Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? fórum

Hol és hogyan lehet valakit felnyomni, hogy feketén adja ki a lakását albérletbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
2008. aug. 8. 08:59

az a baj hogy ha sikerül is feljelentened és elitélik akkor sem lesz semmi.

te továbbra is egy kis szürke eminenciás leszel ,és kész.

ha legalább hasznot húznál belőle még megérteném, csöppenne pár milla a zsebbe, de igy, és arra nem gondolsz, hogy mi van ha a visszájára sül el?én a helyedbe hagynám a fenébe.

nem biztos hogy az a jó megoldás hogy felnyomod.

mert még megütöd a bokád és akkor aztán sírhatsz

107. teltzsu (válaszként erre: 105. - E71af41436)
2008. aug. 8. 08:58

"te mit fogsz érezni ha teszem azt feljelented?örömöt?csak őszintén!!!"


Nem biztos, hogy örömmel jár ez. De talán valamiféle lelki megnyugvást jelenthet, hogy megtette azt az egyetlen lépést, amit ebben a reménytelen helyzetben a saját részéről megtehetett.

Az más kérdés, eredményes lenne-e a feljelentés...Ez az, amit sosem lehet tudni.

106. teltzsu (válaszként erre: 99. - 40abbd2ffa)
2008. aug. 8. 08:56

"Miert akarsz valakinek artani ?ha meg ilyen rosszindulatu vagy akkor valaljad a neved is hozza..."


EL kéne vonatkoztatni végre a rosszindulattól. Szerintem egyáltalán nem erről van szó!!!


És ha a másik oldalt nézzük, az áderbáderrel szerződéses kapcsolatban álló fél miért árt neki? Az ő viselkedését miért nem bíráljátok?!


Sajnos, néha eljut az ember odáig, hogy már ilyen lépést kell fontolgatnia, mert egyszerűen nem lát más kiutat - de azt hiszem, ezt már egyszer írtam.


Személy szerint senkinek nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerüljön!

2008. aug. 8. 08:55
egyébként azontúl,hogy azt szeretnéd neki legyen álmatlan éjszakája,te mit fogsz érezni ha teszem azt feljelented?örömöt?csak őszintén!!!
104. teltzsu (válaszként erre: 101. - Syria)
2008. aug. 8. 08:45

"Gratulálok, hogy fáradtál, és utánam néztél! De a kérdések közt van véni vajsúlykülönbség."


Jó reggelt! :))


Nem volt fáradság igazán.. ;)

Gondoltam, megnézem, ki az, aki ilyen számonkérő a topiknyitóval szemben.... :P


Nem hiszem, h fajsúlyfüggő, ki milyen kérdést tesz fel...

Nyilván őt most ez foglalkoztatja, megpróbált tanácsot kérni...És ehhez joga van. Szerintem. :P

103. gpetra
2008. aug. 7. 23:30

Éppen ma olvastam, szerintem idevág.

X.Y. felnyomta a szomszédját az APEH-nál, minek nyomán vagyonosodási vizsgálatot végeztek a feljelentettnél, de nem találtak nála semmit, amiért büntethettek volna. Ellenben ha már ott voltak, átnéztek a feljelentőhöz is, aki a házában varrodát rendezett be, ahol feketén foglalkoztatott mintegy 20 varrónőt, akik lopott varrógéppel dolgoztak lopott alapanyaggal.


Szóval feljelentgetni csak akkor érdemes, ha a saját házad táján minden a legnagyobb rendben van. És ne lepődj meg, ha esetleg hozzád is bekopogtatnak. Még akkor is, ha próbálsz névtelen maradni.

2008. aug. 7. 22:54
Simán...
101. syria (válaszként erre: 97. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 22:11
Gratulálok, hogy fáradtál, és utánam néztél! De a kérdések közt van véni vajsúlykülönbség.
100. hunka
2008. aug. 7. 19:19

Átolvasva a mai napi hozzászólásokat (mert, hogy napközben dolgoztam és egyébként bejelentetten bérből és fizetésből élek "nyugaton") elgondolkoztam azon, hogy mi vezetett ahhoz, hogy ennyire szar a helyzet M.o.-on. Sajnos nehéz nem politikusan állni a kérdéshez anélkül, hogy ezt a mondatot most bármelyik oldalnak is címezném (elvégre mindenki volt már hatalmon a rendszerváltás után).

Egyébként valaki felvetette a nyugati gyakorlatot. Nos nekem az utolsó fityingről is adóznom kell és a magyarországi tulajdonviszonyaimtól kezdve az ottani bankszámla egyenlegemtől kezdve mindent be kell vallanom. Valahogy mégis kiegyezek ezzel a gyakorlattal, mert százalékosan kevesebb adót fizetek mint otthon, illetve a nettó összegből még akkor is meg tudok élni, hogy egy vidéki emeletes ház 45 nm-es lakását és a házelőtt egy parkolót bérelek átszámolva úgy havi 130 e Ft-ért. Amikor Magyarorszagon laktam, nem fizettem albérletet, az adómat rendre befizettem (akkor is bérből és fizetésből éltem), valahogy mégsem tudtam félretenni, pedig szerényen éltem.

Nem tudom, hogy ki oldja meg ezt az őrületet Magyarországon. Szerintem ez senkinek sem jó. Az élet arról szól, hogy ki rak be kevesebbet a közösbe, vagy ki vesz ki többet a közösből.

2008. aug. 7. 19:09
Miert akarsz valakinek artani ?ha meg ilyen rosszindulatu vagy akkor valaljad a neved is hozza.Szornyu hogy mi emberek neha milyenek tudunk lenni
98. emagdi (válaszként erre: 95. - Syria)
2008. aug. 7. 17:54

szegénynek nagyon vérben foroghatnak a szemei, szerintem aludhatna egy jóóóó nagyot, addig sem árad belőle ez a sok negativitás...

szerintem azt hitte, hogy majd itt rokon lelkekre talál, akikkel együtt fröcsöghetnek azon, hogy milyen szar az élet:))

97. teltzsu (válaszként erre: 95. - Syria)
2008. aug. 7. 16:37

Te miért nem barkácsportálon kérdezted meg, hogy kell ajtót olajozni? ;)))))

Bocs :)

96. teltzsu (válaszként erre: 92. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 16:35

"Ügyvéd előtt készült a szerződés, de nem voltam elég körültekintő"


Hát, én ügyvédet váltanék a helyedben...Mert az ügyvéd - többek között - arra van, hogy észre vegye, amit a laikus elem véletlenül kihagy, vagy észrevegye az esetleges buktatókat...


Ha meg szolgáltatást vettél, esetleg lehetne operálni a nem szerződésszerű teljesítéssel...gondolom, határidőt csak megszabtatok.


Egyébként lehet, hogy tényleg ez a tanulópénzed.

95. syria (válaszként erre: 4. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 15:01

Fiúka!

Miért épp egy női portálon kérsz tanácsot a felnyomásra?

2008. aug. 7. 14:36

Vannak itt könyvelők, ha jól látom. Majd valaki felhomályosít, hogy ha egy vállalkozó keres legálisan 320-400000 Ft-t bruttósítva, de ebből leírja a költségeit, akkor kb. mennyit adózik, ill. mennyi marad a zsebében.

- ha nem csal

- vagy ha csal a kiadás számlákkal, csal a benzinköltséggel, csal a nyugtákkal, csal mindennel, amivel lehet.


Már várom mikor robban ide egy fodrász vörös fejjel. :)


Ezek tényleg csak példák. Hozhatnék az építőiparból is, az még felháborítóbb lenne, mert ott még az anyagot is kilopják a házból.

93. 44b5389f3f (válaszként erre: 88. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 14:33
Sőt nagyon olcsó. Az én rövid hajamat se nyírják le ennyiért, pedig a férfi hajvágás eleve olcsóbb.
92. 44b5389f3f (válaszként erre: 85. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 14:31

Nem tartozás, nem kölcsön. Szolgáltatást vettem és milliós összegekről beszélek. Ügyvéd előtt készült a szerződés, de nem voltam elég körültekintő, mert másokról a jót feltételezem a hülye fejemmel.

Ezentúl másként lesz. Megtanultam a leckét.

91. 44b5389f3f (válaszként erre: 87. - 8da8a563b7)
2008. aug. 7. 14:28

Nem vagyok könyvelő, sem vállalkozó, ezért nem vagyok 100%-ban tisztában a dolgokkal DE

Amit valaki írt: 2500 zsebbe, az már nettó! Nehogy azzal ámíts, hogy 1,5 órás munkáért bruttó ennyit kért, mert akkor az a hülye fodrász, aki ennyiért dolgozik. Másfél óra az nem egy hajmosás, hajvágás, vagy baromira lassan csinálja. De akkor meg azért hülye, mert ez nem órabéres meló, kéne sietni. :)


Bocsánat, de ha házhoz megy, akkor nem beosztott. Az üzemanyag, a szerszám- meg az anyagköltség elszámolható, levonható. Nem látsz a pénztárcájába, én sem. Gondolom nem 2500-at kér tőled, ha már oda is ment házhoz.

Tőlem nyugodtan sajnáld. Nem érdekel tőled ki mennyit nyúl le.


Biztosan Bp és vidék között is van különbség, én a fővárosban tudok gondolkodni, mert ott járok fodrászhoz. Akiket maximum sajnálok, azok a nyomorgatott beosztott fodrászok, akik látástól mikulásig más zsebét töltik fel: a főnökükét, mert ott ő csal...

90. syria (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2008. aug. 7. 12:38
És adót csalni az nem gerinctelenség?
89. szimba (válaszként erre: 88. - Raistlin Majere)
2008. aug. 7. 12:01

Az én fodrászom! :-) És tényleg ennyit fizettem nála múlt héten, miután másfél órát ügyködött a próbakontyomon.

Igen, anyag, üzemanyag, plusz sokszor üzlethelyiség bérlése, ami Pesten nem olcsó. Szóval szerintem nem keresnek ők olyan sokat (egy "mezei", bejelentett fodrászról beszélek), és nem irigylem őket a napi 8-10 óra állómunkáért.

88. Raistlin Majere (válaszként erre: 87. - 8da8a563b7)
2008. aug. 7. 11:50

Olcsó a fodrászod :-)

Én nálunk nem találok olyat, aki 5000 alatt dolgozna és a festéket is én veszem, az én áramomat, vizemet, samponomat használja hiszen hozzám jön :-)

87. 8da8a563b7 (válaszként erre: 74. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 11:41

az 1666 Ft az még mindig csak bruttó órabér.

Aztán: üzemanyagot és anyagot is kell vennie. (legalábbis az enyám házhoz jön) A "szerszámokról" nem is beszélve. A hajszárítójuk nem olcsó, és max 1-2 évig bírja. 1 nap kb 6 ügyfele van. Annyira telik neki időben. Ami nem 8, hanem több óra. Szóval mennyit keres???? napi keressen 16ezret bruttóba. Üzemanyag? anyag? hm...

86. teltzsu (válaszként erre: 84. - Emagdi)
2008. aug. 7. 11:26

Persze, hogy nem lesz jobb...De én megértem, hogy most ezt látja az egyetlen megoldásnak...


Az más kérdés, hogy ha megteszi, az Élettől biztosan vissza fogja kapni, mert ezzel rossz karmát teremt, és pénzügyi téren előbb-utóbb megjelenik a "büntetés".


Lehet, hogy higgadtan meg kéne beszélnie az illetővel, hogy szüksége van a papírra.

Ezzel talán többet érne el, mint dühvel, mert azzal csak további dühöt generál...Persze, ehhez a másik fél megfelelő hozzáállása is szükséges...

85. teltzsu (válaszként erre: 63. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 11:18

"Van egy ember, akinek sok pénzt kifizettem valamiért (nem kölcsön), van róla papír is, meg ugye több ígéret is, ami papírra nincs leírva"


Te tartoztál neki, vagy vissza kéne fizetnie a kifizetett össeget? Ha ez utóbbi a helyzet és van róla papír, akkor miért nem kérsz fizetési meghagyást?!

A többi ígéretet meg szépen le kellett volna írni, sorry. De már biztos tanultál Te is az esetből.


Én minden ismerősömnek azt tanácsolom, akár hivatalos, akár baráti az ügylet, legyen minden leírva...Üzletben nincs barátság...

84. emagdi (válaszként erre: 79. - Teltzsu)
2008. aug. 7. 11:16

"Szerintem, mielőtt bárki is rosszindulatúnak, vagy irigynek titulálná a topiknyitót, gondolkozzon el egy picit, mi késztethet erre egy embert. Nem hiszem, hogy azonnal el kéne ítélni ezért bárkit is... "



én pl nem elítélem, csak arra próbálok rávilágítani, hogy neki aztán semmitől nem lesz jobb, ha felnyomja ezt az ismerősét. a pénzét így is bebukja, úgy is. ez csak merő bosszúvágy és düh, ami benne munkál, és ezzel CSAK MAGÁNAK árt. csak növeli az amúgy is meglevő problémáját, nem megoldja azt.

ennek meg semmi értelme. hibázott egy döntésében (valami olyan tranzakcióba ment bele ami nem volt rendesen lepapírozva és lehetőséget teremtett másnak hogy ezt kihasználja), nyilván bosszantja nagyon, nyilván nehéz lemondani a pénzéről. és ha már konstruktív megoldást nem talál (amivel visszaszerezhetné a pénzét) akkor úgy dönt, hogy ő is rombol. és még csak fel sem fogja, hogy mit csinál, és ezzel csak magának árt.

2008. aug. 7. 11:13

De vajon az adózó vagy a csaló fodrászok oldalára állna? Mit szólna hozzá ha őt is felnyomná valaki mert csak itt találna fogást rajta?


Elnézést kérek minden fodrásztól de ez lett példának felhozva.

82. emagdi (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2008. aug. 7. 11:09

ja, és még szerencse, hogy azt írtad pár hozzászólással lejjebb, hogy te nem vagy irigy:)) (LOL)


bocs, hogy megírjuk ezeket neked, de néha nem árt, ha kicsit szembesül saját magával is az ember. (főleg ha már indít erről egy topikot, bevállalva azt, hogy az emberek megmondják amit gondolnak)

81. emagdi (válaszként erre: 74. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 11:08

senki sem tart vissza attól, hogy fodrász légy:)))

vagy bármi más, ha attól boldogabbnak érzed magad...

80. emagdi (válaszként erre: 71. - 44b5389f3f)
2008. aug. 7. 11:06

hát elég egy megkeseredett ember vagy, minden szavadból süt a gyűlölet, a bosszúvágy. szerintem ez az igazi problémád, és nem az amit te annak gondolsz...

:(

2008. aug. 7. 10:59

"Amíg Magyarországon (nem otthon élek sajnos) van bőr a pofájukon a fizetések nagyrészét levonni és ezzel nyomorba süllyeszteni a becsületesen dolgozó embereket, addig mindig lesznek csalók is!"


Ezzel részben értek egyet. Az emberek döntése, kik vannak hatalmon, talán ez utopisztikus és naív kijelentés, de akkor is így van...

És tapasztalataim szerint nem a becsületesen dolgozó embernek jut eszébe az (adó)csalás, simlizés, hanem pont az ingyenélőknek, akiknek büdös a munka...És valljuk be, ilyen a magyar mentalitás, hogy ahol tud, ügyeskedik az ember...És ha munka nélkül, illegálisan, adó befizetése nélkül több pénzhez jut, akkor miért ne tenné meg?!


"Sajnos ezért tart itt a világ, mert sok a rosszindulatú és irigy ember. "


Ezzel is vitatkoznék, nem hiszem, hogy rosszindulatról vagy épp irigységről van szó.


Én is voltam/vagyok hasonló cipőben - gond van a szomszédommal - és érdekes módon nekem is 10 ügyvédből (!) 9 rögtön azt mondta, miért nem nyomom fel az illetőt az APEH-nél.


Nem kívánom senkinek, hogy ilyen helyzetbe kerüljön, hogy ezen a megoldáson kelljen gondolkoznia.

Sajnos, hiába a sértett félnek van igaza, és a józan ész, az erkölcs alapján az ő javára szólna a döntés, a jogban nem feltétlenül talál megfelelő megoldást és orvoslatot a sérelmére, problémájára.


Szerintem, mielőtt bárki is rosszindulatúnak, vagy irigynek titulálná a topiknyitót, gondolkozzon el egy picit, mi késztethet erre egy embert. Nem hiszem, hogy azonnal el kéne ítélni ezért bárkit is...


Ami pedig a levél visszanyomozását illeti: ha névtelenül adja fel, akkor mi alapján terelődne rá a gyanú vagy lehetne visszanyomozi, hogy ki a feladó? Nem tartunk még ott, mint pl az USA-ban, hogy pl. ujjlenyomatot, DNS-t keressenek egy ilyen levélen... Legalábbis remélem :P

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook