Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. dec. 19. 15:50

Szelén, jól sejted, lelkileg sokkal nehezebb túljutni rajta--főleg így az ünnepek előtt--mint fizikálisan.


Legtöbb helyen miután előkészítettek a beavatkozásra, egy vénás injekcióban kábító fájd. csillapító+ altató koktélt adnak, és 1-2 másodpercen belül Te már semmit nem érzel abból amit utána csinálnak.

Ébredéskor( gyorsan felébredsz, mert felületes az altatás) előfordulhatnak görcsök, hányinger, szédülés meg egy kicsit erősebb vérzés, de pár óra alatt szinte mindig lecseng mindezen kellemetlenség.

Sajnos a pszichéden esett seb tovább megmarad, ahogy kiveszem a soraidból Te is az "érzékeny lelkűek"hez tartozol.

Én azt tanácsolom, hogy karácsonykor gyújts Érte egy gyertyát, sirasd meg, kérj Tőle bocsánatot amiért nem születhetett meg, majd ezután ENGEDD EL, és próbálj megbékélni a gondolattal, hogy Ő jó helyen van ott, ahova került....

Nem vallásos vagyok, hanem a saját egykori kudarcom mondatja velem amit írtam, nekem beszélni se szabadott róla a szégyen miatt, nem hogy elgyászolni----a sebek a mai napig szaggatják a lelkemet, pedig 28 év(!) eltelt azóta, és három csodás gyerekem született.


Minden jót Neked, kívánom hogy ess túl mindenen minél hamarabb és komplikációmentesen.

413. 099c0bed40 (válaszként erre: 412. - F64f0d9a69)
2009. dec. 19. 15:39

Sziasztok, az abortusz tablettát azért nem engedélyezik, mert nem tökéletes a hatása, van akinél egyáltalán nem okoz vetélést, van akinél meg nem kompletten ürül ki az egész terhesség és utólag kell megkaparni, olyan is van aki megállíthatatlanul vérzik a bevétel után és műteni kell.

Nem beszélve arról hogy sajnos ezzel is frankón vissza lehet élni, azaz megrendelni a neten, majd otthon benyelni , és "házi abortuszt" végezni doki nélkül, csak úgy önhatalmúlag----tuti hogy egy-két Nő rámenne az ilyen "partizán akciókra".

2009. dec. 19. 15:22

Nemrégen láttam egy riportot Dr. Czeiezel Endrével és teljesen megdöbbentem azon, hogy a műtét nélküli abortuszt, a tablettát nálunk egyszerűen nem akarják engedélyezni.

Valakik helyettünk döntenek, nélkülünk!

Már megint...

[link]

411. simple (válaszként erre: 407. - Szelén)
2009. dec. 19. 14:19
Igen, akkor neked ez csak egy napos lesz, mert nem kell a laminária. Amiatt kell egy napot várni, hogy kitágítsa a méhnyakat. Biztos nehéz lesz reggeltől ott várni. Vigyél magaddal egy könyvet ami leköt. És ne félj.
410. bd37ba754f (válaszként erre: 396. - Szelén)
2009. dec. 19. 13:23
Én ha megosztanám veled a tapasztalataimat attól nem csak félnél hanem reszketnél is:(
409. szelén (válaszként erre: 403. - Móny 01)
2009. dec. 19. 13:06
Igen, 2001-ben szültem:-).
408. szelén (válaszként erre: 402. - Móny 01)
2009. dec. 19. 13:05

Igen, azt hiszem tényleg nem kellene eröltetnem ezt az olvasgatás dolgot, mert már most olyan érzések vannak bennem, hogy azt elmondani nem lehet.

Most már szeretnék minnél előbb túlesni rajta, ha ezt lehet egyáltalán így nevezni.

Ilyenkor azért nagyon jó dolog az,hogy az ember kap kedves szavakat is,és valamilyen szinten megnyugtatásra is lel.

Előre is köszönöm nektek.

407. szelén (válaszként erre: 401. - Simple)
2009. dec. 19. 13:00

Szia.

Neked is nagyon köszönöm a választ.

Azt mondta az orvos, hogy nekem nem kell az a bizonyos laminária, mert már szültem egy gyerkőcöt.

Állítólag még Kedden délután hazajöhetek,mert azt mondta,hogy koradélután megvan ez a műtét, és utána pár óra múlva hazaenged.

Olyan ijesztő, mert reggel 7re kell bemenni,és csak olyan késői időpontba kerül sor a műtétre.

2009. dec. 19. 12:36
Mennem kell csajok,mert hát munkanap van de du.majd visszajövök!Ha itt lesz valaki.Sziasztok
405. Móny 01 (válaszként erre: 404. - Simple)
2009. dec. 19. 12:35
Sajnos én tudom mert amikor nekem csinálták még nem voltam 20 és akkor mondta a doki h csak annak kell aki még nem szült.De amúgy az sem fájdalmas,csak kellemetlen.Mint minden nögyógyászati dolog.
404. simple (válaszként erre: 403. - Móny 01)
2009. dec. 19. 12:33
Ezt nem tudtam.
403. Móny 01 (válaszként erre: 401. - Simple)
2009. dec. 19. 12:33
A lamináriát csak annak teszik fel aki még nem szült!Nem tudjuk h szelén szült e már!?
402. Móny 01 (válaszként erre: 400. - Szelén)
2009. dec. 19. 12:31
Ezt a kábitás dolgot nem ismerem,de biztos h nem fogsz érezni semmit,ettöl nem kell félned!!!Azt nem tudom h a hangok ilyenkor hogy hatnak az emberre,de szerintem a kábitás arról szól,h nincs észnél az ember teljesen.Szerintem már ne olvasgass a dologról semmit mert ilyenkor csak felerösödnek az ember félelmei,és majd + látod h nincs mitöl.
401. simple (válaszként erre: 396. - Szelén)
2009. dec. 19. 12:29

Szia!

Bemész kedd reggel. Megvizsgál a nőgyógyász,majd felhelyeznek egy "lamináriát". Ezt a méhnyakba teszik, olyan vékony mint egy kis tű, ez a laminária aztán elkezd tágulni, folyamatosan, és így tágítja a méhnyakat. Menstruációs görcsökhöz hasonklókat fogsz érezni. Másnap reggel, illetve mikor sorra kerülsz,mert futószalagon viszik a nőket,visznek a műtőbe. Ha lehet téged altatni, altatni fognak, ez annyi hogy vénásan beadják az altatót,és kb. három másodperc múlva már alszol is. És később a saját ágyadban ébredsz fel. Fájdalomtól nem kell félni, az nem lesz. Csak erős vérzés utána, erre készülj majd. Ne félj,nincs mitől. Mire vagy még kíváncsi? Kérdezz és ha tudok, válaszolok.

400. szelén (válaszként erre: 399. - Móny 01)
2009. dec. 19. 12:25

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Igen, azt elfelejtettem leírni, hogy védekezés mellett estem teherbe, és sajnos sem anyagilag, sem egézségügyileg nem tehetem meg,hogy megtartom a picit.

Engem állítólag kábítani fognak, és attól is félek, hogy nem fogok -e valamit érezni az egész beavatkozásból, na meg hát annyi mindent olvastam már összevissza a műtétről is, hogy félek a testi komplikációktól is.

Lelkileg már most a padló alatt vagyok.

Ez valami borzasztó érzés.

2009. dec. 19. 12:07
a 3 helyett +-et akartam
2009. dec. 19. 12:07
És még valami!Lesznek itt olyanok akik majd jönnek az okosságokkal,h vigyázni kellett volna,+ ejnye-bejnye,3 de felelötlen vagy vagy ilyesmi,de ne foglalkozz velük mert ilyen helyzetbe BÁRKI kerülhet önhibáján kívül is!!!Fel a fejjel!
397. Móny 01 (válaszként erre: 396. - Szelén)
2009. dec. 19. 12:02
Szia!Nagyon sajnálom h ilyen helyzetbe kerültél,én is sajnos átéltem ezt,bár 13 évvel ezelött.viszont! Nem kell félned semmitöl.Nekem altatásban csinálták,semmit nem éreztem az egészböl,csak mikor felébredtem volt rossz,hasfájás meg ilyesmi,de hamar túl voltam az egészen.Ja,és 3 napig tartott az egész.A lelki része tovább.
396. szelén
2009. dec. 19. 11:30

Sziasztok.


Valaki meg tudná velem osztani a személyes tapasztalatait, az abortuszról?

Sajnos nekem Kedden kell mennem,és nagyon félek tőle.

Előre is köszönöm.

2009. máj. 7. 07:59
De azért remélem nem sok mindenkinek lesz szüksége ilyen tanácsokra... Én azt kivánom :)
394. 099c0bed40 (válaszként erre: 393. - Bettybububu)
2009. máj. 6. 15:21
Igazán nincs mit, nagyon örülök ha segítettek a "szavaim", ugyanis szívesen segítek annak, aki kéri.
2009. máj. 6. 08:46

Kösazönöm szépen, amúgy nagyon sokat segitett a Hoxa oldal nekem... komolyan:)

Köszi mindenkinek.

392. supin (válaszként erre: 391. - Bettybububu)
2009. máj. 5. 19:37

Az idő és majd egy jó társ begyógyítja.....

Ne parázz!! Erősödj és vidd a gondolataid valami kellemesebb cél felé!A rendbetétel jó ötlet!

Kívánok neked sok szerencsét.

2009. máj. 5. 19:27

Olyan gyengének érzem magam, lelkileg és most fizikailag is egy kicsit.....

Ez az erős vérzés:S

Remélem igazad van, és később lesz egy olyan férfi az életemben akinek egy egészséges szép babát tudok majd szülni:)

Most elterveztem hogy rendbe akarom magam tenni, az életemmel együtt:)

Talán egy kis változás jót fog tenni!

De az üresség amit érzek nem tudom mikor fog eltünni...

390. 099c0bed40 (válaszként erre: 389. - Bettybububu)
2009. máj. 5. 17:04

Örülök hogy szerencsésen túlvagy rajta, most az a legfontosabb hogy PIHENJ és próbáld úgy felfogni hogy ez most így alakult, de a legközelebbi baba már meg fog születni épen és egészségesen.

Próbáld Magadat mihamarabb túltenni ezen az egészen.

Pusszancs Neked Is!

2009. máj. 5. 15:48

Na túlestem rajta, most értem haza a kórházból....

Nagyon nagy ürességet érzek...

tegnap 12:00kor felhelyezték a lamináriát ami nagyon fájt... de utánna görcseim abszolut nem voltak nem is éreztem h bennvan, aztán másnap 8kor jött értem az orvosom.... levitt a műtőbe, és nekikezdtünk, infúzióba megkaptam az altató szurit. Amikor flekeltem az ágyon... Nagyon sirtam.... az orvos nem tudott megvigasztalni sem....

Nagyon rossz volt... ürességet érzek, sírtam ...:( Szegény kicsi babám:(

Pusszancs nektek!!

388. supin (válaszként erre: 386. - Bettybububu)
2009. máj. 4. 09:59
Majd írj!!
387. supin (válaszként erre: 380. - Bettybububu)
2009. máj. 3. 11:14
3 volt nekem, mivel abban az időben még nem volt ilyen védekezési lehetőségem. Nem szedhettem gyógyszert. De semmi problémát nem okozott. Ma is így tennnék. Fel a fejjel és éld tul . Légy erős!!!
2009. máj. 3. 09:00

Sziasztok.

Holnap fekszem be a korházba... huh nagyon félek :S

de már azzal vigasztalom hogy tul kell lennünk rajta:(

puszi

385. Baba84 (válaszként erre: 372. - Bettybububu)
2009. ápr. 30. 07:05

Szia!

énis hasonló helyzetben voltam, az apa miatt kellett elmennem,most voltam kedden,de megpróbáltam erős lenni,teljesen egyedül végigcsiáltam és büszke vok rá,h ilyen erősen ment.Neked is jobb akkor igy pláne ha gond volt a babával,emiatt nem bánkódj.Szép és egészséges gyereked lesz ha eljött a megfelelő férfi,énis ebben bizom. egy hálátlan partner nem érdemel egy gyermeket,persze a gyermeknek is jobb igy.ilyenkor márcsak a Te érdekeid a fontosak.

Kitartás!

Nekem sikerült!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook