Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 9. 09:05

Jó kis mocskos spicli téma.

Jönnek a rossz idők.

Elviszik a bérbeadót fekete volgával...

Undorító téma.

2009. febr. 9. 09:02

A topik inditója már le is lépett, de nem tudom mit szólna ha Őt jelentenék fel. Biztos sirna a szája. Ugy látom van még köztünk hasonlóak akik még tanáccsal is ellássák az ilyeneket.

Aki ilyen szemétségre képes, az legalább vállalja fel Önmagát.

2009. febr. 9. 08:45
Nem értem az egészet.Miért kéne valakit feldobni?Lehet hogy az plusz bevétel a tulajdonosnak.erre nem gondoltatok?
165. helenhadsell (válaszként erre: 164. - Anyagi)
2009. febr. 9. 00:52
Sajnos igen :-( Szégyen. Ezért van szlovakiaban euro és nem nalunk.
164. Anyagi
2009. febr. 7. 18:30
Vajon tényleg ilyen a Magyar?
163. pintyőke72 (válaszként erre: 156. - Fda58604ed)
2009. febr. 7. 14:28

Remélem sikerült lakást találnod. Én adok számlát a kiadó lakásom után, igaz a bérleti díjon felül, természetesen a bérbevevő állja a +20%-ot.

Különben nekem sem érné meg kiadni. így sem nagyon, de egye fene, ha segítek valakin...

2009. febr. 6. 13:30

Én nem vagyok annyira kicsinyes és bosszúszomjas, hogy az általam említett embereket följelentsem. Épp elég szomorú ez az az ország ilyesmi nélkül is.

Csupán azt jeleztem, hogy jól kereső, tanult emberek, akiknek mind a pénztárcája, mind a (?) morális szintje megengedhetné, hogy valami pénz fizessen az államnak, ha már kiadja a lakását. Tehát csak annyit, hogy a törvény betűi szerint járjon el.

Nem azt mondom, hogy kötelező, ez egyéni döntés kérdése. Én azokról beszélek, akik feketén amúgy is degeszre tömik a zsebüket, majd adót csalnak, és végül siránkoznak, hogy milyen rossz nekik.

2009. febr. 5. 22:37
Én még nem hallotam ojan emberröl,aki az APEH-nál bevallaná,hogy kiadja a lakását és ebböl származö jövedelem után adót is fizetne.Tehát ha valakit felakarsz nyomni,ezt ott teheted meg.Én már találkoztam ojannal akit feldobtak.Sokat nem akart elárulni a következményeiröl,de a lakást gyorsan el is adta.
160. fda58604ed (válaszként erre: 157. - Emagdi)
2009. febr. 5. 21:40

Természetesen magánszemélyként sem/nem adott volna számlát.


Épp az adó miatt, és ezt senki nem is tagadta.


Valóban nem kell vállalkozás, kiadhatod magánszemélyként, és jogod is van erről számlát kiállítani.

Ez utóbbival akadtak problémáim.

Mivel senki sem szeretne az apeh bácsi látókörébe kerülni, minekután adózni sincs kedve senkinek (viszont mindenkinek sír a szája), nem találtam embert, aki így kiadta volna a lakását.

159. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 158. - Mia 74)
2009. febr. 5. 18:17
Egy kicsit fogalomzavaros amit írtál. A bankban lévő pénzed kamatot termel vagyis bevételt képez, a kamatadót abból vonják, a tőkerészből nem.
158. Mia 74
2009. febr. 5. 18:11

Hm, azt hiszem a kérdés felvetése is tipikus kis hazánkban...amolyan a szomszéd tehene is dögöljön meg effektus.

Bevallom, magam is kiadom lakáskámat (szerződéssel ugyan, védve kiadót bérbevevőt, bár nem adózva piha!), pusztán hogy a hitelemet finanszírozzam. Ha még adóznék is utána, ugyan nem lakom benne, de csak kiadásom lenne rajta, így tulajdonképpen vissza is költözhetnék...Tudom, el is adhatnám...eheh. Nem magyarázkodni akartam, de ilyen is van, nem csak a nyerészkedés. Az igazságérzetem azt mondaná, ejnye, adóznom kéne, a pénztárcám viszont nem. Sajnálom.

Amúgy, aki ezzel üzletel, az okosan csinálja tehát sztem tök mindegy hol lehet felnyomni.

Anno utánakérdeztem, az önkormányzatnál kell(ett volna) bejelentenem a szándékomat, gondolom nem csak szja, hanem valami kellemes helyi adó is fizetendő lenne, de ennek már nem jártam utána, sőt azóta ez még akár változhatott is.

Azt gondolom, hogy amíg meg lehet azt csinálni ugyanitt, hogy az adózott jövedelmem után berakott pénzem utáni kamatot is megadóztatják, addig nem (csak) ezen kell(ene) felháborodni. Nálam ez vicces 2 ft kb., de ugyanez nagy tételben már nem ennyire mulatságos...

Tudtommal alá is írtunk valami szerződést a kettős adózás ellen, nem tudom ezt pl. hogy könyvelik el. De lehetne sorolni...

No nem akartam okoskodni, csak az érem másik oldalát is megmutatni.

Mindenkinek szép estét.

157. emagdi (válaszként erre: 156. - Fda58604ed)
2009. febr. 5. 17:52

az, hogy valaki számlát ad, és az, hogy valaki befizeti a bérleti díj után fizetendő adót két külön dolog.

magánszemélyként is kiadhatod a lakásod, leadózhatod, nem feltétlenül kell ehhez vállalkozás.

2009. febr. 5. 17:41

Apeh vagy önkormányzat? Nem tudom.


Mindenesetre épp hasonló jellegű problémám adódott nemrég. Másfél hónapig kerestem kiadó lakást SZÁMLÁSAN. Amikor ez utóbbi szót meghallotta tulaj/ingatlanügynök, fejvesztve menekültek. Másfél hónap alatt kb. 100 lakásból 2 adott volna számlát is.

Milyen ország ez?

2008. nov. 10. 18:32

Tessék megnézni az erre vonatkozó jogszabályokat. Ha valaki szabályosan, szerződéssel, leadózva adja ki a lakást, nincs mitől félnie.

Ha meg sundán bundán, akkor ne csodálkozzon, ha ő is zsarolhatóvá válik, és visszanyal a fagyi.....

154. spinneli (válaszként erre: 147. - Emily32)
2008. nov. 9. 15:13
nem igaz.
153. erikpipi (válaszként erre: 151. - Pintyőke72)
2008. nov. 9. 14:58
Ha van egyáltalán hivatalos és szabályos szerződés.
152. pintyőke72 (válaszként erre: 147. - Emily32)
2008. nov. 8. 14:45
Szerinted a gyermekvédelmi törvény miatt szívjon a tulaj?
151. pintyőke72 (válaszként erre: 145. - G.)
2008. nov. 8. 14:43
Miért ne lehetnekitenni?Ha így lenne, senki sem adná ki a lakását gyerekesnek. A lakás saját tulajdon, van egy bérbeadó és egy bérbevevő. A köztük lévő szerződés betartása mindkettőjükre nézve kötelező.
2008. nov. 8. 14:17

APEH.

Nálunk viszont hiányzik az adózási morál. Jobb helyeken az ciki, ha valaki nem fizeti be az adót.

Majd ezt a szintet is elérjük. Van aki dolgozik, és keményen adózik, és van aki feketén megkeres havi 50-60 ezre forintot adó nélkül.

Én is szeretném ha a dolgozóim után nem kéne havi szinten 600 ezer forintot fizetnem, és csökkennének a kiadások, több maradna nekünk, és az alkalmazottnak is.

De míg az ilyeneket védjük, nem lesz változás.:(

149. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 146. - G.)
2008. okt. 8. 22:03
Ha adsz egy e-mail címet, küldök neked szivesen.
148. G. (válaszként erre: 147. - Emily32)
2008. okt. 8. 16:58
Még akkor sem,ha nem fizetnek?
147. emily32 (válaszként erre: 146. - G.)
2008. okt. 8. 13:32

Találsz az ingatlan.com-on,meg még sztem máshol is....

Gyermekvédelmi törvény miatt nem!

146. G.
2008. okt. 8. 12:33
Van valakinek albérleti szerződésre mintája?Miket érdemes beleírni?
145. G.
2008. okt. 8. 12:32
Tényleg igaz az,ha valaki nagycsaládos (4 gyerek van) nem lehet kitenni az albérletből?
144. sereva
2008. szept. 3. 13:32
Akkor neked jobb lesz,ha őt felnyomod?
143. helenhadsell (válaszként erre: 141. - Pintyőke72)
2008. szept. 3. 12:31

Megkapod az én szavazatom is. Ahelyett, hogy valaki azon gondolkodna hogy juthatna elobbre az életben , az a problémaja hogyan hatraltasson mast.

Sokra fogjak vinni mind... :-)

2008. szept. 2. 15:42
Kövezzetek meg, de én megfenyegettem az egyik főbérlőmet még főiskolás koromban, hogy felnyomom az Apehnál. Nyáron egyedül vettem ki a lakást (dolgoztam), és az akkori főbérlőm, aki háromgyerekes családapa, attól kezdve, hogy egyedül voltam, folyamatosan zaklatott. Addig csak havonta láttam, amikor jött az albipénzért, általában a feleségével, úgy viselkedett,mint a kisangyal. Nyáron szinte minden nap megjelent, volt olyan, hogy mikor mentem haza, ott ült a konyhában és várt. Vagy reggel 7-kor, amikor még ágyban voltam, bejött a kulcsával..igaz, azt csak egyszer tudta megcsinálni, mert utána benthagytam a zárban a kulcsom. Neki semmilyen szép szó, megbeszélés, stb nem használt, hogy békén hagyjon. végső elkeseredésemben azt mondtam neki, ha nem hagyja abba, feljelentem. A hülye nem hogy visszafogta volna magát, még erőszakosabb lett. Végül persze nem jelentettem fel, elköltöztem.
2008. szept. 2. 14:43

Ezt a kérdést! Valaki képes ilyen "problémával" topikot nyitni!

Nem tudom neki miért jó, ha valakit "felnyom"? Talán azért,mert neki nincs mit kiadnia?

Én a helyében mélységesen szégyellném magam.

2008. aug. 10. 18:53

Ha már az erkölcsöket feszegetjük:

Ma hallottam olyantól, akinek a barátnője kinn dolgozik Amerikában: A postás kiviszi a címzettnek a csomagot. Nincs otthon? Sebaj! Leteszi az ajtaja elé. Amikor hazaér, megtalálja. MONDOM MEGTALÁLJA! Ezt ott meg lehet csinálni. Hol vagyunk még ettől?! Nálunk megmaradna? (Amíg erre NEM a válasz, addig pont az adózásmentes albérleteztetés a legnagyobb bajunk?!)

139. teltzsu (válaszként erre: 137. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 14:00

"Akkor miért is nem vállalja a nevét? "


Lehet, azért, amit írtam. Talán nem tudhatja, nincs-e illetőnek, akit feljelentene olyan kapcsolata, hogy kiderítse, ki a feljelentő.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook