Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » “IBS” (Irritábilis bél szindróma) fórum

“IBS” (Irritábilis bél szindróma) (beszélgetős fórum)

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Biagiotti)
okt. 20. 16:39
És ez biztos,hogy ibs és nem colitis?
okt. 18. 13:54

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy próbálta-e már valaki a FODMAP diétát és milyen eredménnyel?

és a Framelim kapszulát?

A lelkemet már elkezdtem ápolni,de mivel a beleim megint begyulladtak,kell egy kis fizikai ráhatás:)

27. livepower (válaszként erre: 27. - Kallapp)
jún. 27. 12:49
Nekem meg azt mondta az orvos,hogy elég ha a Duspatalin retard 200mg kapszulát szedem,napi 2x1. Probiotikum nem szükséges ! Most már több mint egy hete szedem, és szinte tünetmentes lettem -:))
26. Zeyra (válaszként erre: 20. - Livepower)
jún. 26. 18:20
Én csak hasfogót. Enterobene.
25. livepower (válaszként erre: 23. - AnnaMárta)
jún. 26. 14:46
24. livepower (válaszként erre: 23. - AnnaMárta)
jún. 26. 14:28
jún. 26. 14:07

Olvasom itt a hozzászólásokat, és tanulok belőlük...Nekem is megtükrözték a beleimet, mert egyik napról a másikra megváltoztak a székelési szokásaim, hol futottam egész nap, hol napokra beszorultam. Apukámnak volt sajnos vastagbél rákja, de 25 évvel túlélte a műtétet. Az orvosom nem is gondolkozott,, azonnal küldött tovább.. Amit megállapítottak:: a beleim meg vannak nyúlva, két helyen meg is vannak törve,elondltak, egy helyen,valahol baloldalt fenn össze van nőve,a tükröt sem tudta az orvos feltolni tovább. Felfújódok mindentől, de legjobban a túrótól, pedig eddig nem okozott gondot, szerettem is, laktózmentes változata kevésbé visel meg. Kaptam egy Dicetel nevű gyógyszert, és a Duspatalint én is kipróbáltam, meg a Degasint is.Kevésbé voltam szeles tőlük. lyan kellemetlen, mert még le se ér az ételm már fújódok is....Próbálom kerülni a fújós ételeket, mozgok, az emésztésem elég lassú,felszívódási zavar is lehet szerintem. Eszem probiotikumot, meg prebiotikumot is két havonta,hogy a bélflóra javuljon.Minden nap eszem élőflórás joghurtot. Néha elkap a hasgörcs, és nincs rosszabb, mint amikor a város közepétől kell rohanni haza, vagy valami illemhely felé...Sokat iszom, olajos magvakat,gyümölcsöt,zöldségeket remdszeresen eszem.. Cukrot,fehér lisztet soha, és vörös húst is ritkábban. nkább hal,csirke,pulyka a menü.Többször keveset eszem inkább. néha tudatosan koplalok is, állítólag jót tesz, - lásd a kutyák is 1 napot "kihagynak"...olyankor legelnek füvet és mindent kihá...nak.Ezzel tisztítják belülről magukat.Azt olvastam, az embernek is ezt kéne tennie...Pl. nem véletlen a nagyböjt időszaka, amit vgy betartunk, vagy nem, ugye....

Ha van valakinek még valami építő ötlete, szívesen elfogadom, meg utánanézek ennek a Resolor tablettának, mert nem ismerem. ó lenne kigyógyulni ebből a bajból, ami szerintem - mivel szervi elváltozás is van, nem is biztos, hogy teljesen IBS...Szerencsére polipot és egyebet nem találtak, de jó lenne, ha tudná az ember, hogy mennyi időnként kell ezt ellenőrizni, vagy ilyesmi.Ugyanis azt látom, hogy nem nagyon veszik ezt se és a pajzsmirigyet se komolyan...pedig nekem strumám is van, 4 cm jobboldali megnagyobbodott pm.,+ göbök (forróak)-... egyelőre.A kiváltó okot kellene megkeresni, szerintem és azt kezelni, akkor megszűnne a többi baj, de olyan nehezen küldik el az embert kivizsgálásokra, meg fél évnél is többet kell várni rá...Azt is mondta a nőgyógyászom,h. a 3 terhességem is beleszólt a beleim állapotába?!...A régi öregek azt szokták mondani,a terhesség hoz is, visz is bajokat...Hát nem tudom....

22. livepower (válaszként erre: 21. - Valakivagyok1984)
jún. 26. 08:49
Te is ezt szeded ?
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Livepower)
jún. 26. 08:31
Ezt jó olvasni:-)
20. livepower (válaszként erre: 16. - Zeyra)
jún. 24. 20:25
Te milyen gyógyszert szedtél az IBS-re ?
19. livepower (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
jún. 24. 20:23
Én az IBS komplex tünetekre szedem a Duspatalin retard 200mg kapszula. Napi 2x1 kapszula. Hozzászokást nem okoz,nálam működik-:))
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Livepower)
jún. 24. 20:12

Ja latom nem a Resolor.

Azt csak 1helyen intezik az országban az az igazi ibs gyógyszer székrekedéseseknek.

17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Livepower)
jún. 24. 20:10
Csak nem Resolor?
16. Zeyra
jún. 24. 17:59
Én 3 évig kínlódtam ezzel a borzalmas betegséggel... Nekem semmi nem segített, csak ha melóba indulás előtt beszedtem 5-7 hasfogót. Aztán jött egy hirtelen munkahely váltás, és egycsapásra elmúlt minden bajom. Én úgy gondolom, tényleg nagy hatással van a lelki állapotunk erre a betegségre. Mindenkinek jobbulást kívánok. Ja igen, 2 éve vagyok tünetmentes :)
15. livepower (válaszként erre: 14. - Nyamitörp)
jún. 24. 09:50
Baloldali alhasi görcs,haspuffadás,hasi diszkomfort érzés,hasmenés,néha székrekedés. Átmeneti étvágytalanság,szájszárazság.. A Xilit (Nyirfacukor) szerettem volna átállni. Elég nagy mennyiségekkel kezdtem,mert nem ismertem az adagolást. Ez válthatta ki nálam.. Nekem eddig a Duspatalin segített !
14. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Sirga)
jún. 23. 20:15

Megkérdezhetem, hogy milyen panaszaid voltak?

Nekem is ezt írta fel a doki és nem használt.

13. Sirga
jún. 23. 19:29
Én is IBS-re gyanakodtam a tüneteim miatt. Sőt, a dokim is, mert Duspatalint javasolt. 1 hónapig szedtem. Úgy rémlik, valahol azt olvastam, hogy ha IBS-em van, ez tuti segít. Hát, nálam nem vált be. Továbbra sem derült ki, mi bajom, de remélem, a doki nem adja fel! :) Én nem fogom.
jún. 23. 16:41
Sziasztok ! Mindenki felszivódott innen ? 😮
11. livepower (válaszként erre: 8. - Nicelady)
jún. 23. 11:47
10. livepower (válaszként erre: 9. - Rochlitz Szilveszterné)
jún. 23. 11:00
És azért szedsz rá valamit ?
jún. 23. 10:58
nekem is az van, régen együtt élek vele
8. Nicelady (válaszként erre: 5. - Livepower)
jún. 23. 10:32
Köszönöm...rákeresek.
7. livepower (válaszként erre: 6. - Zoxa)
jún. 23. 10:30
Én is sokáig nem is gondoltam az IBS-re.. Átakartam térni a cukorról a Xilit fogyasztására.. 2-3X annyit kell ebből használni mint a normál cukorból. Meglehetősen durván felpuffadtam,bal oldalt alhasi görcs,szélgörcs,étvágytalanság,hasmenés,stb.. Azonnal elhagytam a Xilitet,és elkezdtem a kúrát.. 1 hét után már határozottan szűntek a tünetek..
6. Zoxa (válaszként erre: 5. - Livepower)
jún. 23. 10:17
Köszönöm, tervezem és tudok is majd időt szánni a dokihoz menésre. (Egyébként én azt gondoltam, hogy savtúltengésem, refluxom van, és csak most gondolkodom az IBS lehetőségén, hogy olvastam, amit írtál.)
5. livepower (válaszként erre: 4. - Zoxa)
jún. 23. 10:11
Persze,azért vagyunk itt hogy ha szükséges akkor jótanácsokkal lássuk el egymást -:)) Duspatalin retard 200mg kapszula. De azt tartsuk szem előtt,hogy az orvosi diagnózist nem helyettesíti !!
4. Zoxa (válaszként erre: 2. - Livepower)
jún. 23. 10:05
Szia, mi a neve ennek akészítménynek,megtudhatom(-juk)???
3. Zoxa
jún. 23. 10:04

Az IBS idült bélműködési rendellenesség, funkcionális probléma, amely krónikus vagy visszatérő emésztőszervi tünetek jellegzetes kombinációja, görcsös hasfájás, székrekedés vagy heves hasmenés, illetve ezek váltakozása jellemzi, valamint puffadás, teltségérzet, esetleg gyomorégés, fehéres nyák megjelenése a székletben. Olykor gyulladás, fekély- vagy epebetegség tüneteit mutatja, de ezek a laborvizsgálatokkal kizárhatók:

AZ IBS KIMUTATHATÓ SZERVI ELTÉRÉS NÉLKÜLI BETEGSÉG.

Ez azonban nem könnyíti, inkább megnehezíti az orvos és a beteg dolgát egyaránt: sok orvos ma még nem ismeri fel az IBS-t, nem tud vele mit kezdeni, a beteg pedig elégedetlen az orvossal, teli van szorongással, súlyosabb betegségtől, pl. ráktól fél. Bagatellizálni a betegséget már csak azért sem lehet, mert gyakran az IBS-es beteg súlyosabbnak éli meg az állapotát, az életminőségét rosszabbnak, mint egy súlyos szervi bajban szenvedő: fokozott fájdalomérzésről számol be, a napi aktivitása csökken, egyre nő az orvosi vizitjeinek és a betegállományban töltött napjainak száma, és ami a legelképesztőbb: élete folyamán akár több feleslegesen elvégzett műtéten is áteshet. Van, aki epe-, más nőgyógyászati műtét vállal a visszatérő fájdalmai miatt, de ezek nem enyhítenek a panaszain.

/Forrás:házipatika.com/

jún. 23. 10:03
Krónikus tünetként egyik napról a másikra, nálam is jelentkeztek ezek a prolémák. Háziorvosom a fizikai vizsgálatot követően,egy hazánkban 2012 óta forgalmazott,nem gyógyszernek minősülő készítményt javasolt. Ez kimondottan az IBS tüneteit hivatott csökkenteni illetve megszüntetni !! Jómagam már szinte teljesen tünetmentes vagyok -:))
jún. 23. 09:53
Betegség vagy csak tünet ? - Az emésztőrendszer funkciózavara,mely olyan krónikus zavarokkal jár,mint amilyen a hasfájás,rendszertelen székelés(hasmenés vagy szorulás felváltva)és puffadás. A felnőtt lakosság 30%-a szenved ezektől a tünetektől. Pedig nagyon jó eredménnyel kezelhető sőt gyógyítható az ‘IBS’ !!

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook