Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! fórum

Hogyan szoktassam rá a cumizásra?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Anyagi
2009. jún. 11. 06:02
sehogy
75. Pné Veronika (válaszként erre: 72. - Barkrisz)
2009. jún. 9. 14:48
Nincs mit, nagyon szívesen... Először próbálkozz a kölesgolyóval, bulátával és gabonatallérral. A sütögetéssel ráérsz később. :-)
2009. jún. 9. 14:44

Hát én is paragép voltam, de általában utólag vagyok mindig "nagyon okos". A viburcolt én nagyon pártolom, nálunk mindkettőnél bevált.

Majd adja magát, hogy mi nyugtatja meg; Hanga például csak fémkanállal eszik és harapdálta az áttörés idején.

73. barkrisz (válaszként erre: 71. - C62e5b7d24)
2009. jún. 9. 14:36
Szia!!!Igen, igazad van!!Tényleg parázok tőle!!Mindig is ilyen voltam...előre gondolkodtam!!Tudom, hogy ez nem mindig jó (pl. most sem), mert mi van, ha észre sem fogjuk venni!!!???A fiammal fogzáskor nem volt gond, még a Viburcol sem kellett, pedig készenlétben volt!!!!Most is beszereztem már, mert nálunk a házban az anyukák nagyon dícsérték, és áldották, hogy létezik!!!!De a fiam cumizott és láttam, hogy megnyugtatja fogzáskor!!Mivel a kisasszony nem hajlandó, tényleg azon nyugtalankodom...vajon mit fogok neki a kezébe adni????!!!Hogyan fogom majd megnyugtatni????!!Ő is szopja az ujját, de csak nagyon ritkán!!Inkább rágcsálja, ha viszont ráharap van ám ordítás!!!!Annyira más a két gyerkőc!!De remélem meg fogok tudni bírkózni ezzel a problémával is!!!Köszi szépen a sorokat!!!
72. barkrisz (válaszként erre: 70. - Pné Veronika)
2009. jún. 9. 14:28
Köszi szépen, drága vagy, hogy ennyit fáradoztál miattam!!!!!Kipróbálom...hátha hatni fog!!!
71. c62e5b7d24 (válaszként erre: 66. - Barkrisz)
2009. jún. 9. 08:50

Szia!

Lehet, hogy nem fogja annyira megviselni a fogzás, csak te parázol előre. Szerintem, ha 5 hónaposan se cumi, se ujjszopás nincs, akkor már nem is lesz. Olyan mint a járókára szoktatás, ha túl későn próbálod, már nem tűri meg:S Nagyobbikom ilyen volt, se cumi, se semmi, 10 hósan jött ki az első foga, megviseli a mai napig is, a viburcolon kívül semmi sem volt jó neki, néha nurofen. Megnyugtatásnak meg már lefoglalta magát. A kicsinek most jön a harmadik foga, ő az ujját szopja már a kezdetek óta, talán 5 hetes lehetett, amikor megtalálta. Ez van.

Szerintem előre ne idegeskedj, majd akkor, ha itt a fogzás.

70. Pné Veronika (válaszként erre: 67. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 22:58

Elkészültem, párat beírtam.

Majd ahogy nő a kicsi, úgy tudod alakítani a recepteket. A nasis naplómban vannak. Jó böngészést...és jó éjt.

69. Pné Veronika (válaszként erre: 67. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 22:00

Eszembe jutott még valami... :-)

Amikor kisebb volt és "rághatnéka volt", akkor először bio kölesgolyóval, bulátával és gabonatallérral próbálkoztunk.

Mit mondjak, még én is "elrágódtam" rajta, némelyik olyan fincsi volt. :-))Amit az én lányom szertett, az a kölesgolyó és az almás gabonatallér volt. Amikor a fiam volt kicsi nem ismertük még ezeket, akkor simán csak a "kuki" -val (puffasztott kukoricapehely)tudtam őt kínálni.


Remélem, ez is valami... :-)


A receptet még nem találtam meg, de nem adtam fel. Már nagyok, de valahol biztos megvan még, őrzöm a sok "kinőtt dolgot". :-))

68. barkrisz (válaszként erre: 56. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 19:46
Próbáltam, de sajna csak akkor kell neki, ha tejcsi is van benne!!Önmagában cumizni nem hajlandó!Egy idő után megunja, hogy üres, elkezd sírni és rángatja!!!!
67. barkrisz (válaszként erre: 59. - Pné Veronika)
2009. jún. 8. 19:42
Nagyon szépen köszönöm!!Tényleg jópofa és kreatív dolog!!!!!Tetszik, ügyes vagy!!!!!!!
66. barkrisz (válaszként erre: 61. - Roni24)
2009. jún. 8. 19:40

Köszi szépen a hozzászólást!!!Nem-nem tényleg nem akarom erőltetni a cumizást, de sajna igencsak sírós baba!Nem lehet mégcsak letenni sem, ha Ő nem úgy gondolja!!!!És még ott van az alig 3 éves fiam is!!!Annyi időmet és energiámat lefoglalja a csajos, hogy rá már alig marad időm!!Nem akarom Őt sem elhanyagolni, sehogy később valami baja legyen!!!Most még nagyjából elvagyunk, de ha jön a fogzási időszak 2x annyi időt fog igényelni, és félek akkor már a nagyra nem marad!!!!Ezt akarom valahogy kiküszöbölni, így jött az ötlet, hogy rá kellene szoktatni a cumira, hogy legalább fél órát ellegyen egyedül, amíg a tesójával foglalkozom!!!


Cicit meg nem fogadja, csak akkor ha kaja is van benne!!!!:)Enni azt imád belőle, de nyugtatónak nem jött be!


A rosszindulatú emberek véleménye nem érdekel, én a normális anyukáktól várok tanácsot, segítséget, mint amilyen Te is vagy, és rajtad kívül is vannak még jó páran!!!!Hála az égnek!!!

65. Roni24 (válaszként erre: 64. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 19:33

Nem is azzal volt a gond, hogy helytelenül volt a szájában a cici, hanem az én száraz bőrömmel! Egy idő után egész egyszerűen szétrepedt a bőröm (sajnos fürdés után is ha nem használok valami krémet, olyan érzés, mintha egy számmal kisebb lenne a bőröm)! Hál' istennek nem sokáig tartott ez a dolog, csak míg találtam más módszert a kicsi megnyugtatására, és ez még nem a cumi volt!


NADE szerintem hagyjuk ezt a "vitát", mert totál elkanyarodtunk a témától!

64. becseiagi (válaszként erre: 63. - Roni24)
2009. jún. 8. 19:14

Először én is hülyeségnek tartottam, de én nem is nevezném szájra ütésnek, mert éppen hogy csak volt valami. De tudatosult benne, hogy ez valami más, ami eddig nem volt. + a hangnemem mikor azt mondtam neki, hogy "Nem-nem!", és már tudta is, hogy nem szabad. 3x csináltuk végig, és aztán soha többet nem csinálta!


Igen, talán szerencsés vagyok! De én úgy tudom, hogy attól lehet sebes normál szoptatástól valakinek a cicije, hogy nem megfelelően van a cici a baba szájában. (Én is olvastam valahol!)

63. Roni24 (válaszként erre: 62. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 19:08

Akkor te szerencsés vagy, hogy nem sebesedtél ki! Én nem a harapástól sebesedtem ki, hanem a sima szoptatástól, és hogy nyugtatónak használta a baba a cicimet!

---

Hát, ez is egy módszer (szájra"ütés" ciciharapásért) bár én nemigazán tartom normális dolognak, bármilyen kicsi is, de mint mondtam mindenki másképp nevel! ':\

2009. jún. 8. 17:30
Én a második lányomat és a fiamat is minnél többször tettem cicire, és egyáltalán nem sebesedett ki egyik sem. Egy párszor persze előfordult, hogy belém harapott, de olyankor elvettem tőle a cicit, és nem adtam neki egy kis ideig oda. Vagy drasztikusnak tűnhet, de Anyósom tanácsára a második lányomnál mikor belém harapott, akkor egy kicsit a szájár aütöttem. no nem nagyot, hanem egy kicsit, amit érzett, hogy most van valami. És olyankor más volt a hangnemem is!
61. Roni24
2009. jún. 8. 17:18

Szia Barkrisz!


Nekem is hasonló volt a "gondom" a kislányomnál! :) Ő sem akart cumizni! Csak a cici nyugtatta meg, viszont egy idő után emiatt úgy kisebesedett a mellbimbóm, hogy a szoptatás is borzalmasan fájdalmassá vált! Én ezért szerettem volna, hogy cumizzon, viszont nem fogadta el! :S

Aztán egyszer csak rákapott valahogyan (kb. 4-5 hónapos lehetett), de csak akkor igényelte mikor már nagyon fáradt volt! Akkor nagyon gyorsan megnyugtatta, és el is aludt tőle! Azóta sem ragaszkodik hozzá, de a fáradtságnál nagyon jó!


Túlságosan azért ne erőltesd, de néha próbálkozhatsz a szájába rakni! Ha nem akarja, semmiképp ne erőszakold, mert annál jobban fogja utálni!


Nemtudom milyen cumitok van, mi nagyon sokfélét kipróbáltunk, mire rátaláltunk egyre, ami megfelelt! Se a cseresznyecumi (kerek), se a lapos fajta, sem a különböző fogszabályzós cumik nem váltak be! Hanem aztán egy egyszerű ovális formájú szilikon cumi végülis benn maradt a szájában, de persze ahhoz is eltelt pár hónap! :))


Fogzásra viszont szerintem nem jó a cumi, legalábbis az én lányom folyamatosan kiköpködte, ha fájt a foga! Lehet, a tied is ezért nem fogadja el a cumit! Olyankor a rágóka a legjobb megoldás, de nálunk az vált be nagyon, ha az ujjammal masszíroztam az ínyét!


Szóval próbálkozz vele, más turpissággal nem hiszem, hogy lehet próbálkozni, csak a próbálkozással! :P Csak ne erőltesd!


Bár ha alapból nem egy sírós baba, csak a foga miatt, akkor kár lenne rászoktatni!


Ítélkezni meg nem kell, különbözőek vagyunk, van aki így nevel gyereket, van aki úgy! Kinek ez, kinek az válik be! Attól, hogy azt nézzük mi a jó a kicsinek, mi az ami megnyugtatja és úgy csináljuk, hogy neki jó legyen, attól még nem lesz elrontva!

60. OlíviaAnna (válaszként erre: 1. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 17:09
Ha majd szüksége lesz valamilyen eszközre vagy technikára stresszhelyzetben vagy fogzáskor a fájdalom enyhítése érdekében, ill. este a nyugalmi állapot megteremtéséhez, nyugodj meg meg fogja találni az ujját vagy egy rágcsálható játékot / kendőt. Ezen ne aggodalmaskodj, megtalálja a babád ami kell neki.
59. Pné Veronika (válaszként erre: 55. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:48
Látom, közben menned kellett... Megkeresem a recepteket és megnézheted majd a naplómban. Remélem, tudok segíteni. Jó babázást... :-)
58. becseiagi (válaszként erre: 57. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:46

Nincs mit, azért vagyunk itt! :D


De nekem ennél több ötletem nincsen, minden amit tudtam ezzel kapcsolatban leírtam neked!


Sok sikert, és türelmet!

2009. jún. 8. 16:44
Bocsi lányok, de most mennem kell, felébredtek a gyerkőcök és így nem tudok gépezni!!!De továbbra is várom az ötleteket, tanácsokat, hozzászólásokat!!!Köszönöm mindenkinek az eddigieket!!Még azoknak is akik rosszindulatúak voltak!!!!!:P
56. becseiagi (válaszként erre: 48. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:42
De nap közben is cicire rakod attól még? Mert én azt tenném! Vagy is teszem! Ugyanis nekem még van tejem, és a 8 hónapos fiam nem hajlandó szopizni. Reggel meg este fogadja el, meg napközben cumizik a cicin. Őt megbnyugtatja ez, és én is örülök neki.
55. barkrisz (válaszként erre: 53. - Pné Veronika)
2009. jún. 8. 16:41
Jópofa ötlet az ehető rágcsi!!!!Miből voltak??????
54. becseiagi (válaszként erre: 52. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:41
Nem fullad meg tőle! Mert nem olyan hosszú vagy rövid! A teszveszen is be lehet szerezni!
53. Pné Veronika (válaszként erre: 51. - Barkrisz)
2009. jún. 8. 16:33
Nekem nem volt sok választásom...A fiam hányt a cumitól...mindegy volt, hogy milyen, a lányom meg cicifüggő volt. Viszont a fogzásokkor sem "engem rágott", hanem a különböző rágcsikat. Ja és készítettem neki ehető rágcsikat is, így még jobban elvolt. (Persze akkor már nagyobb volt,nem 5 hónapos):-)
52. barkrisz (válaszként erre: 42. - 9cb35398ff)
2009. jún. 8. 16:31

Azt hol lehet beszerezni!!!

Bár attól meg azért tartok, nehogy megfulladjon tőle!!!

51. barkrisz (válaszként erre: 46. - Pné Veronika)
2009. jún. 8. 16:29
Igen lehet, hogy igazad van!!Talán félreérthető, mert inkább tényleg a fogzás az amitől tartok!!!Hogy akkor mi lesz?????Az első gyermekemnél annyiban volt könnyebb ez az időszak, hogy ő cumizott és el sem tudom képzelni milyen lehet átvészelni a fogzási időszakot cumi nélkül!!!!!
50. Cand Ida (válaszként erre: 36. - C42aaaac41)
2009. jún. 8. 16:26

Bocsi :) Tényleg nem gúnyolódtam, csak erre a leveledre reagáltam:


"ez hülyeség!sem a cumit sem az ujját nem szopta a gyerekem. nem volt rá szüksége, mivel volt, van egy anyja aki lefoglalja, ha nyűgös."


És tényleg más a véleményünk :)

49. barkrisz (válaszként erre: 41. - 9cb35398ff)
2009. jún. 8. 16:25
Köszi szépen, aranyos vagy, hogy védessz, de a bántásokra nem reagálok!!A tanácsokat és a tisztességes, tapasztalt embereket viszont szívesen meghallgatom és tanulok tőlük!!!
48. barkrisz (válaszként erre: 35. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 16:23

Bocsi, de nem győzök válaszolgatni!!

Már sajna csak reggel és este tudok neki cicit adni!!!Napközben 2x tápit illetve tejpépet kap!!!

47. 9cb35398ff (válaszként erre: 46. - Pné Veronika)
2009. jún. 8. 16:22
Igen...a cumi pedig nem megoldás.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook