Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honvágy ellen mit lehet tenni? fórum

Honvágy ellen mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


25. 25d4b44717 (válaszként erre: 24. - 25d4b44717)
2012. okt. 3. 21:56
Ha jól tanulsz, mire végzel az ottholi ítigységek is elmulnak.De akkor már ilyen piti dolgok nem is fognak érdekelni.:-)
24. 25d4b44717 (válaszként erre: 23. - 24942a4452)
2012. okt. 3. 21:53

Most te tanulni mentél? Akkor hogy lehet idöd ilyesmire?

Nekem a munka mellett alig volt idöm tanulni.Azóta se gyözöm pótolni..Még jó hogy van már internet ahol minden tudáshoz hozzátudok férni.

Bár a helyedben lehetnék...

2012. okt. 3. 20:35

bővebben a helyzet:tavaly megromlott a kapcsolatom az egyik barátnőmmel,most ez a lány bekavart eléggé,lejáratott a többi barátom előtt,akik azóta szóba sem akarnak állni velem,velük jártam bulizni,színházba tavaly,most is vannak barátaim,de nekik megvan a saját partijuk

albérletet szeretnék váltani

2012. okt. 3. 20:34
Menj el turkálóba, galériákba, kézművesklubba, és gondolj arra, hogy otthon a kisvárosodban/kisfaludban ilyen úgy sincs, mert vidéken nincs SEMMI! És ne légy türelmetlen, ha egyetemre vállalkoztál, akkor barátkozz meg a körülményekkel, különben meg mehettél volna dolgozni, na az nem lenne unalmas, mert min. két munkát kellene ahhoz vállalnod, hogy a mai világban megélj és még félre is rakj, szóval adj hálát az égnek, hogy egyetemre mehettél, szüleid támogatnak, és tedd félre a nyafogást!
21. kwon
2012. okt. 3. 20:32
Nem tudom,hogy hova jársz ,de a HÖK-ön tuti van albérlet adatbázis,nézegesd és költözz el! Mert én pl. nagyon jó helyen voltam és életem legszebb része volt,amikor fősulira jártam. Ne hagyd,h elrontsa az albi az életed!
2012. okt. 3. 20:30
Leülni a sarokba s várni amíg elmúlik.. :S
2012. okt. 3. 20:28
Válts albit...
18. inta
2012. okt. 3. 20:16
Velem is így volt... Aztán következő éven én (más okból, nem amiatt, mert nem éreztem ott jól magam) intézményt és várost váltottam, és az új hely telejesen más volt, imádtam. De ez nem a hely érdeme volt, hanem a társaságé. Nagyon sokat számít.
2012. okt. 3. 20:11
melóm csak novembertől lesz,vannak barátaim,de a lakásban a társaság mindennek a kiváltó oka
2012. okt. 3. 20:10

Örülj a lehetőségnek! Tanulás, sport, ismerkedés, kultúrhelyekre járni - könyvtár, filmszinház, koncert, stb.


És közben gondolj arra, hogy mi van itthon :(

15. homern
2012. okt. 3. 20:08
na ilyen bajom nem volt,előadások után indultam dolgozni :D
2012. okt. 3. 20:08
és persze hoxázz! :)
2012. okt. 3. 20:06
Ismerkedj, barátkozz
2012. okt. 3. 20:04
A lényeg,hogy ne légy elkeseredve, ne ess depresszióba. Barátkozz és járj el néha.
11. mandella (válaszként erre: 3. - 24942a4452)
2012. okt. 3. 20:03

bár szerintem ennek akár a lakás is lehet az oka, hogy nyomasztó a légkör - voltam én is ilyen helyzetben, és aztán egy idő után máshova költöztem, és akkor már jobb lett

ha nincs társad hozzá, akár egyedül is menj el néha moziba, vígjátékra, vagy sétálni, kiszellőztetni a fejed, vagy főzz valamit. ne fordulj be, az nagyon nem jó!

2012. okt. 3. 20:02

Én is így voltam anno. Akkor lett jobb, amikor barátokat szereztem és összejártunk, programokat csináltunk ha volt időnk.

Próbálj valami olyat kitalálni, ami érdekel. Én imádok olvasni, jártam könyvtárba, próbálkoztam főzéssel, stb. Nálam is a péntek volt, amire vártam. Amikor barátom lett, azután már nem értem rá a honvágyon gondolkodni.:-)

9. kwon
2012. okt. 3. 20:02
Szia! Keress másik albérletet.:) Meg ismerkedj az előadásokon,aztán járj el velük szórakozni,kimozdulni. És lehet valakivel/kikkel később össze tudsz költözni. Rossz egyedül,én tudom. Lassan 3 hete kiment külföldre dolgozni a párom én meg egy olyan helyen lakom,ahol senkit nem ismerek.DE! Tanulok,tornázom és próbálom lekötni magam! Az a lényeg,hogy ne szomorkodj! A legjobb éveid jönnek!!!
8. mandella (válaszként erre: 3. - 24942a4452)
2012. okt. 3. 20:01
akkor menj el úszni, vagy csoporttársakkal ismerkedni
2012. okt. 3. 20:00
Menj el a hét közepén sportolni, vagy keress valami már hobbit ami elfoglal és ki tudsz menni a lakásból és találkozni másokkal is.
2012. okt. 3. 19:59

Ha sok időd van, akkor ha találsz valami új hobbit, az jól lefoglalhat. Nem tudom, hogy kedveled-e a kreatív hobbyt vagy kézimunkázást, elkezdhetsz ilyesmiket. Vagy főzőcskézés-sütögetés is jól lefoglalja az ember idejét.


De ami talán még jobb, ha keresel valamilyen önkéntes munkát, ott annyi időt töltesz, amennyid van, találkozhatsz új emberekkel, és akár új barátokat is szerezhetsz. Sokféle dolgot lehet találni, amiben leeht segíteni adminisztrációtól a tanításig, stb... biztos lesz ami érdekelhet.

Itt is nézelődhetsz:

[link]

5. 24942a4452 (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2012. okt. 3. 19:59
úszni fogok majd járni tanulás után,de csak novemberben nyílik meg az uszoda
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - 24942a4452)
2012. okt. 3. 19:55

Ne szomorkodj, tanulj, olvass, mert még rossz vége lesz!

Foglald el magadat!

2012. okt. 3. 19:52
órára járni van kedvem,de ha hazaérek a lakásba,elszomorodok
2. 6f257fd90e (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2012. okt. 3. 19:50
Az ilyen tönkreteheti a tanulmányaidat. Ha semmihez nincs kedved, akkor órára járni, tanulni sem. Szóval ilyenkor jobb, ha találsz magadnak valami hasznos feladatot, koncentrálsz arra, és sikerülni fog :)
2012. okt. 3. 19:47
Másodéves egyetemista vagyok,albérletben lakom,lakótársak egy kivételével elég unalmasak,nem sűrűn beszélgetnek.Hét közepén rámtör a honvágy...ilyenkor semmihez sincs kedvem,várom a hétvégét,hogy mehessek úszni,találkozzam a szüleimmel,barátaimmal,állatkáimmal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook