Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
354. Zsuzsa88 (válaszként erre: 353. - 099c0bed40)
2009. márc. 23. 11:54
Az OK, hogy a magzat minden esetben ártatlan áldozat, viszont szerintem azt is figyelembe kellene venni, milyen élete lenne a picinek. Ha erőszakból fogant, az anyja biztos undorral, utálattal fog ránézni, mindig a rosszra fogja emlékeztetni a gyerek. Kétlem, hogy egy anya tudna úgy szeretni egy gyereket, amelyik egy nyári napon, diszkózás után hazaúton fogant meg erőszakos módon. És van annyi szegény körülöttünk, hogy hidd el, a gyereknek nem élet az, hogy folyton retkesen szaladgál alig-cuccokban az anyja után, aki a másik 5 gyerekét tolja a babakocsiban. Van egy néni, vlhol a közelben lakhat, mert sűrűn látom. Nem tudom hogy tényleg idősebb -e, vagy csak annyira elhanyagolja magát, hogy 50-nek néz ki... Egymás hegyire-hátára szüli a gyerekeket. Egyik kicsi, másik pici. Nincs pénzük etetni őket, de egy rohadt 30 forintos óvszerre sincs pénzük. Pedig sztem ha vennének ilyen olcsó óvszert, az is olcsóbban jönne ki, mintha minden aktus után lenne + egy száj, amit etetni kell. Nem tudom megérteni őket... Szociális segélyből, vagy valahonnan csak elintézném, hogy ne lehessen több gyerekem, ha olyan helyzetben élnék... Valami 8 gyerekük van, az apát sose látom velük, nem tudom, együtt vannak -e egyáltalán, vagy hogy honnan az a sok gyerek, de a nagyobbak olyan 7-10 évesek lehetnek, viszont a piciket meg EGY egyszemélyes agyonhasznált, mindenhol lyukas babakocsiban hordja erre-arra. Majd' kiesnek belőle a gyerekek. Nem értem...
353. 099c0bed40 (válaszként erre: 352. - Zsuzsa88)
2009. márc. 22. 20:40

Az erőszakból fogant terhesség természetesen kivétel, bár a magzat itt is ártatlan áldozat.

A szegény család már necces, nem tudom, nem élek ilyen körülmények között, így hazugság volna azt írni, hogy biztos megtartanám.

De az biztos hogy inkább védekeznék ezerrel, hogy ne is kelljen ilyen döntést hoznom soha még egyszer ebben az életemben.

352. Zsuzsa88 (válaszként erre: 351. - 099c0bed40)
2009. márc. 22. 12:26
Én is ellenezném az abortuszt, de figyelj, ha olyan családba születne a baba, ahol nem várják, ahol nem akarnak gyereket, nem szeretnék, esetleg annyira nincs pénz, hogy a szülők is kenyéren meg vizen élnek, ilyen esetben meggondolandó. Meg még egy. Ha neadjisten egy kislányt/lányt/nőt megerőszakolnak és terhes marad? Biztos nem tartaná meg szivesen a gyereket...
351. 099c0bed40 (válaszként erre: 350. - Zsuzsa88)
2009. márc. 21. 20:52

Néma sikoly a címe, és egy 12 hetes magzat utolsó perceiről szól.

Sokkoló, én is bőgtem rajta, de minden abortuszra váró lánnyal-asszonnyal megnézetném, és utána ismételten feltenném a kérdést: nos akkor ölünk, vagy nem ölünk?????

Tuti hogy lenne aki meggondolná magát.

2009. márc. 17. 12:35
Pár éve láttam egy videót az abortuszról. Ahogyan behatol a méhbe a cső a kis kaszaboló késekkel, a baba MEGPRÓBÁLT ELSZÖKNI!!! Szegényke tudta, mi vár rá, mutatták, hogy a pulzusa hihetetlenül, 4szeresére ugrott! A kis kamera mutatta a parányi baba arcát, mikor a kis gépezet elkapta a lábát. Mintha sikitani próbált volna. Nagyon megrázó volt, végig bőgtem!
349. Trics (válaszként erre: 342. - Dyrdanita)
2009. márc. 15. 16:40
Ezzel csak az a baj, hogy amikor megfogan a várt gyereke, a várandósság alatt hétről hétre nézi, hogy mije fejlődött már ki. És akkor szembesül azzal, hogy mekkorák és milyenek voltak az elvetett babák. Szerintem jobb örökbeadni, ha már nem tudja megtartani. Vagy kérjen segítséget. Vannak már ilyen szervezetek, ingyen segítenek. Pl Együtt az Életért Egyesület.
348. supin
2009. márc. 12. 13:35
Testileg és lelkileg is fájdalmas.
347. Promama
2009. márc. 12. 12:27

Sziasztok!

Velünk 10 évesen megnézették a Néma sikoly című filmet,hogy tudjuk,hogy ne legyünk felelőtlenek.Én 28 éves koromig,mikor is férjhez mentem,senkivel nem bújtam ágyba,nehogy egy kis élet úgy foganjon meg,hogy nem akarom.Lehet,hogy jobb is volt. A nászéjszakán,mikor először voltunk együtt,jött a baba:)azóta ketten vannak:))

346. megryan
2009. jan. 13. 17:09

így


[link]

345. 372f7e7275 (válaszként erre: 20. - 0430)
2008. nov. 12. 14:37
attol nem leszel túl rajta ha megnézed.....igazán nem tudom túl lehet e rajta lenni
344. dyrdanita (válaszként erre: 343. - White Angel)
2008. okt. 29. 15:57
Szia! Megint én vagyok. Igazad van, ott segítünk egymásnak, ahol tudunk. Én is csak szeretnék, azért kotnyeleskedek itt a HOXÁN! Ezért ijedtem meg, hogy esetleg megbántottalak. Hál Istennek, csak félreértés volt! Sok erőt kívánok Neked! Fel a fejjel! Mindenki maga tudja kidolgozni a saját "túlélési sratégiáját." Másféle, de hasonlóan nehéz élethelyzetben is! Üdvözlettel!
2008. okt. 29. 13:32

Kedves Dyrdantia!

Nem bántottál meg pusztán félreértettelek.

Soha nem írtam még semmilyen fórumban mert nem érdekelt.Életemben elősszőr vagyok úgy, hogyha a hozzászólásaim bármely sorával tudok valakinek segíteni, mert énis sírtam ám sokat...akkor már megérte.

Üdv: Angel

342. dyrdanita (válaszként erre: 337. - White Angel)
2008. okt. 29. 13:29

Még annyit, hogy hallottam már a barátnőmtől, hogy úgy tudott végigcsinálni TÖBB abortuszt is, hogy "nem volt hajlandó felfogni" mi történik. Ha így könnyebben túl todott rajta lenni? Miért ne? Ez az Ő egyéni döntése, hogy mit hajlandó belőle felfogni. Én EZÉRT SEM ítélek el senkit. Úgyhogy tényleg nem tudom, miért haragudtál meg rám.


Az más kérdés, hogy én KIZÁRÓLAG egészségügyi ok miatt csináltatnék abortuszt.Ez meg az én döntésem és véleményem, amit eszem ágában sincs másra ráerőltetni. Üdvözlettel: dyrdanita

341. dyrdanita (válaszként erre: 340. - White Angel)
2008. okt. 29. 13:12

Szia!


Azt hittem eddig, hogy 35 éves koromra, kellőképpen megtanultam magyarul... De úgy tűnik, tévedtem.(Nem ez az első topic, ahol félreértenek.)


Én pont azért írtam az előző hozzászólásomat, hogy elmondjam, - szerintem nem szabad senkit sem elítélni, ha ezt(abortusz) a döntést hozza. Szóval nem szabad ítélkezni senki fölött sem. Nem tudom mivel bántottalak meg.


Egy szóval nem állítottam, hogy Te röhögve mentél abortuszra. Sőt nagyon kevesen vannak akik az abortuszt könnyen veszik.(Ezt akartam csak mondani.) Azért bocs, ha megbátottalak, -nem állt szándékomban!

2008. okt. 29. 10:18

Hmm...természetesen nem "röhögve" jöttem-mentem abortuszra...Azért nem szép dolog ezt így kiforgatni.

Természetesen a tudat, a vizsgálatok engem is megviseltek.

Én csupán arról beszélek, hogy, ha már meghoztad/tátok a döntést, akkor kár a lelked által megbetegíteni magadat, sokkal könnyebb, ha megpróbálod kizárni.

Az emelt fővel-t pedig úgy értettem, hogy ne hagyjátok, hogy bármilyen fórumon vagy beszélgetés során lelkiismeretfurdolást keltsen bennetek bárki. Aki nem éli át, annak fogalma sincs miért hoztátok meg ezt az IGEN NEHÉZ DÖNTÉST.

Maga az abortusz fizikailag annyiban kellemetlen amikor a lamináriát (tengeri alga hatóanyagú tágító pálcika) felhelyezik és az azt követő 6-8 óra kicsit kellemetlen ahogy feszítő érzést kelt.Kb 1,5-2 cm-re tágítja ki a méhszájat, a további tágítást már altatásban csinálják.

Én 15:15-kor kerültem be a műtőbe, 5 perc alatt elaltattak és 15:45-kor már a saját ágyamban keltem fel egy nagy megkönnyebbüléssel, hogy véget ért a megpróbáltatások sorozata.Utána 10 napig pecsételő vérzésem volt,és az altatás meg ugye a műtét miatt még 2-3 napig gyenge voltam.

Jah ami nagyon fontos!

Ha valaki úgy megy be ilyen műtétre, hogy egy napos lesz a műtét, tehát nem fektetik be őt előző este, akkor reggel 7ig még egyen-igyon!

Engem nagyon félreinformáltak (nem az orvosom) a nővérek, hogy éjfél után ne fogyasszak semmit.A műtét ugyanis a tágítás miatt csak délután 3kor kezdődött, azaz 15 óra alatt cserepesre száradt a szám...

Én egy nagyon ügyeskezű orvost találtam magamnak, aki lelkiismeretesen és barátságosan közelíti meg a betegeit. Ha valakit érdekel az elérhetősége írjon privátba. Természetesen nem olcsó...mármint az orvos. :)

2008. okt. 28. 20:15

Sziasztok!


Én is abortuszellenes vagyok, de nem ítélkezem senki felett. Egyébként, legjobb tudásom szerint,- szinte egyáltalán nem fáj,... fizikailag. A lelki az más kérdés... Az egyén-függő, mert az azért elég ritka, hogy valaki röhögve jön-megy abortuszra.

338. 372f7e7275 (válaszként erre: 337. - White Angel)
2008. okt. 28. 17:39
azért nem könnyű emelt fővel végigcsinálni:(
2008. okt. 28. 17:29

Sziasztok!

23 éves vagyok és 2 hete estem át egy terhességmegszakításon.Gyógyszer szedés mellett estem teherbe.Miután az orvos közölte a nagy rizikófaktort (fogamzásgátló hatása, antibiotikiumok, dohányzás, stresszes életmód a munkám miatt) a józan észre kellett hallgatnunk és az abortusz mellett döntöttünk. És itt szeretném hozzáfűzni azt, hogy én azokat az embereket ítélem el, akik még soha nem kerültek hasonló helyzetbe és elítélnek minket. Ha férfi, ha nő. Én vállalom a döntésemet, és vállalom, hogy nem tettem tönkre számos életet magam körül egy beteg gyerek világrahozatalával. Sorstársak! Fejben dől el minden, ha meghoztátok ezt a nem egyszerű döntést, akkor csináljátok végig emelt fővel. Vállalni kell a cselekedeteink következményét. 2 hét eltelt és nem szorul össze a gyomrom az utcán ha kisgyereket látok, mert tudom, hogy helyesen döntöttem.

Bocsánat a kifejezésért, de EGY ÉLETÜNK VAN és a mi kezünkben a kulcs, hogy hogyan éljük le, SZARJATOK MINDEN KÍVÜLÁLÓ OKOSKODÓ EMBER VÉLEMÉNYÉRE. Bármilyen is a döntés, ha a pici mellett vagy ellene szól, csak emelt fejjel!


Sziasztok ...

2008. szept. 14. 13:14
bocsi, de azt gondoltam, ha másnak lehet véleménye a válasz mellé, akkor nekem is... elnézést...
2008. szept. 13. 19:09
elnézést itt is:(
334. Hoxa
2008. szept. 13. 19:05

Nem először szólok ezért! Ez egy tudásbázis kérdés, amit megint elvi kérdésekkel offoltok szét.

A vége az lesz, hogy letörlöm az egészet. Van vitafórum az abortuszról, ott lehet -normális hangnemben- érvelni pro és kontra.

333. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 324. - Sosniok)
2008. szept. 13. 13:11

Nem tudom, hogy mivel foglalkozol, de valami aktivistának kellenne állnod, az abszolút testhez álló lenne. De csak személyesen lenne hatásos a beszéded...és valahol részben egyetértek a felfogásoddal, mert ennek tényleg így kellene lennie, ez lenne a szép, de a jelenlegi élet nem ilyen...


Ítélkezel és ócsárolsz embereket nevek, arcok, érzések és háttér ismeretek nélkül, holott ők tényekért, információkért és talán vigasztalásért jönnek ide és egyéb fórumokra, nem azért hogy folyamatosan ráolvassák a fejükre, azt amit tettek, mert tenniük kellett. El lehet az embernek a véleményét 1 hsz-ben mondani, de nem gyalázva ezzel a másikat, mert nincs jogunk hozzá...még itt a hoxán sem, ahol elég szókimondóak az emberek.


És hogy a feltett kérdésre is válaszoljak:


Nekem is volt abortuszom, bár az orvosi döntésre született, mert az iker terhességem során a babák elhalltak. Kb fél órás beavatkozás volt: altatás után műtét, ha jól emlékszem vákumos műszerrel végeztél, nem volt semmi komplikáció, fájdalmat is akkor éreztem, amikor az előkészítést végezték a műtéthez, valamilyen gyógyszert adtak, amivel kitágították a méhszájat. Majd az osztályon "pihenés" és persze bőgés és délután engedtek haza. Mielőtt még megköveznél én is csak a tényekre szorítkozom,az érzelmi része megmaradt nekem és a páromnak...

332. sosniok (válaszként erre: 331. - 2ab728965c)
2008. szept. 12. 08:40
Tejesen igazad van.Boldog vagyok hogy tudom hogy nem mindenki elött rutin.
331. 2ab728965c (válaszként erre: 327. - Sosniok)
2008. szept. 11. 19:34

Bocsáss meg, de nem kéne általánosítani, mi az hogy "mindenki előtt rutin dolog", ez azért kicsit durva!

És azt sem tudom, mennyivel jobb anya az, aki titokban kihordja, majd budiba vagy kukába hajítja a megtartott gyerekét....de ez már messze nem az eredeti hsz. ami azt firtatja, hogy hogyan zajlik az abortusz.

Jutkát pedig nem akarom védeni, Ő valóban csak a tényekre szorítkozott, merthogy ez volt maga a kérdés, nem pedig az, hogy ki mit él át közben.

Jó lenne ha néha kicsit átgondolnák az emberek hogy mire reagálnak, és azt is hogy hogyan.

Itt részemről is be van fejezve, nem várok választ, nem kenyerem ugyanis sem a vita sem pedig a sárdobálás.

330. naildi81 (válaszként erre: 327. - Sosniok)
2008. szept. 11. 12:09

Szerintem az aki erre szánja rá magát az ezerszer, milliószor is átrágja magában a dolgokat, amélkül is, hogy bárki szóba hozná előtte a témát!

Én csak azt nem értem, miért kell mindenkit egy kalap alá venni. Van aki igen is nem tehti meg bizonyos élethelyzetekben, hogy megtartson egy magzatot, és vannak azok akik sportot űznek az abortuszból! Nem egyforma dolog a két szitu!

Sajna van, hogy nem adódik más lehetőség! Én nem ítélkezem senki felett, egyszer mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nincs más megoldás! Tapasztalat, SAJNOS!

329. sosniok
2008. szept. 11. 12:00

oh persze fogalmam sincs . Nem tudom miből gondolod.

DE nem is vitatkozni akarok én. Csak elvagyok képedve.

328. 372f7e7275 (válaszként erre: 326. - Sosniok)
2008. szept. 11. 11:56
fogalmad sincs milyen okai lehetnek...egyértelmü hogy nem kellene megtörténnie,de ez nem az erröl vitatkozós fórum igy nem fogom tovább folytatni,válaszoltam a kérdésre és kész....van másik fórum ahol kifejtheted az ellenérzéseid mert arrol szol a címe...
327. sosniok (válaszként erre: 325. - 372f7e7275)
2008. szept. 11. 11:48
és igen is kellenek érzések hogy az illető százszor is átgondolja hogy mit tesz. Addig míg rá nem jön hogy mit is fontolgat. Mert pont az a baj hogy mindenki elött teljesen rutin, mindennapi dolog. Pedig cseppet sem az.
326. sosniok (válaszként erre: 325. - 372f7e7275)
2008. szept. 11. 11:46
Már alap hogy nem is írok róla. Mert meg sem kellene történnie. Nem gondolod?
325. 372f7e7275 (válaszként erre: 324. - Sosniok)
2008. szept. 11. 11:41
ha valaki tudni akar róla akkor egy higgadt leirásra van szüksége,nem érzésekkel teleszabdaltra.sokakat foglalkoztat érint a téma,a lelki részét mindenki maga érzi,itt az volt a topikindító kérdés hogyan zajlik az abortusz és én válaszoltam rá,mert az egész folyamatrol még nem volt leirás csak a művi részéröl pár soros....nem az volt a kérdés mi a véleméynem hanem hogyan zajlik.....
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook