Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » “IBS” (Irritábilis bél szindróma) fórum

“IBS” (Irritábilis bél szindróma) (beszélgetős fórum)

1 2
36. globus (válaszként erre: 35. - 71ddaa07fa)
2021. máj. 21. 22:32

Remélem, hamarosan magától javulni fog, és többé nem hallat magáról. Én azt vettem észre, hogy a kanalas ételek jobban zavarnak, mint a szilárdak. Leves, főzelék, mindegy, nem jó. Érdekes, pl. a zsíros kenyértől semmi bajom 🙂 Ha gulyásban van a hús, az zavar. Sült hús nem. Ha nem eszek, jól vagyok.


Lehet, ez is pszichés már.

Tudom, hogy mire nyári meleg lesz, nálam eltakarodik.

35. 71ddaa07fa (válaszként erre: 34. - Globus)
2021. máj. 21. 22:21

Engem 5 évente alúlról kukkantanak. Legutóbb 3 éve voltam, minden negatív volt. Sajnos nekem ez a problémám már lassan 20 éve megvan. Nálam nem évszak, hanem inkább annak a függvénye, hogy pszichésen milyen az állapotom.

Akkor kezdődött ez az egész, mikor összeköltöztünk a jövendőbeli feleségemmel.Addig úgymond burokban éltem és akkor hírtelen elég sok dolog rámkszakadt, amit önállóan kellett megoldani. Nagyon megijedtem, mikor jöttek a szaladások, azt gondoltam biztos itt a vég, de azt állapították meg nálam, hogy Irritálisbis bél szindrómában szenvedek. Azóta aztán ez nálam jelen van, nem állandó jelleggel. Van, hogy fél évig semmi, de olyan is, hogy hónapokon keresztül szenvedek vele. Most a vírus miatt egy kicsit magam alatt vagyok, ismét felerősödtek a tüneteim. Én is fogytam, de úgymond szerettem volna is, mert ősszel már nagyon nem tetszett, amit a mérleg mutatott.

34. globus (válaszként erre: 33. - 71ddaa07fa)
2021. máj. 21. 20:23

Valami hasonló van most nálam is egy ideje, fogytam 6 kg-t. Bármit eszek, kurutty, kutykurutty és menni kell, hív a természet :)

Mondjuk nem vizsgáltak soha, csak emlékszem rá, ez már húsz éve is megvolt, ilyenkor tavasszal mindig.

33. 71ddaa07fa (válaszként erre: 31. - Oktbaba)
2021. máj. 21. 19:29

Én is úgy vagyok, ha érzem mennem kell WC-re, akkor tényleg menni kell, mert nálam nem az élet áll meg odabent, hanem enni adok a gatyámnak.

Nálam ez a lelkiállapotom függvénye, ahogy magamat megismertem. Most kicsit lejebb vagyok a kelleténél, gyakrabban jelentkeznek a problémák. Mikor minden kerek, akkor sokkal ritkább.

2021. máj. 21. 19:25
Valakinek fájt jobb oldalt a hasa és kiderült hogy Ibs-e van? Én egyenlőre ultrahangra várok mert a doki szerint az epém lehet de a tüneteim inkább az ibsre mutatnak. Már több mint 3hete fáj egyfolytában hol jobban hol kevésbé... Szinte már semmit nem merek enni... Két hétig antibiotikumot szedtem mert a doki szerint fertőzésem volt... Miután nem múlt el a fájdalom akkor küldött ultrahangra aminek az időpontjára még mindig várok.
2018. nov. 14. 13:52
Nekem is anno amikor diagnosztizálták az IBS-t Dicetelt írtak fel, be is szedtem és aztán egy doboz után nem ettem többet mert egész jól lettem. Szedek IBS Florea probiotikumot mást nem. Arra kell nagyon figyelnem hogy ha mennem kell wc-re akkor tényleg muszáj mert ha nem tudok időben akkor mintha bent megállna az élet és a doki is mondta hogy a bél továbbításával van nálam a gond ezért erre nagyon kell figyelnem. Vagy akkor vagyok még rosszul ha valami lelki gondom van pl vitás kérdés munkahelyen vagy ilyesmi de ezzel is sokat foglalkozom hogy ne legyen többet ilyen.
30. Biagiotti (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2018. nov. 14. 06:45

Igen sajnos...megvolt minden vizsgálat:bél-,gyomortükrözés,labor,ultrahang...

Plusz már több mint egy éve tart,az is bélgyulladással kezdődött.

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Biagiotti)
2018. okt. 20. 16:39
És ez biztos,hogy ibs és nem colitis?
2018. okt. 18. 13:54

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy próbálta-e már valaki a FODMAP diétát és milyen eredménnyel?

és a Framelim kapszulát?

A lelkemet már elkezdtem ápolni,de mivel a beleim megint begyulladtak,kell egy kis fizikai ráhatás:)

27. livepower (válaszként erre: 27. - Kallapp)
2018. jún. 27. 12:49
Nekem meg azt mondta az orvos,hogy elég ha a Duspatalin retard 200mg kapszulát szedem,napi 2x1. Probiotikum nem szükséges ! Most már több mint egy hete szedem, és szinte tünetmentes lettem -:))
26. Zeyra (válaszként erre: 20. - Livepower)
2018. jún. 26. 18:20
Én csak hasfogót. Enterobene.
25. livepower (válaszként erre: 23. - AnnaMárta)
2018. jún. 26. 14:46
24. livepower (válaszként erre: 23. - AnnaMárta)
2018. jún. 26. 14:28
2018. jún. 26. 14:07

Olvasom itt a hozzászólásokat, és tanulok belőlük...Nekem is megtükrözték a beleimet, mert egyik napról a másikra megváltoztak a székelési szokásaim, hol futottam egész nap, hol napokra beszorultam. Apukámnak volt sajnos vastagbél rákja, de 25 évvel túlélte a műtétet. Az orvosom nem is gondolkozott,, azonnal küldött tovább.. Amit megállapítottak:: a beleim meg vannak nyúlva, két helyen meg is vannak törve,elondltak, egy helyen,valahol baloldalt fenn össze van nőve,a tükröt sem tudta az orvos feltolni tovább. Felfújódok mindentől, de legjobban a túrótól, pedig eddig nem okozott gondot, szerettem is, laktózmentes változata kevésbé visel meg. Kaptam egy Dicetel nevű gyógyszert, és a Duspatalint én is kipróbáltam, meg a Degasint is.Kevésbé voltam szeles tőlük. lyan kellemetlen, mert még le se ér az ételm már fújódok is....Próbálom kerülni a fújós ételeket, mozgok, az emésztésem elég lassú,felszívódási zavar is lehet szerintem. Eszem probiotikumot, meg prebiotikumot is két havonta,hogy a bélflóra javuljon.Minden nap eszem élőflórás joghurtot. Néha elkap a hasgörcs, és nincs rosszabb, mint amikor a város közepétől kell rohanni haza, vagy valami illemhely felé...Sokat iszom, olajos magvakat,gyümölcsöt,zöldségeket remdszeresen eszem.. Cukrot,fehér lisztet soha, és vörös húst is ritkábban. nkább hal,csirke,pulyka a menü.Többször keveset eszem inkább. néha tudatosan koplalok is, állítólag jót tesz, - lásd a kutyák is 1 napot "kihagynak"...olyankor legelnek füvet és mindent kihá...nak.Ezzel tisztítják belülről magukat.Azt olvastam, az embernek is ezt kéne tennie...Pl. nem véletlen a nagyböjt időszaka, amit vgy betartunk, vagy nem, ugye....

Ha van valakinek még valami építő ötlete, szívesen elfogadom, meg utánanézek ennek a Resolor tablettának, mert nem ismerem. ó lenne kigyógyulni ebből a bajból, ami szerintem - mivel szervi elváltozás is van, nem is biztos, hogy teljesen IBS...Szerencsére polipot és egyebet nem találtak, de jó lenne, ha tudná az ember, hogy mennyi időnként kell ezt ellenőrizni, vagy ilyesmi.Ugyanis azt látom, hogy nem nagyon veszik ezt se és a pajzsmirigyet se komolyan...pedig nekem strumám is van, 4 cm jobboldali megnagyobbodott pm.,+ göbök (forróak)-... egyelőre.A kiváltó okot kellene megkeresni, szerintem és azt kezelni, akkor megszűnne a többi baj, de olyan nehezen küldik el az embert kivizsgálásokra, meg fél évnél is többet kell várni rá...Azt is mondta a nőgyógyászom,h. a 3 terhességem is beleszólt a beleim állapotába?!...A régi öregek azt szokták mondani,a terhesség hoz is, visz is bajokat...Hát nem tudom....

22. livepower (válaszként erre: 21. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 26. 08:49
Te is ezt szeded ?
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Livepower)
2018. jún. 26. 08:31
Ezt jó olvasni:-)
20. livepower (válaszként erre: 16. - Zeyra)
2018. jún. 24. 20:25
Te milyen gyógyszert szedtél az IBS-re ?
19. livepower (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 24. 20:23
Én az IBS komplex tünetekre szedem a Duspatalin retard 200mg kapszula. Napi 2x1 kapszula. Hozzászokást nem okoz,nálam működik-:))
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Livepower)
2018. jún. 24. 20:12

Ja latom nem a Resolor.

Azt csak 1helyen intezik az országban az az igazi ibs gyógyszer székrekedéseseknek.

17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Livepower)
2018. jún. 24. 20:10
Csak nem Resolor?
16. Zeyra
2018. jún. 24. 17:59
Én 3 évig kínlódtam ezzel a borzalmas betegséggel... Nekem semmi nem segített, csak ha melóba indulás előtt beszedtem 5-7 hasfogót. Aztán jött egy hirtelen munkahely váltás, és egycsapásra elmúlt minden bajom. Én úgy gondolom, tényleg nagy hatással van a lelki állapotunk erre a betegségre. Mindenkinek jobbulást kívánok. Ja igen, 2 éve vagyok tünetmentes :)
15. livepower (válaszként erre: 14. - Nyamitörp)
2018. jún. 24. 09:50
Baloldali alhasi görcs,haspuffadás,hasi diszkomfort érzés,hasmenés,néha székrekedés. Átmeneti étvágytalanság,szájszárazság.. A Xilit (Nyirfacukor) szerettem volna átállni. Elég nagy mennyiségekkel kezdtem,mert nem ismertem az adagolást. Ez válthatta ki nálam.. Nekem eddig a Duspatalin segített !
14. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Sirga)
2018. jún. 23. 20:15

Megkérdezhetem, hogy milyen panaszaid voltak?

Nekem is ezt írta fel a doki és nem használt.

13. Sirga
2018. jún. 23. 19:29
Én is IBS-re gyanakodtam a tüneteim miatt. Sőt, a dokim is, mert Duspatalint javasolt. 1 hónapig szedtem. Úgy rémlik, valahol azt olvastam, hogy ha IBS-em van, ez tuti segít. Hát, nálam nem vált be. Továbbra sem derült ki, mi bajom, de remélem, a doki nem adja fel! :) Én nem fogom.
2018. jún. 23. 16:41
Sziasztok ! Mindenki felszivódott innen ? 😮
11. livepower (válaszként erre: 8. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 23. 11:47
10. livepower (válaszként erre: 9. - Rochlitz Szilveszterné)
2018. jún. 23. 11:00
És azért szedsz rá valamit ?
2018. jún. 23. 10:58
nekem is az van, régen együtt élek vele
8. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 5. - Livepower)
2018. jún. 23. 10:32
Köszönöm...rákeresek.
7. livepower (válaszként erre: 6. - Zoxa)
2018. jún. 23. 10:30
Én is sokáig nem is gondoltam az IBS-re.. Átakartam térni a cukorról a Xilit fogyasztására.. 2-3X annyit kell ebből használni mint a normál cukorból. Meglehetősen durván felpuffadtam,bal oldalt alhasi görcs,szélgörcs,étvágytalanság,hasmenés,stb.. Azonnal elhagytam a Xilitet,és elkezdtem a kúrát.. 1 hét után már határozottan szűntek a tünetek..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook