Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


24. 9e7527505c (válaszként erre: 18. - 6f3d3b5766)
2008. máj. 10. 06:29

Szerintem ezek a nők nem tudják h mi zajlik odabenn.Apám barátnőjével beszélgettünk abortusz témáról és nem hitte el h a 6 hetes embrionak már dobog a szíve, 8 hetes érzi a fájdalmat! és 11 hetesnek már mindene megvan egy kész pici emberke.Azt mondta hazudok!!!!

Pedig manapság már elég fejlett az UH is, aki elmegy, látja és mégsem érinti meg a dolog annak szerintem nincsenek emberi érzései.

És most ezt nem arra mondom (még mielőtt félreértene vki) h mindenki az aki abortuszra megy.Van amikor tényleg elkerülhetetlen.

Én most vagyok nagyon boldog 13 hetes terhes és még a gondolatától is mindíg sírva fakadok, hogy valaki erre kényszerűlhet....

2008. máj. 10. 06:22

Nézd meg a Néma Sikoly című filmet.Youtube-on is fenn van.

Csak erős idegzetűeknek ajánlom!

Én biztos h soha nem vállalnék abortuszt.Sokan így vannak vele akik látták a filmet.

2008. máj. 9. 20:17
Megnéztem a képeket ha eddig nem voltam biztos benne hogy nem akkarok soha abortuszt most még biztib vagyok.
21. Rituc
2008. máj. 9. 19:24

berakok pár képet abortusz utánról,csak ERŐS IDEGZETŰEK nézzék meg!!olyan szörnyűek!:'( :S



[link]

[link]

[link]

20. 0430
2008. márc. 18. 11:20
Nekem volt abortuszom 3és fél éve de nem vagyok túl rajta lelkileg.Soha nem is leszek.Pedig muszályból csináltattam.Szeretném tudni,hogy valakinek meg van-e a Néma sikoly c. film
2008. márc. 17. 10:40

Sziasztok!

Hallottam olyan abortuszról ami olyan hogy bemegy az ember a nőgyógyászhoz afféle kikaparást csinál. Rendelési idő alatt. Szóval ilyen tényleg van?

2008. febr. 25. 22:51

Hát ezek mind borzalmasan hangzanak.NEmrég voltma ultrahangon és hihetetlen hogy egyes nők mennyire ridegen beszélnek a dologrol.Volt egy nő aki a 8.gyerekkel volt terhes 33évesen és most mesélte hogy albérletet keresnek de ezt (is) elvetette volna csak valami közbejött..

Félelmetes,viszont akik sokszor átesnek ilyen beavatkozáson azt nem tudom hogy hogy állnak lelkileg..vagyis zet fel lehet egyáltalán dolgozni?

2008. febr. 21. 20:27
azt nem tudom, hogy arrafelé, hogy fordították az orvosi esküt....
2008. febr. 21. 18:23
Latjatok mi meg nem tartunk ott.Nem beszelek rolla,hogy be mesz szulni ,fajdalmaid kozepedte veszekednek rad es gunyolodnak veled mintha te egy utca lany lennel.Senkit nem erdekell,hogy ferjed van akarjatok ezt a babat es rendes csaladi korulmenyben eltek.Teljesen megalazo ezert sokan at jarnak nalatok szulni mert nem mindegy ugye,hogy bannak veled.
15. böbe83 (válaszként erre: 13. - Vorozhev)
2008. febr. 21. 17:28
jézusom, ezek elmebetegek, miért nem tudnak legalább egy kis bódítót adni, dormicumot v. vmit...
14. a5e77950a3 (válaszként erre: 13. - Vorozhev)
2008. febr. 21. 10:05
Ez nagyon dúrva....
2008. febr. 19. 17:31
Sziasztok!Olvasom a hozza szolasotokat csak azt tudom mondanni,hogy szerencsesek vagytok,hogy oda szuletetek.Nalunk Ukrajnaban nem altatnak es nem is erzestelenitenek.ELSEM TUDJATOK KEPZELNI MICSODA FAJDALOM.Megsem kozeliti a szulesit pedig az sem leany allom.En mar ateltem Sirva fogtam a doki kezet,hogy konyoruljon meg es hagya mar abba.Mire kesz volt es fel kellet allnom akkora elajultam.Borzaszto.Hat ez Ukrajna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Amugy tenyleg ugy van ahogy bobe93 leirta.
2008. febr. 19. 15:05

Szerintem jobb ha nem tudja az ember, hogy mi is zajlik ilyenkor, mert enélkül is eléggé megviseli az embert. Nekem volt már, de nem azért, mert elfelejtettem védekezni. Akartam a babát, csak a "drága" rossz helyre fogant, és közölték, hogy 9 hónapig korházban kellene maradnom a szülésig, mert elvileg bármikor elmehet magától is, viszont ha nem vagyok bent, annyira lent van a baba, hogy simán elvérzek, mire beérek a korházba. Azt hiszem egyébként sem mentem volna bele a korházasdiba, de mivel akkor már otthon volt egy 2 éves, ezt nem is tehettem meg.

Egyébként félaltatásban végezték, tehát nem tudsz magadról, és utána sem volt semmi, nem fájt semmi, csak annyi volt mint egy erős menzesz.

Lelkileg rosszabb, főleg ha akartad, ugyanis pár napig bent vagy és ott a sok pici, meg mindenki megkérdezi mikor kimész, hogy kisfiú-kislány? És akkor kezdhetsz magyarázkodni...

11. LoLiNa
2008. febr. 16. 18:50
:/
10. gerna (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2008. febr. 16. 16:32
A kíméletes módszer a tágító pálcika vagy zselé, esetleg gyógyszer előző este, hogy a fémhengerekkel való tágítást el lehessen kerülni, legalább részben.
2008. febr. 16. 16:00

ha még nem szült vki, akkor előző este egy tágítót helyeznek fel, ami végül is úgy tágít, hogy magábaszívja a nedvességet. Ha már szült akkor nem kell. Utána vár a műtétre. Bemegy, elaltatják, nem mindig teljesen, hogy hamar ébreszthető legyen. Feltárják a méhszájat, tesznek be egy szondát. hogy tudják, milyen hosszú a méh. Aztán tágítják a méhszájat egyre növekvő körfogatú vasdarabokkal, ami, ha nem szült még vki tönkreteheti a méhszáj záródását. Annyi cmes körfogatú vassal tágítják kb, ahány hetes a terhesség. Aztán kiszívják a kis embriót, utána egy husszú kanálszerű eszközzel kkararják, ami bennmaradt. Aztán felébresztik a nőt, és beviszik egy kórterembe.

Hát remélem nem votam nagyon brutál. De így zajlik.

8. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Gerna)
2008. febr. 16. 15:22
milyen az a kíméletes módszer?
7. LoLiNa (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. febr. 16. 15:22
írd meg, engem is érdekel
2008. febr. 16. 15:16
Azt el tudom mondani, hogy zajlik egy ab, mert már láttam, de nem tudom ez a része mennyire érdekel...
5. gerna (válaszként erre: 3. - Kmét)
2008. febr. 16. 13:36

Nem szeretnének hozzászólni, vagy elmondani a történetüket? Hát manapság az abortusz rövid története ennyi: bemegy a kórházba, ahol műtét előtti szokásos vizsgálatok, utána másnap reggel éhgyomorra elaltatják, és "utána" felébred.


Egészen fiatal lányoknál másképp van, akkor jön a "kíméletes" módszer.

2008. febr. 16. 12:17
Írhatnál egy kicsit róla ,hogy miért érdekel.Terhes vagy és el akarod vetetni?Nekem sajnos volt benne részem.2. babát terveztem ,nagy nehezen(1 év alatt)sikerült.Nagyon örültem mikor uh-os vizsgálatnál hallottam a szívverését.Aztán a 7. héten elkezdtem vérezni egy kicsit.Irány a kórház ,ahol kiderült ,hogy nincs szívhang..Egy világ omlott össze bennem...Nos be kellett feküdnöm a kórházba kaparásra.Mivel még nem szültem simán ezért tettek fel valami tágító pálcát(laminária)ami nekem nagyon fájt!Másnap reggel elaltattak,és mire felébredtem már nem voltam terhes.Az egész nagyon rossz volt.A szobatársaim többsége röhögve jött az x.-ik abortuszára.Az ő babájuk szíve egészen addig vert amíg ki nem kaparták őket.Én meg akartam a babát....
2008. febr. 16. 10:33

igazábol nagyon megrázott amit irtál...nem is tudom mit is irjak most.

Viszont ahogy látom nem sokan szeretnének hozzászolni a topikhoz vagy elmondani a történetüket persze márha van nekik.

Valoszinüleg valahol mégha mélyen is de mindenki nagyon tart ettől.

2008. febr. 16. 08:12

nem volt abortuszom, ha rajtam múlik soha nem is lesz...

konkrétan hogyan zajlik, nem tudom, csak amit a néma sikolyban láttam.. ott kiszívják a magzatot, összetörik a kis koponyáját és azt is... :(((

gondolom másik variáció még hogy darabokban kikaparják... szörnyű belegondolni is!! :((

2008. febr. 15. 14:17

Biztos vannak sajnos olyanok akik átestek ilyen beavatkozáson.

A kérdés pontosan az lenne hogy hogyan is zajlik le egy ilyen beavatkozás és persze változik-e ez a hetek elteltével vagy mindig ugyanugy végzik el.

Na és persze hogy ez kit hogyan érintett a későbieknben.Vagyis Lelkileg hogy lehet tulélni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook