Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! fórum

Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. Pné Veronika (válaszként erre: 42. - 9cb35398ff)
2009. jún. 8. 16:20

Nem bántjuk... :-)Szerintem a baj az, hogy rosszul tette fel a kérdést. Ezt értettük félre sokan. De félreérthető is, nem?


Mennyivel jobban hangzott volna, ha pl. azt írja:


Mit tanácsoltok fogzás megkönnyítésére? :-)

45. Nkriszti (válaszként erre: 30. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:20
Ha nagyon-nagyon nyűgös, sírós még Viburcol kúpot szoktam neki adni, homeos készítmény, de csak ha fogzik, akkor.
44. barkrisz (válaszként erre: 33. - Be52089f0e)
2009. jún. 8. 16:20
Nem-nem!!Gyógyszert nem szeretnék, csak ha már nagyon-nagyon ott van!!A fiamnál sem használtam még homeopátias szereket sem!!!!A kanál nem is olyan rossz ötlet........köszi szépen!!!!:)
43. becseiagi (válaszként erre: 42. - 9cb35398ff)
2009. jún. 8. 16:19
Igen, nálunk a szomszéd kisfiú hordott olyat. És állítólag bevált nekik!
2009. jún. 8. 16:19
A borostyán láncot is látom sok kisbaba nyakán.
2009. jún. 8. 16:18
Ne bántsátok barkisz-t, inkább jó tanácsokat adjatok neki. Azért van ez a portál nem?
40. barkrisz (válaszként erre: 31. - C42aaaac41)
2009. jún. 8. 16:17
Köszi, ezt is kipróbálom!!!!Hátha tetszik majd neki!!!!
39. becseiagi (válaszként erre: 31. - C42aaaac41)
2009. jún. 8. 16:16
Mi a sima sörtéset választottuk, aminek a fogókája puha műanyagból volt, és azt nagyon szerették a lányaim. Most majd a fiamnak is veszek. Azt mondják arra is jó, hogy szokja a gyerek a szájában a fogkefét, meg amíg rágja, addig is tisztítja valamilyen szinten az ínyét, és a fogait.
38. barkrisz (válaszként erre: 23. - Nettka03)
2009. jún. 8. 16:15

Köszi szépen, aranyos vagy!! Nyugtatók a soraid!!!

Mint említettem én sem feltétlenül szeretném, ha rászokna, és valószínű, hogy talál majd magának más mojókázni valót!!!!Erőltetni meg végképp nem akarom, hetente azért 1x oda-oda adom neki, de nyafizik tőle!!!

Marad a rágóka!!!Köszike!!!!

2009. jún. 8. 16:14
Nekem 3 gyerekem van. Mikor megszületett a 3. akkor a másik kettő majdnem 6 és 2,5 évesek voltak. Én sokat fogtam kézben, főleg, hogy a fiamnak szopási sztrájkja is volt. Azt is azzal oldottam meg neki, hogy minnél többször raktam cicire, és sokat volt köztünk testkontaktus.
36. c42aaaac41 (válaszként erre: 34. - Cand Ida)
2009. jún. 8. 16:12
nincs szükség gúnyolódásra!nem ügyes vagyok,csak más a véleményem!
2009. jún. 8. 16:11

Amúgy figyelj a jelzéseire, ha neki nem kell, akkor ne erőltesd, én azt javaslom. Vedd fel, ringasd, énekelj neki.


Nem válaszoltál: Szoptattad vagy szopik még?

34. Cand Ida (válaszként erre: 25. - C42aaaac41)
2009. jún. 8. 16:10

Akkor ügyes vagy, ha az 1-2 hetes gyereket lefoglalod, s közben ott a másik kettő is! :))) Én bizony kényelmesebben oldottam meg, a néhány hetes gyereket nem akartam szórakoztatni soha, úgy éreztem, hogy épp elég szórakoztatás a szopizás, böfiztetés, pelenkázás és fürdetés :) Had aludjon az a gyerek nyugodtan és bizony jól jött mindegyiknek a cumi fogzásnál is!

Sok felnőtt cigarettázik és kávézik én azt mondom a cumi a legkevesebb és nálunk bizony bejött! :)

De kinek a papné, kinek a lánya!

33. be52089f0e (válaszként erre: 30. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:10

Egyébként már vannak kimondottan fogzásra kenőcsök, sőt homeopátis szerek is. Én előbb azzal próbálkoznék.

És a cumi helyett is vannak olyan rágókák, amelyek fogzásra jók. Bár a legjobb az evőkanál nyelét lehűteni.:)

2009. jún. 8. 16:09
ja és van olyan nyálkendő is amihez hozzá van rögzítve műanyag rágóka is, hátha az még érdekesebb is lenne neki mint a sima, próba szerencse és a dentinox ha már tényleg nagyon fájlalja csak vigyázz azt nem szabad sokszor mert lidocain van benne
31. c42aaaac41 (válaszként erre: 28. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 16:09
a fogkefe nagyon jó!mi is vettünk neki és imádta rágcsálni.van egy fajta,aminek a két vége különböző műanyag.van ínymasszírozós,meg puha műanyag tüskés vége.próbáld ki!
2009. jún. 8. 16:07
Látom nagy az egyetértés!!!Tulajdonképpen én is örülnék, ha nem cumizna, viszont nagyon aggódom, hogy, hogyan fogod tudni megnyugtatni, csillapítani a fájdalmát, ha szükség lesz rá!!!Az elsővel egyszerűbb volt!!De azt mondják minden gyerek más és más!!Hát ez igaz!!!
29. be52089f0e (válaszként erre: 24. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:06
Ítélkezek. Nekem is két gyerekem van másfél év korkülönbséggel.:)
2009. jún. 8. 16:06
Mi Dentinoxal kentük neki az ínyét. És ja! A kisebbik lányomnál használtuk ezt: vettem neki egy fogkefét, a legkisebbet, és azt is előszeretettel rágcsálta.
27. barkrisz (válaszként erre: 20. - Nkriszti)
2009. jún. 8. 16:05

Köszi szépen a tippet!Van rágcsakendője is, de csak egy sima!!De megpróbálom a figurásat is!!!

Mi is megvettük az összes létező cumifajtát, de egyik sem jött be neki!!!!

26. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:04

Ne haragudj, de ekkora hülyeséget, el sem tudok képzelni... :-((


"Szóltatok" a gyerek fogainak is, hogy ne romoljanak, meg ne álljanak majd ferdén, mert ő csak este fogja cumival "rontani" őket???!!! Mi a bánatnak egy (egyébként kézzel lábbal tiltakozó) gyereket ráerőszakolni a cumira??? :-(( Ja, igen és ha nem akarnak majd leszokni róla, akkor meg újfent tanácsot kérsz?! Olyan klassz "rágnivaló" rágókák vannak már, hogy a bánatnak sem kellene az a francos cumi... Tudja a te kislányod! Figyelj inkább rá és a fiadat is szoktasd inkább le a cumiról!

25. c42aaaac41 (válaszként erre: 16. - Cand Ida)
2009. jún. 8. 16:04
ez hülyeség!sem a cumit sem az ujját nem szopta a gyerekem.nem volt rá szüksége,mivel volt,van egy anyja aki lefoglalja,ha nyűgös.
24. barkrisz (válaszként erre: 18. - Be52089f0e)
2009. jún. 8. 16:03

Nem mert könnyebb, hanem mert nyugtató!!Nem tudom van-e gyereked, és mik a tapasztalataid!!!

Abban is igazad van, hogy azért vagyok itthon,hogy VELÜK legyek, de tudod két kicsi gyerekkel nem egyszerű!!De ítélkezz felelőtlenül!!!!!

23. Nettka03 (válaszként erre: 11. - 9cb35398ff)
2009. jún. 8. 16:03

igen egyetértek ez nálunk is így van, ill. éjszaka ha felébred sosem adok neki cumit, a rágóka a legjobb amit tehetsz vele, hidd el ha nem tudja mi az a cumival való nyugtatás akkor majd ő talál rá valami más céleszközt és hiába erőltetnéd akkor sem biztos, hogy elfogadja, de természetesen ezt neked kell eldönteni, de a fog miatt én inkább a rágókát javasolnám!

Sok sikert.

2009. jún. 8. 16:03
Nálam az ujjukat sem szopták a gyerekeim, sem a cumit. A kisebbik lányomat 1 éves koráig szoptattam, és úgy bújtak ki a fogai, hogy észre sem vettük. A fiam: ő mikor fájt neki, két óránként szopizott éjszaka, de nappal nem volt semmi. Meg már egy csomó rágókája is van, meg játéka. Azokat veszi a szájába.
2009. jún. 8. 16:02
örülj,hogy nem cumizik!olvastam egy nagyon jó cikket a cumiról.A nyűgös szülőknek találták ki és nem a gyerekeknek.elgondolkodtató,hogy miért is akarunk cumit dugni a szájukba!kinek a megnyugtatására van!nem a gyereknek az biztos!
2009. jún. 8. 16:02
Rá ne szoktasd! Az én lányom se akart cumizni, 4 fajtát vettünk anno neki, egy se kellett, úgyhogy nem is erőltettük! Vegyél a kislányodnak rágókendőt, amelynek van 3 csücske+valamilyen figura a "feje"(pl. micimackós). Az én lányom imádja!Azt aztán lehet rágcsálni, csak gyakran kell mosni, így vettünk egy másikat is, váltásnak. Ja, az én lányomnak még a hűtőrágóka sem kell, úgyhogy marad a maci és az ínyének a kenegetése Dologéllel.
19. barkrisz (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. jún. 8. 16:00
Az van neki, rágcsálja is 1000-rel!!!!Arról viszont nem hallottam,hogy hamarabb jön a fogacska, ha rágcsál!!De köszöi szépen!!!!!
2009. jún. 8. 16:00

Ekkora baromságot én még nem hallottam.

Rászoktatni a cumira? Örülj, hogy nem akar cumizni.

Ja mert könnyebb??? Azért vagy vele otthon, hogy törődj vele.

2009. jún. 8. 16:00
Szopik még? Vagy szopizott?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook