Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell töltött káposztát készíteni? fórum

Hogyan kell töltött káposztát készíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
22. B.Mária (válaszként erre: 21. - Bogárka62)
2008. nov. 3. 21:42
Hát én még így nem csináltam, de biztos így is finom. De azért én gyors rizs helyett rendes rizset használnék. Ki kell próbálni
2008. nov. 3. 21:37

Sziasztok! Én így szoktam főzni a töltött káposztát:

Pörkölt alappal kezdem, ha kész ráteszem a feldarabolt oldalast /nem füstölt/ 1 réteg savanyú káposzta utána jönnek a gombócok. Amit úgy csinálok mintha fasírtot készítenék csak gyors rizst teszek hozzá. És igy rétegezem tovább legfelülre káposztát teszek és leöntöm 1 liter dobozos paradicsom lével.

Levélbe nem szoktam tölteni mert nem szeretjük. Lassú tüzön főzőm ha leve egy kicsit elfő öntök egy kevés vizet.

2008. nov. 3. 21:02

No, én kelkáposztába töltöttem.

Jobban ízlik, mint a hagyományos.

Hagyományos töltelékkel készítem, hús, só, bors, paprika, dinsztelt hagyma, rizs keverékével.

kelkáposztát lebontom, pár pillanatra lobogó vízbe dobom, így lehet könnyen csavarni. ha már nem tudom bontani a káposztát, a fejet doboz a forró vízbe.

Paradicsommal, sóskával savanyítom.

tetejére tejföl.

19. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Angelika123)
2008. nov. 3. 20:58
töltelékbe teszek tojást
2008. nov. 3. 20:27
Nálunk itt Nyíregyházán általában sima káposztába töltjük, nem savanyú levelekbe. Én gyakran csinálok, mert a férjem és a gyerek is nagyon szeretik. A káposztát kicsit megfonnyasztom forró vízben, leveleire szedem, és a levelek vastag ereit levágom. Ha nagyok a levelek, ketté is vágom őket. A töltelékhez a rízs összekeverem a hússal, teszek bele megdinsztelt hagymát és fokhagymát, pirospaprikát, borsot és delikátot. Egy darabka füstölt kolbászt, vagy füstölt húst apróra összevágok, és azt is a töltelékbe keverem. Ezzel töltöm meg a káposzta leveleket. A lábos aljára apróra vágott káposztát szórok, erre pakolom a töltelékeket. Ide is jöhet még egy darab kolbász, vagy ha más nincs, egy darab szalonnabőr(ezt mindíg direkt elrakom a hűtőbe ilyen célra)Felöntöm ízesített paradicsomlével, és kislángon készre párolom.
17. edb6c38cef (válaszként erre: 12. - Zöldségevő)
2008. nov. 3. 19:04
Hasonló receptem van egy római tálas receptfüzetben. Soha nem mertem kipróbálni, de most a Tiedet ki fogom:))
2008. nov. 3. 13:09

Szia!

Én a tegnap főztem töltött káposztát és én is leírom, hogyan készítem.

Savanyú káposztából főzöm, úgy az igazi. Óvatosan lefejtem a káposztaleveleket és egy kicsit átmosom. Két fej hagymát kockákra vágok és egy picit megpárolom olajban, a végén fokhagymát is teszek bele és paprikát. Ezt hozzáadom a darálthúshoz, rizst is teszek hozzá és fűszerezem sóval, borssal, majd megtöltöm a káposztaleveleket.

Edénybe rakom körbe, úgy, hogy a közepén lyuk maradjon és oda teszem a vágott káposztát és egy kis füstölthúst, általában oldalast, ettől nagyon fincsi lesz. Felöntöm vízzel és készre főzöm.

15. anbene (válaszként erre: 10. - Angelika123)
2008. nov. 3. 12:38
Hogyne kellene! A töltelékbe! Onnan maradt ki.
2008. nov. 3. 12:27

bocs:


receptek...zöldséges ételek


Igy kell keresni:)

Majd csak összejön:)

13. Bódiné Anikó (válaszként erre: 9. - Zöldségevő)
2008. nov. 3. 12:26
Elolvastam, én is így csinálom,de én még teszekbele pörköltet,ugy mint székelykáposztába. Ezt is érdemes kipróbálni.
2008. nov. 3. 12:20

ui:

:)töltöttkáposzta....sütőben elkészitve


igy van a receptek között!

Aki egyszer igy késziti el, mindig igy csinálja!

Jó étvágyat mindenkinek!

2008. nov. 3. 12:16

Én összekészítem az alapot(a húst,rizst,hagyma 2 fajta,pirospaprika,2 tojás,só,bors,)aztán a káposztaleveleket amennyire tudom lefejtem szépen óvatisan,a közepét kivágom.Leforrázom forró vízzel,Majd ebbe tekerem bele a tölteléket és egy sós vízben megfőzöm.Teföllel tálalom.

jóétvágyat

2008. nov. 3. 12:13
töltött káposztába nem kell tojás....
2008. nov. 3. 12:09

Nemrég irtam 1 régi, bevált receptet!

Olvassátok el:)

:)töltöttkáposzta

8. anbene (válaszként erre: 7. - Anbene)
2008. nov. 3. 11:44
Ja a tojás kötőanyagnak a töltelékbe....
7. anbene (válaszként erre: 2. - Frutty)
2008. nov. 3. 11:44

Szia! Pont a hétvégén készített a férjem, ő is először életében. Anyukám azt mondta, olyan finom lett, hogy legközelebb ő készíti. Nem kell túlbonyolítani:

A savanyú káposztát átmosod, a leveleket szétszeded (savanyú káposzta levelek). Elkészíted a tölteléket: darált hús, átmosott rizs, kockára vágott hagyma, só, bors, kömény, pirospaprika, ízlés szerint. Szépen a levelekbe csomagolod a tölteléket, lehet nagyot, lehet kicsit, ízlés szerint.

Pár szeletelt kolozsvári szalonna darabkát kisütsz, kiveszed, majd a zsírjában kockázott hagymát pirítasz, majd pirospaprikát dobsz bele, pici vizet, majd jöhet a kinyomott savanyú káposzta, néhány megmosott babérlevelet, pár karika füstölt kolbászt, a kisütött szalonnát, majd a töltelékeket. Felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje a gombócokat, ezt is megsózod, borsozod, köménymag. És felteszed főni, forrás utána leveszed takarékra. Kb. 1,5 óra.

Ja, ő kaporlevelet is tett bele, de ez elhagyható, igazán a lucskos káposztába való, de ő meg akarta bolondítani. Nem volt kapros íze...

2008. nov. 3. 11:38
Éppen ezt főzők most!!4
2008. nov. 3. 11:30
Először is a káposztaleveleket meg kell abárolni, ecetes, sós vizben. A rizst több léről átszoktam mosni. Bő olajban üvegesre párolom az apró kockára vágott vöröshagymát, és az összenyomott fokhagymát. / azért kell több olaj, mert a massza felszivja!. ha készen van egy tálban összekeverem a darálthust, rizst, a megpárolt hagymát/ párolásnál mikor puha tüzről levéve porpaprikát teszek bele, mint a pörköltnél/. ezután füszerezem. örölt feketebors, delikát, apróra vágott füstöltszalonnát szoktam beletenni. ha fel van füszerezve a massza, akkor már csak be kell tölteni a káposztalevelekbe. a fazék aljára szoktam tenni apróra vágott káposztát/abárolt káposztát/. rétegesen teszem, majd süritett paradicsomot fel szoktam higitani, és a káposztákra ráönteni. mikor elfogyott az összes káposztalevél, massza, akkor ráöntöm a többi paradicsomot, és felöntöm annyi vizzel, hogy kb. 3/4 részéig ellepje vizzel. Közepes lángon szoktam főzni, vaslapot szoktam alátenni, hogy le ne kapjon. Kavarni nem szabad, csak rázogatni, nehogy kiszakadjanak a levelek. olyan félfőtt állapotban már kisebb lángra szoktam venni, hadd puhuljon szép lassan. / igen én még a nagy fazék belsejébe a káposztákra szoktam tenni belülre egy kisebb fedőt, mert igy hamarabb megfő/.mikor már látod, hogy félfőtt ki veheted a fedőt belőle. kb. 1óra 1 1/2 óra alatt készen van. Jó étvágyat!
2008. nov. 3. 11:13

Én a káposztát megfőzöm előtte való nap!

Darált hús, hozzá rizs (több, vagy kevesebb, attól függ hogyan szeretitek) só, bors, édes paprika, erős paprika ( ez is ízlés szerint) Ezt jól összekeverjük! Én meg szoktam kóstolni, hogy elég sós-e?

Fazék aljába jó sok savanyú káposzta, rá a káposztába tekert hús, ha tele van a fazék alja, én jól megszórom liszttel. Utána jöhet a következő réteg hús, majd megint liszt, és így tovább! Ha kész vagy, megint tegyél rá jó sok savanyúkáposztát!

Addig főzöm, míg puha lesz a rizs benne!

2008. nov. 3. 11:13
Nekem van egy különleges töltött káposzta receptem, cserépedényben kell sütni. Holnapra megkeresem.
2008. nov. 3. 11:09

úgyanis,én még nem csináltam!

de,jönnek az ünnepek és jó volna .

meglepetés,lenne mindenkinek.

2008. nov. 3. 11:06
Hogyan, kell töltöttkáposztát jó, késziteni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook