Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megértetni az egyéves kisbabával, hogy nem szabad? fórum

Hogyan lehet megértetni az egyéves kisbabával, hogy nem szabad? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 13. 09:18

Egy évesen a kis lelke még nem elég érett ahhoz, hogy mások érzelmeire rálátása legyen, ebben az életkorben ez így direkten még nem hat (pl. "anya szomorú lesz). Tapasztaltam. Most próbálgatja a baba, hogy a különböző akciói milyen resakciót váltanak ki másokból, aztán majd másfél éves kora körül kezdenek tudatosulni benne a saját és mások érzelmei.

Persze addig is mindent el kell magyarázni neki, de igazából foganatja csak később lesz. Addig marad a figyelemelterelés, szerencsére az ilyenkor még nagyon működik.

2008. szept. 9. 22:09
Bencém 16 hónapos lesz és már nagyon rég érti,hogy mi az a "nem"!De nem érdekli,próbálja tágítani a határait.Csak azt tiltom,ami ránézve eléggé veszélyes ez így is eléggé sok,egész nap csak jártatom a számat,aki elhalad a ház előtt az csak azt hallja:"Bence nem,Bence nem".A játékok nem kötik le sokáig,nekem meg dolgom is lenne,így sokszor rossz dologban töri a fejét,és tudja,hogy rossz.Az,hogy kimegyek a szobából nem válik be,mert ő csak örül,hogy szabadon garázdálkodhat.Nagylányomnál is bevált,hogy ritkán szólok rá,csak amikor tényleg nem szabad vmit,elég sok mindent engedtem neki,de amikor tudta,hogy NEM,akkor tényleg NEEEMMM!
14. Ada12 (válaszként erre: 13. - Falevel)
2008. máj. 26. 14:21
Na igen a receptoraik ezerrel működnek :))
13. falevel (válaszként erre: 10. - Ada12)
2008. máj. 25. 22:20
Valóban nem szabad, hogy megérezzék, pedig sok esetben még a leplezett érzelmeket is képesek megérezni :-)
12. falevel (válaszként erre: 9. - Inci-finci)
2008. máj. 25. 22:18
Abban igazad van, hogy, ha én foglalkozom vele, az felbátorítja őt, de kicsit azért vitatkoznék, mert pl a virágnál maradva, ha ma magtépkedi, én nem figyelek, valamikor nyilván abbahagyja. De másnap, vagy épp amikor eszébe jut vagy épp csak arra jár, kezdi előlről... Tehát megtanulni nem tanulta meg, hogy azt nem szabad...
11. _kleo_
2008. máj. 25. 14:37
Nálunk is az vált be, hogy ha rendetlenkedik, és zsiványkodik, akkor kimegyek a szobából. Mostanában tanult meg felmászni a kanapéra (14 hós), de még elég veszélyes neki, mert nem figyel oda eléggé, könnyen leesik. Hiába magyarázom neki, hogy nem szabad, veszem le, terelem el a figyelmét, nem használ. Ha kimegyek a szobából, rögtön jön utánam, és találunk valami jobb játékot. Persze ha a konyhakéssel hadonászik akkor nem kell hagyni, de ha nem önveszélyes akkor jól jöhet, ha figyelmen kivül hagyod.
10. Ada12
2008. máj. 25. 09:10
ÉRezze rajtad, hogy ezt most nagyon komolyan mondod. A virágnot nem szabad tépkedni. Ne azt érezze, hogy jaj Anya mindjárt elolvad :)) Tudom, h nagyon édik, én is hasonló helyzetben vagyok, de ha most hagyod rá fog nőni a fejedre. Egyre többet fog megengedni magának.
9. inci-finci (válaszként erre: 8. - Falevel)
2008. máj. 24. 23:29
Édes , aranyos, nucut, figyelem felkeltés, vagy unatkozik, fordíts neki hátat, menj el, ne figyelj rá, és ha észreveszi hogy téged nemérdekel, akkor egy idő után abba hagyja, csak a szegény virág bánja.Ha ráfigyelsz ez tetszik neki és annál jobban csinálja, egy próbát megér? De még kicsi, és okos.Nálam bevált.
8. falevel (válaszként erre: 6. - Ada12)
2008. máj. 24. 22:59

Másik eset: tépkedi a gyönyörű hibiszkusz leveleit. Szépen szólok neki, hogy nem szabad: rámnéz és még gyorsabban tépi; megmagyarázom, hogy a virágnak ez nagyon fáj, és beteg és csúnya lesz tőle, mire ő annyira kedvesen és huncutul mosolyog rám és kezdi ismét hevesen tépni a leveleket, hogy én majd elolvadok tőle, de ugyanakkor a virágot nem kéne tönkrevágni ezért megfogom a babát és elviszem onnan. (a hibiszkuszt már átraktam elérhetetlenebb helyre)


A lényeg, hogy szerintem meg kell tanulnia, csak még nem látom pontosan a módszert...

7. falevel (válaszként erre: 2. - Ada12)
2008. máj. 24. 22:52
Átnéztem, és ott azt szűrtem le, h. a figyelemelterelés a megoldás. Annyira nem hisztis, hogy morbid dolgokat kelljen művelni vele, csak nem érti meg pl., hogy a tiszta pelenka jobb a kis testének, mint a teletömött és egy pillanatig nem hajlandó nyugton maradni, állandóan mászik, ergo nem tudom pelenkázni. Ha azt mondom hol a repülő, akkor két másodpercig megáll, ellenőrzi, hogy jön-e vmi, ha igen szerencsém van, mert fel tudom kapkodni rá a pelust; ha nem... hát kinlódunk
2008. máj. 24. 22:32
Mindent el kell Neki magyarázni. Kezeld teljes emberként (remélem nem érted félre). Hidd el meg fogja érteni. Értelmesek nagyon, csak kicsit :)))
2008. máj. 24. 22:31
Ha csinál valamit és tiltom, az csak jobban felbátorítja, vagy kinevet huncutul; sok dolgot megért de ezt soha... A megoldás mindig az, hogy elterelem a figyelmét mással. Ennél kell végleg maradnom, vagy megtanítható neki a "nem szabad!"?
2008. máj. 24. 22:29

háááát, kb. 10.000-szer el kell mondani.

Én úgy, 1000-nél járok.;)))

2008. máj. 24. 22:29
sehogy. erőszakkal semmikép.
2008. máj. 24. 22:28

szerintem ezt nézd meg a keresőben:



Ha az 1 éves fiam hisztis és kezelhetetlen

2008. máj. 24. 22:27
Hogyan lehet megértetni az egyéves kisbabával, hogy nem szabad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook