Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYES alatt vissza szeretnék menni dolgozni, de nem akarnak visszavenni. A cég lehet nemsokára megszűnik. Mit lehet tenni ilyenkor? fórum

GYES alatt vissza szeretnék menni dolgozni, de nem akarnak visszavenni. A cég lehet nemsokára megszűnik. Mit lehet tenni ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 5. 21:27

A Cégközlönyben - többek között - az aktuális felszámolási és végelszámolási eljárások jelennek meg, cégek közvetlen közleményei (pl. nyilvános pályázati eljárások), illetve a cégadatokat (adószám, székhely, vezető tisztségviselő) érintő változásokat teszik közzé....

Nem összetévesztendő a cégnyilvántartással. Ezt a cégbíróság vezeti, az egy-egy cégre vonatkozó adatokat cégkivonatban/cégtörténetben le is lehet kérni.

A felszámolónak NEM ÉRDEKE, hogy egy-egy munkavállaló el legyen felejtve! Egy felszámolónak sem hiányzik, a hónapok-évek után felbukkanó, kifizetetlen, kilépőpapírok nélküli munkavállaló... vagy éppen a gyerekszülésből visszatérő kismama, aki az utolsó pillanatban veszi észre, hogy hoppá, nincs hová visszajönni...

Aki olyat ír, hogy egy felszámoló megvesztegethető, pláne munkavállaló ügyeivel kapcsolatosan, annak vsz. fogalma sincs az egészről. TÖRVÉNYEK szabályozzák ugyanis az egész eljárást, melyek betartása a felszámolóra nézve is KÖTELEZŐ!

Akinek a munkahelye a fizetésképtelenség határán lebeg, vagy már át is lépte azt, a WWW.cegkozlony.hu oldalon cégnév/cégjegyzékszám megadásával tájékozódhat az aktuális helyzetről, és minél előbb vegye fel a kapcsolatot a végelszámolóval/felszámolóval. (Neve-címe a cégközlönyben közzétételre kerül, honlapján pedig minden elérhetőség megtalálható.)

+ ami nagyon fontos, hogy mindenki őrizze meg visszakereshetően a munkaügyes iratait (munkaszerződés, ha volt akkor annak módosítása, stb.)mert baromira jól jön, olyankor például, ha a tisztelt ügyvezető nem hajlandó együttműködni és a felszámolónak/végelszámolónak nem adja át a könyvelési iratanyagot, ekkor ugyanis kizárólag a munkavállaló által bizonyított tényeken indulhat el a felszámoló. Aki nem maga az ördög.... Hanem munkaügyben a munkavállaló legjobb barátja és kifiezetetlen bér esetén az egyetlen esélye. Szóval első a bizalom!

24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2009. szept. 17. 15:07

Sziasztok!



Nekem is érdekesen alakult, de végül megoldódott és még ki is fizették a ki nem vett szabimat.



Állítólag változott valami jogszabály, ami miatt a ki nem vett szabadságot úgy kell kifizetni, hogy a szülés évére járót fizetik, azt azt követőt nem, aztán a következőt megint igen. Nem sikerült utánanéznem, engem így fizettek ki.


Csak saját kútfő: lehet, hogy a GYED alatt nem jár szabi és ezért?

23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Szedit80)
2009. aug. 14. 15:01

Remélem, tényleg meg is kapod, nem csak mondták.


Én csk akkor leszek biztos a dolgomban, ha már a kezemben (számlámon) lesz a szabadságra járó bérem.

2009. jún. 10. 15:32

Sziasztok,

Voltam bent a cégnél. Nagyon korrektek. Kifizetnek mindent ami jár, vagy most vagy ha lejár a GYES, de munka jelenleg nincs, most nem tudnak visszavenni.

21. holdi (válaszként erre: 20. - Szedit80)
2009. jún. 6. 12:38

Én is éppen ebben a cipőben járok, úgyhogy próbáltam utánajárni a dolognak...

A jogifórumon azt a választ kaptam, hogy elvileg végelszámolással vagy felszámolással szűnhet meg a cég (kft-ben dolgoztam, a többivel nem tudom mi a helyzet). Végelszámolás akkor lehetséges, ha a cégnek van annyi pénze, hogy mindent ki tudjon fizetni.

Ha viszont nincs, akkor kerül sor a felszámolásra. Ebben az esetben kineveznek egy felszámolóbiztost, akinek a dolga összeirni a tartozásokat (beleértve a gyed-en, gyes-en lévők végkielégitését is). Ő a "bérgarancia alapból" megigényli a munkavállalók végkielégitését (idén fejenként max. 4*185000 forintot), és ezt majd utólag talán az Apeh hajtja be a cégen.

Elvileg igy működik, de nekem azt mondták, hogy a felszámoló biztosokat simán le lehet fizetni (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!), hogy egy-két emberről megfeledkezzenek. Ebben az esetben a cég bűntetése fejenként 100000 forint. Azt is érdemes nézni, hogy a cég benne van-e még a cégközlönyben, mert ha nincs akkor bonyolultabb a dolog.

Egy másik ügyvéd meg azt válaszolta, hogy simán előfordulhat, hogy hiába járna, soha nem kapom meg a végkielégitésemet... itt légy okos!

Remélem segitettem! Sok sikert!

2009. jún. 5. 15:57
Mi van akkor ha csődöt jelent a cég? Akkor nincs se szabi se végkielégítés? Azt hiszem meg kell egy ügyvédet kérdeznem :(
2009. jún. 5. 15:07
oh, akkor nekem is észnél kell lennem.Valószínű kiadják a szabimat,júl.11-től gyerek meg csak szept. 1-től mehet óviba(éljen a rugalmasság!)De nem hiszem addig kitart a szabim,kíváncsi leszek mit mondanak.
2009. jún. 5. 15:00
most nézem, mivel gyes alatt nincs rendes felmondás, így végkielégítés sem, csak ha megszűnik a cég...
17. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Szedit80)
2009. jún. 5. 14:59

Kit érdekel, hogy nekik mi a legjobb?! A Te bőrödről van szó, neked kéne megélned 25 ezerből, nem nekik..


Ott vállalhatsz munkát, ahol csak akarsz.


Amire Te utalsz, erről én is csak nemrég hallottam, hogy gyes alatt lehet munkát vállalni máshol is (a gyes végéig, vagy addig míg fel nem mondasz) úgy, hogy közben az a mh-ed megvan, ahonnét a gyes-re mentél.

16. 064abada22 (válaszként erre: 13. - Szedit80)
2009. jún. 5. 14:59
na persze nekik így jó? de az téged hol érdekel? lejár a gyesed, rendkívülivel felmondanak, nem kapsz végkielégítést, stb.
2009. jún. 5. 14:56

Ha találsz valami munkát miért ne helyezkedhetnél?

A közös megegyezéssel sincs gond, csak figyelni kel, hogy a szerződésben minden benne legyen.

14. ében11 (válaszként erre: 11. - 064abada22)
2009. jún. 5. 14:56
köszi!Ezért megyek be, de reménykedem mert visszavettek volna tavasszal csak a bölcsőde nem megoldott 2 éve várunk a listájukon-most meg óviba megy!
2009. jún. 5. 14:53

Egy ügyvéd azt tanácsolta, hogy közös megegyezéssel mondjuk fel a szerződést és fizessék ki ami a törvényben jár, szabi és a végkielégítés.

A másik kérdésem, hogy lehet-e más munkáltatónál munkát vállalni? Mert ahogy én láttam lehet. Persze a cég azt mondta ilyen nincs és maradjak otthon a GYES alatt, nekik így a legjobb.

2009. jún. 5. 14:52
A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg. tehát ha megszűnik a cég jár végkielégítés.
2009. jún. 5. 14:51
Ében ha lejár a gyes már nem vagy védett, kirughatnak, kérdezz rá, kell .e más munkát keresned.
2009. jún. 5. 14:51

Na hát erre kíváncsi lennék.

Azt nem hiszem, hogy egy kismama miatt nem lenne megszüntethető a cég. A Gyest az állam adja nem a munkáltató. Tehát nem a vállalatnál vagy gyesen, így mi köze lenne hozzá.

Szabadság végkielégítés és még gondolom valami kártalanítás, mivel 3 hónapra kötelező visszavenni a gyesről visszajövőket.

2009. jún. 5. 14:50
és ha arra kerülne a sor ők mondjanak fel, ne te és azt hiszem a kölcsönös megegyezés sem jó(végkielégítés miatt).De bonyolult.
2009. jún. 5. 14:50
a munkaviszony megszűnik a munkáltató jogutód nélküli megszűnésével. rendes felmondással a gyes alatt nem küldhetnek el, ha megszűnik a cég végkielégítésre leszel jogosult.
2009. jún. 5. 14:49

Sziasztok, ha tudtok segítsetek!

Jelenleg GYES-en vagyok, októbertől vissza szeretnék menni dolgozni, de nem akar visszavenni a cég.Sajnos nem tudok megélni a 25.000 Ft-ból.A cég egyre rosszabbul megy. Attól tartok becsődöl és nem kapom meg a szabimat és a végkielégítést. Elvileg vissza kéne hogy vegyenek dolgozni, nem?Mi tegyek hogy megkapjam azt ami a törvényben jár?Ha valakinek van tapasztalat írjon! Nagyon köszönöm!

2009. jún. 5. 14:47

Olyan nincs, hogy nem akarnak visszavenni.


Úgy tudom, hogy ha be vagy jelentve, akkor muszáj visszavenniük, akkor is, ha megszűnik.

Attók függetlenül, hogy dolgozol-e vagy sem, a gyes-t ugyanúgy kapod a gyerek 3 éves koráig.


Nem létező céghez tényleg nem lehet visszamenni, viszont addig nem tudják megszüntetni, amíg "vannak benne" munkavállalók, vagyis addig, amíg kapod a gyes-t Te és esetleg más anyuka, addig a cég nem megszüntethető, legfeljeb üresen -úgy értem tevékenység nélkül- marad.


Ez a tulajdonosnak szívás, de neked csak abból a szempontból, hogy új munkát kell majd keresned.

2009. jún. 5. 14:47
szabadságot ki kell hogy fizessék és a végkielégítést is ha jár.De kíváncsi vagyok, mert nekem egy hónap múlva lejár a gyes és még nem szóltak semmit...jövő héten megyek be rákérdezni, áprilisban még azt beszéltük várnak vissza!
2009. jún. 5. 14:46
Én úgy tudom, hogy a GYES alatt nem kötelező visszavenniük, de ki sem rughatnak!
2009. jún. 5. 14:44

Velem 17 éve történt meg ugyan ez.

Visszavettek, aztán közölték velem, hogy menjek vissza gyesre, mert megszűnik a cég.

Gondolom kapsz végkielégítést és ennyi. Nem létező céghez nem lehet visszamenni.

2009. jún. 5. 14:44
Szia!!! Na, erre én is kíváncsi vagyok!
2009. jún. 5. 14:42
GYES alatt vissza szeretnék menni dolgozni, de nem akarnak visszavenni. A cég lehet nemsokára megszűnik. Mit lehet tenni ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook