Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám a 2 hónapos leánykámmal megértetni hogy éjjel aludni kell és nem kajálni? fórum

Hogyan tudnám a 2 hónapos leánykámmal megértetni hogy éjjel aludni kell és nem kajálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. drnéni (válaszként erre: 73. - Pancsika0046)
2009. aug. 17. 14:55
Hát ezt a magától leszokós dolgot sok anyuka cáfolhatja, aki még a 2-3 éves gyerekhez is minden éjjel felkel, pedig semmi szüksége rá. Fogalmazzunk úgy, hogy egyes gyerekek könnyen és maguktól megtanulják, hogy az éjszaka az alvásé, más gyerekeket meg meg kell rá tanítani.
2009. aug. 9. 17:49
sehogy....
2009. aug. 9. 17:08
Még sehogy neked pedig az a kötelességed,hogy adjál neki,ha kér,mert nem tudja magát kiszolgálni.Én háromszor csináltam ezt végig.Üdv!
2009. júl. 2. 21:26
A kicsi majd magától le fog szokni az éjszakai evésről, és átalussza az éjszakát.Addig nyugodtan adjál neki enni,ha igényli.Ez minden gyermeknél más életkorban történik,türelmesnek kell lenni.
2009. júl. 2. 18:19
Egy 2 hónapos picike jól teszi ha enni kér éjjel,nagy szüksége van még rá.
2009. júl. 2. 12:49
Bocs, mindegyiknek
2009. júl. 2. 12:49
3 gyerek mellett azt tapasztalom, hogy mindegyiknak más az igénye. Szerintem anyaként azzal tesszük a legjobbat, ha hallgatunk a megérzésinkre és az igényeikre. Lassan 7 éve nem alszom át egyetlen éjszakát sem, de igazából nem bánom. Hamarabb felnőnek, mint gondolnám. Addig kell örülni ezeknek a perceknek, amíg csak lehet! A nagyobbik 5 éves volt mire végig aludta, a középső 2,5, már átalussza, a pici pedig 3 hónapos, felkel enni, ha pedig nem bizony én ébresztem minimum egyszer. Kis súlyú, aluszékony.
69. Anyuci macuci (válaszként erre: 68. - Anyuci macuci)
2009. jún. 22. 17:23
Persze nem enni kel fel,hanem inni. De nem csak egyszer ám....
2009. jún. 22. 17:19

Ez szerintem minden gyereknél máshogyan alakul. Van,aki már első naptól átalussza az éjszakát,van,aki jóval később. Leszoktatni.....? Háááááááát,szerintem ez nem így működik,egyénfüggő. Az én kisfiam márciusban múlt 2 éves és még csak most kb. 3 hete alussza át az éjszakákat. De most sem mindig. Előtte,ha néha-néha átaludta,az volt maga a mennyország. Most meg furcsa,ha csak reggel ébred fel.:))

Kitartás!

67. samsam
2009. jún. 22. 16:45
Suttogóban remek tippek vannak erre, ha végképp nem birod az éjszakázást, akkor este adj neki tápszert, attól tovább fog aludni, és te is pihenhetsz. Jogos elvárás, hogy a baba idővel leszokjon az éjszakai evésről, nincs ebben semmi rossz. Az én csemetém 4 hónapos, 2 hónapja simán átalussza az éjszakát, minden OK... semmiféle hiszti, dráma nincs emiatt, nappal sokkal frissebb, vidámabb, és én is kiegyensúlyozottabb vagyok. Semmi extra trükk, tápszer tovább emésztődik, láncetetés - ha szoptatsz - álometetés működik. Suttogó-működik.
2009. jún. 22. 15:16
Én lánykám még 18 hosan is felkellt tápxerért és nem nyavajogtam.
2009. jún. 22. 09:14
Elképesztő kérdések vannak
2009. jún. 22. 08:13
Ezt nem komolyan kérdezed, ugye? A két hónap alatt már csak megtapasztaltad, miket "ért" meg a csöppség.
2009. jan. 11. 22:36

Mért várnád el hiszen neki ez a dolga hogy éjszaka is egyen és még neki szüksége is van rá!!

Tudom nagyon nehéz nekem 3 gyermekem van és 3 hónaposn aludták át az éjszakát egyik napról a másikra.Ha tele a hasa akkor aludni fog.

2008. dec. 17. 14:15
2 hónaposan még az a dolga, hogy egyen éjszaka is. Lehet hogy rossz neked, és sokszor fáradt vagy. Próbálj napközben is pihenni. Idővel kialakul, és át fogja aludni az éjszakát.
61. Jakus
2008. dec. 17. 11:18
2 hónapos babától miért várod el,hogy kaja nélkül átaludja az éjszakát?!Szerintem kicsit kényelmes vagy,nézd az ő érdekeit.Az első év ( és a többi is,csak másképpen ) az önfeláldozásról szól.Az anyatej nagyon gyorsan emésztődik,és gyorsan éhes lesz a baba.Az első évben gyarapodik a baba a legtöbbet,megállíthatatlanul növekszik,ehhez pedig " üzemanyag " kell.Igény szerint kell etetni,még éjjel is ( nagyobb korában persze az ésszerűség határán belül ).1 éves korára kell,hogy átaludja a baba az éjszakát folyadék nélkül.
2008. dec. 16. 21:14
Az én lányom hál'istennek 4 hetes korától magától végigaludta az éjszakát (anyatej + tápszeres volt), de a barátnőm Suttogó módszer szerint szoktatta le a kisfiát 4 hós korában az éjszakai kajálásról: röviden esti láncetetés és álometetés. Egyébként az álometetést én is alkalmaztam, amikor a lányom 8 hónaposan megint éjszaka akart enni.
2008. dec. 16. 21:05
SEHOGY NEM KELL!!! Neki még az a dolga 2 hónaposan, hogy éjszaka is egyen. Próbálj meg napközben pihenni, amikor ő is alszik! :)
2008. dec. 7. 07:37
Mi ezt a kérdést úgy oldjuk meg, hogy a lányommal alszom (4 hónapos, éjjel 3-szor is eszik). Ha nyöszörög (sírni nem nagyon szokott) egyszerűen odahúzom cicire, ő kiszolgálja magát, én meg alszom tovább. Ha jóllakott, ő is alszik, tulajdonképpen belealszik a szopiba. Így nem vagyok fáradt, álmos az éjjeli etetések ellenére sem.
57. Alexa77 (válaszként erre: 53. - 72f62a66ed)
2008. dec. 7. 07:35
Nem azt írta, hogy fel kell kelteni, hanem azt, hogy fel kell kelni etetni. Nem mindegy!
2008. dec. 6. 20:26
Sziasztok, nálunk az vált be amikor a fiam még kicsi volt, én meg nagyon fáradt, hogy este lefejtem tejet és ha ébredt a kölyök, akkor a férjem adta neki cumisüvegből. Én pedig legalább egyszer-kétszer ki tudtam magam aludni hetente. Persze az első 1-2 alkalommal sírt a babszem, de hamar megszokta.
2008. dec. 6. 20:11

sztem egy 2 hónapos gyerekkel ezt nem lehet megértetni... ha felkel adj neki, ha alszik örülj neki :)

a nagyobb fiam 9 hónapig nem aludt, a kicsi meg 2 hónapos korától alszik.... nem lehet általánosítani

54. 72f62a66ed (válaszként erre: 50. - 9e7527505c)
2008. dec. 6. 19:59
Ne haragudj, nem neked szólt az előbbi hozzászólásom, hanem a védőnődnek.
53. 72f62a66ed (válaszként erre: 50. - 9e7527505c)
2008. dec. 6. 19:54
Mi az hogy fel kell kelteni? Ha átalussza az éjszakát, az azt jelenti, hogy nem éhes, minek keltegetni? ez hülyeség.
2008. júl. 4. 22:05
Az én legkisebbem 14 hónapos és most szokott le pár napjaaz anyatejről. Végén már csak napi egyszer szopott:éjjel.
51. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 11. - Kedveske)
2008. ápr. 27. 22:38
Ez hülyeség!! A fiam tápszeres volt és 3.5 hónapos koráig felkelt 3 óránként enni éjszaka is!! Egyáltalán nem telik el jobban tőle. Egyik napról a másikra szokott le az éjszakai evésről! Amíg a baba szervezete igényli etetni kell éjszaka is!! Van egy ismerősöm, akinek máe 1 hetesen átaludta az éjszakát, és nem tápszeres volt!!Minden gyerek más!
2008. ápr. 25. 11:11

Nekem azt mondta annak idején a védőnő h ameddig a gyereknek szüksége van rá addig fel kell kelni őt etetni éjszaka is.

Ez magától be fog állni.

Az én lányom 3-4 hónapos kora körül kezdte átaludni az éjszakát, igaz reggel 4-kor kelt reggelizni.

49. csera
2008. ápr. 25. 09:33
Sziasztok! Az én lányom (középső) is 3 évig felkellt éjszaka. Na nem enni, csak vagy félt és vándorolt egyik ágyból a másikba, vagy nem volt kedve aludni és mesét akart nézni. Ha nem engedtünk az Ő kívánságának, képes volt órákon keresztűl sírdogálni, szóval a szívem szakadt meg.:((( Mostmár februárban volt 4)csak néha kell fel és mellettem hamar visszaalszik, viszont a kistesó 7 és fél hónapos. Na Ő is kitesz magáért, éjfélig-1-ig általában alszik, aztán kezdődik a műsor!:((( Egyszer eszik, 3x teázik, kb. óránként ébred, ordít, feszíti magát. Már túlvagyunk 2 foga kibújásán, de csak nem nyugszik. Ő a harmadik babánk, de tanácstalan vagyok sokszor. Az első volt a mintababa, Ő evett-aludt nappal, 2 hetes korától átaludta az éjszakát. Szóval kitartás! Én négy és fél éve birom, ja és mellette heti több alkalommal, este fizikai munkát végzek (masszírozok).
2008. ápr. 25. 09:03

Nekem a nagyobbik 4 évesen kezdte végig aludni az éjszakát. A kicsi most 16 hónapos még felébred szopni legalább 2 alkalommal. Biztos szomjas, de üvegből nem fogad el semmit, próbálkoztam már mással is, a megnyugvás, anya közelsége a lényeg.

Hamar elmúlik ez az idő, élvezni kell, nem keseregni, hogy mikor alszik már. Lesz olyan is, hogy kamaszként napokra eltűnik...

47. supin (válaszként erre: 46. - Cuci1974)
2008. ápr. 24. 09:29
Tökéletesen igazad van! Sosincs vége..Egy szülő ha szereti a gyerekét mig él ,mármint a szülő..mindig a gyerekén lesz a szeme.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook