Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki nyirokcsomólánc eltávolítása fórum

Nyaki nyirokcsomólánc eltávolítása (beszélgetős fórum)


1 2
2020. nov. 20. 20:29

Szia!

Hogy van a férjed? Egy nyirokcsomót távolìtottak el, vagy nyaki nyirokcsomó láncot?

2019. jan. 23. 09:46
Köszönjük szépen! A férjem hisz s doktornőnek, pozitívan áll hozzá, mert úgy van vele, hogy gyógyítható 100%-ban. Neki ez elég. Én jobban félek a kezeléstől...!
31. Excaliburné (válaszként erre: 27. - L.Niki18)
2019. jan. 23. 08:04

Szia Niki,

Sajnálom én is, hogy ez lett a diagnózis.

Az orvosok csak akkor mondanak ilyet, ha az úgy is van.

Erőt és kitartást kívánok a kezeléshez Nektek!

Linda

30. Nyamitörp (válaszként erre: 27. - L.Niki18)
2019. jan. 23. 07:53

Szia!

Biztos lehetsz benne, hogy nem mondta volna a doktornő, ha nem így lenne. Úgy tapasztaltam, hogy mostanság próbálnak az orvosok tapintatosan, de őszintén beszélni a betegekkel. Elmondják azt is, ha valaki gyógyíthatatlan. Kitartást, erőt kívánok nektek!

2019. jan. 23. 07:27
nem jó dolog
28. Channa* (válaszként erre: 27. - L.Niki18)
2019. jan. 23. 07:26

Szia!

Sajnálom, hogy ez lett a diagnózis!

Vannak olya daganatok, amik 100%-ban gyógyíthatóak. Ha doki ezt mondta, akkor valószínű, hogy tudja miről beszél, így nyugi! A kezelések nem kellemesek, de ez hozza a teljes gyógyulást!


Férjed és te, hogy vagytok? Hogy viselitek?


Én teljes felépülést kívánok!

2019. jan. 22. 22:03
Sziasztok! Nem írtam addig, ameddig nem tudtak az orvosok sem mondani valami konkrétumot végre. Sajnos a szövettan azt mutatta, hogy rosszindulatú daganat. Ma kiderült, hogy a pontos diagnózis orrgarat daganat. 6 hetes kemoterápia és sugárkezelés lesz hétköznaponként. A doktornő azt mondta a férjemnek, hogy 100%-ban gyógyítható, ezt megígérheti neki. Nagyon bízunk benne! Gondolom, hogyha ez nem így lenne, a doktornő sem mondaná ezt csak úgy, nyugtassatok meg kérlek!
26. Cippora (válaszként erre: 2. - Excaliburné)
2018. nov. 26. 11:34

Lányomnak is ez volt,alma méretűre dagadt a nyakán a nyirokcsomó,plusz rengeteg más tünet.


Nekem a nyakamon szintén több nyirokcsomó van ami vírus fertőzésből lett és úgy maradt de ez hajlam kérdése,én évente nézetem,eddig még nem akartak hozzá nyúlni.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - L.Niki18)
2018. nov. 24. 08:45

Na! Örülök neki!:D erre gondoltam...

Remélem a szövettan is ezt igazolja majd!

Nyugi! És jobbulást!


Persze, írjad majd, hogy mi lett a további vizsgálatok eredménye!

2018. nov. 23. 07:27
Sziasztok! Ma hazaengedik a férjemet. Az orvos azt mondta, hogy jó nagy duzzanat volt. Be volt tokosodva. De egy rosszindulatú daganat az nem így néz ki. Szerencsére! Csütörtökön lesz varrarszedés. És a szövettani eredményre kíváncsiak vagyunk. Bízunk a legjobbakban.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - L.Niki18)
2018. nov. 23. 06:45
Majd írd meg, hogy mit mondott!
22. L.Niki18 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2018. nov. 22. 21:31
Nem, mert még nem volt bent nála azóta az orvos. Holnap biztosan bemegy hozzá, amikor lesz a vizit. Holnap többet tudunk bizonyára.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - L.Niki18)
2018. nov. 22. 18:28

Gyors felépülést.


Orvossal nem beszéltetek sebésszel? Mit mondott? Ő azért már műtét közben is láthat valamit.

2018. nov. 22. 15:32
Köszönöm szépen mindenkinek! Jól van, nem fáj neki sehol. Ma nem ehet, teát kapott egy kancsóval. Ma feküdnie kell még. Erre a gyökérkezeletlen fogra csak én tippelek. Reméljük, hogy a szövettan sem fog semmi rosszat mutatni.
19. 1d334fe33f (válaszként erre: 17. - L.Niki18)
2018. nov. 22. 14:43
Gyors felèpülèst kīvánok!
18. 80ASIQ (válaszként erre: 16. - L.Niki18)
2018. nov. 22. 14:33

Gyökérkezeletlen fog? Tipikus esete a nyirokcsomó duzzanatnak! Hogy mitől lett ilyen nagy? Biztosan ilyen is van. Ez messze nem életveszély!

Na, persze igazából a szövettan után lehet teljesen fellélegezni, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz baj!

Olvasom, hogy túl van a műtéten és jól viseli. Ez a lényeg! Szerintem jól elhülyéskednek a többi beteggel! :D

2018. nov. 22. 11:03
Na felhívtam a kórházat. A férjem túl van a műtéten! Azt mondták, hogy a körülményekhez képest jól van, jól viseli. Többet sajnos nem mondhatnak telefonon keresztül.
16. L.Niki18 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. nov. 22. 09:22
Igen, nyirokcsomó azt mondták. 2 hónap alatt fokozatosan nőtt. Amikor észrevette, elment a házi orvoshoz, onnan pedig folyamatos vizsgálatokra. De volt amikor kisebb lett, utána megint nagyobb. A daganat nem csinál szerintem ilyet. Az nem változtatja a méretét gondolom. Ha vírus van valahol a szervezetében, nem biztos, hogy fájnia is kellene neki állítólag. Lehet, hogy a gyökérkezeletlen foga miatt van. Köszönöm szépen, hogy drukkoltok! 1 óra alatt megvan egy ilyen műtét szerintetek? Felületesebben van a nyirokcsomó, nem mélyen.
15. Channa* (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2018. nov. 22. 06:47

Én drukkolok, hogy minden rendben legyen!


Reméljük, hogy a CT megbízható. A biopszia annyira nem, mert ha jó helyre szúrnak, akkor nem mutat ki semmit. A fájdalom mentességet nem értem a gyulladás miatt. Annak fájnia kellene...


Az már egyértelmű, hogy nyirokcsomó?


Nekem a légkonditól szokott bedagadni mindkét nyaki (mandula környéki) nyirokcsomóm és fájnak is ilyenkor. Baktérium szokta okozni, és torokváladék mintából állapítják meg.


Mennyi idő alatt nőtt ekkorára? Mikor ment dokihoz?

14. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. nov. 21. 21:30
Ja fej és mellkas CT volt egyébként. És volt fül orr gégészeten is. És hematológián is. Mindenki és az eredmények is gyulladást mutattak m
13. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. nov. 21. 21:28
A férjemnek voltak vizsgálatok, ahol nem volt daganatra utaló jel. CT, vékonytű biopszia, uh, labor. Vírusteszt mutatott valamilyen vírust. Nem fáj a nyirokcsomója. Holnap kiveszik, és elküldik szövettanra. Reméljük, hogy a szövettan megint igazolni fogja, hogy nem rákos sejt volt. Most a műtét miatt aggódom, remélem, hogy minden rendben lesz!
12. Channa* (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2018. nov. 21. 20:08

Szia!


Beszélgess vele: 1Anikó

Ezen a fórumon megtalálod: Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


Sokan bagatelizálják az ilyen műtéteket, holott nem véletlenül kerül rá sor! Milyen dokiknál jártatok?

Milyen CT-je volt?

Kiveszik és lesz majd szövettan.


Én tényleg nem szeretnék senkit riogatni, de pl. egy barátomnak a megfázás után nem múlt el a nyirokcsomó duzzanata és kiderült, hogy nyirokmirigy rákja van. Szerencsére él és már régen volt ez.


Az unokaöcsémnek a nyakán volt egy dudor a biccentő izmon. 4 hónap múlva már nem élt.


Egy másik ismerősöm testvérének egy egész pici göb volt a nyakán, véletlenül vették észre. Nyirokmirigyrákja volt. Kikezelték, majd meghalt egy tüdőgyulladásban.


És még sorolhatnám.


Fáj a férjednek a nyirokcsomója?

11. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. nov. 21. 17:54
Mindig túlaggódok mindent. 🙄
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2018. nov. 21. 17:06
Az operáló orvos is tudja, hogy ott a nyaki ütőér, ami ráadásul jól is látszik, emiatt kár aggódni. :D
9. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2018. nov. 21. 16:07
Köszönöm szépen! Akkor nem lesz olyan vészes...! Csak féltem nagyon, mert közel van a nyaki ütőér is stb. Meg remélem nem lesz utána sem gond.
8. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2018. nov. 21. 14:04
1-2 hét (már nem emlékszem pontosan) múlva Varratkiszedés. Phing az egész!
2018. nov. 21. 14:02

Nekem volt. Semmi az egész!

Nagyon-nagyon logikus, hogy úgy tettem szert erre, hogy agyondörzsöltem a hallójáratomat fültisztító pálcikával, kidörzsöltem. Fürödtem a koszos tengervízben, fertőzés juthatott be. Tyúktojásnyira dagadt vagy 3 nyirokcsomóm. (konglomerátum = láncolat) Néhány nap múlva kiszedték. 1-2 nap (már nem emlékszem pontosan) hazaengedtek.

6. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - Excaliburné)
2018. nov. 21. 11:08
Nagyon szépen köszönjük! Remélem, hogy ez rutin műtétnek számít, és nem lesz semmi baj! :o(
5. Excaliburné (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2018. nov. 21. 10:32

Sajnos ehhez én ennyit tudtam hozzászólni,hogy leírtam velem mi történt,mert elég ritka betegség.

Az orvosok döntésében tudtok most csak bízni.

Holnapra kitartást és a férjednek mielőbbi felépülést kívánok!

Linda

4. L.Niki18 (válaszként erre: 2. - Excaliburné)
2018. nov. 21. 10:01
Most felhívtam a férjemet, és azt mondta, hogy valami vírust mutatott a vírus teszt eredménye, de ezt látták az orvosok, mert benne van a gépen nekik. Szóval akkor még így is a műtétet javasolták.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook