Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet visszavenni a 2 éves gyermek alvásából? fórum

Hogyan lehet visszavenni a 2 éves gyermek alvásából? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 29. 22:27
Na,eltelt már sok idő...és sajnos a redőnyös ötlet nem jött be :((((((((((((((((
80. Annie1130 (válaszként erre: 78. - KuntaKinta)
2012. júl. 2. 23:40
Teljesen egyetértek veled, KutaKinta!
79. 31e7524950 (válaszként erre: 78. - KuntaKinta)
2012. júl. 2. 23:24

bakker a redőny,ebben igazad van,tényleg sötétben alszanak...

Hűűű de örülök,hogy írtál ezt kiprobálom,tessék erre vártam .

köszönöm a hozzászólásod.

2012. júl. 2. 23:19
Hát, hmmmm... Ha normális életet élnél, ergo reggel a lakás megfelelő zajait hallanák a gyerekek, akkor felkelnének.Gondolom sötétített szobában, néma csöndben alszanak, úgy persze, hogy átalusszák az életüket. Élj egy kicsit természetesebben, akkor a gyerekeknek is az lesz a megszokott!
77. 31e7524950 (válaszként erre: 76. - Timycat)
2012. júl. 2. 23:18

okés.

Jó éjszakát kívánok nektek!

76. timycat (válaszként erre: 75. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 23:14
Én is azért tettem idézőjelbe
75. 31e7524950 (válaszként erre: 74. - Timycat)
2012. júl. 2. 23:13
Nem azt mondom,hogy nehezebb,csak van neki hátúlütője!
74. timycat (válaszként erre: 72. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 23:11
Persze azt elismerem, hogy kettővel "nehezebb" az élet
73. 31e7524950 (válaszként erre: 71. - Timycat)
2012. júl. 2. 23:10
Az,hogy mi lesz az oviban...hát nem tudom,de bízom abban,hogy a többi manóka is ágyon alszik és így ők is fogják szeretni,mert ugye a másiknak is olyan van.
72. 31e7524950 (válaszként erre: 67. - Timycat)
2012. júl. 2. 23:08

Nem borítottuk fel fenekestől az életünket csak mert gyerekünk van. ------------


Lehet te az 1-et eltudtad vinni bárhová,de én az ikerkocsival nem férek be elég sok helyre,így ilyen helyekre nem mentünk.

Sétálni egyesével vittem le őket a babakocsiba,mivel lift sincs és hiába lenne nem fért be a kocsi.Míg levittem addig ő ott sírt lent.

Ilyen helyekre nem mentünk és ezért van nekik megszokva a kiságyuk,még máshól sem aludtak.

71. timycat (válaszként erre: 69. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 23:05

Nem ítélkeztem, csak arra írtam, hogy túlstresszeled. Mert én semmin sem stresszeltem pl mennyit alszik vagy hangosabban vegyek-e levegőt míg alszik és ettől még lehet nyugodt és kiegyensúlyozott.


Nem baszogatásnak írtam az ágyragaszkodást, de azt tényleg necces megoldani az oviban

2012. júl. 2. 23:02

Feltettem egy kérdést és csak egy személy válaszólt rá!!!!!!!!


teljesen másról van szó,mint amit kérdeztem.


Kiságyas történet!!!


:D

:D

2012. júl. 2. 23:01

Ha minden apró zajra felébrednének akkor nem aludnának 9-ig...csak nem főzök,mert az hagos,koppan az edény a mosogatógép..hűtő csipog ha nyitva van...én meg így főzni sem szeretnék.


Alárenedeljük magunkat ha jól értem.

ismeretlenül ilyet írni nagy felelősség.

Nálunk szigórság van,mert kettő mellé muszály,mert világvége lenne

:)

De sokmminden nincs engedve,egyedűl kell pakólniuk a szobájukat mindennap,ők teszik be a szekrénybe a vasalt rucijukat...és akkor ki vannak szólgálva???????

de nem hiszem el,hogy ekkora ügyet csináltok abból,hogy elvittük a kiságyakat.

Miért olyan nagy dolog ez,hogy ítélkezzetek.

68. youlcsi (válaszként erre: 67. - Timycat)
2012. júl. 2. 22:52
az enyém mellett is lehet bmit csinálni, ha alszik. ha felébred a zajra, akkor már felületesen alszik, úgyis kelne nemsokára.
67. timycat (válaszként erre: 65. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 22:47

De így pont azt éred el vele, hogy minden apró zajra felébrednek, az én gyerekem ha alszik szólhat mellette a házimozi is akkor is alszik, ahogy én is. Egyszerűen így van szoktatva. Újszülöttként sem lábujjhegyeztünk mellette.


Az enyém is kiegyensúlyozott, nyugodt, normális gyerek noha 3 hónapos korától cígeltem magammal dolgozni, földhivatalba, bíróságra akárhova, mindenhol édesdeden tudott aludni. Nem borítottuk fel fenekestől az életünket csak mert gyerekünk van. Ő is rengeteget aludt úgy 1,5 éves koráig, soha egy át nem aludt éjszakánk nem volt. Most is sokat alszik este 9-től reggel fél7ig, 7ig, plusz délután is 2-3 órát, de bárhol bármilyen körülmények között képes aludni. Bár tegnap egy "buliról" napközben haza kellett jönnünk aludni, de délután visszamentünk és este már ott omlott össze.

Nem attól lesz egy gyerek kiegyensúlyozott, hogy a szülők maximálisan alárendelik magukat a gyereknek.

66. 31e7524950 (válaszként erre: 63. - Youlcsi)
2012. júl. 2. 22:41

Alvás idő megint más..mint az,hogy nyugodtan aludjanak

:)

65. 31e7524950 (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. júl. 2. 22:39

érzem,hogy ez már macerákodás valamiért :)

Nem szoktam othagyni sehól őket,a kettő év alatt összesen 1 napot voltak tőlem távól,de csak,mert utaznom kellett.

Soha senkinek nem akarom odaadni őket,még keresztszülőknek sem

Erről ennyit.


Én stresszelem túl???

Mégis a babáim nyugodtak,nem sírosak,nem veszekednek nem úgy,mint általában a másik gyerek viselkedik.

Akkor ezt mivel magyarázod?

Másnak is megkellene tenni az ilyen dolgokat és akkor rájönne,hogy mennyivel nyugodtabb a gyereke és nem azon hiszztizni,hogy egésznap idegel,stresszel...talán olyan,mint a szülő akitől látja ezt a dolgot.

Én őket nyugodtan és szeretetben nevelem őket.

és minden meg teszek értük,hogy jó életet élhessenek és most 2 évesen ez kellett hozzá,hát tessék.

Szó sem volt olyanról,hogy mélyen alszanak vagy sem.

De nálunk ilyen nincs,hogy ha alszik valaki akkor zörgünk.

Kizárt,tekintettel vagyunk egymásra és ennyi.

64. youlcsi (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. júl. 2. 22:34

:)

:)


:DDD

63. youlcsi (válaszként erre: 59. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 22:34

OK, nem tudom 2 gyerekkel... de én az 1et sem cipelem. panelban lakunk, szépen kezemet fogva lemegy a lépcsőn, elslattyog 2 szép földigérő lábán a strandig (szerencsére közel van). majd hazafelé ugyanez, annyi különbséggel, hogy felfelé már egyedül megy, nem kell kezét fogni.


de ha a nyugodt alvás miatt képesek vagytok ágyat is nyaraltatni, akkor tényleg nem értem, minek akarod az alvásukat megbolygatni.

62. youlcsi (válaszként erre: 60. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 22:31
na, pedig lehet felkelnének előbb :D
61. timycat (válaszként erre: 60. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 22:29

Hangosan főzöl? :o

Akkor mégsem alszanak olyan mélyen ha egy főzésre felébrednek.


Túlstresszeled az egészet. Visztek kiságyat hogy aludjanak, de azon kínlódsz hogy mégse aludjanak annyit... rajtad is kiigazodni. Egyébként én az ágyragaszkodáson jobban kiakadnak, ezt azért nehezebb majd oviban megoldani. Meg nem is értem mindenhova -pl nagyikhoz délutáni alvásra- cígelitek az ágyat?

60. 31e7524950 (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2012. júl. 2. 22:25

Én meg nem főzök addig amíg nem ébrednek fel.

nem fogok zajongani

59. 31e7524950 (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2012. júl. 2. 22:24

Nem 2 évesek diktálnak de ők ragaszkodnak a dolgaikhoz,meg ez nem nagy áldozat az érdekében,hogy nyugodtan aludjanak.Nekem ők a legfontosabbak és ezt minimum megtettük értük,nem nagy gond.

jobb lett volna ha stresszesen sír,mert nincs ott az ágyuk?

Én azt vallom a gyermek nyugalmáért mindent és bármit.

Talán ez miatt ilyen szófogadók,így hálálják meg..


Lehet te a strandolást megoldod 1 picivel,de én a kettővel??????????????

Azért ezt is vedd alapúl ,te összekapod és akár kézben viszed.

Én ezt nem tudom,panellben lakunk és hát le kell sétálni és az ilyen picik nem a gyorsaságukról híresek,autóba betenni...bekötni...itt már kb 30 perc el is ment..és még érjünk is oda.

58. youlcsi (válaszként erre: 57. - 31e7524950)
2012. júl. 2. 22:13

hű, ha az enyém 9ig aludna, kész lenne az ebéd, mire felkel :)


fejlesztés? mit kell rajtuk fejleszteni? játszani kell velük...

nekünk is van napirend, amiben 7kor vacsi, 8kor fürdés, alvás... délután ebéd után lefekszik, általában 3-4ig alszik... 4től még 2 órára simán elmegyünk strandolni... vagy játszótérre... de akár 1 órára is.


a kiságyak szétszedését meg butaságnak tartom... na nehogymár a 2évesek diktáljanak, hogy vidd magaddal a berendezést nyaralni! 2 éjszaka, és aludtak volna más ágyban is... vagy pedig megoldódott volna, hogy ne aludjanak annyit ;)

2012. júl. 2. 21:35

Hűű lányok.

A nyaralásról annyit,hogy igen jött a férjem...de nem volt bepakólt autó,mivel ragaszkodnak a kiságyukhoz,tehát vittük azokat is amit ébredés után szedtünk szét és ezután tudtunk rápakólni.nem volt egyszerű.

A kötelező ovit azt hittem jövőre vezetik be,de akkor szerencsére nem.

itt nálunk 8:00-ig lehet vinni oviba őket utána már nem lehet.

" éves miből marad ki?

rengeteg játékból,szórakozásból,feklődésben ez alatt azt értem,hogy most kezdik mondani még,hogy anya,eddig ezt sem tették.....vagy strandra kimenni velük,állatkertbe...meg még rengeteg sok dolog van.

Délelőtt felkelnek nem játszom velük,mert készítem az ebédet,csak délután marad a fejlesztésükre ami 3 óra de ebben legyen egy kis motorozás,foglalkozás,játszótér....mert 19:00-kor vacsi...fürdés.és ennyi.

56. Pan Dóra (válaszként erre: 55. - 91d4989ab9)
2012. júl. 2. 19:04
A férjem nem cserélem el, de szívesen kölcsönadom bárkinek - de nem kell helyette másik, még ideiglenesen sem. Hadd legyen már ennyi örömem nekem is :D
55. 91d4989ab9 (válaszként erre: 53. - Pan Dóra)
2012. júl. 2. 19:01
végülis a hoxa átalakulhatna egy bab és férj cserélő oldallá:D
54. 91d4989ab9 (válaszként erre: 52. - Timycat)
2012. júl. 2. 19:00
rosszul csinálod, rá kell szoktatni őket a tévére, és ha megszokták de felkeltenek kikapcsolod, igy ők nem ébresztenek fel hanem titokban nézik majd amig te fel nem kelsz:D
2012. júl. 2. 18:51

Az is baj, ha sokat alszik, az is baj, ha keveset.

DE ÉN MEGTALÁLTAM A MEGOLDÁST!!! CSERÉLJETEK GYEREKET! :DDD

52. timycat (válaszként erre: 50. - 91d4989ab9)
2012. júl. 2. 18:29
A szülő horkol? De örülnék én ennek :D Az enyém alvópozíciómtól függően vagy a veséimen vagy a gyomromon ugrál, hogy reggel van ébreszető!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook