Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezdjek szülés után fogyni? fórum

Hogyan kezdjek szülés után fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. aug. 27. 21:36

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok!

Nekem 14 hónapos a picurkám és 3,5 a nagyobbik. Nekem a szülés után 2-4 kg maradt rajtam, viszont szerencsére nagyon sok tejem ( 2 tejtesó is volt) volt,van. Még most is szopizik a picurka. Nekem a szoptatás alatt nem lement felesleg, hanem még plusszok jötttek fel!!!! Most 25 kg kellene leadnom, de azt olvastam szoptatás alatt nem szabad diétázni drasztikusan, mert a méreganyagok aaz anyatejjel is ürülnek. Arra gondoltam elkezdem a "Norbi-féle" diétát, mert az annyira nem drasztikus. Remélem hamarosan elkezdek fogyni, mert jővőre 15 éves érettségi talákozom lesz!!

Ti hogy kezdtétel el a fogyi?

2008. aug. 26. 16:30
Elkezd járni a gyermek, szaladnak a kilók is lefelé, mint ahogyan te is szaladni és egész nap hajlongani fogsz a gyermekedhez.
2008. ápr. 11. 00:32

Én a terhességem előtt sokat ettem, mégis karcsú voltam. A terhességem alatt visszaesett az étvágyam, mégis 14 kilót szedtem fel, amiből 10 ment le a szüléssel. most 2 hónapja szoptatok, ha keveset eszek, elmegy a tejem, ha annyit eszek, hogy legyen tejem, akkor hízok. Most a +4 kg-ból 2 hét alatt +6 lett. Ne várja tőlem senki, hogy ölbe tett kézzel nézzem, ahogy a szoptatás végére elhízok, így se érzem jól magam a mostani kinézetemmel.

Kovács, most mi volt pontosan, ami neked bejött?

Ha fogyózni nem is, de diétás menüre elő szabad fizetni? És melyik mozgásforma a legjobban bevált?

2007. dec. 25. 17:13
nem tudok lefogyni nics kitartasom,az a baj hogy napkozben nem nagyon van idom es este ha a kicsi elalszik leulok enni .
2007. okt. 13. 21:38
Bocsánat,hogy csak most jelentkezem. Az egyetlen fogyókúra ami bejótt nekem a 90 napos végigcsináltam és lement 9 kg. Nem is volt nehéz amikor már belelendúltem. A kisfiamat most próbálom leszoktatni a didiról, és szeretném ismét elkezdeni a kilencven naposat, szeretném, ha még kb.4-5 kg lemenne. Most 66 kg vagyok. Most azt nem tudom,hogyan szoktassam le mindjárt 3 és fél éves, imádja a didit, jókat kortyol belóle.Koszonom a hozzászólásokat.
2007. szept. 20. 07:10
Nem kell meghízni a terhesség alatt, elég, ha annyi a súlynövekedés, amennyit a baba és tartozékai jelentenek. Semmi ok a zabálásra, nem kell kettő helyett enni. Nem hiszek a kívánósságban sem. Természetesen fogyókúrázni sem szabad terhesség alatt. A terhesség áldott állapot, nem indok az elhízásra. Két gyermekes anya vagyok, nem a levegőbe beszélek.
30. anka2007 (válaszként erre: 29. - 7130b15964)
2007. szept. 4. 09:44
Teljesen igazad van.Nekem is et a próblémám,10 hónapja szoptatom a kisfiam és egy deka sem ment le.Én,pont az ellenkezője vagyok,azt mondta az orvos,ha abba hagyom a szoptatást,majd elindul és addig ne görcsöljek a kilókon.Jó-jó,mondom én is de azért,nagyon zavaró a rajtam ragadt 26 kiló plusz!
2007. júl. 22. 23:01

Annyira jó, hogy el sem olvassátok a bevezetőt (legalábbis erre következtetek).


26 hónapja szoptatott, amikor feltette a kérdést. Szóval, az nem teljesen állja meg nála a helyét, hogy szoptasson, mert attól majd úgyis le fog fogyni...

2007. júl. 22. 22:56

zsülés=szülés

Bocs,de fáradok!

Ráadásul a csecsemőnek is ez a legjobb!

2007. júl. 22. 22:55
Szoptasd a csecsemődet!A legjobb zsírégetés zsülés után!
2007. júl. 22. 21:40
Rengeteg mozgás és a táplálkozási szokásokon kell változtatni. Tudom mindenki ezt mondja de ha keveset eszel és nem csinálsz semmit attól még nem megy le a súly felesleg. De a lényeg addig amíg szoptata az ember egy percet sem kell azzal foglalkozni hogy hogy nézel ki. A kicsi az első!
2007. júl. 21. 18:03

Az egy dolog, ha valaki fogy magától, de a fogyózást nem helyeslik, ugyanis a méraganyagok a zsírsejtekben vannak elraktározva. Olyan, mintha be lennének burkolva, szépen elvannak, nem mozdulnak. Aztán, ha a zsírréteg elkezd lemenni, a sejtek felbomlanak, s ahogy mondjuk úgy kinyílnak, az addig "betokosodott" elraktározódott méreganyag is felszínre jön, s ezáltal belekerül a véráramba, s ezután az anyatejbe.

Talán fél kiló fogyás hetente, ami még esetleg belefér, de nyilván ezt is az anya szervezetének mérgezettsége illetve a pici szervezetének működése válogatja kinél mi az ami még elmegy.

2007. júl. 21. 17:59

olvastam egy cikket, ( nem tudom sajnos hol találtam rá )hogy teljesen egyénfüggő, valaki a szoptatás alatt lefogy-e vagy sem. Azt mondják aszoptatás a legjobb fogyókúra, s van akinek valóban, semmit nem mozog, többet eszik, s mégis beindul a fogyása, míg más épp ellenkezőleg, hízik szoptatás alatt.

Végül arra jutottak, hogy erre egyszerűen nioncs mindenkire érvényes szabály, mert valami miatt az adott illető ugyanazon feltételek mellett épp ellenkezőleg reagál, mint a másik.

Nem tudnak rájönni mi az oka.

23. Krysty
2007. júl. 21. 08:23
Amíg szoptatsz, ne fogyózz. Én a szoptatással pár hónap alatt visszafogytam, igaz hallottam az ellenkezőjét is.
22. LoLiNa
2007. júl. 21. 07:50
Szoptatással. sose hittem, hogy ettől fogyni fogok, mert egyébként piszok nehezen tudok fogyni. de a szoptatás csodát művel velem :-)
21. Éva (válaszként erre: 10. - 5fa002e923)
2007. ápr. 21. 09:50
Bár én szültem de ugy tudom min.6hét.De hidd el ez lesz a legkissebb gondod.Pihenj ameddig tudsz az nagyon fontos.
20. Éva
2007. ápr. 20. 18:46
30kg híztam a 3 babánkkal jelenleg a kicsi 1 éves én pedig 53 kg.Fél évig bármit csinálhattam max 5kg ment le,de utána rohamosan,úgy hogy 16 óra után nem ettem ,nem ittam.Persze ekkor már a kicsi nem szopott.
2007. márc. 18. 13:28
szerintem az a legjobb fogyókúra ha szoptatsz, én 3 hónap alatt 16kg-ot fogytam és szinte reggeltől estig ettem,mindig éhes voltam,nem is figyeltem mit eszem,persze igyekeztem sok gyümit meg zöldséget is enni. Most hogy már ritkábban (napi 2X-3X)szopizik a babám, már hiztam is mert az étvágyam az nem csökkent. ja és napi 3 liter folyadékot ittam és iszok is.
18. toro32
2007. márc. 18. 13:18

sziasztok

szoptatás alatt nem szabad fogyókúrázni,mert a szervezet a felrakódott zsírréteget hasznosítja a tejtermeléshez.Minnél több zsír van,annál tovább tudsz majd szoptatni,persze ha helyesen táplálkozol még pluszban.Enni kell rendesen és minnél több folyadékot inni.

17. margareta51 (válaszként erre: 15. - Rózsaszál1)
2007. márc. 15. 22:34
igazad van.
2007. márc. 15. 13:23
Szülés után 1.5 nem tudtam csak 13kg leadni. Írjatok már pár tippet, hogy mit csináljak!
2007. márc. 11. 19:12
Én annak a híve vagyok, hogy amíg szoptat az ember, ne a súlyfeleslegével legyen elfoglalva, hanem, hogy minden vitamin meglegyen a tejében amire a picikének szüksége van. Én autómatikusan amig szoptattam lefogytam még jobbban, mint amivel terhes lettem, pedig ettem, és alig mozogtam. Most meg, hogy nem szoptatok jönnek fel a kilók és nem tudom leadni őket.
2007. febr. 28. 19:03
Az update bejött már???
13. viki2660 (válaszként erre: 10. - 5fa002e923)
2007. febr. 28. 19:02
Na én is hasonló problémával jöttem ide!Valami jó módszert ismer valaki ami nem káros a babának sem?!
2006. okt. 27. 23:46
Most tartok -5 kg-nál.Sajnos néha becsúszik egy kis búnôzés, de kompenzálom. Az a bajom, hogy minél hamarabb szeretnék lefogyni, és félek a napi 5-szôri étkezéstôl.Nemhogy 5-szôr,de háromszor is félek enni,hogy minden rámtapad.
11. Kovács (válaszként erre: 9. - 737f507a35)
2006. okt. 27. 23:42
Légyszi bôvebben, hogy mi a te módszered, hogyan csinálod!Ezer kôszônet.
2006. okt. 27. 13:56

Hali!

Valaki segítsen! Kb 1 hét vagy 2, és megszületik a kislányom. Nagy valószínűséggel császárral... De akkor mennyi időnek kell eltelnie a császártól mondjuk a felülésekig? Ezt nem tudom sajna, de a plusz 30 kilómat le kéne adnom, mert már nincs emberi formám... :)

2006. okt. 26. 09:30
Én azt tervezem, hogy folytatni fogom az update-tet, mert azzal nem vonok meg magamtól semmit sem, és csak az első hónap az igazán nehéz.
8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Kovács)
2006. okt. 24. 11:31

A gyümölcsöket legjobb külön enni (kb. másfél órával evés után) és gyümölcsevés után is legyen kb. egy óra, amíg nem eszel mást. Ez azért jó, mert így nem erjed össze mással és ki tudja fejteni lúgosító hatását (még a banán is:).


Talán még otthon vagy és így könnyebben osztod be magadnak az időt, a legjobb, ha minél többször étkezel. Persze, nem minél többet! A napi adagodat oszd el legalább 5, de még jobb, 6 részre. Így a szervezeted felgyorsítja az anyagcserét. Ha ezt egyszer megszokod, akkor már könnyebb lesz tartani, akkor is, ha egy picit kötöttebbek lesznek a napjaid.


A sportolásnál arra figyelj, hogy mindig annyit csinálj, ami jól esik, de kihívás. Ne erőltesd túl magad, mert akkor könnyen sérülhetsz. Fokozatosan úgyis egyre többet fogsz bírni. Már egy hét edzés után is érezni fogod a változást. Próbálj ki különböző mozgásformákat, a változatosság gyönyörködtet:), nem fogsz ráunni, könnyebben telik az idő.


Az is jó ötlet lehet, ha egy kismama társadhoz csatlakozol vagy éppen te lelkesítesz be valakit, hogy csatlakozzon hozzád. Edzőtárssal általában jobban kitartanak az emberek, mert ha az egyik elengedné magát, a másik húzza magával és viszont.


Sok sikert!

2006. okt. 24. 11:21
Pl. takarítás közben 1-1,5 kg-os felcsatolható láb-, és kézisúlyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook