Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
444. 099c0bed40 (válaszként erre: 437. - Bec1f7f165)
2009. dec. 20. 16:57

Tudod Zizii, szia, a "partizán akción" pont azt értettem hogy valaki meg tudja rendelni a gyógyszert a netről, vagy hozzá tud jutni illegálisan, és azt hiszi, mi az a két tabletta lenyelése, és ugyan minek ahhoz doktor meg kórház meg egyéb hajcihő, jobb ha nem is tud róla senki----sajnos a magyar mentalitás legtöbbször ilyen, bevallom bennem is megvan ez a rossz tulajdonság, félreértés NE ESSÉK!)-- szóval jobb ha itt egyáltalán nem lehet alkalmazni SEHOGYAN , mert több Lány és fiatalasszony élete rámenne, hidd el nekem.

(Lásd illegális fogyasztószerek, vagy drogok, nem kell messzire menni, aki akarja azt is beszerzi pedig elvileg Mo-on nem forgalmazzák és tilos és életveszélyes, de aki elszánt az szarik minderre, vagy azt mondja, nekem ne szabjanak határokat, majd én eldöntöm mit hogy teszek). És ebben van az egész dolog rákfenéje, nem másban.

A hozzáállásnak és a kultúrának kellene jó alaposan változni ( pozitív irányban) és akkor semmi akadálya nem lenne hogy alkalmazzák azokon, akik ezt választják, ja és akik nem esnek ki valamilyen egyéb rizikótényező miatt.

443. bec1f7f165 (válaszként erre: 440. - Szelén)
2009. dec. 20. 14:16

Szerencsére nekem rendes doki jutott. Ahhoz mentem műtétre, akinél leghamarabb kaptam időpontot. Akihez korábban jártam a kórházba, már jó ideje csak magánrendelésen elérhető, így ezzel a sorsolás szerű szisztémával szoktam a nőgyógyászaton felbukkanni, csak 1-2 orvos van, akihez semmiképp nem mentem. Én mikor kontrollra mentem, akkor vittem neki egy pár ezer forintos csomagot, mert tényleg nagyon elégedett voltam vele. Egy pillanatig sem egy nyíló pénztárcát látott bennem, hanem egy lelkileg megtört pácienst. Még együttérzést is láttam a szemében, mikor a műtét előtti reggelen vörösre sírt szemmel, elcsukló hangon tudtam csak beszélni vele.

Nagy szerencsém volt, hogy hozzá kerültem, és sajnos kevés ilyen orvos van, főleg a nőgyógyászaton :P


Ha pénz kell ahhoz, hogy ne bunkózzanak Veled (mert azért erre a helyzetre még egy lapáttal igazán nem kell), akkor ez van... De ha így biztosabb kézben érzed magad, akkor különösen megéri bármennyit is szánsz rá.

442. simple (válaszként erre: 440. - Szelén)
2009. dec. 20. 13:10
Szerintem adj valami pénzt, hacsak minimálisat is. Mi előre megállapodtunk a dokival, mennyit adok neki. Végig mellettem volt, mikor ébredtem is ott volt,altatásnál fogta a kezem,szóval nem voltam magamra hagyva.
441. szelén (válaszként erre: 432. - F64f0d9a69)
2009. dec. 20. 13:06

Állítólag kábítani fognak.

Köszönöm,hogy szorítotok értem.

440. szelén (válaszként erre: 439. - Bec1f7f165)
2009. dec. 20. 13:04

Igen, ebben igazad van, csak tudod azért az sem mindegy, hogy hogyan bánnak az emberrel ebben a mai pénzéhes világban.

Pl, amikor szültem az orvosom kerek perec megmondta, hogy mennyi a terhesgondozás, illetve mennyiért vezeti le a szülést.

Tudom, hogy merőben más a két dolog, de nem szeretném, hogy úgy bánjanak velem,mint egy darab ronggyal,ha már ilyenre vagyok kényszerítve.

439. bec1f7f165 (válaszként erre: 431. - Szelén)
2009. dec. 20. 12:56
Én nem adok soha orvosnak pénzt. Ráadásul olyan morbid lenne ilyenért pénzt adni, végülis valakit meg kellett ölnie :((
438. bec1f7f165 (válaszként erre: 419. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 20. 12:50

Netem olvastam egy nő bejegyzéseit, aki másik országban él. Látta a WC-ben a magzatát, aki akkor távozott a testéből :( Ez sokkal rosszabb, mint a nálunk alkalmazott módszer. Hosszadalmas, nagyon erős görccsel jár. Ezt nem lehet egy fejfájásra bevett gyógyszerhez viszonyítani, amit bevesz az ember és megszűnik a fájdalom.


Szerintem sokkal fontosabb az, hogy a későbbi babának ne legyen baja, mint az, hogy egy korábbi abortuszt hogy intéz el az anya.

437. bec1f7f165 (válaszként erre: 413. - 099c0bed40)
2009. dec. 20. 12:42

Én csak műtét után olvastam erről a módszerről, de sajnálom, hogy nem előbb. Szomszédos országban kórházban alkalmazzák, kb 4szer annyiért, de megcsináltathattam volna ott, ha tudok róla. Fájdalmasabb is, drágább is, de kockázata mindkét módszernek van. A műtétnek pl. az, hogy nagyobb eséllyel lesz koraszülésem, ha később babám lesz :(


Ha azzal a feltétellel engedélyeznék, hogy csak kórházban alkalmazható a "partizán akció" (ami egyébként tényleg komoly veszélyforrás) megelőzhető lenne. Szerintem választható lehetőségként kellene engedélyezni.

436. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 434. - 099c0bed40)
2009. dec. 20. 10:02
én hozzá járok amúgy is és a hozzáállása alapból olyan hogy maximálisan megérdemelte,igaz nem sok pénzt adtam a nagy árakhoz képest,de nem is azért adtam mert kötelező lenne....ezért vásárolgatni ajándékot lelkierőm nem lett volna egyszerübb volt a pénz most,,,vagyis akkor.
435. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 431. - Szelén)
2009. dec. 20. 10:00
én 10et bár itt a szülési tarifák is kisebbek mint mondjuk
2009. dec. 20. 07:45

Én meg nem biztos hogy adnék Neki valamennyit is, hiszen a beavatkozás orvosilag nem "bravúr", és nem tart tovább 5-6 percnél, na legyen 10, de ez a maximum.

Ha nagyon figyelmes, azaz elmagyarázza a műtét előtt hogy mi várható, majd pedig utána is odajön Hozzád hogy vagy, akkor lehet egy márkásabb piát adnék neki, de semmi többet.

433. simple (válaszként erre: 431. - Szelén)
2009. dec. 19. 22:29
Hát ez dokitól függ. Én ha jól emlékszem 40-et adtam neki.
432. f64f0d9a69 (válaszként erre: 430. - Szelén)
2009. dec. 19. 21:25
Altatásban csinálják? Az egyik ismerősöm eü. okok miatt volt mostanában és altatták. Már teljesen jól van.Szurkolunk neked is, hogy mielőbb sikeresen túl legyél rajta!Azt sajnos nem tudom mit szokás érte adni,de nem is kötelező!
431. szelén
2009. dec. 19. 20:46

Megint lenne egy kérdésem.

Mennyi pénzt szoktak adni az orvosnak a műtét elvégzése után???

430. szelén (válaszként erre: 416. - F64f0d9a69)
2009. dec. 19. 19:39
Nagyon nagyon szépen köszönöm, neked is!!!
429. szelén (válaszként erre: 411. - Simple)
2009. dec. 19. 19:36
Megpróbálok nem félni,és köszönöm.
428. globus
2009. dec. 19. 17:28
Huuuhh, de jó, hogy ez a dolog kimaradt az életemből, kiráz a hideg attól, amit írtok :(
427. simple (válaszként erre: 425. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 17:22
Oké, butaság ellen nincs semmilyen tabletta az tény. Viszont az ilyenek, valóban jobb ha nem szülnek gyereket.
426. f64f0d9a69 (válaszként erre: 425. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 17:22

Nem mindenki felelőtlen, de tény, hogy nagyon sokan igen. Nincsenek ismereteik, mert nem tanították meg őket.

Sem a szülők, sem az iskola nem világosítja fel a fiatalokat. Nincs felelősség érzetük.

Ezt akkor sem büntetni kell, hanem már ideje lenne megoldani.

2009. dec. 19. 17:03

azért tény hogy elég sokan sajnos védekezés helyett teszik,felelőtlenül...mikor egy 25 éves lány azt mondja nekem hogy szerinte ő azért nem terhes mert még soha nem élvezett el szex közben és a terhességhez az is kell,elgondolkozok ilyennek megoldás e hogy bekap egy bogyót még ha orvosi felügyelet mellett teszi,akkor is....

a másik meg meghalva a beszélgetésünket közbeszól hogy jaj de jó hogy én ennyi mindent tudok:(( mondjam már ugye lassan el kellene mennie a barátnőjének dokihoz ha nem akarja a gyereket mert kb 10-12 hetes terhes és még nem volt orvosnál,de nem akarja a babát.....és még nagyon sok ilyen van...

424. simple (válaszként erre: 423. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 16:50
Szerintem senki nem jókedvéből csinálja. Nem tudhatjuk ki, miért dönt így. De ha van erre egy könnyebb, egyszerűbb megoldás, én azt támogatnám inkább.
423. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 421. - Simple)
2009. dec. 19. 16:48
azóta irtam én is átéltem bár nem 16 évesen....akkor sem vagyok a tabletta mellett....nem azokat itéltem el mind akik abortuszra mennek nem emlékszem hogy bárhol emiatt itélkeztem volna....csupán nem egy dilibogyónyi dolog egy élet...
422. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 420. - F64f0d9a69)
2009. dec. 19. 16:46

azt a részét tényleg nem értem mi van odabent az elhalt babával vagy nevezze mindenki ahogy akarja,én igy mondom.....szóval a tabletta megöli gondolom,és utánna?tényleg nem értem nem kekeckedés....


sokaknak nagyon gyakorta "szükség" az abortusz,szerintem aki rászánja magát élje meg a lelki részét,ne legyen egy tablettabekapás...


ne értsétek félre átéltem én is,szenvedek miatta ,védekezés mellett lett az összes terhességem már igazán a dokim sem érti hogy eshettem minden mellett teherbe "állandóan"....

ha csak egy szem bogyót kellett volna bekapnom és megszünik a "probléma" nem tudom utólag hogy érezném,lehet nem sokat jelentett volna pedig akárhogy nézzük ez egy hatalmas döntés

421. simple (válaszként erre: 419. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 16:42

"másrészt azt mondom ha valaki abortuszra szánja el magát essen csak túl a műtéti részen, ne legyen egy gyógyszer beszedése és kész!"



Szerinted mit tehettem volna például én? Mikor 16 évesen ott álltam egy forint, lakás, minden nélkül terhesen? Nem voltak szüleim sem, senki aki segített volna. Fogamzásgátlót szedtem, és óvszert használtunk, mégis terhes lettem.

420. f64f0d9a69 (válaszként erre: 417. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 16:41

A mi országunkban sajnos szinte mindent ki lehet játszani.

Ez nem büntetés amiért meg kell szenvedni, hanem szükség.Akinek át kell esni rajta, annak ez éppen elég nagy megpróbáltatás ez minden téren.

Ha tökéletesen működne a gyógyszer, akkor nagyon jó lenne szerintem.

419. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 418. - Simple)
2009. dec. 19. 16:38
nem itélkeztem csak ez a véleményem...szerintem semmi negativot vagy itélkezőt nem mondtam másra...egyszerüen nem szabad hogy az abortusz annyira egyszerüen legyen kezelve mint egy fejfájás hogy bekapok rá valamit,másrészt ha nincs eltávolitva hanem bent elhal aztán majd kiürül vagy fene tudja nem hiszem hogy egészséges dolog....ha meg ugyis kell utánna kaparás akkor minek a tabletta?
418. simple (válaszként erre: 417. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 19. 16:32
Milyen jogon ítélkezel te mások felett?
417. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 416. - F64f0d9a69)
2009. dec. 19. 16:26

mindent próbálnak kikerülni sok minden megszerezhető recept nélkül is jó ha nincs semmi esély ezzel visszaélni....

másrészt azt mondom ha valaki abortuszra szánja el magát essen csak túl a műtéti részen,ne legyen egy gyógyszer beszedése és kész!

2009. dec. 19. 16:21

Amit Dr. Czeizel Endre mondott azt kórházban alkalmazták, ha jól értettem. Ez nem házi gyógykezelésre van nyilván és vannak korlátai.

Ezt pedig az orvos dönti el, gondolom azokban az országokban is ahol használják.

A gyógyszeripar gyorsan fejlődik, nem tudom ezen a téren is esetleg. Nem tudom melyik a jobb megoldás, de akinél alkalmazni kell bármelyik módszert is, a lélek mindenképpen sérül.

Most olvastam miket írtál öregnéneőzikéje, egyetértek veled teljesen!

szelén-nek pedig hatalmas lelkierőt és mielőbbi felépülést kívánok!!!

415. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 412. - F64f0d9a69)
2009. dec. 19. 15:51
nagyon nagyon remélem hogy soha nem fogják engedélyezni!!!!!ez nem egy betegség hogy végy be egy bogyót majd elmúlik!!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook