Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet rászoktatni a kutyákat, hogy az udvarnak csak egy bizonyos részén piszkítsanak? fórum

Hogyan lehet rászoktatni a kutyákat, hogy az udvarnak csak egy bizonyos részén piszkítsanak? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 16. 07:22
ez tényleg jó kérdés! Nekünk van egy nagy német juhász, kuvasz keverék. Ő olyan diszkréten csinálja, hogy a kert legtávolabbi pontjába vonul ugyanoda! és senki sem látja. 7 éves, de én még nem láttam nagy dolgát végezni. A másik egy fajta tiszta fehér törpe spicc. Képes a gyermekem homokozója mellé 10 cmre piszkítani. Pedig ő lakásba tartandó jószág lenne. Mi lenne, ha tényleg benti kutya lenne? Mielőtt kimegy a gyerek az udvarra körül kell nézni hova dolgozott a kis piszok.
2011. jún. 16. 07:13

A tv-ben láttam,hogy el kell keríteni nekik egy részt és ugyanúgy,mintha sétáltatnád naponta többször oda kell vinni őket,amíg el nem végzi a dolgát.Kiengedni nem szabad.Több hétbe is telhet,amíg megszokja,de állítólag működik.Utána le lehet bontani az ideiglenes kerítést.

Nem tapasztalat! (Cesar Millan csinálta így.)

10. csigabaga (válaszként erre: 9. - Dorciy)
2011. jún. 15. 22:57
De hamar megtanulja a leckét, utána pedig a szerkezetet el lehet távolítani!
9. dorciy (válaszként erre: 8. - Csigabaga)
2011. máj. 9. 13:18
Evvel csak annyi a baj, hogy közben a szívére rossz hatással van.....Ettől rövidebb élete lesz a kutyának (60%)
2010. júl. 12. 17:56
Szerintem nem humánus megoldás, de lehet kapni olyan kütyüt, amit a kutya nyakába kell akasztani és ha elhagyja az általunk megjelölt területet, akkor az egy kicsit megcsípi, vagy hangjelzést ad, amely a kutya számára kellemetlen. Így egy idő után a kutyus megtanulja, hogy inkább a saját területén marad. A szerkentyű pedig mehet a kukába!! Mégis a kedvencünkről van szó!!
2010. júl. 12. 17:21
A kutya is oda sz@rik ahol nagy a kupac
6. lillenet (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2009. máj. 6. 23:21
Igen, járda sem kivétel:(
2009. máj. 6. 23:16

Erre én is kíváncsi lennék.

Az enyéim is ugyan ezt csinálják,pedig már nem kölyök kutyák.

2009. máj. 6. 23:12
Mindenhová aknásítanak? Legyen az járda, füves rész, stb (nem tudom nálatok milyen elrendezésű az udvar rész)? Az én kutyusom is össze-vissza aknásít, de csak a füves részre és annak is csak az egyik felére... És az enyém sem kölyök már.. Idén 9 éves :( Pedig régen még tudta mi a rend...
2009. máj. 6. 23:10

Lehet hülyén hangzik a kérdés, de nem tudok másképp fogalmazni. Régen a saját kutyáinkkal otthon sosem volt ilyen gondunk, pedig sosem tanítottuk őket rá, de most férjeméknél két kutya az udvar minden pontján "aknázik":S

A kutyusok sajnos nem kölykök már, sőt... Van még esély átszoktatni őket valahogy?

Előre is köszönöm a tippeket!

2009. máj. 6. 23:10
Na ez jó kérdés. A miénket is rá kellene szoktatni, de nem megy.... Kíváncsian várom én is a tippeket, ötleteket!
2009. máj. 6. 23:07
Hogyan lehet rászoktatni a kutyákat, hogy az udvarnak csak egy bizonyos részén piszkítsanak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook