Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet elkerülni, hogy a szomszéd cica átjárjon a kertünkbe? fórum

Hogyan lehet elkerülni, hogy a szomszéd cica átjárjon a kertünkbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 18. 14:04
a macskát bántani a gazda bűne miatt értelmetlen, megbocsáthatatlan kegyetlenség!!!!!!!!
55. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 52. - 00346cf747)
2009. aug. 18. 13:59
Na! Ez jó! el kell ütni a szomszéd macskáját az uttesten! Vagy kell építeni egy macskamedencét, az aljára egy egeret rajzolni, így mindig odamennének, belefulladnának, amíg el nem fogynak, és utána már nem jön át több :)
54. syria (válaszként erre: 48. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 18. 07:45

Ez valami egészen elképesztő! Nem létezik, hogy ne legyen megoldás az ilyen „gazdi” ellen.

Az állatorvost megértem, ez nem az ő területe. Nálunk van szabály az állattartásra, amit az önkormányzat köteles betarttatni. Állatvédők sem tesznek semmit?

53. Bettyg
2009. aug. 17. 22:42
Hogyan tartsam a macskákat a keritésemen kívűl "véglegesen"? - hasonló topik...nem olvastam el, de lehet vannak hasznos tippjeik, amiből tudnál ötletet meríteni...
2009. aug. 17. 20:18
Felénk az úttest kivégzi mindet, előbb vagy később... jó esetben megállnak, és bedobják a kerítésen. De legtöbbször elhúznak, mint a gyorsvonat.
2009. aug. 17. 20:16
Menhely erre mifelénk nincs egyáltalán sőt még a környező városokban sincs.Ugyhogy ilyen a helyzet.Megszoksz vagy megszöksz dolog.
2009. aug. 17. 20:14
Sőt még az állatorvosokkal is beszéltem és ők sem tesznek semmit.Azt mondták a macskát nem köthetik meg,ha kutya járna át az más lenne de a macskával semmit sem tehetnek.Meg tudják ők is hogy milyen ember a szomszéd részeges stb.ugyhogy nem lehet vele normálisan beszélni.
49. Bettyg (válaszként erre: 48. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 17. 20:14
állatvédők? esetleg állatorvos? menhely? valami csak van...
48. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 47. - Bettyg)
2009. aug. 17. 20:07
A szomszéddal már beszéltünk egyedül élő kb.50 éves férfi nem érdekli a dolog.Semmi sem érdekli csak akkor nem tudom minek tart az ilyen állatot.Kutyái is vannak neki de azokat is csak azt hallani hogy szidja őket egyfolytában.A polgár mesteri hivatalt sem érdeklik az ilyen ügyek nekik állitólag fontossabb dolgokkal kell foglakozni ugyhogy nem tudom mit tehetnék még.A többi szomszéd macskáiról én sem vélekedek igy,azokkal semmi bajom de ezekből már elegem van ugy kivannak éheztetve hogy bármire képesek.Mesélhetnék még durvább dolgot is hogy miket csinálnak de az már kész horror.Ne hidd hogy bántom őket nem tudnék ártani egyiknek sem még ezek után sem csak egyszerűen dühit hogy tehetelenek vagyunk.
47. Bettyg (válaszként erre: 39. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 17. 19:59
a macska nem tehet semmiről...állat, nem gondolkodó emberi lény....miért nem beszélsz a szomszéddal? Biztos hogy van valami megoldás, esetleg elmenni a polgármesteri hivatalba...én is kertes házban lakom, 3 macskám van, jobbról is-balról is macskák de így egyikről sem beszélnék....
46. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 45. - Bettyg)
2009. aug. 17. 19:47
Félreértettél valamit ugy látom mert nekem a macsekokkal semmi bajom normális körülmények között.Nekünk is van egy de azt rendezzük nem szomszédol.Ha meg igy menne évről évre nálad is mint nálunk akkor te is besokalnál szerintem.Vagy te ugy gondolod az normális hogy mielőtt kimenne a gyerekem fürödni pl.megkell néznem áll-e még a medence nincs-e kiszúrva vagy nem uszik-e benne egy döglött macska?Multkor is beleengedtük a tiszta vizet és másnapra mire pont fürödt volna nem birt mert akkor volt a macskasztory,cserélhettem ujra a vizet.Szerintem ez kikezdi az ember idegeit ha igy szórakozod végig a nyarat a szomszéd macskái miatt.
45. Bettyg (válaszként erre: 42. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 17. 19:28
mármint az ahogy a macsekokról vélekedsz...
44. mmacus
2009. aug. 17. 19:23

Úgy tűnik, nem egyedi a problémám:(

Én is haragszom a cicára, de inkább a gazdi felelősségét hiányolom. Az rendben, hogy nem figyelheti minden lépését, de ha már odahozta, törődhetne vele többet. Az én "sicc"-emet nem akarja érteni, bántani meg nem szeretném. Csak a türelmem is véges. Na meg attól is félek, hogy a kutyát úgy felhergeli, hogy elkapja, ha éri, akkor aztán tuti mi leszünk a hibásak.

2009. aug. 17. 19:22
ezért is érdekelt a téma hogy hátha van valami megoldás a szomszéd macskák ellen de amint olvasom senki nem tud velük mit kezdeni.Egyedüli megoldás a kutya de az nálunk nem jöhet szóba.Ez a nyári gondunk.Télen annyival jobb a helyzet hogy nincs medence nem kell rettegnem az idetévedt fürdőzőktől,olyankor csak annyi hogy itt vannak az udvaron meg a falon fenn ülnek egész nap és lesik hogy hova tudnak menni néhány falatra mivel a gazdájuk nem eteti őket.
2009. aug. 17. 19:17
Szerintem is elég gáz de nem tehetünk ellene semmit sajnos.Az hogy egyfolytában azt hajtogatom hogy sicc-sicc nem ér nekik semmit.Kutya meg nincs a háznál mert a férjem nem szereti a kutyákat rossz emlékek miatt.
41. Bettyg (válaszként erre: 39. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 17. 15:42
ez gáz....:(
40. 16d1dd6891 (válaszként erre: 39. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 17. 15:31
azért a te helyzeted és hozzáállásod eléggé szélsőséges...
2009. aug. 17. 14:14
Ez a macskaügy nálunk is örök gond.a szomszédnak van egy tucat ő sem tudja mennyi mert nem törődik velük nem eteti őket,a macskák ahol érnek lefialnak mindig aztán évről évre csak szaporodnak.Nálunk az udvarban mindig van 5 macska és nem ér nekik semmi sem.Az volt a hab a tortán mikor idén az egyik kicsi aki átjött belekeveredett valahogy a lányom felfújhatós medencéjébe és mikor mentem ki teregetni a ruhákat láttam hogy valami fehérlik benne,mikor odamegyek a macsek megdögölve belefulladt.Az ideg elkapott.Aznap délután megvolt a programom kiengedni a vizet belőle és domesztosszal sikáltam egész délután a medencét.Nem beszélve róla hogy mindig kilukasztják a karmukkal mert felágaskodnak belenézni.szóval rühellem őket nagyon.Legszivesebben lelövöldözném őket mind.
2009. aug. 17. 11:31

az a baj, h a macsekoknak tényleg nem akadály a kerítés.

a szüleim olyan kerítést csináltattak, aminek a teteje visszafele hajlott, így azon lehetetlen volt átjárni.

viszont a tetőre fel tudnak menni a macsok, és így a szomszédba is...

sajnos nálunk tragédiával végződött az egyik ilyen átmenés. a szomszéd akasztós csapdát tett ki, amiben meghalt az egyik macs. azóta rettegés van.

de megjegyzem, h a szomszédnak nincs kutyája, ami pedig a legjobb megoldás lenne erre a helyzetre

37. syria (válaszként erre: 32. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 17. 11:20

Mondjuk én sem vagyok otthon egész nap, mégis használt a nevelés, mert ha otthon vagyok, törődök vele. mmacus azt írja, alig látja otthon a gazdikat. Akkor meg tényleg minek az állat?


Néha lehetne finoman spiccre venni. Attól nem lesz baja, csak lehet, hogy okul belőle. Nálam bizony alacsonyan szállt a cicus, ha a lakásban oda ment, ahova nem szabad. Na, nem kell megijedni, éppen csak megbillentettem a fenekét egy sicc felkiáltással. Hamar tanult belőle, később már elég volt a sicc is..

36. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2009. aug. 17. 10:48

:DDDDDDDDDDDDDD


Lapulj és álcázd magad!!!!! Biztos kiszúrt és röhögött a markába! Javaslom valamelyik Rambo filmet áttanulmányozni az arcfestési technika miatt! ;)

35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 23. - Gonoszdi)
2009. aug. 17. 10:46
:DDDDD
34. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 19. - Any19)
2009. aug. 17. 10:44

Szia! :))))

Kisblöki? Már nagyblöki?

33. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 18. - Klarika5)
2009. aug. 17. 10:44
:)))Amikor locsolom a füvet nem zavartatják magukat simán mászkálnak. Arra persze vigyáznak, hogy ne kapjanak belőle a nyakukba.
32. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 14. - Syria)
2009. aug. 17. 10:39
Nem rossz, de ehhez egész nap otthon kéne lenni, nehogy a macs átcsábuljon. :)
2009. aug. 17. 02:27
Kerítés??? Ha nem elég : Kínai nagyfal. :-)
30. 16d1dd6891 (válaszként erre: 29. - 7d8516c635)
2009. aug. 17. 01:31

jaj de nagyon vicces valaki....


sztem is a kutya a megoldás hosszú távon.

érdekes, hozzánk egy macska se jön be, mert látják a kutyát.

a spriccelgetés csak ideiglenesen hat...

2009. aug. 16. 21:59
Lőjétek le...:D
28. mmacus (válaszként erre: 27. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 16. 21:19

Ma estefelé cicamentesítő hadműveletet indítottam:))

Vízipisztoly előkészít, kutya elenged, egész család kertben szöszmötöl...várunk...erre nem jött a macs:)

Remélem, megérezte, hogy nem szeretjük.

De úgy gondolom, nincs ez még lejátszva.

27. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - Mmacus)
2009. aug. 16. 19:39
Akkor el kéne engedni a blökit, kicsit megkergeti és egy életre megjegyzi, hogy oda nem szabad menni! :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook