Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó idegesség ellen mit lehet tenni (nyugtató szedésén kívül)? fórum

Állandó idegesség ellen mit lehet tenni (nyugtató szedésén kívül)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. júl. 9. 20:18

Szia!

Gyakorlatilag minden megnyugtat amivel le tudod kötni a figyelmed.Én nyelvet kezdtem el tanulni.

Társalgási szinten megtanultam németül.De mindenkinél más-más kikapcsolódás használ.

Igazán kívánom hogy mássz ki a léből.

68. kacago325 (válaszként erre: 63. - Titánia83)
2011. jan. 3. 12:51
Mit használsz agykontrollként?
67. 470f6cae11 (válaszként erre: 57. - Párduc7)
2011. jan. 3. 12:13

Ezt Te engeded meg neki. Vagyis azonosulsz a gondolkodásmódjával. El nem tudok olyan helyzetet képzelni, amiből -ha igazán akarok- ne jöjjek ki.

És azt végképp nem tudom elképzelni, hogy a lányom (28 éves , külföldön él) ha hasonló helyzetbe kerülne , ne húzzam ki belőle.

Hol az Anyukád Kicsikém? És az Apád?

Bibe

2011. jan. 2. 19:48
Volt már olyan veletek elszorult a hangotok az idegesség miatt.
2010. febr. 23. 05:13
Agykontroll
2010. febr. 22. 23:54
sziasztok 20 éves fiu vagyok és állandóan idegeskedek már mihint rágondolok gombócba van a torkom épp most is pedig nem vagyok ideges mit lehet ez ellen tenni ? Vagy van valami bajom nem akarom h valami komoly bajom legyen.
2010. febr. 13. 14:29

Citromfű tea

Meditáció, vagy meditációs zene hallgatása

Jóga

Agykontroll

Relax fürdő

Úszás

Vidám dalok éneklése

Nyugtató mantra mondogatása (amit akár te is kitatálhatsz...)

Fitness DVD-re torna, válassz valami ütőset, ami pörgős, odafigyelős, nem megterhelő az ízületeidnek, és érdekel is.

Tánc

Masszázs


Nekem ezek jöttek be,bár attól függ, miért ideges az ember. Nekem volt olyan, hogy csak az alvással tudtam kikapcsolni az agyamat. Mostanában kifejezetten az agykontroll segít.


Nyugodt napokat kívánok! :)

2009. dec. 21. 07:04
Állandó feszültség ellen, nekem bevált. Fogom magam és elmegyek otthonról, vagy csak sétálok, vagy uszodába megyek, kerékpározom, sokat, sokat, hogy levezessem a feszültséget. Ha nem tudod megoldani kint, akkor, bejön a kézimunkázás, pl. goblienezés, vagy, relaxálás, jógázás,olvasás, ami kikapcsol.
2009. dec. 21. 06:51
azt hiszem a viragpor termeszetes nyugtato
60. csirike57 (válaszként erre: 57. - Párduc7)
2009. dec. 21. 06:44

Szia! Csak azt tudom mondani, minél kevesebb időt tölts otthon a pároddal, kevesebb lesz a konfliktus. Ha megteheted, menj vásárolni, ami tetszik, és örömed telik benne vedd meg! A lányom is

hasonló cipőben járt, még ott kint szétváltak, azóta éli világát. (egy lakásban élnek)Persze még sok módja van, ha tényleg ennyire sz@ra helyzeted, ne tedd tönkre jobban magad, gyere haza kis párduc. A pozitív oldalát nézd mindenek. Fel a fejjel,!!! bízzál magadban.

59. párduc7 (válaszként erre: 58. - Kacago325)
2009. dec. 20. 00:59

Köszönöm Szépen válaszod!

Rá is keresek....

Üdvözlettel: T

58. kacago325 (válaszként erre: 57. - Párduc7)
2009. dec. 19. 08:58
Szia!Tudom hogy ez banális,és te is tudod,de a problémád okozójától kell elsősorban megszabadulnod.Írtad hogy ez nehézségekbe ütközik,akkor addig is próbálj meg v.milyen homeopátiás szert,vagy természetes alapú nyugtatókat szedni.Ha beütöd a keresőbe hogy természetes szorongásoldók,biztos kijön egy csomó ötlet.
2009. dec. 19. 06:00

Üdvözlök Mindenkit!

Én egy 21 éves lány vagyok, 3 éve élek párkapcsolatban, a párom szörnyű dolgokat művelt már velem, de amíg szerettem mindig megbocsájtottam végül, kb.fél éve tudom hogy el kéne hagynom, de jelenleg külföldön élünk, és még nem mehetek haza, közös dolgaink miatt, mindig megbánt, rosszakat mond rám, tudja hogy sokat szorongok itt, és ő még jobban a mélybe taszít, én mindig megtettem érte mindent, de én csak rosszat kaptam, rengeteget fogytam, mindig szorongok, erőteljes szívdobogás, aztán mintha meg akarna állni, hangokat hallok, szóval állandó stresszben élek mióta vele vagyok, családomra nem nagyon számíthatok, én tudom hogy ő a probléma, és haza is szeretnék menni, de aggódok hogy mi lesz velem otthon, alig vagyok 50 kg, és nagyon gyengének érzem magam.

Ha valaki tudna egy kis tanácsot adni, vagy hogy mi (milyen készítmény) segítene rajtam amíg vele vagyok, azt nagyon megköszönném!


Előre is Köszönöm! Tilda

56. 16d1dd6891 (válaszként erre: 52. - 0cd20422ec)
2009. nov. 4. 11:12
placebóként biztos. a b vitamin jó az idegrendszernek, neurológus nekem a b1-et írta fel.
55. a9e1c02a7b (válaszként erre: 54. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 15:07
Hogy ez eddig nem jutott eszembe??!!
2009. szept. 8. 14:45

Hogy mit???

Talán ne idegeskedj

2009. szept. 8. 14:38

Na de miért vagy te állandóan ideges??? Ennek kéne utánajárni és az okot megtalálni.

Én pl. kiordítom magam és utána rendben vagyok, megnyugszom:-) Mármint nem a vakvilágba obégatok, hanem aki felidegesített annak leugatom a fejét. Ennyi:-)

2009. szept. 7. 11:57

üdv

szerintetek a magne b6 hatásos folyamatos idegességre?

2008. szept. 30. 01:26
Ha okod van rá..mert, ha elfojtod elQQbb-utóbb még betegséget is okozhat. Mondd ki. Nálam bevált.
50. a9e1c02a7b (válaszként erre: 49. - Mamoca1234)
2008. aug. 16. 10:43
Igen, én már vettem, szerencsére finom is.
2008. aug. 16. 10:28
CITROMFŰ TEÁT MINDEN MENNYISÉGBEN!
48. a9e1c02a7b (válaszként erre: 47. - 2ab728965c)
2008. aug. 16. 10:00
Sokat javult a helyzet. Elmentem a múlt héten tornázni, nagyon-nagyon jól esett. És ami a furcsa: nem lettem utána fáradt, hanem feldobódtam. Mégiscsak megkértem a férjemet, vigyázzon a gyerekekre, és szó nélkül megtette. Remélem, ez rendszeressé válik.
2008. aug. 10. 08:48
Mozgás és mozgás, bár az idegesség ettől azért megmarad, amíg az ember magát az alap-problémát nem leli meg, és nem törekszik annak konkrét megszűntetésére minden áron.
2008. aug. 9. 11:33

Lehet kapni a gyógyszertárban nyugtató teát.

Én is ezt iszom,ha feszültebb,idegesebb vagyok.

Nagyon hatásos!

45. supin
2008. aug. 9. 11:15
Nekem azt javasolta a természetgyógyász egyek sok paradicsomot és élőflórás joghurtot...
2008. aug. 8. 20:05

Sziasztok !

Olvasom kinek mi a véleménye ezekröl a dolgokról, nálam a második szülés után jött elö a szorongás, kb 2-éves volt a kislányom, ( most 5-éves ).

A házasságom rendben, két szép egészséges gyermekem van,

a mai napig sem tudom, hogy mitöl jött elö, szorongás, izzadás, hidegrázás, fogyás, étvágytalanság, torokszorittás, stb,,,

dokinál voltam és sok-sok vizsgálaton, de minden papír rendben, igy a házi orvosom irt fel egy doboz Rivotril tablettát, reggel és este fél,

1-évig szedttem és tavaly már abahagyttam mert minden panaszom meg szünt, mintha ki cseréltek volna.

Nektek is volt hasonló?

43. a9e1c02a7b (válaszként erre: 36. - Teltzsu)
2008. júl. 23. 10:55
Érzelmi zsarolás, igen. Pedig ezt utálom legjobban. De hát otthon is ezt látta...
2008. júl. 23. 10:36
Köszi mindenkinek, válogatok a tanácsok között. Autogén tréning oktatás nálunk biztos, hogy nincs, mint ahogy jógastúdió sincs. Egy kisebb városban lakom, ahol ilyen dolgok nincsenek, max. aerobik. Amúgy annyira nem vészes a helyzet. Most vettem citromfű teát és levendula illóolajat, táplálékkiegészítőt is tervezek szedni. Szedtem régebben, mostanában elhanyagoltam, azért is vagyok fáradt szerintem. A sport is jó ötlet. Az a baj, hogy mihelyt elkezdek itthon tornázni, egyből arra gondolok, hogy inkább mosogatni kéne vagy bepakolni a mosógépbe stb. Túl kéne lépni ezen.
2008. júl. 23. 08:52

ja és sport, hogy a feszkó kimenjen...

Ha most nem kezeled az idegességed, pánikbeteg lehetsz, azt meg ne kívánd!!!!!!!!

2008. júl. 23. 08:51

Sziasztok,

Bocsi a belekottyért...

Idegességre jó az orbáncfű is, homepopátias szer szedatif pc.

Autogén tréninget csak szakemberrel tanuljátok, hiszen meg kell beszélni a tapasztalatokat, sőt ő minden gyakorlat előtt elmondja hogy kell csinálnod, mit érezhetsz...

Könyv itt olvaható: [link]


Üdv

Barack

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook