Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet valakit kijelenteni kényszerkijelentéssel? fórum

Hogyan lehet valakit kijelenteni kényszerkijelentéssel? (tudásbázis kérdés)


17. kleeri
2016. szept. 12. 08:24

igen, a lakhatási jog megilleti, mindegy hogy nem az övé a lakás,

ha egyszer már bejelentettem állandóra, nem köteles elhagyni,

szerencsém volt hogy így önként távozott, mert örök életre itt maradhatott volna,

egy esetben kellett volna neki jog szerint kiköltözni, ha eladom a lakást, de azt meg nem akartam,

tényleg nagyon vigyázni kell,nem a tulajdonost védi a törvény!!!

2016. szept. 11. 15:53

Én azt hallottam, hogy nagyon óvatosan a bejelentésekkel. Egy ismerősöm csak úgy tudta kijelenteni a volt párját, hogy ő is vele ment és muszáj volt neki is aláírnia a kijelentkezőt.

Azzal indokolták a hivatalban, hogy "mindenkinek laknia kell valahol". Tehát nem a tulajdonost védi a törvény?!

Számomra is hihetetlen, de megtörtént.

15. gizus58 (válaszként erre: 14. - Kleeri)
2016. szept. 11. 14:44
:D Akkor megspóroltad az ügyvédet:)
14. kleeri
2016. szept. 11. 14:28

a költözés megoldódott, a menyem hanyatt homlok költözött, mikor megkértem hogy üritsen ki nekem egy szekrényt, mert odaköltözöm


úgy látszik nagyon ijesztő lettem, pedig elfogadható volt a viszonyunk

2016. szept. 8. 17:40

hu, közjegyzőhöz kellett volna anno menni, amikor bejelentetted.

én is most albérlettémában vagyok, és nem ügyvédet, közjegyzőt ajánlottak.

12. kleeri
2016. szept. 8. 06:54
igen, köszönöm
11. gizus58 (válaszként erre: 10. - Kleeri)
2016. szept. 7. 14:51
Ő biztosan tud érdemi tanácsot adni ami jogszerű, mert itt mi csak tippelünk hogy szerintünk mit tegyél, de ez nem mindíg egyezik a joggal,hogy mit lehet!
10. kleeri
2016. szept. 7. 13:56
köszönöm, igen pontosan így van, már bejelentkeztem ügyvédhez,
9. gizus58 (válaszként erre: 8. - Kleeri)
2016. szept. 7. 13:35
Ha jól értem a te lakásodban élnek, ami gondolom a te neveden van,de még nem váltak el a fiatalok. Javaslom kérdezz meg egy jogászt, hogy ez esetben tudsz-e tenni valamit.
2016. szept. 7. 12:38
pont ez a probléma hogy ott él és nem hajlandó elmenni, az egyik szobába bevackolta magát, vagyis már nem házasságszerűen él ott
7. kristo_f (válaszként erre: 5. - Kleeri)
2016. szept. 7. 11:39

ne viccként kezelje a kérdésemet"


Bujkál valahol vicc benne?


Szerintem nem tudod kijelenteni, mert férj és feleség. Sok esetben ha elválnak se költözik ki az egyik fél és nem lehet mt tenni, max eladni az ingatlant

De látom tényleg van benne vicc

A fiad dolga lenne megoldani a helyzetet, nem a tied. Válás esetén valószínű más lenne a helyzet

6. gizus58 (válaszként erre: 3. - Akymo)
2016. szept. 7. 11:30
Az okmányirodában vagyis most már a kormányablaknál kell elindítani a kijelentést,ahol a lakcímkártyát is csinálják. Ott kell két tanúval igazolni, hogy életvitel szerűen nem él a lakásban ,semmi ingósága nincs ott, és nem is tudod hol van az illető...
2016. szept. 7. 08:26

sajnos nekem is hasonló problémám van,

menyem és fiam lakik a lakásomban, házasságuk megromlott, de a menyem nem akar elköltözni,

én is arra gondoltam hogy kényszerkijelentem, de ez sajnos úgy látom ebben a helyzetben nem megoldható,

hogyan tudnám elköltöztetni?

van valakinek ötlete? kérek minden hozzászólót, hogy ne viccként kezelje a kérdésemet

4. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 3. - Akymo)
2013. febr. 11. 09:20
Önkormányzatnál ,bemész és elmondod a problémádat,adnak egy csekket,elmész befizeted,majd vissza a csekkel.Nyomtatványt ott töltenek ki.
2013. febr. 11. 07:17
Köszönöm, és hol kell ezt elindítani? Van formanyomtatvány? Mennyi időbe telik a kijelentés?
2013. febr. 11. 07:09

I. A kérelemnek tartalmaznia kell:


· A kijelenteni kívánt személy nem lakja a lakást, azt önszántából hagyta el és minden ingóságát ( akár ruha, vagy televízió.....) magával vitte.


· A kijelenteni kívánt személy ismert tartózkodási helyét, amennyiben ismeretlen helyre távozott akkor azt a tényt.


· A kérelmezõ és két tanú ( szomszéd ) aláírását, amivel igazolják, hogy a kérelemben leírtak a valóságnak megfelelnek.


· Kérelmezõ, tanúk és a kijelenteni kívánt személy (amennyiben ismert ) személyi adatait

( név, lakcím, személyazonosító igazolvány száma ).


II. A kérelem mellé minden esetben csatolni kell a kérelemben szereplõ lakásról szóló adásvételi szerzõdés, vagy 3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap, vagy bérleti szerzõdés fénymásolatát.


III. 2.200 Ft illeték illeték-csekken befizetve

2013. febr. 11. 06:56

Tqanácstalan vagyok, ha vaéali tud segíteni azt nagyon megköszönném.

Hogyan lehet valakit kijelenteni kényszerkijelentéssel?

A ház a kiskorú gyermekeim nevén van, haszonélvező vagyok életem végéig.

Elkövettem egxy hibát, bejelentettem állandóra valakitlassan 3 hónapja.Nem lakik ott, sőt már nem is tudom merre van.

Meg akarok tóle szabadulni hivatalosan is.

Segítsetek, ha tudtok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook