Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a kutyákat rávenni a jelzésre? fórum

Hogyan lehet a kutyákat rávenni a jelzésre? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 7. 17:10

Nálunk az a vicces, hogy ha a szomszédnál van valami mozgás, vagy a másik szomszéd kutyái ugatnak valamit, akkor általában a legidősebb boxink ugat. De ha a mi kapunknál van valaki, akkor csak ámulnak és bámulnak, ahogy azt lentebb is írtam. És mikor elmegy az autó, akkor a legfiatalabb elkezdi ugatni a legidősebb boxit.

Volt már olyan, hogy egy ismerőst megkértünk, hogy kicsit izgassa fel a kutyákat, a legidősebb még csak-csak ugatta, de a legfiatalabb ismét csak az idősebb kutyával kötözködött közben. A középső meg hébe-hóba ugatta a "betolakodót". Reménytelen...?! :(

11. Bella2011 (válaszként erre: 9. - Kamillka)
2011. dec. 7. 14:30

Utána néztem kicsit a témának és igazad van:" A terület, ház, udvar őrzésére nem kell tanítani a kutyát, ezek az ösztönök minden kutyában automatikusan felélednek. Néhány kivételes esettől eltekintve az ösztönös viselkedés bőségesen elég a kutya feladatának eredményes végrehajtásához, azaz, hogy távol tartsa az illetékteleneket."

Mindenkitől bocs!

2011. dec. 7. 13:42

Jelez ő neked, csak nem zajosan, feltűnően. A kutyák nagyon érzékeny állatok, apró kis jeleket küldenek a gazdának. Tanuld meg, hogy a tied hogy jelez. Különben addig örülj, míg nem fog minden zajra addig ugatni éjjel (nappal), míg fel nem kelsz és le nem állítod! :(

Apukám kutyusa odamegy, ránéz és a fülét hátra nyomja. Nála ez a jelzés. Apukám "veszi" az adást.

9. Kamillka (válaszként erre: 4. - Bella2011)
2011. dec. 6. 21:51
Akkor ezek szerint egy egyeduli kutya nem is lehet jo hazorzo? :) Szerintem ez vagy ,egvan egy kutyaban vagy nincs. Ha igen a gazdan mulik, h mit tud kihozni belole. A 3 kg-s kis yorkim mar par honaposan tudta magatol, h mikor kell ugatni. Ha feleslegesen tette raszoltunk. Csak akkor ugat vagy morog, ha idegen olalkodik az emeletunkon, vagy otthon kertesben valaki be akar jonni, vagy valami szokatlan neszt hall.
8. Kamillka (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. dec. 6. 21:43
Erre nem a boxer a legmegfelelobb fajta :) Nem valami ugatos kutyak. Nekunk dobermann mellett volt, de azert nem ugatott vagy lett belole hires hazorzo, mert a masik az volt. Pedig kicsi koratol a dobival volt, eltanulhatta volna 1000x is, de ilyen illuzionk nem volt, h a boxer fogja tavol tartani az idegeneket a portarol:D Inkabb orult mindenkinek, pedig a dobitol ilyet soha nem latott:)) Vagy vegyetek egy jelzokutyat mellejuk, vagy megis szereltessetek fel egy csengot:P
2011. dec. 6. 13:48
A legelső boxerünk egy 3 éves rotweiler mellett tanulta meg az alapokat, de sajnos a roti a boxi 9 hónapos korában elhalálozott, ezért nem tudta olyan sokat tanítani :( Azóta lett még két boxink, mivel rotit már nem akartunk pici baba mellé (egyenlőre).
6. Bella2011 (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2011. dec. 6. 13:13
Ahogy mondod! Néha még éjjel is fel kell kelnem, hogy hagyja már abba.
2011. dec. 6. 13:11
Kölcsönadom a tacsim, majd az jól elrontja őket. Ugat akkor is, ha zörren a falevél... :D
2011. dec. 6. 13:05
Nekem az a tapasztalatom, hogy az idősebb kutyáktól tanulják meg a kiskutyik ezeket a dolgokat. Az én 6 hónapos mopszim jobb házőrző már mint a két nagy.Annyira figyeli őket és csinálja utánuk, mintha ez lenne az élete értelme.Az enyémek nagyon jó házőzők. Egy tacsim és egy bernáthegyim van most, de sokáig volt boxerem is.. Ha nincs előtte ilyen példa? Ez egy nagyon jó kérdés erre én is kíváncsi lennék.
3. Dolores007 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. dec. 6. 12:49
De-de, őrző-védő-, munka- és kísérőkutyaként tenyésztették ki.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. dec. 6. 12:47

Remélem tudnak neked tanácsot adni, mert nekünk van 2 csajszi boxerlányunk, akik 1 évesek múltak, és ha véletlenül ugatnak, akkor "megtapsoljuk" őket. :)


A mókusnak látszó keverékünk talpraesettebb. :)

2011. dec. 6. 12:43

Van 3 kan boxerünk. Az egyik a nyáron múlt két éves, a másik év elején lesz kettő, a harmadik pedig most másfél éves. (Egyértelműen kertes házban lakunk) Az a problémánk, hogy ha jön valaki hozzánk, akkor nem ugatják meg, (még akkor sem, ha dudál az autójával) csak bambulnak rá és ennyi. Egyszerűen nem jeleznek, ha valaki megáll a kapunk előtt, pedig fa léces kapunk van (tehát kilátnak rajta egyértelműen). Lehet, hogy furcsán hangzik, de direkt azért nincs csengőnk sem, hogy elvileg a kutyák jeleznek. De NEM!!!

Segítsetek, mit csináljunk velük!!!

Tudom, nem egy őrző-védő fajta kutyák, de egy kis tacsi vagy csivava hevesebben reagál az idegenekre, mint ők.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook