Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. máj. 10. 13:48

Sziasztok!


Nem rég volt egy méhen kívülim amibe majdnem belehaltam.

Azóta bújom a netet a témában és belefutottam véletlenül egy videóba, ami abortuszt mutat premier plánba. Elötte is tudtam (orvos rokontól), hogy sajnos egy "husdaráló" az egész. De így apró lábakat, kezeket szétroncsolt apró testeket látva elborzadtam. Szívből kívánom, ha valakinek muszáj akkor is csak max.1x tegye, és utánna inkább védekezés ezerrel!

2013. ápr. 22. 06:38
hát ugye elsőnek elmész nőgyógyászatra,innen elküldenek ultrahangra meg vérvételre..aztán elmész bizotságra,egy hét gondolkodási idő,vissza mész 1 hét múlva..az eredményekkel vissza a nőgyógyászhoz és itt mondják meg az abortusz időpontját..bemész reggel a kórházba,felvesznek,adnak ruhát és szobát..ott kell várakozni..addig nem ihatsz és nem ehetsz..aki nem szült az előtte kap egy tágítót aztán tovább vár..műtét után pihensz és mehetsz haza..valaki rosszul lesz valaki nem..én rosszul voltam,hánytam is,szédültem..
2013. ápr. 19. 22:13
Én meg tudom! Aki nem akarja megtartani, annak hatalmas fellélegzés az abortusz!
2013. ápr. 19. 21:07
Hát nem tudom, lehet hogy így van...csak még nem volt benne részem.
560. 36a26f5226 (válaszként erre: 559. - 099c0bed40)
2013. ápr. 18. 06:14
Még szép, hogy aki nem akarja megtartani, az hamar elfelejti!
2013. ápr. 18. 06:08
Nagyon szerencsés az az ember, akiben csak ennyi marad meg, és másnapra el is felejti, mint egy foghúzást.
2013. márc. 24. 13:00
Nem olyan vészes. ha elaltatnak, nem emlékszel semmire, pár óra múlva mehetsz is haza.
557. 36a26f5226 (válaszként erre: 526. - Csgybzs)
2013. márc. 22. 05:32
Én is teljesen veled értek egyet.. Pontosan ugyan ezek az én gondolataim is.. - én is abortusz párti vagyok, és rettenetesen fel tud dühíteni, ha más akarja eldönteni valakiről, hogy mit tegyen a testével... - ebbe senkinek!! nincs bele szólása, hogy más mit tegyen, vagy ne tegyen!
2013. márc. 22. 05:12
Szia, egy oldalt lapozz vissza, ott több leírást is találsz arról, hogyan zajlik, mire kell készülni.
555. DDD.
2013. márc. 21. 14:18
van itt valaki aki nemreg volt abortuszon? vagy a kozeljovoben keszul?
2012. máj. 13. 08:23
Szia, igen, lehetséges, csak kérni kell a lakhelyeden a nővédelmi szolgálatnál egy igazolást hogy Te nem ott helyben szeretnéd elvégeztetni.
2012. máj. 8. 18:31
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy Budapesten hogy tudom elintézni az abortuszt? Tehát lehetséges, hogy ne a saját városomban történjen?
552. 099c0bed40 (válaszként erre: 551. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 09:18
Hogy rendes-e, azt nem tudom,( de köszi) talán inkább elfogadónak titulálnám magam.
551. csgybzs (válaszként erre: 550. - 099c0bed40)
2012. márc. 28. 07:51
Mert Te egy nagyon rendes ember vagy! :) Még sok-sok ilyen kellene!
2012. márc. 28. 07:44

Szia, lehet hogy így van, ezt a részét jómagam tudom, mert nálunk nem volt kérdés hogy lesz gyerek, nem is egy.

Van viszont egy kedves ismerősöm, aki szintén úgy döntött hogy nem szeretne gyereket, nekem ezzel a hozzáállással semmi bajom nincs, véletlenül se volt szándékomban egyszer sem "lenézni" vagy megpróbálni "rádumálni" hogy szülnie kellene.

Mindenkinek joga van az életét úgy élni, ahogy Ő a legjobbnak gondolja.

549. csgybzs (válaszként erre: 548. - 099c0bed40)
2012. márc. 26. 08:46

Persze, hogy nem vettem annak, senki sem azért van itt szerintem (remélem).


A nem akarás túl van misztifikálva. Hajlamosak azt hinni az emberek, hogy valami nagy "defekt", vagy hatalmas lelki gond van a háttérben. Pedig ez nincs így. :)

2012. márc. 26. 08:36

Szia, örülök hogy nem sértésnek vetted amit írtam, és azzal is tisztában vagyok, hogy az emberek többsége valóban nem elfogadó a gyermeket nem vállaló párokkal szemben. Én a kivételek közé tartozom, tökéletesen el tudom fogadni ezt az álláspontot is.


A múltkori mondandóm első fele más szavakkal kifejezve annyit takart, lehetséges hogy Te az átlagnál is nagyobb racionalitással illetve felelősségérzettel rendelkezel, azaz úgy érzed, ha szülnél, életed végéig Rajtad lenne az a felelősség, hogy a gyerekednek segíteni mint szülő kötelességed volna ha netán bajban lenne ( értve ezen anyagi és egyéb segítséget), és talán az is eszedbe villan, mi van ha úgy adódik, hogy nem tudsz neki segíteni...lehetséges hogy emiatt ( is) mondasz nemet.

De ez csak egy kósza megérzés részemről, nem vagyok se szakember, nem is ismerlek annyira hogy bármit feltételezzek Rólad, ez az egész tehát nem érdekes és nem is lényeges.


Ami szerintem leginkább számítana, az nem más mint az egymás iránti maximális tolerancia, azaz annyi, fogadjuk el azt is ha valaki NEM óhajt szülni, de ugyanúgy azt is ha valaki meg IGEN. (utóbbinál természetesen én sem az ész és pénz nélküli gyerekdömpingre gondolok).

547. csgybzs (válaszként erre: 546. - 099c0bed40)
2012. márc. 26. 08:16

A második felével egyetértek, az első felét nem értem, ha gondolod írd meg csak nekem.


A nemmel szavazásom miatt engem is és a férjemet is nagyon sok kellemetlen hatás ért már, körülbelül mintha marslakók lennénk. Pedig nem hirdetjük, hogy nem akarunk. A férjem ott tart, hogy azt fogja ezentúl mindenkinek mondani, hogy azért nem lesz, mert valamelyikünk meddő. Szerinted? Mekkora társadalmi elfogadottság akkor ez a része? Én tiszteletben tartom, ha valaki akar, bár a felelősség nélküli gyerekpotyogtatással soha nem fogok egyetérteni....

546. 099c0bed40 (válaszként erre: 543. - Csgybzs)
2012. márc. 24. 19:24

Bocsánat , de nekem van egy nagyon erős olyan érzésem, hogy pont Te vagy az, aki valamiért pánikszerűen retteg a Magába nézéstől,illetve a jövőjétől.

És bármennyire is nem hiszed el, mindezt abszolút nem bántásból vagy sértegetésből írom, hanem mert a megnyilvánulásaid alapján valamiért egyre inkább csak erre tudok gondolni.


Abban ugye egyetértünk, hogy minden felnőtt embernek alapvető személyiségi joga eldönteni, hogy akar-e valaha utódot(kat) a világra hozni, és ha valaki nemmel szavaz, abban sincsen az égvilágon semmi kivetnivaló,és nem igényel magyarázkodást sem--- mint ahogyan az sem ha valaki meg úgy dönt hogy Ő bizony szeretne szülni.

Innentől fogva nem egyéb, mint meddő egymás mellett elbeszélés minden egyes hozzászólás a maga érvével-ellenérvével együtt.

545. Éva82 (válaszként erre: 543. - Csgybzs)
2012. márc. 20. 12:08
De igen, értem, amit mondasz. De azt gondolom, hogy mi akik itt most beszélgetünk, vagyunk az a bizonyos középréteg. Dolgozunk, próbálunk élni, ahogy tudunk. Neveljük az apróságainkat, vagy éppen tervezzük a születésüket. Sajnos nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő, mert ebben a mai világban szerintem normális fizetésből nem lehet annyit spórolni, hogy betonbiztos legyen a jövőnk. Legjobb tudásunkat adjuk a csemeténknek, hogy remek ember váljon belőle. (Legalábbis az én célom ez.) De abban szinte biztos vagyok, hogy ettől jobb életet nem tudok neki adni. Taníttatom, tanítom, hogy majd egyszer ő is robotoljon naphosszat. Szerintem akikről te beszélsz, azok nem mi vagyunk, hanem a segélyből tengődő sokaság. De nekik nem tudsz beszélni. Halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket tanítok, egyszóval Cigány gyerekeket, (és ez nem sértés akar lenni) Az ő szüleiknek ez az élet. Szülni amennyit csak lehet, a pénz meg jön magától. Nekik hiába mondod, hogy jövőkép, meg stb. Én megpróbáltam, de nem ment. Pont olyan életre szánják a gyerekeket, mint amilyet élnek ők is! Szülnek a csp-ért, ami valljuk be, hogy 8-10 gyereknél már szép összeg, meg szocpol-ért, (már nem) meg ki tudja még miért. De ők így jól érzik magukat, elégedettek, és csak mi látjuk úgy, hogy valamit nem jól csinálnak. (Szerintük) Nem is mennek abortuszra!!! Akik mennek, azok tudják, hogy miért nem akarják. Nem ítélem el őket, sőt megértem, csak azt mondom, hogy én nem mennék. Úgy gondolom, hogy sokkal jobb megelőzni egy terhességet, mint elvetetni. Én sem mondom, hogy mindenkinek szülnie kell, sőt, ebben nagyon is egyetértek veled, de ne az ab. legyen már a megoldás. Számomra az kegyetlen. :( Én biztosan nem fogok 10-15 gyereket szülni, erről szól a családtervezés. Viszont azt a 2-3 gyerkőcöt igenis fel tudom nevelni, ha megérem. Más akadálya nem lehet. Mert ha kell, akkor a 2 diplomámmal kitörlöm a se...em, és megyek kapálni, vagy almát szedni, vagy füvet nyírni, és még sorolhatnám. Viszont állítom, hogy ha nem lenne gyerekem, és nem is akarnék, akkor is ezt tenném, mert szerintem egy életerős, egészséges ember nem engedheti meg magának, hogy otthon üljön munka nélkül, de ez már egy másik téma...
544. irgum-burgum (válaszként erre: 543. - Csgybzs)
2012. márc. 20. 09:40

Teljesen egyetértek abban veled,hogy gyermekvállalás előtt meg kell alapozni bizonyos szintig az életet.

Ha újra kazdhetném az életem,én is előbb megalapoztam volna a jövőt.De most már változtatni nem tudok.19 éves voltam,amikor szültem.Volt munkahelyem a páromnak is volt,de albérletben voltunk.És mai napig is albérletben vagyunk,de már nem sokáig.Felelőtlenség volt?Talán.

Nem könnyű lakáshoz jutni manapság,nekünk nem volt anyagi segítség soha.Amink van,azt mind a saját munkánk eredménye.Most már 2 gyerekünk van,talán most azt gondolod,minek vállaltuk a másodikat,hiszen nincs meg a háttér.Most még nincs igaz,de arra törekszünk,hogy legyen.Anyámék házát szeretnénk átalakítani,hogy ne kelljen albérletben lakni.Most 26 vagyok,és talán ha nem szültem volna,akkor lehet,hogy lenne már saját házam,de lehet,hogy ugyanitt tartanék gyerekek nélkül is.Tudom nem lennék elkésve akkor sem,ha csak most vállalnám az elsőt,de én a másik utat választottam,és úgy gondolom,hogy még most is meg tudom alapozni a jövönket.Az elmúlt években tettem érte,de nem szeretném itt most reklámozni,csak azért írom,hogy nehogy az legyen,hogy ha eddig nem sikerült,akkor ezek után,hogy fog.Lakáskassza.

Ezt csak azért írom,mert attól,hogy még szül az ember nem fog az egész élete anyagilag tönkremenni,és nem lesz attól kilátástalan az élete,gyerek mellett is szépen ki lehet alakítani.

De mondom,egyetértek azzal is,amit te írsz,és ahogy te gondolkodsz,de a másik oldal sem veszett ügy.

543. csgybzs (válaszként erre: 542. - Éva82)
2012. márc. 20. 08:31

Valószínűleg te sem érted (vagy nem akarod), hogy mire gondolok. A mai napon is rengeteg ember szül úgy gyereket (majdnem a többség), hogy nincs munkája, tartaléka, semmije... majd lesz valahogy alapon! Erre nem lehet gyereket vállalni. Természetes, hogy senki nem tudja mi lesz vele 5-10-15 év múlva, és nem is az a cél, hogy a gyerekének házat vegyen (vegye meg magának). Hanem, hogy mi lesz az életekkel. Hogy miért szül olyan, aki nem tudja a házát fenntartani, vagy a szüleinél lakik, mert nem tud elindulni az életben, vagy már most rossz a kapcsolata és csak a pénz tartja ott, vagy még sorolhatnám napestig az eseteket. Akik itt felteszik a kérdést, hogy "nincs pénzünk, de akkor most szüljek? Úgy szeretnék".... hát én is sok mindent szeretnék! Igenis kell egy bizonyos szint. Hogy apuka 2-3 év múlva ne lépjen le a 12 órázás miatt kimerüléstől és kilátástalanságtól, ne keresse a könnyebb életet...és ezt is lehetne napestig sorolni.

De felesleges. Igazából mindenki tudja, hogy ez így van, csak nem akarnak belegondolni... vagy esetleg mélyebben magukba nézni.

542. Éva82
2012. márc. 20. 08:25
Anyukám 19 évesen, házasságban szült engem. 21 éves voltam, a húgom 18, amikor anyu meghalt, maradt 1 db apukánk. Akkor nem kellett volna megszülnie, mert mi lesz velünk, ha ő már nem lesz?! Nem voltak milliomosok, de mindenünk megvolt, a szakkörtől a nyaralásig. Itt akkor nem állt fenn az a lehetőség, hogy nem tud (anyagilag) felnevelni. Most 30 éves vagyok, van 1 lányom, mi sem vagyunk milliomosok, de mindent meg tudunk neki adni, amire szüksége van, bár szerintem ez főleg a szeretet. A nagymamát nem tudom neki megadni. Sosem fogja tudni, hogy mit jelent ez a szó. Egyik sem él már. Akkor nem kellett volna megszülnöm, mert mi lesz, ha én is meghalok? Ez bárkivel megtörténhet, akár elüthet egy villamos, vagy rám eshet egy meteor, akkor ne szüljek, mert mi lesz ha... Ez is legalább olyan valószínű, mint az, hogy most kiszámoljam, hogy 25-30 év múlva mennyi pénzem lesz. Na ne már... Én mindent megteszek nap mint nap, hogy fel tudjam nevelni. 2 diplomám van, és 1 fő-és 2 mellékállásom, a férjem szintén több lábon áll. Dolgozunk, mint az állatok, de nem merném megkockáztatni, hogy mekkora vagyonra fogok szert tenni pár évtized alatt, hogy tudok-e neki lakást, autót venni...stb. Ha ott lesz a probléma előttünk, majd megoldjuk. Aki így számolva szül (vagy éppen nem szül) az szerintem nagyot fog koppanni.
541. csgybzs (válaszként erre: 540. - 099c0bed40)
2012. márc. 18. 08:25

Nem is vitatkoztunk, csak leírtuk a véleményünket. Én nem fogom kivont karddal védeni, mert igencsak kevesen gondolkoznak úgy, mint én. Ami nem baj. Amíg az én életemet nem befolyásolja (nagy mértékben), addig mindenki azt csinál magával, amit akar!

Neked is szép napot!

540. 099c0bed40 (válaszként erre: 537. - Csgybzs)
2012. márc. 18. 08:23

Szia, továbbra sem értünk egyet, de nem szállok vitába, mert teljes mértékben feleslegesnek tartom hogy megpróbáljam elmagyarázni amit Te úgyse vagy hajlandó érvként elfogadni.

Maradjunk annyiban hogy tiszteletben tartom az álláspontodat, én viszont továbbra is maradnék a sajátomnál.

Szép napot!

539. csgybzs (válaszként erre: 536. - 099c0bed40)
2012. márc. 18. 08:21

Nem értem miért kell ennyire kisarkosítani.

Ha voltak lehetőségei, miért ne lehetett volna szülni? Most majd az lesz az érv, hogy akkor engem is minek vállaltak??? Hidd el, nagyon sok ember szülő/gyerek egyaránt gondolja 25-30 év múlva, hogy marhára nem kellett volna.......

538. csgybzs (válaszként erre: 535. - 099c0bed40)
2012. márc. 18. 08:19
Ugyan már! Egy elfelejtett tablettánál, vagy egy hasmenéses járványnál vajon ki kapkodja minden együttlét után ezeket a mérgeket?
537. csgybzs (válaszként erre: 534. - 099c0bed40)
2012. márc. 18. 08:18

Igen, írtam is, hogy erre mindenki ezt írja. És ha kevesebb ember tud vállalni? Kell vajon 7 milliárd ember?? Kell, hogy ész nélkül szaporodjunk, miközben minden élőlény rajtunk kívül áldozatul esik a felelőtlen gyerekcsinálásnak? Hát nem!

Ha csak a felső tízezer tud vállalni, akkor vállaljon az. Nem kell ennyire kisarkosítanod, a mai világban is van, aki tud vállalni, ha egyet, akkor egyet, szóval a kihalás az még nagyon messze lenne. Egy egészséges ritkításnak mondanám, ami nagyon elkélne egyébként is!!! Intelligencia és anyagi javak kérdése kellene, hogy legyen!

536. 099c0bed40 (válaszként erre: 532. - Simple)
2012. márc. 18. 07:49

?

Ha szerinted ez a felelősségteljes gondolkodás, akkor kimondhatjuk hogy a Te anyukád is felelőtlen volt, mikor téged vállalt, és nem vetett el? ( kivéve persze ha kőgazdagok voltak, ez esetben visszaszívtam az előbbi mondatomat)

Ezzel nem sértegetni vagy bántani akarlak, --félre ne érts--de azért gondoljon bele mindenki abba, Ő is csak azért születhetett e világra, mert vállalta az anyukája, és nem hinném hogy X évvel ezelőtt ( mikor megszülettünk) minden szülő multimilliomos volt.

535. 099c0bed40 (válaszként erre: 518. - Csgybzs)
2012. márc. 18. 07:42

Az ilyen esetekre találták fel az esemény utáni tablettát, amihez minden nőnek joga van hozzájutni és alkalmazni.

Így nagyon nagy valószínűséggel elkerülhető az, hogy végül abortuszra kerüljön sor.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook