Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
138. teltzsu
2008. aug. 8. 13:55

"Én mélyen megvetem a névtelenül feljelentgetőket, a szomszéd kutyáját sumákban megmérgezőket, a drága autókat kulccsal összekarcolókat. De azt tudomásul vettem, hogy sajnos ez teljesen elfogadott kis hazánkban :("


Ha nem is elfogadott, de erre nincs orvosság. Mert mit tudsz ellene tenni? Semmit. Ilyen primitív emberek mindig is voltak és vannak is. Sokan azt hiszik, ha kárt tesznek a vagyontárgyban, vagy a házikedvenc életét oltják ki, akkor ezzel megoldódik a gond is. Pedig nem.


Jó esetben úgy élsz, hogy ne bánts meg mást, ne keveredj konfliktusba, de még akkor sincs semmi garancia, hogy nem kapsz a pofádba...


Mert mit tudsz tenni, ha pl. rövid idő alatt 2x beáztatják a lakásod, a felelős szomszéd még annyira sem áll veled szóba, hogy elnézést kérjen, sőt, küld egy levelet, melyben felszólít arra, hogy TE, mint károsult és póruljárt, hagyj fel a törvénysértő magatartásoddal?!

Erre mit lépsz?

Szétidegeled magad, folyamatos gyomorgörcsöd van?

Vagy rájössz, alacsony az a bizonyos kerítés, és próbálsz tovább lépni és idővel röhögsz rajta, mennyire szánalmas?

Vagy neked is eszedbe jut a bosszúállás?

Nehéz dolgok ezek.

137. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 134. - Teltzsu)
2008. aug. 8. 13:49

"Csak bejelentésre lehet az ilyen dolgokat kivizsgálni. Magyarán ha névvel teszi meg a bejelentést, azt nem vonja automatikusan maga után azt, hogy akkor - mintegy revansként - az APEH őt is leellenőrzi..."


Akkor miért is nem vállalja a nevét?


"Ehhez képest én tavasszal láttam, hogy a Ferenciek téri metró peronon 4 ellenőr letepert 1 fiatal srácot, rátérdeltek, majd a kezeit hátracsavarva vitték fel a mozgólépcsőn, mint valami köztörvényes bűnözőt...Ehhez sem lett volna joguk, mert nem hiszem, hogy a személyi szabadság korlátozása a munkaköri leírásukban szerepel..."


Valóban nem. Mint ahogy az sincs rendben, amit itt valamelyik fórumon írt valaki, hogy az ellenőrt lerugdosták valamelyik kispesti buszról.


De amíg az emberek nem hivatalos úton akarnak érvényt szerezni a jogaiknak, hanem Isten játszanak, addig nem is fog változni.

136. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 130. - Teltzsu)
2008. aug. 8. 13:45

"Nyilván neki sincs ínyére a ez a helyzet, de inkább nem ismétlem magam...."


Ezt nem tudhatod! S az írásaiból sem ez jött le nekem.

De befejeztem, azt hiszem, ezt a csontot lerágtam rendesen.


Én mélyen megvetem a névtelenül feljelentgetőket, a szomszéd kutyáját sumákban megmérgezőket, a drága autókat kulccsal összekarcolókat. De azt tudomásul vettem, hogy sajnos ez teljesen elfogadott kis hazánkban :(

135. teltzsu
2008. aug. 8. 13:35
Ja, és az lenne szép, ha hatósági jogkört kapna egy BKV ellenőr! Némelyikre elég ránézni, látszik, hogy nem egy IQ-bajnok...már elnézést. Majd pont ilyennek engedném, hogy a személyi adataimat böngéssze...
134. teltzsu (válaszként erre: 131. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 13:24

"Ez egy baromi hülye joghézag és nem is lesz jobb a helyzet, amíg az ellenőrök hatósági jogkört nem kapnak. Esetleg a rendőrök mehetnének másodállásban ellenőrnek :))"


Ehhez képest én tavasszal láttam, hogy a Ferenciek téri metró peronon 4 ellenőr letepert 1 fiatal srácot, rátérdeltek, majd a kezeit hátracsavarva vitték fel a mozgólépcsőn, mint valami köztörvényes bűnözőt...Ehhez sem lett volna joguk, mert nem hiszem, hogy a személyi szabadság korlátozása a munkaköri leírásukban szerepel...



"Nem kényszerül névtelen feljelentésre, mert bármikor névvel címmel is megteheti, de ahhoz nem elég bátor, mert hátha akkor nála is beficcen egy kis vagyonosodási vizsgálat. A másik tehene dögöljön meg, de lehetőleg ne tudja meg senki, hogy hozzásegítettem??! "

Elbeszélünk egymás mellett, illetve szerintem ebben tévedsz.

Csak bejelentésre lehet az ilyen dolgokat kivizsgálni. Magyarán ha névvel teszi meg a bejelentést, azt nem vonja automatikusan maga után azt, hogy akkor - mintegy revansként - az APEH őt is leellenőrzi...

2008. aug. 8. 13:23
bocs, nyitotta
2008. aug. 8. 13:22

mindegy. a véleményem elmondtam. nem akarom tovább feszegetni.

viszont azt tudom, hogy van erre jogi fórum ahol ezeket az eseteket meg lehet tudakolni. ott talál olyat aki hasonló cipőben jár.

de tény hogy nem itélek egyoldalúan.ugy hogy még csak nem is ismerem a pasit, aki nyittta a topicot.

131. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 126. - Teltzsu)
2008. aug. 8. 13:20

Na, akkor mégis csak van valami közös a gondolatmenetünkben :)


Nem kényszerül névtelen feljelentésre, mert bármikor névvel címmel is megteheti, de ahhoz nem elég bátor, mert hátha akkor nála is beficcen egy kis vagyonosodási vizsgálat. A másik tehene dögöljön meg, de lehetőleg ne tudja meg senki, hogy hozzásegítettem??!


Az előző hozzászólásodhoz pedig: utólag elég nehéz papírokat gyártani ahhoz, hogy hivatalosan adja ki a lakását, ugyanis aki így tesz, annak benne van az adóbevallásában.


BKV ellenőrök: nincs jogosítványuk elkérni az irataimat. Ha véletlenül ott áll mellette a rendőr, ő elkérheti, de nem adhatja tovább az adataimat az ellenőrnek. Kizárólag azt mondhatja meg, hogy a bemondott név egyezik-e az iratokban szereplőkkel.

Hívhat rendőrt, de engem semmilyen módon nem akadályozhat meg abban, hogy elszeleljek, amíg a rendőr megérkezik.

Ez egy baromi hülye joghézag és nem is lesz jobb a helyzet, amíg az ellenőrök hatósági jogkört nem kapnak. Esetleg a rendőrök mehetnének másodállásban ellenőrnek :))

130. teltzsu (válaszként erre: 129. - 14775640c4)
2008. aug. 8. 13:19

"az a baj hogy igazából mint mondtam megértést akart, elsősorban ezért jött ide"


Bocsi, de ezt honnan tudod? A fejébe láttál?


"én a helyébe ha tenni akarnék nem a fórumon sírnék, hanem kezembe venném a lehetőségeim és élnék vele. erről ennyit"

Nem hinném, hogy ő sírt. Talán csak arra volt kíváncsi, valaki volt-e már hasonló helyzetben. Magyarán felmérte (volna), milyen lehetőségei vannak. Ez bizonyos értelemben azt jelenti, hogy kezébe vette a dolgokat.

Szerintem tépelődött, azért kérdezte meg itt a dolgot a fórumon. Nyilván neki sincs ínyére a ez a helyzet, de inkább nem ismétlem magam....

2008. aug. 8. 13:13

az a baj hogy igazából mint mondtam megértést akart, elsősorban ezért jött ide. ugyanis tudja hogy itt szaktanácsot nem fog kapni.

elolvastam a hsz-eit, és a véleményem az hogy semmivel sem jobb egy másik embert úgy megvádolni, hogy az illető még itt sincs.és nem illeti meg az ártatlanság vélelme.

én nem hinném hogy a srácnak nincs igaza, de ez kissé egyoldalú hogy idejön mert valakire haragszik, és köpköd fúj,pedig a saját életéért csak ő a felelős, senki más.

én nem fogok szinkronba fújni senkire anélkül hogy tudnám ki is ő valójában. én a helyébe ha tenni akarnék nem a fórumon sírnék, hanem kezembe venném a lehetőségeim és élnék vele. erről ennyit.

2008. aug. 8. 13:11

Ez olyan mint a kommunizmusban:(

Mindenki mindenkit figyel, elég elkeserítő, azért irigyellek, hogy ennyi energiád van, hogy figyelgeted, hogy a másik feketén vagy fehéren mit tesz vagy mit nem.

127. teltzsu (válaszként erre: 125. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 13:11

"Bár kicsit off a téma szempontjából, de épp ma hallottam a villamoson, hogy valaki azért ordított az ellenőrrel, hogy ő ezért a szar szolgáltatásért nem fog fizetni, és elküldte az anyjába, hogy őt be basztassa azzal, hogy miért nincs jegye. És még baromi büszke is volt magára. Mindezt a légkondícionált 6-os villamoson."


Valószínű, csak azért ordítozott, hogy teljen az idő, és leszálljon a neki megfelelő megállónál. :P

Én is láttam már ilyet.

Elég baj, hogy az ellenőrök nem állnak a sarkukra. Én azonnal leszállíttatnám az illetőt, és rendőrt hívnék, hiába mondaná, hogy nem tudja magát igazolni. Vigyék be, aztán majd kénytelen lenne igazolni magát valamilyen módon...

Én is mondom néha magamban, hogy amíg a hajléktalanokat, meg a kisebbséget pereputtyostul (már elnézést) átengedik jegy/bérlet nélkül agy nem is mennek oda hozzájuk a buszon/villamoson - azért, mert nyilván tartanak tőlük - addig velem se vetessék elő egy szakaszon 3-4 alkalommal a bérletemet. Ez a nagy magyar valóság.

126. teltzsu (válaszként erre: 123. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 13:07

"Szerinted ez a bátorság, hogy egy névtelen levélben feljelent?"


A bátorságot én arra értettem, hogy fel merte tenni itt a kérdést.

Kéretik figyelmesebben elolvasni, mit írtam :)


Természetesen a névtelen levél nem a legtisztességesebb megoldás, de ha erre kényszerül, én megértem (ami nem egyenlő az egyetértéssel!).

Mi a garancia arra, hogy ha a neve felvállalásával teszi meg a bejelentést, akkor az érintett fél nem fizet le valakit a hatóságoknál, aki kiadja az adatait? Van annyi pénz, amiért ez megoldható. És akkor lenne nemulass.

Sajnos, korrupt emberek mindenhol vannak, akárki akármit mond.

125. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 119. - Raistlin Majere)
2008. aug. 8. 13:05

Én nem erről beszélek. De politizálni sem akarok.


Bár kicsit off a téma szempontjából, de épp ma hallottam a villamoson, hogy valaki azért ordított az ellenőrrel, hogy ő ezért a szar szolgáltatásért nem fog fizetni, és elküldte az anyjába, hogy őt be basztassa azzal, hogy miért nincs jegye. És még baromi büszke is volt magára. Mindezt a légkondícionált 6-os villamoson.

124. teltzsu (válaszként erre: 113. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 13:02

"Állj oda a pasi elé és mondd neki azt, hogy vagy lerendezi veled a vitáját, vagy most azonnal mész az adóhivatalhoz és személyesen teszel bejelentést a sumák dolgairól."


Bocsi, de ezen röhögnöm kell.

Valószínűleg ezt tenné az a fickó is, aki elé így odaállna.

Arról nem is szólva, hogy biztosan azonnal kreálna valamilyen papírt, hogy legálisan adja ki a lakását. Ráadásul biztos még jobban keresztbe tenne neki, mert nyíltan elé mert állni...

Sajnos nem olyan világot élünk, amikor ennyitől berezelnek az emberek, és azonnal teljesítik a kötelezettségeiket...Sőt. Ez csak olaj lenne a tűzre...

123. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 117. - Teltzsu)
2008. aug. 8. 13:01

Szerinted ez a bátorság, hogy egy névtelen levélben feljelent?


Én viszont attól vagyok végtelenül elszmorodva, hogy ezt elfogadthatónak tartjátok.


Hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy ne harcoljon az igazáért. De a cél nem minden esetben szentesíti az eszközt.

122. teltzsu (válaszként erre: 121. - Szabk)
2008. aug. 8. 12:59

Én azt remélem, hogy megoldódik a helyzete.


Nem lennék a helyében, rossz, mikor az ember "meghasonlik" önmagával, mert tudja, alapjában véve nem ilyen, de mégis ilyen "aljas" módszerekhez kéne folyamodnia, mert nincs más megoldás.

121. szabk
2008. aug. 8. 12:04
remélem egyszer még vissza talál és ezeket is elolvassa... :-)
120. Raistlin Majere (válaszként erre: 117. - Teltzsu)
2008. aug. 8. 11:10

Igen, és amit a képmutatásról írt, abban teljesen igaza van. Én nem hiszek a 100%-os JÓEMBEREKBEN.

Ki nem szomjúhozna bosszúra, ha átverik és megalázzák.

Segítségért jött, de csak megvetést kapott, a sok túlideologizált fórumozótól.

119. Raistlin Majere (válaszként erre: 109. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 11:04
És adót csaltak, loptak, hazudtak :-)
2008. aug. 8. 11:01

igazából ugy vettem ki a szavaiból hogy ő egyetértést várt. és nem kapta meg.

nem véletlen ide irta a sérelmeit egy sima női portálra. hisz tudta hogy itt ugysem kap szakmai segitséget, de a nők támogatását, sajnálatát viszont annál inkább.

ez nem jött össze és lelépett.

117. teltzsu
2008. aug. 8. 10:52

"kár, hogy a mellette szóló segítő hangokat nem hallotta meg."


Remélem, azért meghallotta. Bár többségben voltak azok, akik ítélkeznek úgy, hogy nem gondolnak bele, mi állhat egy ilyen helyzet/érzés mögött.


"Try walking in my shoes" - ahogy az angol mondja...

Kíváncsi lennék, hogy ha azok közül - akik most őt elítélik - kerülne valaki csak kevésbé súlyos helyzetbe, mit tenne?

Lehet, hogy még aljasabb eszközökhöz nyúlna, csak épp lapítana, és nem mondaná el senkinek.


Ő legalább felvállalta az érzéseit, feltárta az általa kilátástalannak tartott helyzetét, és fel merte tenni ezt a kérdést, ami sokakból ilyen megbotránkozást váltott ki.

Inkább becsülni kéne a bátorságáért, nem pedig szapulni...

116. szabk
2008. aug. 8. 10:35
láttam hogy nem tagja már. és sajnálom őt. eljött egy női portálra, segítséget kért és kiutálták. kár, hogy a mellette szóló segítő hangokat nem hallotta meg. végigolvastam a fórumot, sokszor felállt a szőr a hátamon az olvasottaktól. nem gondolom, hogy rosszindulatú lenne, inkább kétségbe esett a helyzetétől. remélem megoldódik a problémája.
2008. aug. 8. 09:57

Nem viccelt, tényleg az utolsó bejegyzése volt.

Már nem tagja a portálnak.

114. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 112. - E71af41436)
2008. aug. 8. 09:42

:o))


Pont ezt akartam még írni, hogy pár évtizede szenzációs karriert futott volna be :)

113. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 111. - 44b5389f3f)
2008. aug. 8. 09:40

Te nem látod a fától az erdőt. Dühöngsz őrjöngsz, mert belementél egy helyzetbe, ahol megszívattad magad, ráadásul az ügyvéded sem állt a helyzet magaslatán.

Teljesen természetes, ha jogorvoslatot akarsz, ki akarsz állni az igazadért. Drukkolok, hogy így legyen.


Nem képmutatás és nem álsztenteskedés az, ha valaki megveti a sunyi névtelen feljelentgetést.

Állj oda a pasi elé és mondd neki azt, hogy vagy lerendezi veled a vitáját, vagy most azonnal mész az adóhivatalhoz és személyesen teszel bejelentést a sumák dolgairól.


Akkor azt mondom, hogy egy fasza gyerek vagy!


Balakot pedig soha nem mások csinálnak belőled, hanem te magadból. Miért nem bízod az ügyvédre az ügyet?

112. e71af41436 (válaszként erre: 111. - 44b5389f3f)
2008. aug. 8. 09:35

hahaha....


akárhonnan is nézem,itt akkor sem az zavar téged,hogy valaki nem korrekt a társadalommal szemben,hanem az,hogy veled nem korrekt...és ezen akarsz bosszút állni....akkor ki a képmutató???



ja....és akkor még valamit a képmutatásról....eléggé meg vagyok arról győzödve,hogy te mint áderbáder létrehoztál egy nicket itt a Hoxán,hogy tanácsot kérj valamire....de közben nem ezen nicken pont úgy jópofizol mint akárki más.......

nem azzal van a gond,hogy te jó akarsz klenni,hanem az aljassággal....

esetleg valamelyik rokonod nem volt 3/3-as???mert akkor értem honnan tanultad ezt......

2008. aug. 8. 09:29

Utolsó bejegyzésem, mert már lassan jobban idegesítetek, mint a helyzet.


Sok itt a képmutató, aki szentnek állítja be magát, és úgy tűnik még sosem kívánt senkinek sem rosszat.


Egy csalás jellegű bűncselekményt bejelenteni ma úgy tűnik szégyelnivaló, bújdossak el én, mert ez felmerült bennem, aljas, utolsó szemétláda vagyok a nép szemében. Gyönyörű.


Nyaljatok az olyanoknak, mint az az ember, akiről írtam. Aztán majd ha belőletek lesz balek, mert valaki kihasznál titeket, akkor majd kapkodhattok a fejetekhez.


Több privát üzenetet is kaptam olyanoktól, akik voltak hasonló szorult helyzetben, amikor bennük is felmerült ilyen gondolat. Hogy miért nem merték ide beírni? Lásd képmutatásról szóló bekezdés.

Hurrogjátok csak le az ilyen embereket, micsoda utolsó szemetek. Lehet, hogy becsületesen és szépen élnek, de az kit érdekel, ha amikor átverik őket, bennük felmerül a bosszúállás gondolata. Persze az ilyen szenteket, mint ti, ez úgysem fenyegeti, nem igaz? Ha veletek valaki kiszúr, akkor nyilván rámosolyogtok és vállon veregetitek.

Sok sikert a képmutatához!

110. 14775640c4 (válaszként erre: 109. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 8. 09:24

hát igen...

az a baj hogy sajna nem ér vele túl sokat, egy nagy májert nem lehet csak úgy megszívatni, de ő szivesen megszivatja őt...

és mindig a kicsi húzza a rövidebbet.

2008. aug. 8. 09:20
"Oly korban éltem én a földön, mikor az ember úgy elajasult, hogy önként, kéjjel ölt, nem csak parancsra." - Ha jól tudom, 1944-ben írta Radnóti. Micsoda jövőben látás!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook