Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek az anyaságról/gyermekről. fórum

Idézetek az anyaságról/gyermekről. (beszélgetős fórum)

15. epreke
2015. júl. 13. 12:11
"Egy anya szeretete olyan, mint egy kör. Nincs kezdete és nincs vége. Állandóan körbejár és mindenkit megérint, aki kapcsolatba kerül vele. Elborít, mint a reggeli pára, melegít, mint a déli nap és úgy takar be, mint a csillagos éj."
2015. júl. 12. 20:48
"Amíg cseperedő gyerekek vannak otthon, addig olyan a takarítás, mint havat lapátolni a hóesésben" :D
2015. júl. 12. 19:06

"Léteznek bizonyos ősi erők. Legtöbbjüket elpusztította a civilizáció, de az anyaság mit sem változott az idők folyamán.

Állatok, emberek e tekintetben egyformák. Az anya szeretete gyermeke iránt a világon semmivel sem hasonlítható össze .

Nem ismer törvényt, könyörületet, mindent merészel, és lelkiismeret-furdalás nélkül eltapossa azt, ami az útjába áll."

2015. júl. 12. 19:04

Az anyai szeretet határtalan és önfeláldozó.

Aki részesül ebben a szeretetben, az mindig vágyni fog rá,

mert a megnyugtató anyai ölelés,

tiszta szeretet semmivel sem pótolható, csak hasonló van hozzá...

11. Lia0603 (válaszként erre: 8. - Gerlemama)
2015. júl. 12. 19:03
Ez nagyon tetszik köszönöm :)
2015. júl. 12. 19:03

Szeresd a gyermeket, öleld szívedre őt,

Ringasd el lágyan a szegény kis szenvedőt,

Lehunyt pilláinak töröld le könnyeit:

S míg te a gyermekek könnyét törölgeted,

Egy láthatatlan kéz a csillagok felett

Letörli vétkeid!

2015. júl. 12. 19:03

Köszönöm, de nekem csak pár soros idézet kellenne.

De ezek tényleg nagyon szépek mégegyszer köszönöm :)

2015. júl. 12. 19:02
Nincs még egy olyan kötelék, mint amely egy anyát köt össze a gyermekével. Semmi nem tudja hangosabban megénekeltetni a szívedet, vagy megremegtetni a térdedet.
2015. júl. 12. 19:01
A gyermek védtelen kis teremtmény, akinek gondját viseljük, e gondoskodásért cserébe, nap mint nap mindazzal a szeretettel halmoz el minket, amit mástól nem kapunk meg.
2015. júl. 12. 19:00
Érted-e fiam, a nyelvet mit beszélek a füledbe súgott szót, szeretlek, vagy elég hallanod a versnek ritmusát, hogy megértsd a hozzád írt prózát? Világod nyelvét kevesen ismerik jelzéseid néha félre értelmezik, én értem minden szavad tudom, hogy milyen tiszta vagy. Azért vagyok neked, hogy boldoggá tegyem az életed. Megóvjalak minden rossztól, az emberi gonoszságtól. Kicsiny világodba beengedtél, feltétel nélkül megszerettél. Fohászkodom mindennap, hogy sokáig velem maradj!
2015. júl. 12. 18:59
Mindig gondoltam egy kicsiny csillagra, Kinek fénye csak nekem ragyogna... Álmomban is láttam ezt a csillagot! A fénye csak nekem ragyogott! Kicsiny csillag... fénylő égen... Eljöttél hát, hogy legyél nékem... Piciny vagy, s fényesen ragyogsz, Ilyen csillagot, csak Tőled kaphatok! Eljöttél, hogy megváltsál, Hogy életem tereld, Ha rossz úton járnék, Megfogjad a kezem... Te vagy Élet, Te vagy a Kincs, Ilyen a világon még egy nincs! Köszönöm, hogy Vagy, Köszönök Mindent, Te vagy a világon a legnagyobb KINCSEM!
2015. júl. 12. 18:59

Tudod, kisfiam, a világon nagyon sok a csalán, a tövis, a gyom.

Mert az emberek sokkal több rosszat cselekszenek, mint jót.

És a csalán, a tövis meg a gyom a rossz cselekedetek nyoma ezen a földön.

De láthatod, hogy pillangó is van azért.

A sok kicsi pillangó a sok kis jóság hírét hordozza magával.


És vannak aztán szép, nagy, tarka szárnyú pillangók: ezek a ritka, nagyon jó cselekedetek. Minél szebb és nagyobb jót teszel, annál szebb, nagyobb és színesebb pillangó száll föl a nyomában. (...)

Nem baj, ha az emberektől nem kapsz érte hálát. Minden jótettedet egy pillangó viszi hírül.

3. 84b35199a2 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 12. 18:57
bemásoltam az egész verset Várnai Zsenitöl :) nekem az egész tetszik, de válaszd ki, hátha lesznek olyan sorok, amik igazán tetszenek
2015. júl. 12. 18:56

VÁRNAI ZSENI

(1890- 1981)

FIAM



Édesen alszol dajkáló ölemben,

harmatos arcú, drága magzatom,

körülragyog a napnak glóriája

s lágy pihegésed lesem, hallgatom.


Elnézlek hosszan, könnybeborult szemmel

és, ahogy nézlek, megnő a szívem,

érzem, a karom végtelenre tárul

s egész világ a keblemen pihen.


Egész világot táplál az én vérem,

ha kicsiny ajkad mellemre tapad,

lelkemmel egy világot csókolok,

ha téged, fiam, megcsókoltalak.


Hogyha enyhítem a te szenvedésed,

ha könnyeidet fölszáríthatom,

minden szenvedők bánatát enyhítem,

minden szenvedők sebeit gondozom.


Mi bennem örök, az mind benned lángol,

nem élek másként csak teáltalad,

ó, mindent odaadtam a világnak,

amikor, fiam, téged adtalak!


Olyan vagyok e boldog anyasággal,

mint föld, mikor virágok nyílnak rajta,

mikor szívének illatát és mézét

s gyümölcseit az embereknek adja.

2015. júl. 12. 18:49

Sziasztok viszonylag rövid de nagyon szép idézetet keresek az anyaságról vagy a gyermekről esetleg fiú gyermekről.

Neten keresgettem párat de nem igazán tetszettek...

Esetleg ti ismertek ilyen idézeteket?

Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook