Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám a 2 hónapos leánykámmal megértetni hogy éjjel aludni kell és nem kajálni? fórum

Hogyan tudnám a 2 hónapos leánykámmal megértetni hogy éjjel aludni kell és nem kajálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. ápr. 24. 09:21
Kislányom 2 hónaposan már végig aludta az éjszakát,kisfiam csak 7 hónapos kora óta.Beáll magától,bár a 7 hónap nekem sok volt éjszakázva.Mindkettő addig volt éjszaka fenn,amíg szopizott,mert a tápszer már laktatóbb és nem éhezik meg olyan hamar.Sajnáltam,hogy a kislányom csak 2 hónapig szopizott,én inkább vállaltam volna az éjszakázást,hogy a szopi megmaradjon.Most a kislány 7 éves és azért kel fel éjszaka,mert rosszat álmodik.Sosincs vége!
2008. ápr. 23. 18:43

Nekem 2 hete alszik egész éjszaka akislányom, addig percre pontosan szopizott 3 óránként éjszaka is.

Majd fogja ő tudni, mikor jött el az ideje. Nyugi.

Addig is próbálj napközben pihenni.

2008. ápr. 23. 16:51
ide már nincs értelme írni kissé nagyobb lett már a lánykám
43. supin
2008. ápr. 23. 13:09
Korai ez még. Ilyen korban sok baba igényli a hamit
2008. ápr. 23. 13:01
Szerintem még kicsi,bár az enyém ennyi idösen már átaludta az éjszakát.Légy türelmes,majdmegváltozik!
41. LoLiNa
2008. márc. 9. 07:41

sehogy nem kell vele megértetni.. éhes, enni akar.

azt ki lehet próbálni, hogy nem teszed azonnal mellre, hanem megpróbálod visszaaltatni, lehet csak téged akar és nem csak éhség vezérli:)

40. dus (válaszként erre: 39. - 7934d1ac97)
2008. márc. 8. 22:10

Szióka!


Kitartást! Nem tart olyan sokáig!

Nekem két fiam van, tudom, hogy nem könnyű két gyerek, háztartás és éjszakázás mellett, de hidd el, nem tart örökké! Ha van kire bíznod a gyerekeket, vidd el "megőrzésre" pár órára és ez alatt pihenj!

Ne foglalkozz a házimunkával, hogy rendetlenség van, vasalni kell, áll a mosatlan, mert azt a gyerekek mellett is meg tudod csinálni!

Nekem ez a módszer bevált!

A mamák jöttek párszor, elvitték sétálni a picit, a nagy oviban volt, így tudtam kicsit pihenni!

Nem azt mondom, hogy mennyire kipihent leszel, de jól fog esni egy kis "szabadság"! Volt, hogy apa ment el vele egy kicsit a mamához, addig aludtam! Nem sokat, de mindennél többet ért!

Azért bízok benne, nem tart nálatok ez a nemalvás sokáig! Nagyon ki tudja borítani az embert az állandó talponlét!

A nagyhoz próbálj türelmes lenni, mert ha nem, azt fogja leszűrni belőle, hogy őt már nem is szereted, a picivel vagy többet és miatta vagy ideges, előbb-utóbb féltékeny lesz a tesójára!

Ezt is tapasztalatból írom! :(

39. 7934d1ac97 (válaszként erre: 38. - Dus)
2008. márc. 8. 21:26

igen, már kezdek beletörődni, csak nagyon fura ez nekem, mert a fiam 1 hónapos korától átalussza az éjszakákat, (kivéve mikor nőttek a fogai)

és most elég kemény két gyerek mellett se éjjel-se nappal nem aludni :( és sajna a fáradságomnak sokszor a nagyobbik látja a kárát és ez még pluszba eléggé megvisel, szóval ..... áááá nem is írom tovább

38. dus
2008. márc. 8. 19:00

Szerintem ez normális, hogy fel kel enni 3(?) óránként! A csecsemők így működnek! HA nem kelne, idegeskednél, hogy miért nem ébred, csak nincs valami baja?

Nekem a két fiú majdnem 3 hónapos volt, amikor csak egyszer kelt fel enni és majdnem 4 hónapos, amikor átaludta az éjszakát! Mindkettőt elé sokáig szoptattam, így csak cicire tettem, evett, büfizett és aludt is tovább! Te szoptatsz?

Ne aggódj, ahogy telik az idő, majd megváltozik a helyzet! Tenni nem tudsz ellene semmit! Majd magának kialakítja a kis éjszakai alvási-menetrendjét!

37. Rea69
2008. márc. 8. 18:50
Szerintem sehogy.Az én lányom 8 hónapos, lehet, hogy rosszul teszem, de én a mai napig adok neki enni, vagy inni, ha éjszaka felkel, és kéri.
36. be52089f0e (válaszként erre: 31. - 2577cdcc12)
2008. márc. 6. 15:09

Szerintem azért az nagyon dúrva, hogy nem adsz neki éjszaka szopit, majd megszokja.

Nekem szerencsém van, mert a fiam 1 hetes, lányom 3 hetes korától végigalszik.

De mivel másfél év van közöttük így is nagyon nehéz. Fiam már most nem alszik nappal és állandó törődést igényel. Nálunk is mindig szalad a lakás, de már kezdem feledni, hogy itt sosem lesz rend.

35. 7934d1ac97 (válaszként erre: 34. - Kostyi79)
2008. márc. 6. 14:37
látom te se unatkozol :) igen néha én is elsírom magam mikor eszembe jut hogy repül az idő és hogy ilyen aranyossak sose lesznek már :)
2008. márc. 6. 14:33

Szia!

Nekem egy 18 hónapos fiam és egy 4 hónapos lányom van, úgyhogy el tudom képzelni, mennyire nehéz. Ráadásul a fiam még csak most kezd egyedül enni, őt is etetem és pelenkázom. Sokszor még hozzá is kelnem kell éjszaka.

Mi délelőttönként játszócsoportokba járunk, így jut egy kis időm pihenni, beszélgetni, ha aludni nem is. Az állandó fáradtság, kialvatlanság mellett mégis azt mondom, ez a legszebb szakasza az életnek!

33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 32. - 7934d1ac97)
2008. márc. 5. 09:45

korántsem tragédia,én is csak erre vágytam mindíg,egy átalható éjszakára...lassan a kicsifiam is jól alszik,úgyhogy ahogy szoktam mondani,csak évek kérdése és megoldódik a dolog:))

Tudom hogy ez most nem vicces neked,de sok ötletem nekem sem volt...együttaludtunk és szoptattam,úgy tudtam legjobban pihenni-már amennyire lehetett

32. 7934d1ac97 (válaszként erre: 31. - 2577cdcc12)
2008. márc. 5. 09:43

nem vagyok elkeseredve, csak elviselhetetlenül fáradt vagyok már, és szeretnék mind a két gyerekem igényeinek megfelelni, és tudom hogy jobban menne, ha pihentebb lennék, szeretnék többet pihenni ha mást nem csak legalább az éjszakát átalduni, nincs más vágyam


nem tudom ez miért olyan nagy tragédia???

2008. márc. 4. 23:44
Vagy keményen, nem adsz és kész, majd megszokja, vagy hagyod magad. Egyébként 2 hónaposan teljesen normális, hogy felkel éjjel enni. Pár év múlva már nem is emlékszel rá :) Szerintem 2 hónaposan még nagyon korai így elkeseredni...
2008. márc. 4. 23:44
Csatlakozom az előttem szólókhoz!:) Én is 18 hónapos koráig szoptattam éjjel- nappal.. Sokszor csak hálni járt belém a lélek... De olyan jó volt!:) Ha éhes etesd meg, ha csak oda akar bújni ölelgesd!Pici kiszolgáltatott teremtés!
2008. márc. 4. 22:57
Sehogy! Hiszen még csak két hónapos, ahogy írtad! Azok olyan hónapok, hogy kóvályogsz... azért hamar eltelik, s nemsokára már csak nosztalgiázol, hogy de jó lenne, ha megint olyan kis pici lenne...
2008. márc. 4. 22:44
ezt én is végigjártam,és nem könnyű,nagyon nem:(Nekem közel két éves koráig szopott éjjel is a kicsi,többször.....
27. Alexa77 (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2008. márc. 4. 22:44
Beletojik nagyívben, hogy kész van-e a takarítás, vagy el van-e mosogatva. Nem hiszem, hogy egy nőnek mindent meg kell tudnia egyedül oldani pici gyerekek mellett. Ne legyen lelkifurdalásod, ha valami kimarad! A gyerekeknek pihent, kiegyensúlyozott, boldog anyukára van szüksége. De szerintem a férjed is inkább lemond a makulátlan lakásról, ha otthon egy boldog, nyugodt feleség várja.
2008. márc. 4. 22:43

Kedves Krucifix!

Nekem is 2 hónapos a kislányom, és ő is felkel éjszaka enni. Általában egyszer. Kezdettől fogva tápszert kap, attól nem függ. Nappal is jókat alszik, több, mint 4 órákat. Én úgy próbálom , hogy este később lefektetni, így kitolódhat az éjszakai evés hajnalra. Aztán majd ez az idő megint nyúlik. Ne légy türelmetlen. De megértelek. Az ember szívesen felkel a gyereke miatt éjjel, de a későbbiek miatt jobb lenne, ha hamarabb átaludná. Minden gyerek más, látod, valakinek még 1,5 évesen is felkelt enni, valaki pöttömje meg 1 hónaposan már átaludta az éjszakát. Azért az jó lehetett!

Üdv, nektek!

2008. márc. 4. 22:43
Szoptasd magad mellett az ágyban, így addig is alhatsz, amíg eszik.
2008. márc. 4. 22:42

igen csak ne feldjük el nekem van egy 2 és fél évesem is akivel mellette vele is kell foglalkoznom!!! meg amúgy se hagy mert mondja a dumáját ezerrel és nem hogy nem aldutam ki magam, de reggel 9kor már zsong a fejem a fiam dumájától még pluszba és persze próbálom magam tartani, és válaszoni neki, meg stb. de 2 hó után néha úgy érzem nem vagyok normális, minek nekem két gyerek, hogy sok ez nekem, aztán meg a másik pillanatban úgy örülök hogy ketten vannak

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! baromi nehéz

23. 175c71a378 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. márc. 4. 22:42
:))) az enyém még most sem alussza át :DDD úgyhogy ahoz képest te jó vagy :P
22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - Gabima)
2008. márc. 4. 22:39
jó neked hogy délután egyidőben aludtak a gyerkeid nekem tuti hogy mire lerakom a nagyobbikat ébred a kissebbik kajálni és mire ő elalszik addigra ébred a nagyobbik, a háztartás meg fut mert épp csak néha elmosogatok meg a virágokra adok vizet, meg bedobom a szennyest másra már nincs is időm, takarítani??? talán majd a hétvégén, ha hazajön a férjem és foglalkozik a gyerkekkel addig vagy fogalmam sincs hogy mikor és hogyan ??? ááá kész komolyan nagyon sok, nem is tudom hogy az akinek 4-5-6-7 gyereke van az mit csinál??
21. zazuca
2008. márc. 4. 22:38

Az én lányom 16 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakákat.

Egy-két alkalommal még felkel és cicizik.

Csak annyit tudok mindenkinek javasolni, amit már az előttem szólok is írtak, kitartás és türelem.

2008. márc. 4. 22:36
Nekem mindig azt javasoltak pihenjek le napkozben a picivel,dehat ezt sem teheti meg mindenki.En orulok,ha napkozben mikor alszik el tudom vegezni a munkamat...KITARTAS!!!
19. Alexa77 (válaszként erre: 14. - Spring76)
2008. márc. 4. 22:35
Gondolod? Akkor majd azért nem alszol, mert a barátaival van valahol, és biztos akarsz lenni benne, hogy épségben hazaért. :-)) Az én szüleimet gyakran "rajtakaptam", hogy fel-felkelnek, megnézik, otthon vagyunk-e, egészségesen és biztonságban. De ez az élet rendje. :-))
18. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Spring76)
2008. márc. 4. 22:34
mintha a sógornőmet hallanám :)) köszi :)
2008. márc. 4. 22:34
Onekik meg pici a gyomruk es nem tudnak annyit enni,hogy kibirja egesz ejjel.A kislanyom 2 eves koraig felebredt ejjel,a fiam 7,5 honapos es meg mindig felkel enni egyszer,de elofordul hogy ketszer is.Ez termeszetes.En azt mondom addig orulj mig csak enni kel fel es nem hasfajos,vagy a fogai miatt ...nem alszik...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook