Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jan. 29. 14:27

Sziasztok! Barátnőmnek 2-3 héten belül lesz...

Nagyon ideges, nem tudja hogy zajlk, mire számíthat stb..Tudnátok ebben segíteni..!

Előre is köszönöm(köszönjük)

2011. okt. 9. 00:38

Sziasztok!Előre is elnézést szeretnék kérni amiért ide írok de már minden lehetőséget szeretnénk megragadni!Szóval tudom,hogy az aki ide ír kétségbe van esve és nem jó kedvében látogatott erre az oldalra.Ez egyetlen nőnek sem könnyü, aki idáig eljutott biztos alapossan átgondolta a lehetőségeit és az abortuszt találta a legmegfelelöbb(vagy az egyetlen) döntésnek.Mi a férjemmel régóta várunk egy kisbabára várólistán vagyunk,a nyílt örökbe fogadás mellett döntöttünk szeretnénk megismerni leendő kisbabánk édesanyát.Sajnos nagyon hosszú a lista.Szóval arra gondoltunk,hogy mi is megprobáljuk magunk megkeresni a babánkat és az anyukáját.Ha valaki ezen az oldalon úgy gondolja,hogy a segítségünkel és támogatásunkkal mégis megtartaná a babáját és az abortusz helyett kihordaná és megszülné,hogy mi boldog és gondoskodó szülei lehessünk a babájának akkor kérem irjon nekünk.Nagyon boldoggá tenne minket és az a pici kis emberke kapna egy esélyt az életre.Köszönjük,hogy meghalgatattok.Akik mégis az abortusz mellett döntenek a legjobbakat kívánjuk nekik is.Űdvözlettel:Andi és Attila.


E mail:andrea.babuci.szabo@gmail.com

2011. júl. 10. 08:15
És ha a megszületett "kis életet" nevelőintézetbe kell adni--mert nincs anyagi illetve egyéb lehetőség arra hogy a szülő nevelje--az vajon nem a lélek kudarca?
501. kotheo
2011. júl. 9. 21:14
az abortusz nem pénz kérdése, hanem a lélek kudarca!
500. kotheo
2011. júl. 9. 21:13
az abortusz= gyilkosság! erre gondoltatok már?- ez nem műtétét, hanem egy élő kis élet kikaparása
499. adryn
2011. júl. 1. 11:53
Ha kiderül, h a baba halott vagy szervi rendellenessége van akkor ingyenes, ha nem akkor 29710Ft. Ha pedig kapsz vmilyen segélyt (pl.munkanélküli) akkor 9000Ft.
498. adryn
2011. júl. 1. 11:47

Igazából egy regényt tudnék írni arról a 2 hétről, h mit hogy kellett intézkedni, de most csak a lényeget írom le röviden.


Tegnap előtt kellett befeküdnöm az Uzsoki kórházba. Engem egy fiatal 30-as orvos műtött Dr. Gál András, ő is és a nővérek is nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Komolyan még álmomban sem gondoltam volna, h ilyen rendesek lesznek. Ráadásul annyi mindent olvastam, h így lenézik az embert meg úgy (főleg azokat akik abortuszra mennek), de hát szerencsére ez abszolút nem így volt.

Na tehát először is korán reggel 7-re be kellet mennem, volt hasi ultrahang majd kb. 1-kor került sor a laminária(tágító pálcika) felhelyezésére. Fel kellett feküdnöm a műtős ágyra, lábaimat még magasabbra kellett tennem a lábtartóba, akkor a nővér 1-1 zsákot húzott a lábamra és leszíjazta azokat. Majd a doktor úr kifertőtlenített, nem tudom, h az ujjával vagy mivel de már az is kicsit kellemetlen érzés volt. Felhelyezte a kacsát és elkezdődött...igaz pár másodperc volt, de egy olyan erős szúró fájdalmat éreztem, h az hihetetlen, szerencsére tényleg nem tartott több mint 2-3mp-nél. Nem sírtam vagy ilyesmi, de nagyon le voltam izzadva. A nővér lesegített az ágyról és kint az ajtó előtt meg kellett várnom 1 másik lányt, h együtt menjünk vissza a kórterembe, nehogy valamelyikünk rosszul legyen.

Szerencsére nem voltak erős görcseim, de azért éreztem, h van ott bent vmi. Ezzel feküdni kellett majdnem 1 napig.

Másnap (vagyis tegnap) eljött a műtét napja. A doktor úr bejött mondta, h gyorsan öltözzek át pisiljek és menjek a műtőhöz. Ott megint felfekvés, leszíjazás, csak most a karomat is leszíjazták mivel vénásan altatnak. Nővérke mondta, h szép álmokat és pár mp múlva már aludtam. Az ágyamban ébredtem fel kicsit kómásan, majd mikor kiment belőlem a hatása egyből megjött az étvágyam, ettem, ittam. Fájdalmaim abszolút nem voltak. D.u. 4-től már lehet is hazamenni, értem 5-re jöttek, mivel cipelni ilyenkor még nem igen szabad. Vérzésem alig volt, ma már szinte nincs is, szerintem holnapra teljesen elmúlik. Ha valakinek van kérdése ezzel kapcsolaban nyugodtan írjon, bővebben is kifejtem.

2010. nov. 28. 08:17

Szia, a szervezetben vetélés után még hetekig emelkedett a HCG szint , úgyhogy kimutatná a teszt ha vetélés miatt vérzel.( ennek nagyon kicsi az esélye, ha egyetlen tablettát sem hagytál ki)


Az ismerősödhöz hasonló történetet eddig nem hallottam, bár ettől még természetesen lehet igaz, ha igen, akkor irtó szerencséje volt, hogy egy ikervetélést csak úgy simán "átaludt" egyetlen injekciótól.

2010. nov. 27. 21:56

sziasztok!! kicsit most be vagyok ijedve, rendszeresen szedem a bababogyómat, de most beteg lettem, amikor nem kellett volna, lassan már 2 hete vérzek. egyre idegesebb vagyok, arra lennék kíváncsi, ha mondjuk vetélés miatt vérzek most, és csinálok terhességi tesztet, az kimutatja még? így, betegen nem akarok dokihoz menni, viszont ha "meggyógyulok" mindenképpen el szeretnék menni. erről mi a véleményetek? voltatok már betegek akkor, amikor nem kellett volna?

egy ismerősöm állítólag úgy vetette el a babáit (ikrei lettek volna), hogy bement a terhesgondozóba, ott kapott valami injekciót, és már haza is engedték, két hétig vérzett még, meg a megszakítás napját végigaludta, ilyen valóban létezik?

nem tudom mit csinálnék, ha a doki azt mondaná, hogy terhes vagyok. 21 évesen 2 gyerkőc mostohaanyukája vagyok, nagyon szeretem őket, viszont a párom külföldön dolgozik, és nem tudom, lenne e erő bennem, hogy egyedül csináljam végig az egész terhességet. a szívem megszakadna, az eszem pedig azt mondja, hogy apuval együtt járjak a terhesgondozásra.

2010. nov. 22. 06:42
Szia, szívesen!
2010. nov. 21. 18:55
Köszönöm a segítségedet!
493. 099c0bed40 (válaszként erre: 492. - Bibike83)
2010. nov. 20. 19:53

Szia, az utolsó menstruáció első napjától számolják hivatalosan, tehát 2 hetet helyből "rászámolnak".

Ha megnéznek UH-on, a petezsák méretéből illetve az embrió nagyságából tudnak pontosabban is következtetni a terhesség korára.

2010. nov. 20. 18:43

Sziasztok!

Azt honnan foja tudni pontosan az orvos,hogy hány hetes a terhesség?Hogy számolják pontosan?

491. 7777ff52ae (válaszként erre: 487. - 099c0bed40)
2010. nov. 17. 15:53

Most kb. 30e Ft.

Nálunk a "sima" nőgyógy. ambulancián kell megjelenni, nem a terhesgondozó részlegen. Műtét előtt az altatóorvosnál is meg kell jelenni. Én úgy tudom, manapjág mindenhol altatnak. De ott mindent el fognak mondani.


12 hetes koráig lehet a terhességet megszakítani.

2010. nov. 17. 14:15

Igen, így van, bár ez attól is függ, ki mennyire eltökélt a szándékában, és hogy mennyi idős a terhessége.

Engem egyetlen 30 éve végrehajtott AB is taccsra vágott, van aki meg úgy jár oda mintha fodrászhoz vagy pedikűröshöz menne.

489. M_Marcsa (válaszként erre: 488. - Nyafa)
2010. nov. 17. 08:47
Ja, és lelkileg évekig eltarthat...
488. Nyafa
2010. nov. 16. 20:24
Kemény dolog. Fájdalmas. Testileg,lelkileg,mindenhogy. Úgy zajlik,ahogy elöttem megírták. Kb. 2-3 hosssszú hét,mire minden folyamat végbe megy & sor kerül a mütétre.
2010. nov. 16. 10:04

Szia, a körzetileg illetékes terhesgondozóba kell menned, és megmondani hogy nem tudod vállalni a babát.

Ezután egy űrlapot kell kitölteni egy vagy két védőnő előtt ( akik segítenek ha valamiben nem vagy biztos), majd befizetni huszon valahányezer ft illetéket egy postai csekken ( nem tudom most pontosan mennyi az összeg, régen 22 ezer ft volt, de változhatott).

Ez után a nyilatkozattétel után 3 nap "gondolkodási idő"-nek el kell telni, és ezt követően be kell menni a helyi kórház nőgyógyászatára, ahol elvégzik a műtétet.


Nőgyógyászati vizsgálat, hüvelyi UH-gal és egy vércsoport meghatározás, amit szoktak az abortusz előtt csinálni, mást nem.

Ha minden rendben van, a műtétet követően 12 órán belül haza lehet menni, ha nem altatnak hanem helyi érzéstelenítésben műtenek,( hogy hogyan végzik, az kórházanként változhat) akkor még előbb elmehetsz.

2010. nov. 16. 09:48

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék,hogy mennyibe kerül ma az abortusz?Önhibámon kívül estem teherbe,nem tudom megtartani a babámat!:-(

Mi történik a nőgyógyásznál?Mondom neki,hogy abortuszt szeretnék és utána mi lesz?Milyen vizsgálatok várnak rám,hova kell még elmennem?Hány hét múlva kerük sor a műtétre?

S.O.S.!!!!

2010. júl. 27. 21:32
Abortusz: szörnyű szó! Aki nem érti, az nézze meg a Néma sikoly című filmet! Nagyon szomorú, én férfi létemre elsírtam magam.
2010. febr. 12. 16:27
Nekem tegnap volt abortuszom 22 éves vagyok és nálam az egész úgy zajlott,hogy reggel befeküdtem felhelyezték a méhtágítót ami hát nem fájt,de nagyon-nagyon kellemetlen érzés volt,de egy kicsit sem görcsöltem tölle.Utánna vagy 3 órára jött a műtét ami altatással történt.20 perc alatt megis volt,de semmit sem éreztem.Még aznap hazajöhettem.
483. 099c0bed40 (válaszként erre: 482. - F64f0d9a69)
2010. jan. 7. 17:03
Abszolút mértékben így van, ahogy írod.
482. f64f0d9a69 (válaszként erre: 481. - 099c0bed40)
2010. jan. 7. 15:39

Tisztességes ellátáshoz, tisztességes fizetés járna és kirúgás a hálapénzért!

Azért akadnak még itt jó orvosok és nővérek, de ők a kisebbség. Sajnos.

2010. jan. 7. 06:01

És még annyit ehhez, mert nagyon passzol a mondás: Fejétől bűzlik a hal.

És amíg bűzleni fog, addig minden így is marad. Nekik("fej") jó így ahogy van, sőt príma, hogy a "kisemberrel mi lesz, arra meg szarnak vastagon.:(

Ami a legiszonytatóbb,-- de nem menjünk bele jobban a politikába -- a másik kormánytól sem lehet csodát várni, de még nagy reformokat sem, max. a saját javukra.

Balkán, ami itt van, és lesz is egy jó darabig, amennyiben honatyáinkra lesz bízva az ország.

480. f64f0d9a69 (válaszként erre: 479. - 099c0bed40)
2010. jan. 6. 20:33
A magyar már csak ilyen. Ezért nem is engedik meg, hogy valaki is rendet csináljon. Halászni csak zavarosban lehet!
479. 099c0bed40 (válaszként erre: 478. - F64f0d9a69)
2010. jan. 6. 20:02

Dehogynem, egyértelműen.

ha tudnád itt mekkora "öldöklés " folyik a gyógyszercégek között az eladásban, elundorodnál egy pillanat alatt.

Nekem csak mint egy kis nyomorult asszisztensnek volt némi bepillantásom a repik osztogatásába( persze csak a dokiknak!) meg a színvonalasabbnál színvonalasabb kongresszusok rendezésében, ahol nem győzték egymást felülmúlni.

UNDORÍTÓ, mert eközben a kórházakban nincs lepedő, gyógyszer és emberek halnak meg, itt meg megy a rongyrázás ezerrel.

Rohadt buzi egy ország ez, na......már bocsánat.

2010. jan. 6. 10:38

Nagyon sokan nem akarják, hogy felnőjenek az emberek!

Már pici kortól kell tanítani az embereket,de van egy nemzedék,akiket szinte semmire sem neveltek.

Ők semmilyen szabályt, törvényt nem akarnak elfogadni, betartani.Ők mire nevelik most akkor a gyerekeiket?

Mo-n a legmagasabb az abortuszok száma Európában.

Egyébként én is veszek egyéb célú itthon tiltott gyógynövény tablettákat, amit az összes körülöttünk lévő országban szabadon lehet vásárolni. Itt vajon miért nem? Ez ugye nem üzlet...?

477. globus (válaszként erre: 475. - 099c0bed40)
2010. jan. 6. 09:17
Egy ideje már gondolkodom rajta, miért is van ez... nemzeti sajátosságunk, hogy megpróbálunk mindenütt kiskaput keresni, olcsó, ingyé', szabadon... bizonyos dolgokban soha nem növünk fel más országok kultúrájához. Elég, ha a nyugati fizetnivalókra gondolunk, amíg a bérek ilyenek, soha nem lesz másképpen. Hiába vagyunk felvilágosultabbak (újság, tévé, internet), minden az anyagiakhoz vezet végül.
2010. jan. 6. 09:02

Persze van benne pénzérdek is, ezt nem tagadom, de hogy jó páran rápacsálnának mert házilag próbálnának elvetélni, az hótziher!

Vagy úgy gondolod hogy aki hülye az haljon meg? Na ebben is van valami.....

2010. jan. 6. 09:00
Miért, szerinted a magyarok mire elég érettek és mitől van az hogy ami máshol évtizedek óta bevett szokás vagy gyógymód, az nálunk TILOS a sok házilagos baromság miatt......????????
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook