Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet csökkenteni a pcos tüneteket (szőrösödés, hajhullás, hízás...)? fórum

Hogyan lehet csökkenteni a pcos tüneteket (szőrösödés, hajhullás, hízás...)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. m.gery (válaszként erre: 71. - Kdiko)
2009. febr. 18. 14:31
Szia! Melyik megyében laksz?
71. kdiko
2009. febr. 17. 16:15
Sziasztok: nekem is lehet hogy pcos em van. A tüneteim:szörösödés a hason combon és már jelenkezik az arcomon is.Az a baj hogy a nödoki csak a clostit írta fel de még seholsemi. Most a napokban akkarok vérképet kérni erre a pcos re.
70. ILGC
2009. jan. 23. 11:49
Köszi a tanácsot, így egy kicsit megnyugottam.
69. m.gery (válaszként erre: 68. - ILGC)
2009. jan. 23. 07:57
Szia! Szerintem, ha csak ez a tünet stimmel a pcos tünetekkel, szinte biztosan kizárható. Lehet, hogy örökletes, esetleg most hogy 16 évesen zajlik odabent a hormonháború, átmenetileg kiszőrösödsz. Aztán majd megritkul, ha minden "beáll". Ha nagyon aggaszt, bőrgyógyásznak mutasd meg, hátha tud rá valamit.
68. ILGC
2009. jan. 21. 15:42

Szisztok!


Lenne egy kérdésem. 16 éves vagyok, és az az egy tünet érint, hogy igen sok helyen szőrősödöm. Nem igazán erős a szőrzetem, de szinte mindenhol van (has, derék, kar, kézfej...)ilyen kis gyenge barna szőrök. Amúgy tök normálisan megszokott jönni, nem vagyok elhízva és pattanásaim sem igazán vannak. Szerintetek pcos gyanús vagyok vagy valami más baj van? Légyszi ségítsetek!!


Előre is köszi!

67. zsubab
2009. jan. 9. 17:18
Nekem úgy két éve jelentkezett azzal, hogy nem tudtam lefogyni semmivel sem. Aztán jött a többi, szőrösödés, hajhullás, össze-vissza menses, ciszták, hízás, hízás, hízás.
2009. jan. 8. 19:49
Nektek hány éves korotokban jelentkeztek a tünetek? Nekem 11 éves koromban bár akkor még nem tudtam hogy köze van a betegséghez. (szőrösödés és striák a derekamon)
65. m.gery
2009. jan. 7. 18:33

Szia!

Kíváncsi vagyok, milyen vizsgálatok jönnek neked sorra, én is tervezem,hogy január végén elmegyek kivizsgáltatni, nekem is elég erős a gyanúm arra, hogy pcos vagyok. Nekem a 90 napos diétával kezdődött, becsülettel csináltam, a párommal kezdtük, ő simán leadott két hét alatt 5 kilót, nekem szinte meg sem mozdult a mérleg. De azért végigküzdöttem (80 napig kb), és kb 7-8 kiló ment le. Na aztán totál elmaradt a mensim. Aztán magától azóta sem, hormonvizsgálaton voltam, felborult a hormonháztartásom. Közben hetente kell epilálnom, erősödött az arcszőrzetem, és totál tele vagyok mindenütt csúnya patikkal. Közben lett egy petefészek cisztám is. Nekem Kecskeméten ajánlottak egy dokit, barátnőm jár hozzá, azt mondja rendes. Te merre laksz?

64. zsubab
2009. jan. 7. 16:51

Sziasztok!

Én most kezdem a hadak útját! Könyörögtem a körzeti dokinak, hogy küldjön valahová, mert csak hízok és hízok. Hullik a hajam, mint a csuda. Összevissza jön meg a mensesem és szőrösödöm. Nagysokára endokrinológushoz kerültem, de csak január végén tudok biztosat. A nőgyógyász közben mondta, hogy vannak cisztáim, ami a PCO-ra utal. Olvastam pár cikket erről, de nem igazán tudom, mivel állok szemben.

Szerencsére van két egészséges szép gyerkőcöm, úgyhogy ez a probléma már nem érint szerencsére. De viszont a súlyom az én óriási problémám. Végigcsináltam a 90 napos diétát, de egy grammot sem fogytam. Viszont 3 hét alatt felszedtem utána 7 kg-ot, pedig nem zabáltam. El vagyok keseredve, de nagyon. Szerintetek ezen lehet segíteni? Vagy ismertek valami igazán hozzáértő orvost, aki tud gyógyítani, nem csak a zsebét nyitogatja?

Mindenkinek kitartást kívánok, aki ebben a cipőben jár! :)

63. Heni88 (válaszként erre: 62. - Sheila30)
2008. dec. 31. 09:20
szia!remélem nem ez a bajod.és szorítok, hogy jók legyenek az eredményeid!
62. sheila30 (válaszként erre: 56. - C0c88e77c0)
2008. dec. 31. 00:21

Sziasztok.

nekem ugyan ez a problemam,az orvos szerint a ferfi tesztoszteronom ok,es o cisztara gyanakszik.Most varom a hasi ultrahangra a beutalot.ui.bocs a helyesirasert.

61. d9d8721118 (válaszként erre: 59. - C0c88e77c0)
2008. dec. 30. 19:38

Köszönjük :)

Egy próbát megér! Ha a szőrőket nem huzza vissza, legalább ittunk egy jót! A vérképnek lehet jót tesz!

60. d9d8721118 (válaszként erre: 57. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:37

Hidd el, le fogsz fogyni! Én sem hittem! A Mercforminnak az a mellékhatása, csak nem írják rá, mert akkor mindenki azzal akarna fogyni!

Kell pár hónap mire beáll, és elkezdessz menstruálni!

De nődokihoz is el kell menned, mert attól hogy esetleg menstruálni fogsz, nem biztos hogy lesz peteérésed, vagy ovulációd!



Ha csináltatsz labort, feltétlenűl nézesd meg a progeszteron szintet. Az kimutatja ha ovulálsz! Nekem anno volt x, és 3 hónap alatt felment a 10x-esére.

Szóval a Mercformin jót fog tenni!

2008. dec. 30. 19:35
nagyon sajnálom akik ilyen betegséggel néznek szembe,és kitartást nektek! én nem vagyok érintett,csak tegnap teaféléket keresgettem neten,és akkor olvastam a cikket,és ma ahogy láttam a kérdést bevillant,hogy talán jó lehet.... szívből mindenkinek sok sikert,kitartást és igazi megoldást a problémára!
58. d9d8721118 (válaszként erre: 56. - C0c88e77c0)
2008. dec. 30. 19:32

Mondjuk, biztos lehet benne valami.

De az a baj, hogy nekem a szőrősödésem nem változott semmit. Ha gyógyszerre nem változik, akkor szerintem a mentateára sem.


Az a baj, hogy a szőrősödést nem tudja semmi megállítani! Mert, gondolj bele, akkor minden szőrnek ki kéne hullania. Tegyük fel, hogy csökken a szőr. De akkor nemcsak a felesleges szőr fog csökkenni...

57. Heni88 (válaszként erre: 55. - D9d8721118)
2008. dec. 30. 19:29
már szedem a merckformint,de nem fogytam tőle csak 2-3kg-ot.a pajzsmirigyemmel nincs gond,csak a cukrom megy fel néha egy kicsit.a labor megvolt,már nem is egyszer,rosszak az eredmények.
56. c0c88e77c0 (válaszként erre: 52. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:26

ezt találtam,erre gondoltam lentebb,talán van benne hasznos, nem tudom...


A mentatea a nagyfokú szőrösödés természetes ellenszere



Török kutatók szerint a mentatea segíthet azokon a nőkön, akiknek túlzott mértékben növekszik a szőrük (hirsutismusban szenvednek).


A hirsutismus következtében a szőr elkezd növekedni a has tájékán, a melleken és az arcon, ami sok gyötrelemmel és szégyenérzettel jár a hölgyek számára. A rendellenes szőrősséget ritkán okozza komoly betegség, az esetek többségében az ok a tesztoszteront tartalmazó androgén nevű férfi hormon túlzott termelődésében keresendő.


A jelenleg alkalmazott kezelés általában gyógyszerek segítségével történik, melyek csökkentik a szervezet androgénszintjét. A török kutatók szerint viszont a napi két alkalommal elfogyasztott mentatea szintén csökkenti a férfi nemi hormonok szintjét, és így jó természetes alternatív terápiás lehetőséget jelenthet.


A kutatást vezető Mehmet Numan Tamer professzor elmondta, hogy néhány esetben a hirsutismus valamilyen egészségügyi rendellenesség következtében is kialakulhat, mint amilyen a policisztás ovárium szindróma (a nők kb. 5%-át érintő veleszületett rendellenesség, amely a meddőség és vérzéskimaradás eseteinek számottevő hányadáért felelős).


A kutatók kimutatták, hogy a fodormenta kivonatai csökkentették a Törökország dél-nyugati részén fekvő Isparta város férfi lakóinak libidóját, nagy valószínűséggel az androgén hormon szintjének csökkenése következtében.


A nőkre gyakorolt hatást vizsgáló egyik tanulmányban huszonegy önkéntes vett részt, akikkel öt napon keresztül naponta kétszer megitattak egy csésze mentateát a menstruációs ciklus tüszőérési (follikuláris) fázisában. Mindannyian rendellenes szőrösödésben, tizenketten pedig policisztás ovárium szindrómában is szenvedtek


A teát úgy készítették el, hogy egy csésze (250 ml) forrásban lévő vizet öntöttek egy púpozott teáskanálnyi (5 g) szárított mentalevélre, és hagyták állni öt-tíz percig. A kutatók megfigyelték, hogy a tesztoszteron szintje a vérben jelentősen csökkent, míg néhány női hormon szintje, többek között a tüszőérést stimuláló hormoné, megemelkedett.


Ebből arra következtetnek, hogy a menta hatással lehet a különböző hormonok (pl. a tesztoszteron) anyagcseréjére vagy közvetlenül befolyásolhatják az androgén hormonok szintézisét. Tamer professzor szerint további kutatásokra van szükség, hogy alátámasszák, hogy a menta alkalmas az enyhe hirsutismus kezelésére.


A szakértők egyetértenek abban, hogy a természetben fellelhető növényi eredetű termékek hatással lehetnek az emberi hormonokra, ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy azoknak a nőknek, akik fokozott szőrősségben vagy policisztás ovárium szindrómában szenvednek, orvosi kezelésre van szükségük.


A kutatást a török Isparta város Suleyman Demirel Egyetemén végezték, és a Phytotherapy Research brit szaklapban jelent meg.

55. d9d8721118 (válaszként erre: 54. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:25

Nah, ezért kéne elmenned egy jó dokihoz, aki felírja neked a Merckformint ( ha inzulinrezistens is vagy ) és akkor 1-2 hónap alatt ledobod a kg-okat. ÉS NEM JÖNNEK VISSZA!

Ugyanis akinek a pajzsmirigyével is gond van, annak nagyon nehéz lefogynia, általában nem is megy!


Csináltattál labort?

54. Heni88
2008. dec. 30. 19:23
nekem is azt monda hogy fogyjak le.én 69kg vok,és január egytől indul a 90napos fogyi.remélem birom majd.
53. d9d8721118 (válaszként erre: 52. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:22

Tény, hogy sok hülyeség van neten!

De gondolj csak bele, mennyi olyan kisbaba született, akinek az anyukája PCO-s! Nem szabad a legrosszabbra gondolni, mert akkor tuti belebolondulsz!


Tudod: aki PCO-s még nem kell feladni, lesz babája, csak nehezebben megy mint másnak!



Amúgy azt is írják, hogy az első lépés hogy fogyjunk le ( minden endokrinológus ezt mondja első mondatában ). Teljesen mindegy hogy valaki 40 vagy 140 kg. Én 70 kg-ról fogytam le 61 kg-ra. Nem sok, de sokkal jobban érzem magam! Ez jót tesz a vérképnek, testnek, léleknek, mindennek!

52. Heni88 (válaszként erre: 50. - C0c88e77c0)
2008. dec. 30. 19:15
igen a net sok okosságot leír,csak nembiztos hogy mind igaz.én is végigolvastam egy pár ilyen oldalt,és éppen ezért stresszeltem be,hogy rengeteg rosszat írtak,meg meddőséget,meg népbetegség...
51. Heni88 (válaszként erre: 49. - D9d8721118)
2008. dec. 30. 19:13
nagyon aranyos vagy.jó tudni hogy vki tud segíteni,mégha csak lelkileg is.
2008. dec. 30. 19:09
olvastam,hogy a fodormenta tea fogysztása,nagy mértékben csökkenti a tüneteket! google-ban több info-t lehet találni!
49. d9d8721118 (válaszként erre: 48. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:07

Hát igen, tud nagyokat mondani :)


Neked pedig azt tanácsolom, hogy keress fel egy rendesebb fajta endokrinológust és nődokit. Nehéz, mert a mai orvosok nem éppen a gyógyításról és segítőkészségről híresek, de meg lehet találni!!!

Hiába vagy 20 éves, attól még igenis hogy kell hogy foglalkozzanak veled. Másnak ennyi idősen már családja van! Nálam sem derül ki soha hogy PCO-m van, ha nem kezd el hullani a hajam és a nődoki nem gondolja úgy hogy kell UH. Sajnos az orvostudomány nem tart ott, hogy ezt gyógyítsa, de időben el kezdeni a kezelést, nem akkor amikor éppen gyereket szeretnél! Szívesen segítek bármiben, hiszen én már megjártam az utat ... Pont egy éve kezdődött minden.

48. Heni88
2008. dec. 30. 18:47
na látod,én mondtam.bár a párod hasonlata nagyon frappáns volt:)tetszett.
2008. dec. 30. 18:46

Biztosan igazad van!

Ma is beszéltem párommal erről, de nem ért meg! Azt mondja, hogy a cigányok is felnevelik a gyereküket valahogy, pedig ők nem milliomosok.

Végülis igaza van!

46. Heni88
2008. dec. 30. 17:18
........
45. Heni88 (válaszként erre: 44. - D9d8721118)
2008. dec. 30. 10:31
szerintem ha nagyon akarunk valamit,akkor mindent meg lehet oldani.meg ha a gyerek már útba van,mármint a pocakban,akkor felgyorsulnak a dolgok.nővéreméknél volt ez így.addig mindent csak halogattak,de most mindent szinte azonnal képesek megoldani,mert agyerek már ott van.
44. d9d8721118 (válaszként erre: 43. - Heni88)
2008. dec. 30. 10:17
Igen, lehet hogy így van... A párom már ki van tőlem :) mindig nyüstölöm a babatémával, és mindig csak azt mondja hogy ne a szám járjon. Valahogy megoldjuk! Mondjuk az anyagiaktól nem félek, inkább attól hogy 3 embernek a szobás lakás már kicsi lesz.
43. Heni88 (válaszként erre: 42. - D9d8721118)
2008. dec. 30. 08:59
ezt mondjuk megértem,mert én is vágyakozok a gyerek után,valószínű azért mert azt mondták nem lehet,de ha ott tartanék,mármint hogy már útban lenne a gyerek,én is megijednék.de ha van egy szerető párod és elmondod neki a félelmeid,ő megnyugtat.legalábbis az enyém mindig biztat engem,hogy semmit sem szabad feladni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook