Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idegesség-mit lehet tenni? fórum

Idegesség-mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. szept. 16. 12:07

Nekem 20 évesen volt egy ilyen szitum a munkahelyemen összetalálkoztam az első szerelmemmel akit jópár éve nem láttam már, úgy ledöbbentem hirtelen hogy szó szerint nem tudtam magamból hangot kiadni.

Nagyon kellemetlen volt.

2011. jan. 2. 19:46
Volt már olyan veletek, hogy elszorult a hangotok az idegesség miatt?
86. 6f773a273c (válaszként erre: 85. - Klenca)
2009. okt. 12. 19:32

mért nem bírsz tovább együtt lenni a férjeddel???gondold át!menjetek terápiára!valami rosszat tett?vagy a Te szorongásod miatt??

menje el pszichológushoz,én is járok,és nekem segít!sokkal vidámabb vagyok,kevesebbet féltékenykedem,és meg fog tanítani levezetni a szorongást!én csak ajánlani tudom,egy próbát megéR!!

85. klenca
2009. okt. 9. 16:34

Én folyamatosan ideges vagyok. Talán így születtem, talán csak a napi gondok miatt.


Nem bírok tovább együtt élni a férjemmel, s nem látom az anyagi helyzetet hogyan lehetne rendbe tenni.


Ráadásul a gyermekeim miatt is folyamatosan izgulok.


Ja, és munkahelyem sincs. Rendbejöhet ez még?

2009. szept. 4. 20:43
holnap,szombaton...drukkoljatok!!!:)
83. syria
2009. szept. 3. 08:45
Mikor lesz a nyelvvizsgád?
2009. szept. 2. 17:22
igen,ezen vagyok éppen:)
81. syria
2009. szept. 2. 11:44
Akkor csak arra vigyázz, hogy ez az izgulás megmaradjon az "egészséges vizsgadrukk" keretei között és ne váljon stresszé, mert azzal sokat árthatsz magadnak.
80. 6f773a273c (válaszként erre: 79. - Syria)
2009. szept. 1. 20:21
hát nemtudom ,de én mindig izgulok mindenféle dolgozat előtt,pedig biztos vagyok benne,hogy volt már jó pár,amire rendesen felkészültem...:) amugy átlagban 4s tanuló vagyok,szóval szoktam készülni,de valahogy mégis mindig izgulok...hát akkor ez lehet hogy csak az én esetemben áll fenn:S
79. syria (válaszként erre: 78. - 6f773a273c)
2009. szept. 1. 11:38

Az a 2 puskázás a sok-sok vizsga mellett igazán elenyésző volt. De akkor muszáj volt pofátlanul élnem vele, mert azokat a követelményeket máshogy nem tudtam volna teljesíteni. Az elsőnél, mikor a a tanár a korábbi karó után beírta a jelest, akkora lelkifúrom volt, hogy már a kilincsen volt kifelé menet a kezem, amikor majdnem visszafordultam és legszívesebben bevallottam volna csalást. De aztán a sörözőben várakozó évfolyamtársaimra gondoltam, akik szorítottak nekem. (Akkor abból a tantárgyból én voltam az utolsó vizsgázó az évfolyamon.) Hitetlenkedve is nézték az 5-öst.

Azért azt nem merném mondani, hogy a vizsgaeredmények nem a tudást, hanem az izgulást mutatják.

Maradjunk annyiban: aki tisztességesen felkészül, az ne izguljon, mert nincs rá oka. (Hacsak nem "hozniuk kell" a vizsgáztatóknak bizonyos buktatási kvótát, mint nálam a 2. puskázás esetében.)

78. 6f773a273c (válaszként erre: 77. - Syria)
2009. aug. 31. 18:26

Hú,Te aztán nem hagyod Magad,puskázás terén!:P

bár én is ilyen bátor lennék,szerintem én soha nem fogok tudni ilyen nagy vizsgán puskázni:D

pedig gyakran jól jönne.ilyen vizsgák soha nem azt mutatják mennyit tudsz,hanem hogy mennyire izgulsz...

77. syria (válaszként erre: 76. - 6f773a273c)
2009. aug. 31. 09:37

Na látod, mire föl izgulsz, eddig minden sikerült, miért pont a soron következő vizsga lenne a kivétel?


A középiskolás vizsgáimat szorongás nélkül éltem meg, mert nagyon jó tanáraim voltam, tisztességesen tanultam, nem volt miért izgulni.

Az ELTE vizsgái már gázosabbak voltak, volt tantárgy, amit csak 2 uv-val tudtam teljesíteni. Igaz, akkor 5-ösre, de puskáztam, mint állat.

Aztán jöttek a köztisztviselői vizsgák. Az alap az még hagyján volt, de a szakvizsga… Ott is megbuktam elsőre, másodszorra ismét puskáztam. Aljas vizsgák ellen aljas módszer.

Aztán jött az angol nyelvvizsga. Ott meg azért nem izgultam, mert egyrészt nem volt nagy a tét, másrészt meg megint csak nagyon jó tanárom volt, aki egészen elképedt, amikor elküldtem neki az eredményem. Azt mondta, ilyet még egyik tanítványa sem produkált.


Úgyhogy nyugi. A jól végzett munkának mindig megvan a gyümölcse.

76. 6f773a273c (válaszként erre: 75. - Syria)
2009. aug. 30. 19:46

hát igen,amitől félünk az be is jön...ismerem,de még nem tapasztaltam szerencsés módon.ha jól számolom eddigi életem során 4 kisérettségim volt,francia,matek,fizika,és magyar.a francián egy egész jó ételt húztam ki,az húzta fel igazából az írásbelim:P,a matekon egy közepes erősségűt húztam,de azt is nagyon jól tudtam,szintén az húzta fel az írásbelit:P,a magyaron,és a fizikán pedig a második kedvenceimet húztam,így az is sikerült,a magyar maxpontszámmal:))szóval eddig soha nem húztam ki azt,amit nem szerettem volna,mindig szerencsés voltam,és most le is kopogom ezt:)

szóval meggpróbálok nem a legrosszabbra gondolni,vagy a gyengéimet az erősségeimre változtatni:)épp most is azon vagyok:P

azt hiszem,innentől már csak vizsgadrukk az egész,csak egy kicsit erősebb,de visszaszorítom:))

Te hogy élted/éled meg a vizsgáidat?Te is szorongósabb vagy?

75. syria (válaszként erre: 74. - 6f773a273c)
2009. aug. 30. 08:20

Szenyók mindenhol előfordulhatnak, gondolj erősen arra, hogy te úgysem ilyet fogsz kifogni. Tudod, régi igazság: amitől az ember fél, az garantáltan bejön!

Pozitív gondolkozás: éppen eleget tanultam, nem köthetnek belém. Ha mégis megpróbálna valaki gonoszkodni, annak visszavágok. És így tovább.


Biztos, nem ez az első vizsga, amit leteszel. Fölösleges stresszelni. (Na persze, egészséges vizsgadrukk van, hiszen általában nem babra megy a játék.)

74. 6f773a273c (válaszként erre: 73. - Syria)
2009. aug. 29. 22:21

igen,tudom hogy elvileg így van,csak pl az angoltanárnőm ijesztgetett olyanokkal,hogy kifoghatok a szóbelin gonoszabbat is...vagyis,akit az érdekel a legkevésbé,hogy a zabszememmel bajlódom:)akinek az a lényeg,hogy legyünk már túl ezen a napon,és húzzon már el innen ez a csaj...:) :S

a tanárnőm ott dolgozik ennél a nyelvvizsgaközpontnál:),szóval azthiszem sajnos lehet hogy igaza van...

73. syria (válaszként erre: 72. - 6f773a273c)
2009. aug. 29. 09:42

Semmi okod megijedni, mert a szóbelin a bizottság (2-3 fő) nagyon kedves, tudják, hogy aki leül velük szemben, az bizony bajlódik a zabszemmel.

Az írásbelin meg egy hatalmas előadóteremben lesztek százvalahányan, a kutya nem fog törődni veled. Csak a felügyelők mászkálnak fel-alá és skubizzák, nem használ-e valaki meg nem engedett eszközt (preparált szótárt, mobilt, puskát, egyebet).

Úgyhogy nyugi!


Köszönöm a bókokat.

72. 6f773a273c (válaszként erre: 71. - Syria)
2009. aug. 29. 08:58

Köszönöm,a bíztatást,sokan mondják,hogy semmi,meg nem nehéz,stb,de attól még félek,mert itthon jóll elbeszélgetek a nővéremmel angolul,de ott megijedek,úgyhogy remélem addigra eleget gyakorlok,ahhoz,hogy automatikus legyen a duma...:)

amúgy irtó édesek a cicáid!:)) és nagyon szép kézimunkáid vannak!régen én is hímeztem,a nagynénémmel,aki szintén nagy kézműves,szokta is a vásárokra vinni a munkáit!

71. syria (válaszként erre: 70. - 6f773a273c)
2009. aug. 28. 15:09

Tudod mit? Ne félj a nyelvvizsgától! Nudli az egész. Ha rendesen tanultál, (és ez biztosan így van!) csont nélkül menni fog! Én 50 éves fejjel tettem le, igaz csak az alapfokot, de az 93%-os volt!

18 évesen meg igazán nem gond, ha 1-2 ebéd kimarad. Annak idején én is így voltam, abszolút nem érdekelt az evés, de nem is voltam akkora bálna, mint most!

70. 6f773a273c (válaszként erre: 69. - Syria)
2009. aug. 27. 22:56

hát nem nagyon tudok mostanában enni,rendesen,úgyértem néha csak úgy elfelejtem,és akkor nem eszem amíg eszembe nem juttatják...meg ha kell ennem,nem megy mindig ,néha úgyérzem,egyszerűen kihányom,ha muszáj..:S

szerintem összeszűkült a gyomrom,mert rettenetesen félek a nyelvvizsgától...(is)de ma is tanultam,egész nap,aztán délután annyira fáradt lettem,hogy mondtam magamnak,most elég,lepihenek 10 percre!elővettem egy meditációs zenét,10 perceset,és úgy elaludtam mint annak a rendje...egy órával később arra keltem,hogy bejött egy légy,mert nyitva volt az ablak,és ott zümmög fölöttem:).aztán egész könnyen tudtam utána tanulni:),meg a nővéremmel is gyakoroltunk:)

69. syria (válaszként erre: 68. - 6f773a273c)
2009. aug. 27. 19:16

Az angol tanulása szuper ötlet!!!


Miért kell az evést erőltetni?

68. 6f773a273c (válaszként erre: 67. - Syria)
2009. aug. 26. 12:48

köszönöm,persze Ti is sokat segítetek nekem!:D

tegnap még a nővérem is segített az angolban,ma is fogunk beszélgetni,tegnap 2 órát beszéltünk:)

sokat hallgatok zenét is,és erőltetem az evést magamnak.nembaj,nemsokára már nem lesz erőltetés:))

67. syria (válaszként erre: 66. - 6f773a273c)
2009. aug. 25. 22:41

Nagy-nagy gratula! A legjobb úton haladsz az öngyógyítással.

Csak így tovább! Ha kell, minden nap biztatlak.

66. 6f773a273c (válaszként erre: 65. - Syria)
2009. aug. 25. 16:54
igen,az lenne a legjobb,fejben eldönteni.el kezdtem mostanában előszedni a jógatudásom,és most már rendszeresen jógázom reggel,délután/este futok,vagy sétálok,kutyát sétáltatok,és tanulok.nagyjából ebből áll a napom.néha megnézek 1-1 filmet,ha van vaami jó,persze kizárólag angolul,és megpróbálok nem szorongani.hát még nem annyira eredményes,de talán látom az alagút végét:D
65. syria
2009. aug. 25. 09:15

Bocs, rosszul írtam, túlműködésem volt, attól voltam ideges, meg sovány. Aztán a műtét után lett alulműködésem, amitől ugyanolyan zizi voltam.

A gyógyszer szedése óta ez a probléma rendben.


Ha nem akarsz orvoshoz menni, gyógyszert szedni, akkor a nyugtató teák tényleg hatásosak lehetnek. Meg fejben kéne eldöntened, hogy butaság mindenen aggódni.

64. 6f773a273c (válaszként erre: 62. - Cicamica83)
2009. aug. 24. 15:26
vagy estleg ha minden kötél szakad ott vannak a barátok,családtagok,vagy a hoxa!ha szeretnél beszélni róla,mi meghallgatunk!!
63. Bucóka20 (válaszként erre: 62. - Cicamica83)
2009. aug. 24. 13:21

Szia!


Két variáció van :

1, Elmész a háziorvoshoz,elmondod h mi a problémád és majd Ő eldönti ,hogy hogyan tovább.

2, Elmész egy pszcihologushoz és ott kibeszéled magadból a dolgokat,talán tud is segiteni.(bár én hozzájuk nem nagy reményt fűzök)

2009. aug. 24. 13:01

Hello!

Segítsetek már, ha az életem, álmaim összeomlóban és tök depis vagyok, ha elmegyek a dokihoz, mi a fenét mondjak neki? Mert sok köze nincs a háziorvosnak ahhoz mi történt? De mégis félek, hogy a hirtelen nagy súlyveszteség miatt gondok adódhatnak. Hova küldene? Érdemes felkeresni?

61. 6f773a273c (válaszként erre: 60. - Syria)
2009. aug. 24. 12:41
persze,vizsgálnak is folyamatosan a dokik,szedek is rá gyógyszert-kezelve van!anyukám orvos,és elég aggódós típus,azt hiszem ezzel minden fonotosat el is mondtam:P
60. syria (válaszként erre: 25. - 6f773a273c)
2009. aug. 24. 08:13

Nekem évekig úgy volt pm. alulműködésem, hogy nem tudtam róla. Ez az idegeskedés akkor jött ki, amikor a helyzet már katasztófális volt.

Azt javaslom - pláne mivel tudsz a betegségedről - vizsgáltasd ki, azzal biztosan nem ártasz magadnak!

59. Bucóka20 (válaszként erre: 57. - 6f773a273c)
2009. aug. 23. 21:56
:) orulok,h mar igy tudok rola beszamolni,es ha vkinek lenne meg kerdese , akkor nyugodtan kerdezze meg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook