Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell tárolni a banánt és a répát, hogy 10 napig frissen maradjon? fórum

Hogyan kell tárolni a banánt és a répát, hogy 10 napig frissen maradjon? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 17. 14:49
A banánt ne rakd hűtőbe, nagyon nem szereti, elég ha hűvös helyen /spejz, garázs/ tartod, csomagolás nélkül. A répát én megnedvesítem, papírtörlőbe, utána újságpapírba /az ólom miatt kell a papírtörlő/ tekerem, /nem egyenként, hanem többed magával/ és nylon zacskóba téve a hűtő zöldséges részében 2 hétig is friss marad.
2010. febr. 17. 00:05
Sajna a banánt én sem tudom,de a répát bele kell rakni egy ládába amibe homok van ,vagyis bele kell dugni a homokba, és hűvös helyen kell tárolni
2010. febr. 16. 23:12
Zepter Vaxsyba
2010. febr. 16. 17:46
Vegyél tupper-es frissentartó edényt! akár három hétig is friss maradhat.
2010. febr. 16. 11:27

köszönöm, kipróbálom. Már úgy is 2 kiló banán elment a francba :(

Sírni tudnék

4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - 64fe4d200a)
2010. febr. 16. 11:18
A banán kifejezetten nem szereti, ha hűtik. A répát ha megmosod, meghámozod, szárazra törlöd, berakod egy befőttes üvegbe és úgy rakod a hűtőbe, friss marad. Azt nem tudom, hogy kibírja-e 10 napig, még nem próbáltam. Egy hetet kibír. A banánt vedd meg még szinte zölden, hagyd szobahőmérsékleten, egy hetet kibír.
2010. febr. 16. 09:44
és tuti, hogy így frissen marad? nekem nyersen kell a diétámhoz, reszelve. ennyi idő alatt nem fő meg?
2. lanu (válaszként erre: 1. - 64fe4d200a)
2010. febr. 16. 09:31
a banánt nem tudom lehet-e fagyasztani,de a zöldségeket megmosod,felszeleteled készre,utána forrásban lévő vízbe beledobod úgy 5-6 percre,leszűröd,szétterigeted konyharuhára,ha már nem forro bedobozolod éd irány a mélyhűtő! :)
2010. febr. 16. 09:26

Én lefagyasztottam őket, de kifagyáskor a banán megbarnult, szutykos lett, a répa megfonnyadt és az is szutykos lett.

Valamilyen tipp? Nem tudok minden nap frisset vásárolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook