Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hónalj nyirokcsomó eltávolítás után - mit tapasztaltok? fórum

Hónalj nyirokcsomó eltávolítás után - mit tapasztaltok? (beszélgetős fórum)


2023. máj. 22. 12:14
Kereken egy hete volt a műtétem, bal oldali hónalj nyirokcsomót távolították el. Eddig semmi különöset nem érzek. Kicsit húzódik ,de igazi fájdalom nincs. Talán így is marad.
7. f047cd7294 (válaszként erre: 4. - F047cd7294)
2021. febr. 11. 17:57
Köszönöm kérdésed, jól vagyok 8 évvel ezelőtt volt a műtétem.
6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Holdika)
2021. febr. 11. 14:19

Engem Szolnokon műtöttek 18 éve. 48 éves voltam akkor. Évekig fájt ahol be volt dugva a cső, nyomásra még most is érzékeny. A karom amelyik része érzéketlen lett, az is maradt. A lelkiismeretes torna ellenére sem emelem annyira fel az érintett karomat mint a másikat. Ebből teljesen nem lehet felépülni, ezt el kell fogadni. Élünk. Ha az idegek sérültek, valamennyi javulás még akkor is lehet, de nem biztos. Nem tudom a nagy fájdalommal mit lehet kezdeni. Még mérséklődhet.

Jó egészséget kívánok édesanyádnak! Mondd neki azt üzeni egy fórumtárs, hogy kitartás!!

2021. febr. 11. 14:01

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Édesanyámnak az esete ez, én próbálok pozitív lenni csak mivel fáj neki, aggódunk. 45 éves.

A furcsa az az, hogy nem a műtött oldalon jelentkezik. Valószínűleg vmi idegi dolog, mert a bőr fáj, szúró érzés, le sem lehet írni - azt mondja. Valamit biztos megpiszkáltak.

Titeket is az Országos Onkológiai intézetben kezeltek? Hogy vagytok az események óta? Tanács? :(

4. f047cd7294 (válaszként erre: 1. - Holdika)
2021. febr. 11. 13:06

Kedves Holdika! Nem pontosan értem, hogy a törzs oldalon, mert a műtött oldalon lehet ilyen érzés.

Nekem volt ilyen műtétem, szintén a daganatom miatt vettek ki a nyirok csomót( nem az összeset)

Sajnos sokáig égő, bizsergető, zsibbadó érzést éreztem, a szurkálás, még néha van, ha meg erőltetem a kezem, érződik

Sok idegpálya sérül, és nagyon sokára rendeződik a vágás helye.

Tornával, lehet javítani a helyzeten, és nem szabad cipelni. A gerinc fájdalomra nem tudok mit mondani.

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Holdika)
2021. febr. 11. 12:58

Akkor kezdem a jó hírrel: Úgy ahogy nem fájt a rosszindulatú elváltozás a melledben, nem fájhat a gerincben sem. Tehát ha fáj, nem az.


Az én nyirokcsomóimat is kiszedték mellműtétkor. A felkarom fele érzéketlen azóta. Sokáig volt fájdalmam ott, ahol a cső be volt dugva. Orvos azt mondta gyakran előfordulnak ezek a panaszok, mert a műtét során ideget sértenek, elvágnak, ami nem regenerálódik.


Ne a rosszra gondolj. Inkább arra hogy megúsztad, és az a feladatod hogy a legjobb formába hozd magad. A karodat többször naponta tornáztatod, mert másképp beszűkül a mozgástartomány és nem fogod tudni rendesen emelni. Amennyire tudsz, táplálkozzál egészségesen, és a műtétkor mért súlyodnál inkább kevesebb legyél mindig mint több.

Nyugodj meg, és gyógyuljál! :)

2021. febr. 11. 12:15
Lelkiállapotot jól mutatja a címben a hiba. Kérdés tehát: Mit tapasztaltatok?
2021. febr. 11. 12:14

Kedves idetévedők! Elsősorban olyanokat várok, akiknek volt már ilyen műtétje. A mi esetünkben rosszindulatú

melldaganat diagnosztozálása után következett a nyirokcsomók eltávolítása, december 17-én. Azóta rendkívül kellemetlen fájdalom észlelhető a törzs oldalán, nem a műtött oldalon. A bőr érzékeny, mintha tűt szurkálnának, majd az utóbbi hetekben gerincfájdalom jelentkezett, ileltve zsibbadás.

Az orvosok nem segítenek, a MR vizsgálatra nagyon sokat kell még várni. A fájdalom aggasztó - felmerült a gerincdaganat gyanúja, de érdekes, hogy a fájdalom csak a nyirokcsomó műtét után jelentkezett. Volt már valakinek hasonló fájdalma a műtét után? Hasonló eset?

Csak a legrosszabbra tudunk gondolni sajnos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook