaszként erre: 3183. - Jooeva)
2014. szept. 9. 16:15

Szerintem, most menj el egy ellenőrzésre akkor.. Az ártani nem árthat.

És írd meg az eredményt!

Nekem 50-80 között szokott lenni, a fogínyem folyamatosan vérzik, lábamon is gyakran vannak foltok, piros pöttyök amúgy...

Lassan én is szeretnék babát, de nagyon félek a terhességtől meg a szüléstől.

Neked az simán ment? Vagy szteroidokat kellett szedned? Rendes vagy császár volt?

Nekem még a foghúzásom után is kétszer kellett menni varratni, annyira nem állt el a vérzés, szóval ez nagyon para kérdés nálam :)

3183. jooeva
2014. szept. 7. 08:17

Sziasztok!


Nekem 1991-ben diagnosztizálták az ITP-t. Akkoriban igen alacsony volt a trombi-számom, sokszor 20ezer alatt (volt 6-8ezer is).

Másfél évig szedtem steroidot.

Azóta nem és a trombi-számom a 60-120ezer között mozgott az évek során. Szültem 2 gyereket időközben, tüneteim nem voltak.

Leszámítva a gyenge immunrendszert (amit semmiféle szerrel nem tudtam helyrehozni sajnos) és a gyakori felsőlégúti megbetegedéseket.

Most viszont elpattantak az erek a lábamon, talptól térdig, mindenhol......eléggé kétségbe estem :-((

Évente már csak 1x járok ellenőrzésre, + megyek a háziorvoshoz is 1-2x vérvételre, hogy lássam, mi a helyzet......

3182. vero117 (válaszként erre: 3181. - Sajti-Pajti)
2014. aug. 19. 13:21

Szia!

Nekem már gyerekkorom óta ekörül mozog, fogínyem szokott vérezni, de emiatt gyógyszert én sem szedek...

2014. aug. 12. 16:00
Sziasztok!Nekem nyár elején derült ki,hogy ez a betegségem van.45 ezer volt a legalacsonyabb,87 ezer pedig a legtöbb trombocyta számom..Gyógyszert nem kell szednem,szerencsére nincsenek tüneteim.Mennyi az esélye,hogy a későbbiek folyamán lesznek?
3180. vero117 (válaszként erre: 3179. - Mimcsy)
2014. júl. 5. 21:16
Eredmény?
3179. mimcsy (válaszként erre: 3178. - Iktori)
2014. jún. 3. 22:25

Na, nagyon kíváncsi vagyok!

Bár aznap voltam laborban is, ahogy a H.pylori teszten, és a THR-em 144 volt, kíváncsi leszek, mi lesz, ha negatív lesz a tesztem!

3178. iktori (válaszként erre: 3177. - Mimcsy)
2014. jún. 2. 15:41

Szia ! Én olvastam erről,a krónikus ITP egyik kezelési lehetősége a H.pylori megszüntetése.

www.bel2.sote.hu/oktat/sreter/sreter_thrombopenia20110428.pdf itt

3177. mimcsy
2014. máj. 21. 13:41

Sziaszok!


Ha emlékeim nem csalnak, korábban írt itt valaki a H.pylori baci és az ITP összefüggéséről. Aztán lehet tévedek. Ha magára ismer az illető, kíváncsi lennék, azóta mi a helyzet?

Éppen ma lett egy pozitív H.pylori tesztem, egészen más miatt kellett a teszt. De most már kíváncsi vagyok.

Egyébként egész áprilisban vírusos megfázásos beteg voltam, május 6-án a kontrollon 91 lett a THR-em. Szülés óta (több, mint 2 éve) mindig 100 fölött volt. Ma kellett ismét vérvételre mennem, mert kíváncsi volt az orvosom, hogy csökken-e. De az eredményt majd postázzák. (Ha nagyon gáz, telefonálnak.) Szóval várok.

3176. vero117 (válaszként erre: 3175. - KRonyka)
2014. máj. 9. 23:15
Hát igen akkor ebből a szempontból még "szerencsés" vagy. Nekem olyan szintű volt a mellékhatások sora, hogy szó szerint fel sem ismert néhány ismerősöm. Csoporttársak simán elmentek mellettem fősulin akkor.. Majd várom a további eredményedet :) Én mostanában lustulok és kb évente 1x jutok el vérvételre. Vhogy néha úgy érzem, hogy inkább jobb nem tudni az értéket :) Tudom, nem a legjobb megoldás, de most ez van :)
3175. KRonyka (válaszként erre: 3174. - Vero117)
2014. máj. 9. 15:58
Az arcom az már lejjebb ment a gyógynövények hatására, hiszen hajtja ki a vizet. Medrol mellékhatásként nekem eddig a toka és enyhe arcpuffadás jelentkezett. De ezt a túlsúlyra is rá lehet fogni, így nem annyira feltűnő. A magas vérnyomás és vércukor szint ingadozás, valamint több hete érzékeny az összes fogam melegre, hidegre. A vérnyomás és vércukorszint miatt a látásom is romlott. Ezen kívül még a székrekedés, puffadás és kicsit megerősödött a szakállam és a bajszom. Eddig nem kellett szednem, most már havonta járok kozmetikushoz gyantáztatni. De ezeket csak én vettem észre, mert nagyon kritikusan figyelgetem magamat. Ezeket a Medrol mellékhatásokat vettem eddig észre. Tehát vannak mellékhatások nálam is, de nem annyira erősen, ahogy másoktól hallom. Most minden erőmmel azon vagyok, hogy a Medrolt teljesen elhagyhassam. Sőt azt is hallottam, hogy az alacsony testhőmérséklet is segítheti az ITP-t. Nekem nagyon alacsony a testhőmérsékletem. Most újból elkezdem a tornát is, ami a mozgáson és fogyáson kívül, mivel aerob tevékenység, így a testhőmérsékletet is növeli. Sőt a természetgyógyász szerint a szteroid az táblálja a parazitákat, így az is teljesen "normális" reakció volt, hogy amikor elhagytuk a Medrolt, akkor rohamosan csökkent a thrombocyta értékem, hiszen elszaporodtak a paraziták és gombák. De majd meglátjuk, hogyan alakul tovább az eredményem.
3174. vero117
2014. máj. 9. 15:31
jaaj gratu, az nagyon jó :)) akkor lassan el lehet hagyni talán a Medrolt :) mellékhatások durvák? vagy segítenek a vitaminok abban is? én medrol után aloe verát ittam, az sokat segített h gyorsan eltűnjenek a mellékhatások
3173. KRonyka
2014. máj. 9. 14:00
Ma voltam kontroll-on. Két hónapja 45-ös volt az értékem, múlt hónapban 61. Most 102 lett. Ez 12 mg Medrol mellett. A gyógynövényeket 3 napja szedem, a diétát már hetek óta betartom, bár most még jobban szigorítottam. Vércsoport szerinti és Candida diéta szabályai szerint étkezem. Bár nem mindig sikerül betartani. Ezek mellett pedig még multivitamint, D vitamint és C vitamint szedek. Most megint csökkentjuk a medrolt.
3172. KRonyka (válaszként erre: 3171. - Vero117)
2014. máj. 6. 15:57
Igen, Pesten van. Most pénteken megyek a kórházba kontrollra, azért is, hogy lássuk, hogy honnan indulunk, mármint milyen thrombocyta értékkel. Aztán 1 hónap múlva meglátjuk, hogy milyen eredmények lesznek a gyógynövényekkel és a diétával. A diétát már 1 hónapja csinálom, hétköznap ebédre Vegafood-ot eszem, tehát zöldségesen étkezem. A thrombocyta számom lassan növekedett is, de igaz, hogy ezt Medrol mellett.
3171. vero117 (válaszként erre: 3170. - KRonyka)
2014. máj. 6. 15:10
Majd mindenképpen írd meg az eredményeidet. Hol voltál ennél a dokinál? Pesten van?
3170. KRonyka
2014. máj. 5. 15:43
Sziasztok, ma végre eljutottam egy hematológus-természetgyógyász magándokihoz. Megnézte a vérképemet és azt mondta, hogy nagy a valószínűsége, hogy gomba és/vagy parazita jelenléte okozza a problémát. Az érdekes az, hogy amikor a kórházban a hematológusnál rákérdeztem a vérképemben nem a thrombocytákra, hanem más számomra ismeretlen adatokra, hogy az nem baj-e, nulla körüli érték, azt a választ kaptam, hogy azzal nem kell foglalkozni. Ez a doktornő viszont azt mondta, hogy pont azt kell nézni, mert az mutatja, hogy gomba és/vagy parazita jelen van. Hiszen, a csontvelő kimutatta, hogy a szervezetem termeli, amit kell, csak valami kinyírja. Majd meglátjuk, hogy milyen eredménye lesz. Kaptam 3 doboz gyógynövényes készítményt. A nyelvemből vett mintát, ott helyben megnézte mikroszkóppal és mondta, hogy nagyon sok hosszúfarkú akármit lát. Tehát valami biztos, hogy van nálam jelen. Diétát is adott, amit nagyjából már 1 hónapja betartok, mert ebbe az irányba reformáltam meg az étkezésemet, így örültem neki, hogy többnyire pont azokat ehetem, amiket már 1 hónapja eszem.
3169. vero117
2014. ápr. 7. 08:54
Nah igen elcsendesedett ez a fórum. Mi van veletek? Eredmények?
3168. vero117 (válaszként erre: 3166. - Emi1206)
2014. márc. 21. 18:47
Igen, igazad van :) Közben ma túlestem a varratszedésen is, szerencsére egyáltalán nem vérzett :)
3167. emi1206 (válaszként erre: 3164. - Ági0809)
2014. márc. 18. 11:48

Ezek nagyon jó hírek. Drukkolok, hogy beváljon ez a C-vitamin. :-)

Én ezt már azt hiszem jó régen írtam itt, hogy nekem a káposzta használt. Mai napig is ha kontroll előtt, reggel megeszek egy-két levél káposztát, akkor jobb az eredményem. Gondolom a K-vitamin miatt, mert az a felelős a véralvadási faktorokért.

Igaz, hogy a káposztától nem gyógyul meg, csak segíthet, meg nekem autoimmun pajzsmirigy túlműködés következménye az itp, és elvileg pm túlműködésre is jó a káposzta, úgyhogy lehet, hogy nekem ezért segít.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook