Mi a véleményed az óraátállításról? A téli vagy a nyári időszámítás maradjon? (beszélgetés)
Én az egész nyári isz. alatt nem térek magamhoz.DE már megszavazták, hogy az marad.
Nekem tökmindegy hogy este van tovább világos vagy reggel, amit az ember egész nap nem tud elvégezni, azt a +1 világos óra alatt úgyse tudja behozni. 1979 előtt is jártunk el vagy dolgoztak a szabadban este, vagy munka után , minden gond vagy nehézség nélkül.
Most majd sok álmos kialvatlan ember támolyog az utcán, elég nagy kunszt megúszni, hogy el ne üssük őket,
Téli az eredeti, természetes.
Az egy dolog, hogy ki mire ér rá és mire nem, mennyit akar kicsavarni egy napból.
"Magyarországon például 1958–1979 közt szünetelt a nyári időszámítás használata, de 1980-ban ismét bevezették (ugyancsak energiamegtakarítási céllal) az évente kétszer történő óraátállítást. 1996 óta pedig kormányrendelet is előírja ennek kötelező alkalmazását."
de a télit nem budapesthez igazitották, hanem jóval nyugatabbhoz. az eleve nem a mi időzónánk volt. egyszerűen nem vették magyarországi részt figyelembe.
mi a románokkal kéne egy időzónában legyünk inkább.
És nem nem depisek a reggeli sötéttől , ggondoljatok bele , tűlünk nyugatabbra úgy van. Reggel van inkább sötét, és este világos.
A tehenet mindenki óra szerint feji. Nagyapámék reggel 6-kor és este 6 kor fejtek. Ha véletlenül csúszott az idő, a tehén érezte és ideges volt.
Azt a kutyát is megviseli az átállás, amelyiket időre szokták levinni. Az állatok pontosan érzik az időt.
Előző lakhelyemen a kakas pontban 2:30-kor kezdte a kukorékolást. Azt hittem megőrülök tőle.
a tehenet óra szerint feji valaki? ez nekem új...
a kutyát minek kéne átszoktatni?
nincs olyan hogy eredetileg. Bécshez volt igazitva, És a vonatok miatt alkottak idózónákat.
eredetileg mindenhol helyi idő volt.
a szervezetünk meg elég egyéni, nem is mindenkié ugyanarra van beállva, hiszen akkor a csoport nem lett volna biztonságban míg a természetben éltünk.
További ajánlott fórumok:
- Az óraátállításnak szerinted van értelme?
- Téged megvisel az óraátállítás?
- Melyik időszámítás volt az "igazi", amíg nem kezdték variálni?
- Tudja valaki melyik napra esik az óraátállítás?
- Óraátállítás és csecsemők! Vasárnap hajnalban óraátállítás, Ti "átállítjátok" a babákat is, vagy minden előbb történik egy órával?
- Miért viseli meg a szervezetünket az óraátállítás?