Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az óraátállításról? A téli vagy a nyári időszámítás maradjon? fórum

Mi a véleményed az óraátállításról? A téli vagy a nyári időszámítás maradjon? (beszélgetés)


1 2 3 4
márc. 27. 22:55
Nem tudom melyik a téli melyik a nyári, de nem is érdekel. Hagynák már abba ezt az óraátállítós hülyeséget! A nap úgyis akkor kel és nyugszik, amikor akar, nem érdekli hány óra van.
márc. 27. 17:52

Én az egész nyári isz. alatt nem térek magamhoz.DE már megszavazták, hogy az marad.

Nekem tökmindegy hogy este van tovább világos vagy reggel, amit az ember egész nap nem tud elvégezni, azt a +1 világos óra alatt úgyse tudja behozni. 1979 előtt is jártunk el vagy dolgoztak a szabadban este, vagy munka után , minden gond vagy nehézség nélkül.


Most majd sok álmos kialvatlan ember támolyog az utcán, elég nagy kunszt megúszni, hogy el ne üssük őket,

103. csemár (válaszként erre: 2. - 606da91bea)
márc. 27. 17:46
Így gondolom én is.
102. globus (válaszként erre: 100. - 55Judit)
márc. 27. 17:39
Mert tudták, hogy pihenniük kell. Még egy állat is eszes, a tyúkok maguktól beülnek, medve téli álmot alszik stb. Csak az ember akar pörögni.
101. I-I-I
márc. 27. 17:30
Az, hogy hagyják végre abba az egészet egyszer és mindenkorra.
100. 55Judit (válaszként erre: 98. - Globus)
márc. 27. 10:50
Igen. Az ember másfél millió éve a télihez akklimizálódott és ezt folytatné természetszerűen, kitalálta egy nagyon okos hogy ennek semmi jelentősége. Pedig de, és nem kicsi.
99. ,zumba (válaszként erre: 98. - Globus)
márc. 27. 10:48
Így van és saját magát is úgy csavarja ki, ahogy akarja.
98. globus (válaszként erre: 94. - ,zumba)
márc. 27. 10:29

Téli az eredeti, természetes.

Az egy dolog, hogy ki mire ér rá és mire nem, mennyit akar kicsavarni egy napból.

97. Érdekes73 (válaszként erre: 88. - Érdekes73)
márc. 27. 10:26
Ja amúgy kapja be a töketlen banda.
96. Érdekes73 (válaszként erre: 95. - Barai)
márc. 27. 10:25
Dettó nem hiányzik
95. barai
márc. 27. 09:33
Elég volt az állítgatásból, idióta ötlet volt!!!
94. ,zumba
2025. ápr. 10. 09:20
Tegnap az eredeti (téli) időszámítás szerint 12 órakor kiálltam a járdára, a Nap ekkor járt a pályája legmagasabb pontján, az árnyékom pont északi irányba mutatott. Úgyhogy tekergettethetik velünk az órát, attól a Nap nem fog előbb delelni. Este pedig -1 óra az alvás rovására, mert sokáig világos van...kinek mi az elsődleges.
93. barai
2025. ápr. 10. 08:39
Nyomdafesték leperegne a véleményemről :)
2025. ápr. 10. 05:29
ez van, megszokom mindkettőt hamar
2025. ápr. 10. 04:32
egyiket sem szeretem,de el kell viselni.
90. barai
2025. ápr. 3. 09:27
:(
89. 03c08b6aeb (válaszként erre: 88. - Érdekes73)
2025. márc. 31. 18:03
Egyet értek veled.
2025. márc. 28. 13:42
Nekem mindegy már csak ne tolják oda-vissza.
2025. márc. 28. 01:05

"Magyarországon például 1958–1979 közt szünetelt a nyári időszámítás használata, de 1980-ban ismét bevezették (ugyancsak energiamegtakarítási céllal) az évente kétszer történő óraátállítást. 1996 óta pedig kormányrendelet is előírja ennek kötelező alkalmazását."


[link]

86. globus (válaszként erre: 84. - Plavalaguna)
2025. márc. 27. 20:20
Ez mindegy, mi a magunkéról beszélünk :)
85. plavalaguna (válaszként erre: 80. - 55Judit)
2025. márc. 27. 19:55
a tehenet felkelted sötétben??? ne már. felénk pirkadat, napnyugta volt a ritmus, nem az óra.
84. plavalaguna (válaszként erre: 81. - Globus)
2025. márc. 27. 19:54

de a télit nem budapesthez igazitották, hanem jóval nyugatabbhoz. az eleve nem a mi időzónánk volt. egyszerűen nem vették magyarországi részt figyelembe.

mi a románokkal kéne egy időzónában legyünk inkább.


És nem nem depisek a reggeli sötéttől , ggondoljatok bele , tűlünk nyugatabbra úgy van. Reggel van inkább sötét, és este világos.

83. 55Judit (válaszként erre: 82. - Globus)
2025. márc. 27. 18:04
Engem nem zavar. Szerintem azokra van rossz hatással, akik időhöz vannak kötve. Nálam ez már nem játszik. :)
82. globus (válaszként erre: 71. - 55Judit)
2025. márc. 27. 17:59
Megszokjuk. Mint mindent, amit lenyomtak a torkunkon.
81. globus (válaszként erre: 76. - Plavalaguna)
2025. márc. 27. 17:58
A hajtogatáshoz képest eredetileg. Téli volt, mielőtt elkezdték egyáltalán.
80. 55Judit (válaszként erre: 77. - Plavalaguna)
2025. márc. 27. 17:51

A tehenet mindenki óra szerint feji. Nagyapámék reggel 6-kor és este 6 kor fejtek. Ha véletlenül csúszott az idő, a tehén érezte és ideges volt.

Azt a kutyát is megviseli az átállás, amelyiket időre szokták levinni. Az állatok pontosan érzik az időt.

Előző lakhelyemen a kakas pontban 2:30-kor kezdte a kukorékolást. Azt hittem megőrülök tőle.

79. 55Judit (válaszként erre: 76. - Plavalaguna)
2025. márc. 27. 17:45
Akkor elnézésedet kérem, valószínűleg tévedek.
78. ,zumba (válaszként erre: 77. - Plavalaguna)
2025. márc. 27. 17:36
Igen, rendszer van az állattartásban is.
77. plavalaguna (válaszként erre: 63. - 17fc9c95a6)
2025. márc. 27. 17:24

a tehenet óra szerint feji valaki? ez nekem új...


a kutyát minek kéne átszoktatni?

76. plavalaguna (válaszként erre: 73. - 55Judit)
2025. márc. 27. 17:23

nincs olyan hogy eredetileg. Bécshez volt igazitva, És a vonatok miatt alkottak idózónákat.


eredetileg mindenhol helyi idő volt.


a szervezetünk meg elég egyéni, nem is mindenkié ugyanarra van beállva, hiszen akkor a csoport nem lett volna biztonságban míg a természetben éltünk.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2026, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Hoxa Facebook