Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) fórum

Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3076. ddianna (válaszként erre: 3070. - Iktori)
2013. dec. 1. 11:51

Szia iktori!

Remélem hamar elolvasod és tudsz nekem segíteni.

11. ére kaptam időpontot az izotópos vizsgálatra.

NAGYON FÉLEK!!

Ha még emlékszel rá hogy milyen volt,mit csináltak? hogy?es meddig tartott? légyszi írd le nekem. Beszélhetünk privátban is!! vagy megadom az e-mail cimem vagy a facebook nevem!

Köszönöm előre is!

3075. mimcsy (válaszként erre: 3073. - Renatuska)
2013. nov. 30. 15:59
A részletek engem is érdekelnének. :)
3074. vero117 (válaszként erre: 3073. - Renatuska)
2013. nov. 30. 12:36

Szia!

Még nem hallottam róla, de érdekes a cikk. Hol lehet ilyet kérni? Háziorvostól? Haematológustól? Neked ki ajánlotta? Eredményről írj ám majd! :)

3073. Renatuska
2013. nov. 28. 23:29

Sziasztok! Teszteltek mar benneteket H Pylori-ra? Nemreg talaltam ra a neten hogy osszefugges lehet az ITP es a H pylori baci kozott. Egy sima kaki-tesztel kiderult hogy bennem is van. most kezdem az antibiotikum kurat, ami megszabadit tole. Nagyon varom hogy milyen eredmenyt hoz majd.

Ha beirjatok a Googlebe hogy:A gyomor gasztroenterológiája egy eleg hosszu cikket talaltok rola es az ITP-rol. Szerintem mindenkinek erdemes lenne megcsinaltatni a tesztet, mert a nepesseg 50%ban jelen van es oka lehet a gyomorrak kialakulasanak is.

3072. mimcsy (válaszként erre: 3070. - Iktori)
2013. nov. 28. 21:14

Hú, ilyen eredményt nem is olvastam még Tőled! :) Gratulálok! :)

És köszi. :)

3071. vero117 (válaszként erre: 3070. - Iktori)
2013. nov. 28. 13:30
Gratula! Az nagyon jó :)) Szteroidot szedsz? Mennyit? Én abbahagytam pár éve (8-32 mg között szedtem), azóta gyógyszer nélkül 60 körül van. Fogínyem vérzik sokat, de más nincs, szóval amíg lehet hanyagolom a szteroidot, mert nekem nagyon durva mellékhatásai voltak :/
3070. iktori
2013. nov. 28. 10:28
Helló Mindenki !! 105 ezer ,gyógyszerrel,de ennyi az utóbbi 10 évben nem volt !Egy hónapja 60 ezer volt,ugyanúgy gyógyszer mellett.Remélem legközelebb is hasonló lesz,mint most !!Mimcsy !!Örülök a jó eredményednek,és hogy hírt adtál magadról !! Szép napot Nektek !!!
3069. Jeges70 (válaszként erre: 3068. - Mimcsy)
2013. nov. 27. 15:48
Mimcsy és Ági köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszünk bizakodóak lenni! csütörtökön már talán többet tudunk. Aranyosak vagytok! :)
3068. mimcsy (válaszként erre: 3066. - Jeges70)
2013. nov. 27. 10:39

A szteroid az első, amit adni szoktak. De nem kell félni, van még sokminden, ami az orvosok tarsolyában van. :) Létezik immunglobulin (IWIG), ami egy emberi vérből kivont fehérje, ami bevonja a már meglévő thrombocytákat, és az ellenanyagok nem tudják elpusztítani. Ez sajnos már nem hat az újonnan termelődőekre, és akkor sem hatásos, ha nem termelődik elég cica a csontvelőben. De a csontvelő biopsziával ezt is meg tudják állapítani, hogy termelődik-e rendesen.

És ha ez sem hatna, akkor sem kell kétségbe esni, mert még mindig van más, hála a fejlődő orvostudománynak. :) Létezik egy NPlate nevű szuri, meg ennek a tablettás változata is. Ez még eléggé újkeletű dolog, nemrég került csak be az OEP által támogatott szerek közé. Az IWIG is baromi drága, de ez is amúgy.

A lényeg, hogy ne essetek kétségbe! Megoldás mindig van! Egy 4 évesnek nem fogják még ajánlani a lépeltávolítást, mert az immunrendszer kialakulásáért a lép is felelős, és 7 éves kor előtt ha csak nem feltétlen muszáj, nem veszik ki.

3067. Ági0809 (válaszként erre: 3066. - Jeges70)
2013. nov. 27. 08:40
Nálunk úgy zajlott, hogy amikor kiderült az "állapota" mert ne hívjuk betegségnek...szóval bekerültünk a tűzoltó utcai klinikára leukémia gyanúval, ezért csontvelő biopsziát végeztek a kisfiamon, hogy kizárhassák azt a csúnya betegséget...hál istennek csak "ITP" derült ki nála 4-hetes medrol (szteroid) kezelés után normalizálódott a helyzet.Igen megoldás lehet de nálunk csak átmenetileg javított a helyzeten de a szteroidnak van sok mellékhatása....más kezelést nem kaptunk. Ha arra gondolsz, hogy táplálkozással, gyümölcsökkel, vitaminokkal vagy egyéb hókusz-pókusz dolgokkal lehet -e serkenti a trombocitákat azt kell mondjam, hogy nem-nem lehet. és ez ejt kétségbe...többen írták a rutascorbint ami ér védő , jó az erekre de a trombocitákat sajnos az sem növeli....én is állandó keresésbe vagyok hogy mit is tehetne még az ember, hogy jobb legyen, de nem jöttem még rá...lépkivétel van még megoldásnak de azt az orvosok döntik el, ha már tényleg nagyon veszélyes a helyzet.
3066. Jeges70 (válaszként erre: 3064. - Ági0809)
2013. nov. 27. 05:03
Sziasztok! 4 éves kisunokámnál vasárnap volt egy hete, hogy kiderült a betegség. Most hétfőn 24 volt az értéke. Jelenleg még nem kezdtek kezelést, várnak, hátha emelkedik. Az lenne a kérdésem, hogy van -e valamilyen dolog amivel lehet serkenteni természetes módon a trtombocita számot? Szteroid kezelést emlegetnek, az megoldás lehet? Válaszotokat előre is köszönöm! Ági
3065. mimcsy (válaszként erre: 3064. - Ági0809)
2013. nov. 26. 20:05
Örülök, és nagyon megkönnyebbültem! :)
3064. Ági0809 (válaszként erre: 3061. - Mimcsy)
2013. nov. 26. 09:48

Köszönöm, hogy leírtad, nem veszem bántásnak, sőt... Sok erőt adott minden egyes sorod. A múltkor együtt olvastuk a fiammal ezt a fórumot és el sem akarta hinni, hogy valóban ilyen sok "sorstársa" van, kezdi másképp látni az "állapotát" mert ez valóban nem betegség... Igen, most tök jó kedvel megyünk csütörtökön kontrollra, örül mert végre egy napot hiányozhat a suliból :)) Hozzá állás kérdése és jó ötlet volt neki megmutatni ezt a fórumot.

Mindenkinek szupi értékeket kívánok :)

3063. mimcsy
2013. nov. 25. 23:45

El is felejtettem mondani, hog szeptemberben voltam kontrollon, és 119 volt. Örültem, persze. :)

Dec.10-én megyek megint. Kíváncsi leszek.

3062. mimcsy (válaszként erre: 3047. - Szilvaaa)
2013. nov. 25. 23:44

A 126 is szuper! :D

A dokival nem tudod megbeszélni, hogy picit több időt kapjatok?

3061. mimcsy (válaszként erre: 3058. - Ági0809)
2013. nov. 25. 23:41

Ezt muszáj Neked leírnom:

a Rutascorbin nem elfedi a betegséget vagy a tüneteit, nem termel több thr-t vagy előzi meg, hogy az antitestek elpusztítsák a már meglévőeket, hanem csak és kizárólag az erek falát erpősíti, hogy ne legyen, vagy kisebb eséllyel/erősséggel legyen vérzés, bevérzés, véraláfutás, szóval ne szivárogjon a vér az erek falán például.

Meggyógyulni nem fog tőle.

Igazad van, az állapotunk napról-napra változhat. Pont ezért szükséges a rendszeres ellenőrzés!

A dokijaim mindig mondogatták, hogy láttak már gyereket 30-as szintnél agyvérzést kapni.

Nem bántásnak szánom, de muszáj leírnom: egy ITP-s nem teheti meg, hogy nem jár kontrollra!

Hidd el, tudom milyen gyerekként. 1 hónap múlva lettem volna 10 éves, mikor kiderült, és 1 hónapot voltam akkor bent. Ott töltöttem a névnapomat, szülinapom előtt pár nappal hazajöhettem. Azóta sem fenékig tejföl az élet, de vannak jobb és vannak rosszabb időszakok. Túl vagyok 7 műtéten életem során, ebből 5 már ITP-sen. + a foghúzások... Tudni kell a rizikót, és tudni kell az értékeket! Nincs mese!

Azt kell megtanulnia a fiadnak, hogy ez nem egy betegség, hanem egy állapot, amivel együtt kell élni.

Elkeseríteni nem akarlak, 12 évesen túl sok esélye nincs rá, hogy kinője. De ettől függetlenül természetesen bekövetkezhet. Kívánom, hogy így legyen! Tényleg!

Csak annyit tudok írni így a végére, hogy beszéld meg a fiaddal, ettől ő nem kevesebb semmivel a többieknél, nem más, nem értéktelen, vagy ilyesmi. Csak neki önmagára kell egy picit jobban figyelni, mint a többi gyereknek.

Az, hogy a suliból hiányzik a kontrollok vagy kezelések miatt... Inkább, minthogy bármi komolyabb baj legyen! Tapasztalatból mondom! Van az a helyzet, mikor inkább választja az ember az életet, mint ilyen hétköznapi dolgokat. Nem untatnálak a részletekkel. Legyen elég annyi, hogy extra makacs ellenanyagaim vannak. :(

Fontos a folyamatos és rendszeres kontroll, és ha szükséges, a kezelés! Ezt a fiadnak is meg kell értenie, Neked meg nem szabad hagynod magad!!!!!

Na tényleg befejezem. És tényleg nem bántásként írtam semmit!

(áprilisban lesz 20 éve, hogy kiderült az ITP-m)

3060. ddianna
2013. nov. 25. 21:54

Sziasztok! Én holnap megyek kontrolra. Legutóbb 72 volt gyógyszer nélkül (colostrummal).

iktori neked segít a colostrum?

Többiek,hogy vagytok?

3059. vero117
2013. nov. 25. 14:07

Sziasztok!

Hogy vagytok? Igen "elcsendesedett" ez a fórum :) Eredmények?

3058. Ági0809
2013. nov. 15. 14:09
Köszönöm szépen, valóban a félévente az azért kibírható, de mivel ez annyira ingadozó... és ma még jó holnap meg már nem, a félévente való járás ugyan mindegy. Most próbálom rábeszélni, hogy menjünk el a jövő héten, de attól fél ha rossz az eredmény akkor nem jöhet haza és, hogy minden kezdődne elölről...Rutascorbint adom neki ha látom a foltokat, amik szépen fel is szívódnak tőle, de pont egy ilyen alkalommal mentünk vért venni, olyan szép volt a bőre, mondom most tökéletes lesz az eredmény, 46.... lett, tehát elfedte a tüneteit a betegség meg csak maradt ugyanúgy....egyébként ebből ki lehet nőni? Volt már ilyenre példa? Vagy ez életünk végéig velünk marad már...
3057. iktori (válaszként erre: 3055. - Ági0809)
2013. nov. 15. 10:43
Szia!50 és 100 közötti nem rossz,és félévente ellenőrzés,ezt megerősítem !! A biztonság kedvéért,tegyétek ezt meg ! Szedjen Rutascorbint,ez a hajszálereket erősíti.Többen is vagyunk itt a fórumon,akik gyermekkorunk óta ITP-sek vagyunk,nem könnyű ezzel megbarátkozni,de kell ,hogy könnyebb legyen!100 százalékig nem lehet,az is igaz !Ha van kérdésetek itt a fórumon meg lehet vitatni !Szép napot !
3056. vero117 (válaszként erre: 3055. - Ági0809)
2013. nov. 14. 19:57
Az 50-100 között nem olyan rossz. Nekem születésem óta 50-70 között van. A lényeg, hogy figyelni kell a "jeleket". (Nálam ez például fogínyvérzés.) Illetve fontos, hogy rendszeresen vérvételre elvidd. Szerintem az, hogy fél-1 évente elviszed egy vérvételre még nem olyan megterhelő talán neki sem :) És megnyugodhatsz te is, ha látod az értéket :)
3055. Ági0809
2013. nov. 14. 18:27
A fiam ITP-és és 50 és 100 között mozog neki, de 2009-ben 5-tel kerültünk a kórházba de akkor a teste úgy nézett ki mintha össze-vissza lett volna verve a véraláfutások és a piros apró pöttyök miatt...néha vannak pöttyök és kék foltok is de nem annyi, mint akkor.Nehezen viseli, hogy neki ilyen "hülyesége van" mikor tök jól érzi magát.Ha újra vinném ide meg oda összeomlana...melyik ujjam harapjam hiszen mindegyik fáj.....bármit teszek...nem tennék neki jót...
3054. vero117 (válaszként erre: 3053. - Ági0809)
2013. nov. 14. 17:39

Szia Ági!

Attól is függ a súlyosság, hogy mennyi a thr száma. Milyen érték között ingadozik neked és/vagy a fiadnak?

3053. Ági0809
2013. nov. 14. 15:24

Sziasztok!

Én még itt új vagyok ebben a fórumban, mi is ITP-es vagyunk 2009 óta ma már 12 éves a fiam.Velünk is megtörtént minden vizsgálat aminek akkor meg kellett történnie...3 év hercehurca 2-3 hetente vérvétel 200km-ről roppant megviselő mind lelkileg és mind anyagilag. Semmilyen kezelést nem kaptunk kizárólag medrólt az első 4 héten....azóta semmi. Hol jobb hol rosszabb volt a trombocitánk...de állandóan mennünk kellett vért venni. 1 éve nem voltunk, sehol, néha látom, hogy pöttyös a lába de elmúlik....hullámvölgy ez valóban.Sokszor félek, kell félnünk???Nem tudunk járni örökké vérvételre mert az iskolából sem hiányozhat állandóan.Mióta nem voltunk a fiam kiegyensúlyozott és boldog elege van az orvosokból a várakozásból és legfőképpen a szurikból... de én félek, féltem őt, de kamaszodik és nem akar kilógni a sorból mert ő nem érzi magát "betegnek" mert valóban nem az! Mikor kell valóban félnünk? Vagy talán nem is kell?

3052. vero117
2013. nov. 7. 12:27
Köszi a választ, hát remélem akkor nálam is oké lesz minden :) előtte azért vissza kell mennem a haematológushoz, aztán kérek beutalót a szájsebészetre (mert magánklinikán nem vállalták, mivel elvileg a gyökér túl mélyen van az arccsontomban és lehet be is kell feküdnöm...)
3051. iktori (válaszként erre: 3049. - Vero117)
2013. nov. 7. 09:21

Szia ! Nemrég volt foghúzásom,70 ezres thr mellett,különösebb gond nélkül ! Jó vérzéscsillapítók vannak,vagy összeöltik a sebet!

Ne félj ,mi már így működünk ! :)

3050. iktori (válaszként erre: 3048. - Renatuska)
2013. nov. 7. 09:16
Szia ! Lép nélkül élek 27 éve ,nem érzem a hiányát ! ITP miatt távolították el,nem gyógyultam meg ,de nincs tünetem !
3049. vero117
2013. nov. 6. 13:42

Sziasztok!

Én is új vagyok a fórumon. 28 éves lány vagyok és igazából születésem óta van ITP-m. Sokáig nem foglalkoztak ezzel egyáltalán, majd amikor egy nagyon erős menstruáció során majdnem elvéreztem, akkor adtak először vért. Utána megint nem foglalkoztak vele. Pár évvel ezelőtt meg elkezdődtek a fogínyvérzéseim, akkor küldtek haematológushoz. 40-50 körüli trombocitám volt. 1 évig szteroid kezelést kaptam (Medrol), ami alatt visszaállt normálra a trombocitám, viszont annyira durva mellékhatások jöttek ki (nagy fej, kiütések, szőrösödés stb), hogy fokozatosan csökkentették, majd abbahagytam. Azzal együtt a trombocitám is csökkent majd visszaállt 80 körülire. (tavalyi ellenőrzésem 83 volt) Azzal el is voltam évekig probléma nélkül, viszont az elmúlt hónapokban megint durva fogínyvérzésem volt (mostanában sokszor van, hogy 2 napig folyamatosan vérzik anélkül, hogy hozzáérnék). 1 hete voltam vérvételen, 64re csökkent megint, ráadásul már az MPV-m (ami ahogy néztem a vérlemezke méretére utal) is kezd csökkenni a normál alatt van (6,4). Az orvos egyébként nekem is javasolta a lépeltávolítást, de egyenlőre még nem szeretném. Mivel a csontvelőből nem sikerült megállapítania, hogy mi miatt alacsonyabb a trombocitám, elég lutri lenne a lépeltávolítás szerintem. 19-én megyek vissza ezzel a mostani eredményemmel a doktornőhöz, kíváncsi leszek az eredményre.. Ráadásul egy hátsó felső fogat kellene eltávolítani nekem, félek tőle nagyon. Nektek volt ilyen kisműtétetek?

Köszönöm!

3048. Renatuska
2013. nov. 2. 22:43

Sziasztok! En meg uj vagyok ezen a forumon, de latom hogy mar jo reg ota fut. nem tudom elolvasni mind a tobb ezer hozzaszolast, csak szeretnem megkerdezni hogy Magyarorszagon hogyan kezelik az Itp?

En angliaban eleg, az orvosom mar az elso talalkozasnal azt javasolta hogy vegyuk ki a lepem. Persze rogton visszautasitottam. 3 fele kezelest probaltunk ki, szerencsere mind bevalt de hosszu tavon egyik sem alkalmazhato. Most mar gondolkodom a lepltavolitasan, de azert elotte meg szeretnek en is bovebben utana jarni. Elore is koszi a valaszokat!

3047. Szilvaaa
2013. okt. 28. 15:59
Bálintnak ma 126e lett ami idén talán a legalacsonyabb volt, ezért nem is 4 hétre hanem 3 hétre kapott kontroll időpontot:((( Szerintem ez nem rossz viszont annak nem örülök, hogy a suliból így hiányoznia kell. Szeretném elérni, hogy csak 6 hetente kelljen menni...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook