Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » “IBS” (Irritábilis bél szindróma) fórum

“IBS” (Irritábilis bél szindróma) (beszélgetős fórum)

1 2
6. Zoxa (válaszként erre: 5. - Livepower)
2018. jún. 23. 10:17
Köszönöm, tervezem és tudok is majd időt szánni a dokihoz menésre. (Egyébként én azt gondoltam, hogy savtúltengésem, refluxom van, és csak most gondolkodom az IBS lehetőségén, hogy olvastam, amit írtál.)
5. livepower (válaszként erre: 4. - Zoxa)
2018. jún. 23. 10:11
Persze,azért vagyunk itt hogy ha szükséges akkor jótanácsokkal lássuk el egymást -:)) Duspatalin retard 200mg kapszula. De azt tartsuk szem előtt,hogy az orvosi diagnózist nem helyettesíti !!
4. Zoxa (válaszként erre: 2. - Livepower)
2018. jún. 23. 10:05
Szia, mi a neve ennek akészítménynek,megtudhatom(-juk)???
3. Zoxa
2018. jún. 23. 10:04

Az IBS idült bélműködési rendellenesség, funkcionális probléma, amely krónikus vagy visszatérő emésztőszervi tünetek jellegzetes kombinációja, görcsös hasfájás, székrekedés vagy heves hasmenés, illetve ezek váltakozása jellemzi, valamint puffadás, teltségérzet, esetleg gyomorégés, fehéres nyák megjelenése a székletben. Olykor gyulladás, fekély- vagy epebetegség tüneteit mutatja, de ezek a laborvizsgálatokkal kizárhatók:


AZ IBS KIMUTATHATÓ SZERVI ELTÉRÉS NÉLKÜLI BETEGSÉG.


Ez azonban nem könnyíti, inkább megnehezíti az orvos és a beteg dolgát egyaránt: sok orvos ma még nem ismeri fel az IBS-t, nem tud vele mit kezdeni, a beteg pedig elégedetlen az orvossal, teli van szorongással, súlyosabb betegségtől, pl. ráktól fél. Bagatellizálni a betegséget már csak azért sem lehet, mert gyakran az IBS-es beteg súlyosabbnak éli meg az állapotát, az életminőségét rosszabbnak, mint egy súlyos szervi bajban szenvedő: fokozott fájdalomérzésről számol be, a napi aktivitása csökken, egyre nő az orvosi vizitjeinek és a betegállományban töltött napjainak száma, és ami a legelképesztőbb: élete folyamán akár több feleslegesen elvégzett műtéten is áteshet. Van, aki epe-, más nőgyógyászati műtét vállal a visszatérő fájdalmai miatt, de ezek nem enyhítenek a panaszain.


/Forrás:házipatika.com/

2018. jún. 23. 10:03
Krónikus tünetként egyik napról a másikra, nálam is jelentkeztek ezek a prolémák. Háziorvosom a fizikai vizsgálatot követően,egy hazánkban 2012 óta forgalmazott,nem gyógyszernek minősülő készítményt javasolt. Ez kimondottan az IBS tüneteit hivatott csökkenteni illetve megszüntetni !! Jómagam már szinte teljesen tünetmentes vagyok -:))
2018. jún. 23. 09:53
Betegség vagy csak tünet ? - Az emésztőrendszer funkciózavara,mely olyan krónikus zavarokkal jár,mint amilyen a hasfájás,rendszertelen székelés(hasmenés vagy szorulás felváltva)és puffadás. A felnőtt lakosság 30%-a szenved ezektől a tünetektől. Pedig nagyon jó eredménnyel kezelhető sőt gyógyítható az ‘IBS’ !!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook