Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a főállású anyaságról? fórum

Mit gondoltok a főállású anyaságról? (beszélgetős fórum)

24. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2018. szept. 3. 22:28
Nem ugyanarra a mhelyre és mkörre gondoltam hanem munkára az meg most van kell az ember sok helyre. Nem feltétlenül jó ötlet gyes után se ugyanoda visszatérni...
23. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Érdekes73)
2018. szept. 3. 14:21
Bármikor? Sokszor 2-3 év otthonlét után is nehéz a visszatérés. A munkahelyek többsége nem vár(hat) hosszú éveket egy kismama visszatérésére.
22. Pipacs02 (válaszként erre: 14. - Imisz)
2018. szept. 3. 13:44
Itt az utcában is van egy kislány,akit minden 2.héten hoznak kora reggel hozzánk. Nincs senki segítségük. A kisfiút meg hébe-hóba elhozom a suliból. Sajnos nekünk sincs segítség,de így mivel minden időm az övék semmi probléma. Örülnek ha itt vannak az utcabeli gyerekek(mikor melyik),lehet bandázni és tök jókat gyurmázunk,társasozunk,stb.
21. Guruljka (válaszként erre: 17. - Danzel21)
2018. szept. 2. 16:30

Nem tudom a mostani GYES-szabályozásokat, de úgy sejtem, nem teljes védettség az sem.


A környéken már minden CBA megszűnt. Ha nálatok lehet tudni, hogy mi lesz januártól, az nagy pozitívum. Szerintem a január úgysincs már messze, várjátok ki. Gyest méltányosságból is kaphatsz.

20. Guruljka (válaszként erre: 7. - Pipacs02)
2018. szept. 2. 16:27

Azért, az iskolára és a későbbi közösségekre is gondolva, a legközelebbi kisebb fertőzésnél beszéld meg a gyerekorvossal, nem csináltatna-e egy bakteriológiai kenetet a lányodnál. A mintát steril vattapálcikával veszik, beletörölnek a torkába, nem fáj, és még kellemetlennek is alig lehet mondani.


Két nap alatt kideríthető, melyik az a gyógyszer, ami valóban hat, és nem csak kicsit elfedi a tüneteket.

Nem írtad, mi mindent kap el a lányod, de a fül és a torokmandula a kicsiknél elég közel van egymáshoz. Elvileg a mandula szűri meg a bacikat, de ha ez nem jól sikerül, a fül begyulladhat tőle.

Az aktuális kórokozón kívül is, mindenkiben megvan az a náhány baktériumtörzs, ami ott éldegél benne, de ráfertőződéskor fellobban - ezt egy okos állatorvosnő, maga is anya, magyarázta el nekem. Sokat hiányoztam a lányom sorozatos torok- és fülfertőzései miatt, de a torokmintáját végül kitenyésztették és kiderült, hogy az addig szedett gyógyszer hatástalan volt. Megkaptuk a tenyésztés alapján leghatásosabb antibiotikumot, a gyulladás elmúlt, és így ki lehetett végre venni a manduláját. Utána semmi probláma nem volt és dolgozhattam.

2018. szept. 2. 12:18
Én nem csinálnám,de van aki konkrétan erre hivatott.
2018. szept. 2. 11:59
jó lehet!
2018. szept. 2. 11:14

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek .2 éve dolgozoma Cba-ban határozatlan szerődéssel . Pár napja tudtam meg hogy januártól Spár leszünk. Szeretnénk még egy babát ,de így nem merünk belevágni. Volt már valaki hasonló helyzetben ? A szerződésem megfog szünni ? Ha most tehetbeesnék kapnám a gyedet ?

2018. szept. 2. 11:08
Nagyon szép és jó dolog. Szívesen csinálnám.
15. Pipacs02 (válaszként erre: 13. - 124637ff9b)
2018. szept. 2. 11:04
Olyan szépen megfogalmaztad:)
14. Imisz
2018. szept. 1. 10:16

Én voltam főállású anyaságin. 90-ben született az első gyerekem majd 92 és 95-ben követték a többiek. Mire a harmadikkal lejárt a gyes, a munkahelyem, ahonnan elmentem szülni, jogutód nélkül megszünt. Nem volt más választásom hirtelen, nem találtam munkát, így igénybe vettem. Akkor anyagilag ugyan nehezebb volt, de utólag visszagondolva megérte! Gyerekek ovodában, iskolában 12-13 óráig, én azalatt itthon mindent elvégeztem és a délutánom csak az övék lehetett. Nekik egyértelműen előnyükre vált, hogy nem az iskola-napközi nevelte őket és ezt a tanárok is mondták. Párom sok műszakja miatt nem kellett agyalni, hogy mikor, ki viszi-hozza őket különórára, ki megy szülőire stb. A legkisebb 8 éves a legnagyobb 13 volt mikor lejárt az anyasági. Addigra munkát is kerestem-találtam, így azt a délután 2 órát már simán elvoltak itthon egyedül míg hazaértem.

Lehet, hogy a saját karrieremben előrébb lennék enélkül de a gyerekek személyiségfejlődése, az ő boldogulásuk, az, hogy mostanra ott tartanak ahol, az fontosabb! Szerintem.

Ha nem vagy karrierista, elég a pénz a megélhetésre és szivesen maradsz otthon, akkor azt mondom ne hagyd ki a lehetőséget, a gyerekek érdekében.

Biztosan nem mindenki gondolkodik így, van akinek fontos, hogy naprakészen felkészült legyen a munkájában, nem hagyhat ki éveket Ez is érthető. Ők is megoldják valahogy, nagyobb logisztikával. Nekem így volt akkor jobb, és nem bántam meg, szerettem itthon lenni, mint ahogy most, hogy már felnőttek nyugiban dolgozom nem azon aggódva ki, hogyan, mikor hozza-viszi a gyerekeket. (látom a kolléganőimen akiknek most van kicsi gyerekük)

2018. szept. 1. 08:43

Csak úgy érdemes, és akkor viszont nagyon érdemes!!!, ha semmi olyan gondolat nincs az emberben, hogy ő így nem pénzkereső, hogy a férfi "eltartja".

Ha a férj olyan, hogy büszke a ház asszonyára és a családjára, ha megbecsüli, amiben él(nek), mindazt, amit a nő teremt elő, akkor élni kell a lehetőséggel.

2018. szept. 1. 08:22
Szerintem vágj/atok bele 😊
11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Pipacs02)
2018. szept. 1. 07:45
Akkor ezt neked találták ki.:))
2018. szept. 1. 07:00

Én is szívesen kipróbálnám, hogy úgy legyek itthon, hogy mind a három odavan. Akkor rengeteget tudnék haladni.

Amikor hosszabban itthon voltam, akkor vagy terhes voltam, és egész nap rosszul voltam, vagy már akkora voltam, hogy alig bírtam közlekedni. Ja, meg amikor a kicsivel együtt, de akkor meg olyan sokat segített a baba, hogy hajaj.

De arra figyeljetek, hogy ez sem jár sokáig, csak addig, amíg a legkisebb betölti a 8-at,VAGY a legnagyobb a 18-at.

2018. szept. 1. 06:34
A harmadikkal 4 éves koráig voltam itthon. Imádtam minden percét. Tovább nem tudtam, vártak vissza a suliba.
8. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - Pipacs02)
2018. szept. 1. 06:31
Nálam ez már nem aktuális, de annó nagyon jó lett volna! A harmadikkal voltam itthon a legtöbbet, 6 hetes terhes koromtól, majdnem 4 éves koráig. Az egyik legjobb időszak volt az életünkben. Ha szívesen vagy otthon, és anyagilag kibírjátok, szerintem a legjobb a gyerekek számára és a család számára.
2018. szept. 1. 06:03

Nem élünk nagylábon,de kijövünk azért a párom fizetéséből. Zöldség,gyümölcs rengeteg terem. Van a gyerekeknek is is egy pici lekerített konyhakertjük azzal a zöldséggel amit szeretnek,maguk ültettek,gondoznak. Így látják mit is hoz a gondos munka és bizony dologgal jár az a pár szem paradicsom van az a marék borsó ami az asztalra kerül.

Természetesen volt munkahelyem,de sajnos ott kellett hahynom,mivel az oviban a nagyobbik lányom mindent elkapott. Szerencsére tesónak nem adta tovább. Egy kullanccsípés nagyon sokat jártunk orvoshoz. Sajnos ezt a munkahelyem nem tolerálta,így én hagytam ott,nem a párom, hogy tudjuk hozni-vinni,vigyázni rá.

Igazából még van időm gondolkodni rajta,hisz a kisfiam még tényleg kicsi. Csak a gondolattal játszom.

Munkalehetőség szerencsére van a környéken.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Ikres_anyu)
2018. szept. 1. 01:20

Persze, én se lennék főállású anya, bár volt egy szakasz, amikor jól jött volna arra a pár évre. Így is itthon voltam, de munkanélküliként.


Ha a kérdezőnek van ilyen hajlandósága, és a férje is támogatja, akkor ez a módja annak, hogy a gyerekeket nyugisabban lehessen nevelgetni.

2018. aug. 31. 22:20
Ez nőtípus függő szerintem. Nagyon szeretem a gyerekeimet, de a munka nélkül nem bírnám. És anyagilag is jobb. Nem tudnék háztartásbeli lenni. Azzal, hogy bármikor visszamehetsz dolgozni nem feltétlenül értek egyet.
4. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Pipacs02)
2018. aug. 31. 21:38
Jó ötlet és ha romlik az anyagi helyzetetek közben akkor is visszamehetsz bármikor dolgozni
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pipacs02)
2018. aug. 31. 21:36
De lelkileg is egészséges gyerekeket nevelsz. Azt nem lehet megfizetni.
2018. aug. 31. 21:15
Régen is így ment:) ha tenyleg élveznéd, és megengedhetitek magatoknak, akkor miert ne? Nem kell emiatt lelkiismeret furdalásod legyen, pláne ha a párod is támogat benne:)
2018. aug. 31. 21:02
Mostanában eljátszottam a főállású anyaság gondolatával. Nagy udvar,nagy ház,sok tennivalóval. Türelmem a gyerekekkel szemben végtelen és élvezem a házimunkát is. Párom támogatna benne,de ugyanakkor olyan,mintha rá hárítanám h teremtse meg az anyagiakat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook