Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Daganat miatt eltávolított mell és nyirokcsomó miatt kialakult nyiroködémával küzd valaki? fórum

Daganat miatt eltávolított mell és nyirokcsomó miatt kialakult nyiroködémával küzd valaki? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 19. 20:51

A masszírozással vigyázni kell. Nekem itt Bpesten egy olyan magánrendelő, aminek a nyiroködémák kezelése a specialitása, nem vállalta. mert tovább juttathatja a szervezetembe a rákot. Ugyanis újabb áttétem volt hónaljban és van is a mai napig, mivel a sebész nem vállalta a harmadszori műtétet. Tehát csak akkor érdemes masszázzsal próbálkozni, ha biztosan tudod, hogy máshol nincs a szervezetében.


Amit a doki mondott így elfogadtam, mert gondolom, hogy ha lehetne, biztos megcsinálnák, mert nem ellenségük a pénzüknek.


Nekem azt mondta a doki, hogy a masszázstól szétdurranhat és hetek, hónapok alatt elvisz.


Akkor akupunktúra segített rajtam. Már a második kezelésnél kidugult az elzáródás és lelohadt a karom. Nem teljesen, de elfogadható lett.


Ha van anyagilag lehetőségetek, és ott is van, ahol laktok, ilyet kellene megpróbálni, de egy jót, mert közöttük is van már sok sarlatán. De ott egy kezeléssel egyszerre több mindent tudnak gyógyítani. Volt, hogy 22 tű volt bennem egyszerre.


Tudom vannak sokan, akik ebben nem hisznek, de mint segítséget leírtam. Én sem tudtam a megoldást akkor, a lányom kutatta fel, mivel lehetne segíteni. A lehetőségeiteket ti tudjátok, nem árt ha tudjátok, hogy ilyen is létezik.


Fájdalommentes napokat kívánok édesanyádnak!!

9. Gréti86 (válaszként erre: 7. - Malika)
2014. febr. 18. 20:35
Hova valós vagy? Keressek neked a közelben? A megfelelő szakmai fórumon biztosan meg lehet találni. De az onkológus is tud szerintem is segíteni.
8. gizus58 (válaszként erre: 5. - Malika)
2014. febr. 18. 18:46
Kedves Malika! Keressétek fel az onkológust, ő a megfelelő gyógytornászhoz fogja irányítani anyukádat,hiszen a nyirokoedemát, speciális gyógytornász tudja csökkenteni!Biztosan van mód, hogy csökkenjen a fájdalom ,amit a megduzzadt nyirokkeringés okoz.Jobbulást kívánok anyukádnak!
2014. febr. 18. 18:45

Köszönöm Gréti!

Félévente jár 1 hetes kezelésre Szegedre a Bőrklinikán. Sajnos helyben nem találtunk még olyan személyt aki hatékonyan tudná kezelni.

6. Gréti86 (válaszként erre: 5. - Malika)
2014. febr. 18. 13:54
Nem csak a torna a lényeg. A gyógytornász tud olyan masszázs technikát, ami segít eltüntetni az ödémát. Harisnyát is csak a manuálisan kezelt ödémára érdemes tenni, mert kezeletlenül gyulladást okozhat.
2014. febr. 18. 11:45

Köszönöm a válaszokat!

Katácska! Nálunk is anyukám az érintett. Már sok felé járt, de nem igazán segített. Az ödéma átterjedt a lapockájára, hátára és ez nagyon fáj neki. Tornázik otthon is. Anyud kompressziós harisnyát használ?

Én is kívánok Anyukádnak és Neked is nagyon jó egészséget!

4. Gréti86 (válaszként erre: 1. - Malika)
2014. febr. 17. 16:42

Gyógytornászt keress fel, aki ezzel foglalkozik. Rengeteget tud segíteni, de leginkább akkor, ha korán elkapják.


Amire figyelni kell, hogy ne érje semmilyen sérülés az érintett oldalt, ne szorítsa meg semmi, és lehetőleg ne legyen melegnek kitéve.

3. katácskák (válaszként erre: 1. - Malika)
2014. febr. 17. 15:11

Szia Kedves Malika


Anyummal nekünk gyógytornára szükséges járnunk.

Szükséges gyógytorna fogják tanácsolni Neked is szerintem.

Anyummal kívánunk Neked Szeretettel mielőbbi gyógyulást, jobbulást.

2014. febr. 17. 14:12

itt egy régebbi fórum.


[link]

2014. febr. 17. 14:04
Daganat miatt eltávolított mell és nyirokcsomó miatt kialakult nyiroködémával küzd valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook