Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet tárolni a tormát, hogy friss maradjon több napig? fórum

Hogyan lehet tárolni a tormát, hogy friss maradjon több napig? (tudásbázis kérdés)


10. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2014. ápr. 24. 11:50
Csináld meg a levet, és csak a tormát tedd be addig, míg nem jön az uborka.
2014. ápr. 24. 11:07

Csavaros tetejű üveg aljába egy kb. ujjnyi vastag sóréteg, majd arra a reszelt torma, és a tetejét ismét légmentesen beborítani sóval.

Az alsó réteg só felszívja a tormából esetleg kiváló nedvességet, a felső réteg megvédi a levegőtől. Tető rá, be a normál hűtőbe! Több napig, akár 1-2 hétig is bírja!

8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2012. júl. 9. 20:03

Azt mondják, együtt könnyebb gondolkodni! ;)

Lehet, hogy egyik ötlet mentén születik a másik, vagy épp a végleges megoldás. :)

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2012. júl. 9. 20:01
Köszi, remélem beválik. És ezért kellett nekem fórumot nyitnom:-DDD
6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. júl. 9. 20:00

Ez egy jó ötletnek tűnik. :)

Utána meg majd használd fel a levet a köv. adag savanyúhoz. :)

2012. júl. 9. 19:58
Most hirtelen az jutott eszembe, hogy savanyúság levet öntök egy kis üvegbe, és abba teszem bele.
2012. júl. 9. 19:55

Bocs, van benne más is...

95% torma, és van még benne növényi olaj, sav. szabályzó anyag: citromsav, étk. só, antioxidáns: Nátriummetabisulfit.

3. bnedora (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2012. júl. 9. 19:54
Szia! Nem reszelve. Felszedtem a kertből, hogy a savanyú uborkába tegyem, de nagyot sikerült kihúznom, így eldobni nem szeretném. Ha simán beteszem a hűtőbe, megfonnyad. Próbáltam már fóliába is tenni, de az sem az igazi.
2012. júl. 9. 19:52

Szia!


Gondolom, reszelve kellene, ugye? :)

Itt Ausztriában lehet kapni úgy tormát, hogy le van reszelve, kis üvegekbe van zárva. Semmi más cucc nincs benne, csak a torma.

Azt nem tudom, hogy a vákumot hogy "varázsolják" bele, de ha hűtőbe tudod tenni arra a pár napra, biztos megőrzi az aromáját. :)

2012. júl. 9. 19:31
Hogyan lehet tárolni a tormát, hogy friss maradjon több napig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook