Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
48. e71af41436 (válaszként erre: 25. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 07:14

megmondom őszintén ebben reménykedem.....az egy dolog,hogy aljas módon kicseszel valakivel,de egy másik családot is nehéz helyzetbe hozol,akik ugye a kiadott lakásban laknak...


nem beszélve arról,hogy ha valaki így ad ki lakást,általában van annyi esze,hogy azt mondja,"tanúkkal tudom bizonyítani,hogy csak segítek nekik,mert jó barátaim"



maradj a seggeden,ne akarj senkit jelentgetni...az erre fordított energiát inkább az életet rendbehozatalára hasznosítsd....

47. emagdi
2008. aug. 7. 07:10

végigolvastam a fórumot, áderbáder sajna elég naívnak tűnsz...

szerintem jobban teszed, ha kicsit lelazítod magad, és továbblépsz, azt hiszem nem fogod tudni felszámolni az országban az adócsalást, korrupciót és hasonlókat...

ha te befizeted az adód, akkor nyugodt lehetsz, te megtettél mindent.

(de ugye még véletlenül sem az irigység motívál?:))

46. emagdi (válaszként erre: 45. - Supin)
2008. aug. 7. 07:04

"Ezen kellene változtatni,de hogyan??"


szerintem ennek nem az a módja, hogy felnyomod a szomszédod/barátod/rokonod...


igazából a sok pénz nem itt folyik ki...

45. supin (válaszként erre: 31. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 06:24
Ez természetes,hogy az adózó embert sérti,hogy a másik meguszhatja. Csak az a baj,hogy rengeteg kiskapu van a törvényekben. De ezt szerintem direkt így állapítják meg. Aki okos az tudja mit csináljon,a sok hülye meg fizessen. Ezen kellene változtatni,de hogyan??
44. hunka
2008. aug. 7. 06:19

Referalva a korabbi hozzaszolasokra:

áderbáder - valóban szép és nemes dolog az adózás és nincs is vele semmi bajom ha azt az állambácsi is jól pozícionálja be. A nem legális albérlet pl. Németországban is gondot okozhat a tulajdonosnak és ezzel ott is visszaélnek az albérők.


Egyébként tudok olyanról, hogy Magyarországon írásos szerződés és adózás mellett is megkárosították a tulajdonost és a jogorvoslat lehetősége inkább csak elméleti, illetve csak a veszteséget növelné az ügyvédi és egyéb tárgyalási költségeket figyelembevéve. Nem szeretnék ötletet adni (ezért nem írom le a részleteket), mert morálisan elítélem.


Én pl. elgondolkoznék azon a gyakorlaton, amit itt tapasztalok: albérlövel szóba se állnak az ügynökségen, amíg nem hozza a fizetési kimutatását és egy friss erkölcsi bizonyítványt, hogy utánna elbírálhassák a kérvényét. Ja, és 3 havi kaukciót egy zárolt bankszámlára le kell tenni, ami ott kamatozgat. Albérleti szerződést az albérlő 3 hónappal előre köteles bejelenteni, vagy egy másik albérlőt találni maga helyett. Sokszor íratnak alá olyan szerződést, ami alapján bizonyos ideig (pl 1-1.5 év) el sem hagyhatod az albérletet ha nem találsz magad helyett valakit. (ez utóbbi már nálam is aggályos)

43. efa181b264 (válaszként erre: 4. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 21:28

Honnan tudod, hogy feketén adja ki a lakást?

Bele látsz a könyvelésébe?

Amúgy meg aki ilyet tesz mással az számíthat rá,hogy az vissza fog ütni az életében.

Tudod, Isten nem bottal ver.

Akármi is a fő indokod szerintem jól gondold meg, hogy neked rendben van minden az életedben?

Tudod az apehnál sose lehet tudni.

42. hunka
2008. aug. 6. 20:39
Egyetértek Andi68-cal. Lehet, hogy azért mert én is külföldön lakom. Itt eleve ügynökségen keresztül adják ki a lakásokat és nem nagyon szívózhatnak az albérlők. Ha pl. nem fizet vagy tönkreteszi a lakást, akkor bírósági úton pillanatok alatt behajtják, nem pedig egy szemét albérlő ...kodik. Csak megjegyzem: én is albérletben lakom itt és eszembe sem jutna ...kodni az ügynökseggel.
2008. aug. 6. 19:49
Sajnos ezért tart itt a világ, mert sok a rosszindulatú és irigy ember. Mivel lesz neked jobb,hogy ha felnyomod. Te sem külömbözöl tőle csak neked más a módszered.
40. spinneli (válaszként erre: 35. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 19:35

az éremnek két oldala van, amíg nem látod a befektett adódat mire fordítják, mondjuk nem nagy kedvel fizetsz be bármit is, például valamelyik miniszterfiúcska legújabb robogójára.

a kettő összefügg, feljelntgetni meg gerinctelen bocs.

39. a7a90ace89 (válaszként erre: 35. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 19:19
Nem is ítélem el azokat a menő embereket, akik a mi pénzükből lettek gazdagok. ÁÁÁ, egy percig sem bántom őket.
38. Andi68 (válaszként erre: 36. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 19:17
Amíg Magyarországon (nem otthon élek sajnos) van bőr a pofájukon a fizetések nagyrészét levonni és ezzel nyomorba süllyeszteni a becsületesen dolgozó embereket, addig mindig lesznek csalók is! Egy normálisan élhető országban, normális törvények és adóterhek mellett, elképzelhetetlen (ill. nagyon ritka) a feketén való lakáskiadás, munka, stb. mint ahogy itt is ahol én lakom. (Anglia)
37. a7a90ace89 (válaszként erre: 28. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 19:15
Hogy gondoltad, hogy itt tanácsot kapsz?
36. 44b5389f3f (válaszként erre: 31. - Raistlin Majere)
2008. aug. 6. 18:21
Köszönöm, hogy van, aki látja a lényeget is, nem csak az orrát.
2008. aug. 6. 18:20

Az amúgy jellemző, hogy nem azt ítélitek el, aki nem fizeti az adót, gyakorlatilag CSAL, hanem azt, aki ezt bejelentené a hatóságnak!

Ilyen ez az ország! Csaljatok csak, ne fizessetek adót, minek? Aztán majd megnézhetitek magatokat, mire megöregedünk. De ti jóindulatúan csukjátok csak be a szemeteket, meg tegyetek meg mindent az ilyen emberek védelmére és fújoljatok arra, aki a kilátástalanságában már nem tud mást kitalálni, hogy egy olyan ember ellen tegyen valamit, akinek az arcán vastag a bőr, ott csal, ahol tud, senki mást nem vesz emberszámba és amit megígér, azt sem tartja be. Boruljatok le az ilyen csaló emberek elé.

2008. aug. 6. 17:59
van határa egyáltalán a rosszindulatnak?
2008. aug. 6. 17:57
Szerintem ne nyomd fel, nem hiszem hogy sokat érnél el vele, szinte mindenki feketén adja ki a lakását.
2008. aug. 6. 17:53

"Repül a nehéz kő, ki tudja hol áll meg..."

Ne ártsd bele magad! Ha valami rosszat teszünk, olyan események láncolatát indíthatjuk el, ami végül rajtunk csattan, vagy a szeretteinken. Ne kezdd el!

Bocsáss meg neki! Azzal, hogy haragszol rá, saját magadnak ártasz a legtöbbet. (Nem az ő gyomra áll görcsbe az idegtől, hanem a tiéd.) Ennél sokkal többet ér az egészséged! Sokkal nagyobb bűnök elkövetői is kibújnak a felelősségre vonás alól. Ne legyenek illúzióid, hogy majd te ezzel a tetteddel helyére billentesz mindent...

2008. aug. 6. 17:37

Megértem a problémád, manapság már Robin Hood-ként tisztelik az országban azokat az embereket, akik becsapják az APEH-ot. Ha az adócsalóknak joga van a mi zsebünket kirabolni, a gyerekeinktől elvenni a pénzt, talán nem tekinthető olyan nagy bajnak, ha valaki egy-kettő ilyen "ügyes" emberkét, lebuktat.

Sima ügy: Névtelen levél a területileg illetékes APEH irodának. Majd akkor vállald a nevedet, ha a bűnözőket nem csak a monogrammjukkal lehet megjelentetni az újságokban.

Valamelyik autópálya mellett olvastam "Az adófizetők pénzéből épül"

Mondtam is a férjemnek, rögtön nem lenne rajta ekkora forgalom, ha csak az hajthatna fel rá, aki tényleg befizeti az adóját.

Sajnos a társadalmi felelősségvállalás nálunk nulla.

30. Andi68 (válaszként erre: 18. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:27

Hát, nem tudom.... A gumi kiszúrást tényleg csak irónikusan gondoltam. Én sem tenném meg valszeg. Miért nem írod le körvonalakban a helyzetet, akkor konkrét segítséget kapnál, hogy ki mit tenne a helyedben! Szerintem erre nagyon jók az ilyen főrumok. Ha a dolog összefügg a lakáskiadással, talán a feljelentés is megoldás de ha semmi köze hozzá, akkor én máshogy próbálkoznék megoldani. Bár te pont nem a véleményünkent kérted, úgyhogy be is fogom a számat! :) Üdv.

A.

29. bezike
2008. aug. 6. 17:19
Akkor kövesd a 11-es hozzászólást, mást nem tudok ajánlani. És hajrá...
2008. aug. 6. 17:17
Jól vagy, hagyjuk. Ez már lebeszélő topikká vált, nem adtatok igazán jó tanácsot.
27. bezike
2008. aug. 6. 17:15
Az sem rossz, jobb esetben egy-két monoklival megúszod, rosszabb eltöltesz egy kis időt a kórházban. Amúgy tényleg nem tudom, hogy mennyire veszik szigorúan ezeket az albérlet dolgokat, hiszen nyílt titok, hogy az emberek 98%-a feketén adja ki. Én egész életemben 1 esetről hallottam, amikor a tulaj ragaszkodott a bejelentéshez és tisztán ment a biznisz.
26. a7a90ace89 (válaszként erre: 25. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:14
Nem is bosszúállásra gondoltam. De hamis váddal majd illethetnek, ha nem igaz!
25. 44b5389f3f (válaszként erre: 22. - A7a90ace89)
2008. aug. 6. 17:11

Hivatalosan nem tud bosszút állni, én rendesen fizetem az adómat és nem laktam a bejelentetlen albérletében, nincs tartozásom senki felé és nem követtem még el semmit.

Maximum verőembereket küld rám, ha megtudja, hogy én voltam. :(

2008. aug. 6. 17:09

Szerintem nem kellene beleavatkozni a dologba.

Milliókat lopnak. Bűntény és mégsem bünetik.:(( Valaki kiadja a lakását. "Bűntény" és máris fel akarja valaki nyomni.


Tudod bizonyítani, hogy az a valaki tesz neked keresztbe? Mert ha nem, megütheted a bokád!


Maradj ki belőle!

23. bezike (válaszként erre: 18. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:08
Szerintem egy nagyobb volumenű bűnözővel ezzel a módszerrel úgysem tudsz kitolni. És mi van, ha vannak kapcsolatai az APEH-nél? Vagy kinyomoztatja, ki a levélíró? Nagy szívás lehet belőle.
22. a7a90ace89 (válaszként erre: 18. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:07

Vedd fel a kesztyűt és a dolog majd a visszájára sül el. Akkor viszont te fogsz a legjobban meglepődni!


:((((((((((((

21. Napra_forgó (válaszként erre: 19. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:06

Szerintem, aki meg alkalmatlan ilyenre, az ebből sem fog érteni...

Sőt...

Csak még jobban elmérgesíted a helyzeted...

Másrészt, nem tudom, mennyire mennek utána a hatóságok ilyen főbérlőknek, hiszen, akkor máshol is intézkedniük kéne... Rengeteg lakás van kiadva és nagyon kevés hivatalosan.

20. a7a90ace89 (válaszként erre: 4. - 44b5389f3f)
2008. aug. 6. 17:05

Jó ok?! Hmmm!

Ha valakit fel akarsz nyomni, akkor a neved is vállald!

19. 44b5389f3f (válaszként erre: 16. - Napra_forgó)
2008. aug. 6. 17:05
Igen, de a korrekt szembenézésre két ember kell. Ő pedig nem korrekt, ezért nem lehet vele korrekten beszélni. Hidd el, megpróbáltam.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook