Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
78. 39f5f6877d (válaszként erre: 77. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 10:55
A főbérlődet is erre nevelték, hiszen tudja hogy tud minél több pénzt lehúzni rólad és a becsületes emberről. Most akkor megéri becsületenek lenni. Igen jól mondod tudásra kell nevelni. De ha becsületes is mellette akkor semmivel sincs előrébb. Nagyon sok konkrét példát tudnék erre mondani a környezetemből. És sok mindenkit felnyomhatnék, de nekem attól mivel lenne jobb!! Csak az időmet pocsékolnám mert az ilyen emberek ettől meg nem szállnak magukba. Majd még többet fog csalni, hogy behozza valahol a büntetés árát. Ez egy ördögi kör.
2008. aug. 7. 10:45
Akkor adjanak a tudásáért kenyeret. Arra neveld!
76. 44b5389f3f (válaszként erre: 73. - Be52089f0e)
2008. aug. 7. 10:44
Erről beszéltem. Néha eljut az ember erre a pontra. És csak itt talál fogást. Valamit tenni akar, mert szétveti a düh. Én sem fogok odáig eljutni, de az a része megnyugtató volt, hogy elgondolkodtam rajta.
75. 39f5f6877d (válaszként erre: 71. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 10:44
Én is becsületre nevelem a gyerekemet csak a becsületéért nem fognak neki még csak kenyeret sem adni. Hiába fogja bizonygatni, hogy ő becsületesen adózik kit fog meghatni. Ebben a világban sajnos nem becsület a mindennapi megélhetés kulcsa. Ha valaki nem elsejétől elsejéig akar megélni, csak úgy tud előre haladni ha a becsületet egy időre a szegre akasztja. Csak a saját ismerőseid között nézz körbe. Ki tud valamit gyarapitani? A becsületes adózó? Hát nem hiszem. Egyébként én sem vagyok híve a csalásnak és lopásnak, de sajnos ilyen világot élünk. Ha te nem igy élsz csak tudod ezt túl élni, ha homokba dugod a fejed. Sajnos!!!!!!! Vagy beállsz a sorba még ha nehéz is.
74. 44b5389f3f (válaszként erre: 72. - Szimba)
2008. aug. 7. 10:42

Az nettó órabérben 1666 Ft. Nem sokan keresnek ennyit legálisan. Ha azt havi szintre emeljük:

1666 Ft * 8 óra * 20 munkanap = kb 270.000 nettó!!! havi fizetés. Kb bruttósítva 530.000, nem? Kitalulom a szakmát. A férfi fodrászok eleve menőbbek, nem? Én leszek a sokadik Hajas! :)

Persze a fodrászoknál nem minden percre van beosztva ügyfél és nem is 8 órát dolgoznak, csak hasonlítgatok.

73. be52089f0e (válaszként erre: 71. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 10:23

Egyszer én is felszerettem volna jelenteni valakit, bár én azért mert számlát vett. Vagyis nem ez volt az ok, csak itt találtam rajta fogást.

Én odáig jutottam, hogy felhívtam az APEH-ot és megkérdeztem, hogy mi a menete.

Lehet telefonon is és levélben is feljelentést tenni. lehet név nélkül is és névvel is. De ha név nélkül teszed, akkor nem kapsz tájékoztatást, hogy hol tart az ügy. Minden ügyet kivizsgálnak.

Én nem tettem meg, lenyugodtam.:)

72. szimba (válaszként erre: 71. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 10:02
Az én fodrászom másfél óra munkáért 2500 forintot tesz "zsebre". Ja, mert ő be is van jelentve.
71. 44b5389f3f (válaszként erre: 65. - Jay néni)
2008. aug. 7. 08:56

Végre egy értelmes kérdés. De sajnos szarul lett megírva. Egy véghatáridő van megszabva. De addig még 1000000 dolgot el kell inzétnem! De az óra ketyeg, ő meg feltart, mert egy szemét, lusta, hazug és jelenleg csak annyit kéne megtennie, hogy odaad egy rohadt papírt aláírva. Semmibe nem kerülne neki.


Mindegy, tényleg hagyom, lenyugszom. Ez a topik is csak az idegeimet tépi a végletekig. Az emberi szűklátókörűség. Már a gyerekeinkbe is azt tápláljuk, hogy csaljunk, lopjunk, meg azt kell tisztelni, aki minél jobban kijátsza az apehot.

Én is utálom az adóhatóságot, de attól még becsületre fogom nevelni a fiam.



Tudjátok mit gondolok? Csak hogy én is borzoljalak titeket.

Aki annyira védi ezeket az adócsalókat, az maga is az lehet. Nekem se könnyű a fizetésem felét odaadni minden hónapban, mégsem csalok. Akik a legjobban sírnak, azok csalnak a legtöbbet.


Megélhetési adócsaló fodrász? Bruhhhaaahhaa. Amikor 15 perc munkáért NETTÓ FEKETE 3000-6000 Forintot zsebbe raknak? Akkor mennyi is az órabére? Sajnáljuk csak. Megélhetési... ehhh.

Nyilván az is megélhetési, hogy ez a fickó 150.000 forintot tesz zsebbe a lakásért havonta. Hát igen, szegény ember ő is.


Én vagyok a balek, meg az undorító. Őt meg sajnáljuk, fényezzük. Ha lopnak a nagyok, lopjunk mi is, ahol tudunk! Ez is magyar virtus, a tehéndöglesztés ellenpontja. Erre aztán büszkék lehetünk. Így soha sehová sem fogunk jutni, mindenki a másikra mutogat. Én azért csalok, mert nézd meg, az is csal. Én nem mutogatok senkire, élném az életem, amivel elégedett vagyok. Ha hagynák.

2008. aug. 7. 08:44
Politikát ne hozzuk bele, nem a politikusok lopása meg a többi a téma.
2008. aug. 7. 08:42
egyébként nem értem, neked az mért jó, ha a gyurcsányék még több pénzt tehetnek zsebre. addig amíg őket nem vonják felelősségre, te mért akarsz kicseszni egy kis emberrel????????????? akármennyire is utálok valakit, nem teszek ilyet. mert tisztában vagyok vfele, hogy nem azért csinálja, mert 1 nap alatt meg akar gazdagodni. ha fel akarsz jelenteni valakit, kezd a kormánynál.
2008. aug. 7. 08:38
apehnál
67. emagdi (válaszként erre: 63. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 08:36

nézd, vedd észre, hogy ezzel is csak magadnak ártasz.

eddig buktad a pénzed, mert hittél valakinek.

most meg ugyanúgy bukod a pénzed, de még idegbeteggé is teszed magad, dolgozik benned a gyűlölet, ami csak téged tesz tönkre, nem a másikat.


vedd észre, hogy nem a bosszúra kellene koncentrálnod, mert az nem megoldás. ha van megoldás, akkor csináld azt, ha megoldás nincs arra, hogy a pénzed visszakapd, akkor sajnos jobb, ha lemondasz róla, és nem tetézed még magadnak további bajokkal.

szerintem.

66. Raistlin Majere (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2008. aug. 7. 08:36
Én kapok, és még nem néz ki úgy a fejem, mint egy tollsöprű :-)
65. Jay néni (válaszként erre: 63. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 08:32

A szerződéssel nem tudnál valamit csinálni?

Úgy értem, hogy megszegte vagy ilyesmi?

2008. aug. 7. 08:28
És irigység sincs bennem.
63. 44b5389f3f (válaszként erre: 49. - E71af41436)
2008. aug. 7. 08:27

Nem tudom ezt miből vontad le. Egyáltalán nem erről van szó.

Nincsenek megélhetési gondjaim és egyáltalán nem a magyar tehéndöglesztős hozzáállást képviselem.

Van egy ember, akinek sok pénzt kifizettem valamiért (nem kölcsön), van róla papír is, meg ugye több ígéret is, ami papírra nincs leírva. Mióta az előleg pézt megkapta, nem tartja a szavát, ott tart be nekem, ahol tud, mert a becsületesség nem az erőssége, de még ehhez olyan pofátlanság is járul, hogy a bicska kinyílna a zsebemben, ha hordanék ilyet, de nem hordok.

Én normális, becsületes embernek tartom magam, aki jelen pillanatban annyira tehetetlen és ideges, hogy már azt keresi, mi az, amivel ha egy kicsit is, de visszavághat egy olyan embernek, akinek a szó nem fáj, mert lelkiismerete nincs. Akinek az ígéret nem ígéret, csak a hazugság megy.

Ítélkezzetek felettem, a lényeg, hogy én tisztában vagyok a saját "tisztaságommal". Nem fogom felnyomni. Nem azért, mert nekem félnivalóm lenne, hanem mert megpróbálok lenyugodni és várni.


Egyébként a lakásban egy fiatal nő lakik, aki akármikor talál magának másikat, érdekes, hogy már a családmegrontó szerepkört is rám osztottátok.


Lehet tényleg a kerekét kéne kiszúrni, mert azt jobban tolerálja a nép. :)

62. Jay néni (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2008. aug. 7. 08:27

Hmmmmmmm azoktól én se nagyon. :D

De azt mindig elmesélik milyen szarul megy a bolt és milyen szarul élnek. :DD

Szoktam mondani én meg dolgozom. Na erre megsértődnek. :D

61. emagdi (válaszként erre: 59. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 08:23

persze azért az is igaz, hogy én még egy fodrásztól vagy kozmetikustól sem kaptam számlát... azt hiszem ha egyszer is kérnék, utána megnézhetném magam, ha legközelebb is oda mennék:)))


(ez csak egy példa ami hirtelen eszembe jutott)

60. emagdi (válaszként erre: 59. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 08:22

jól teszed:)

igazából mindenkinek a saját maga portáján kell rendet tartania.

59. Raistlin Majere (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2008. aug. 7. 08:17

Igen, tudom, hogy magasabb szinten még többet lopnak :-( Nem vagyok naiv, elvégre 20 éve dolgozom már...

De attól a társadalomnak még nem szabadna ezt elfogadnia. Nem kellene pártolnia az ilyen magatartást. Így soha nem fog semmi megváltozni, mindig csak egy juhnyáj maradunk és a gyerekeinknek sem lesz jobb :-(

Én pl. mindenről számlát kérek és nem hagyom a mester által lebeszélni magam, hogy ugyanmár mindenkinek jobb lesz így kedves...

58. emagdi (válaszként erre: 54. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 08:12

ne haragudj, te szerintem te sem látod, hogy ezek csak tyúkperek.

50-60 milliós tételek... persze, nekünk mint bérből élőknek nagyon nagy pénz, de hidd el, még csak nem is eggyel nagyobb nagyságrend az, amit a már befizetett közpénzekből okosítanak el azok, akik ott vannak a bödön körül. és még nagyobb naivitás azt gondolni, hogy az imádott nyugaton ez másképp van. (maximum mások egy kicsit az arányok, vagy kicsit jobban kell leplezni)

persze, nagyon szuper lenne, ha mindenki teljesen a törvények szerint adózna, és akik elosztják a beszedett lóvét zsebnélküli nadrágban dolgoznának... meg azt is szeretném, ha lennének rózsaszínű pónilovak:)

57. Jay néni (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2008. aug. 7. 08:09
Az adózás nagyon a szakmánkba vág. :DDD
56. emagdi (válaszként erre: 55. - Jay néni)
2008. aug. 7. 08:06

ja, meg az ajándék után sem fizetik, az is totálbiztos... (nyilván nem is sejtik, hogy kellene, dehát ez ugye nem mentség)

:)

55. Jay néni (válaszként erre: 54. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 08:04

Részmről feljelentheti egyik ember a másikat, csak vállalja is, és ha már azt állítja magáról, hogy egyenes ember és fizeti az adót rendesen akkor ebben is legyen az.


Amúgy az ingóértékesítés után csak nagyon kevés ember fizeti meg az illetéket, uh. a lakosság kb. 98%-át vehetjük adócsalónak.

2008. aug. 7. 08:01

Hát ennyit a társadalmi morálról. Igazatok is van, védjük meg ezt a pár 100.000 adócsalót. Mert mégiscsak faszagyerek az, aki az államtól lop. nem baj, ha ezért az állam nem tud segíteni a rászorulókon...

Ja, és nehogy megideologizáljátok, hogy a vállalkozók azért nem fizetik be az adókat, mert magasak az adóterhek, és azért nem jelentik be a dolgozóikat mert magasak a közterhek...

Azért nem jelentik be, hogy Audi Q7-en furikázzanak, és télen Thaiföldre, nyáron síelni tudjanak menni...

Ma olvastam az újságban, hogy a 30 éves K. Zsolt bútoripari vállalkozó 65 millió adót ne fizetett be. Így persze, hogy 30 éves korára 6 bútorboltja volt, lenézte a fizetésből élőket, nagyarcú barom lett...

Ja, de ez szerintetek így van jól?

Nyugati kultúrákban nem ilyen nagy divat ez a betyárkodás, de ott ha valakiről kiderül simán feljelenti az egyik szomszéd a másikat, mert a társadalmi felelősségvállalás beépült a tudatukba.

Mi, akik a szocializmusban szocializálódtunk még nem tartunk itt.

Ja, és még mielőtt irigynek tartanátok, én nem irigylem tőlük a pénzüket és a büntetést sem, ami jár érte, viszont rettenetesen irritálnak ezek az emberek, akik az államon keresztül engem lopnak meg...

És az illegális lakáskiadókra ugyanez vonatkozik csak ők keveset lopnak. De miért jogosult ő havi 50-60 ezer plusz bevételre, amikor én minden egyes fillér után leadózok.

De kiemelném, ez a normális, adózni!!!

Aki nem adózik bűnt követ el az állam, a társadalom és ezen belül ellenem is. Az én kontómra pedig ne bűnözzön senki!

2008. aug. 7. 07:54
A név nélküli feljelentgetők nálam a gyáva disznó kategóriába tartoznak, legyen az akármekkora horderejű feljelentés.
52. emagdi (válaszként erre: 51. - Supin)
2008. aug. 7. 07:47

igen, biztos mindenki irigy valamilyen szinten.

addig szerintem nem káros, amíg az embert motíválja, hajtja azért, hogy neki is jobb legyne.

viszont ez már kissé beteges, hogy ha másnak jobb, akkor nem azt akarom, hogy nekem is jobb legyen, hanem hogy a másiknak is rosszabb.

szomorú.

51. supin (válaszként erre: 48. - E71af41436)
2008. aug. 7. 07:28
Irigység mindenkiben van. Van akiből nagyon előjön,van akiből nem látványosan!!
50. supin (válaszként erre: 46. - Emagdi)
2008. aug. 7. 07:27
Csak sajnos be se folyik!!
49. e71af41436 (válaszként erre: 35. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 07:18

ja hogy innen fúj a szél????te nem vagy elég sikeres,lassan megélhetési gondjaid vannak,ezért dögöljön a szomszéd tehene is???

nem ítéllek el....mélységesen sajnállak...és látod neked itt is csak a szánalom marad,nem a siker....ilyen ez ha valaki ennyire aljas.....

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook