Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell intézni a temetést? Mik az első lépések? fórum

Hogyan kell intézni a temetést? Mik az első lépések? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. Dudi73 (válaszként erre: 35. - Csakelőre)
2020. febr. 28. 10:57
Köszönöm szépen! Megérdeklődtem,lehet bár azért nem adják a részletet sem könnyen. De megoldjuk! Mégegyszer köszönöm
35. csakelőre (válaszként erre: 34. - Dudi73)
2020. febr. 27. 10:55

Ne érezd magad kellemetlenül.


Nincs ezzel semmi probléma!


Őszinte részvétem.

34. Dudi73 (válaszként erre: 33. - Csakelőre)
2020. febr. 27. 10:52
Annyira kellemetlen,de biztos nem én leszek a történelemben az első és utolsó ember,aki ilyen kérdést tesz fel a temetkezési cégnek. Csak gondoltam tud valaki esetleg ilyenről
2020. febr. 27. 10:15
Értelemszerűen,a temetkezési vállalkozónál kell megkérdezned,és ott is kapsz választ természetesen.
32. Dudi73
2020. febr. 27. 10:10
Sziasztok. Tudja valaki,hogy lehet kérni részletfizetést a temetkezési vállalatoknál?
31. Ardilla (válaszként erre: 26. - D68b49c072)
2014. márc. 11. 11:59
És ahogy valaki alattam leírta, a temetkezési szolgáltató tud majd válaszolni minden kérdésedre és segít, mondja, hogy mikor mit kell csinálni. Nálunk az ügyintézés egy részét is ő csinálta (halotti anyakönyvi kivonat beszerzése és anyám özvegyi nyugdíjkérelmének beadása). Nagyon rendes volt, sokat segített.
30. Ardilla (válaszként erre: 26. - D68b49c072)
2014. márc. 11. 09:58
Nekünk most a télen volt temetés úgy, hogy a hamvakat meglévő úrnába helyeztük el. Ez 200e-be került, de ebben már benne volt minden, tehát a kórházi költség, hamvasztással kapcsolatos költségek, temetési kellékek, gyászmise, kántor, virágkosár. Ez budapesti ár, nem rongyrázós, de azért nem a legolcsóbb, inkább ízléseset szerettünk volna, ami a halottunkhoz méltó volt.
29. globus (válaszként erre: 26. - D68b49c072)
2014. márc. 11. 08:57

A kérdés, bocsi... a temetkezési vállalkozó mindent elintéz. Ha esetleg külön igény lenne a pappal, kántorral kapcsolatban, akkor velük a hozzátartozók veszik fel a kapcsolatot. Ha nincs kifogás az ellen, akit a vállalkozó magával hoz, akkor semmi teendő nincs.

Mi egy családbeli, rokon papot kértünk fel.

28. globus
2014. márc. 11. 08:53
Két éve 300 ezerbe került.
2014. márc. 11. 08:53

:(


Kitartást és erőt kívánok, másban nem tudok segíteni:(

2014. márc. 11. 08:53

Sziasztok!Esetleg valaki megtudja mondani a temetés intézésének sorrendjét?

És hogy kb mennyi pénzre kell számítani ha már a sír megvan?

2013. dec. 19. 14:24
Mindenkinek nagyon hálás vagyok,túl vagyok az intézkedés részén. Hogy érzelmileg mikor leszek túl azt nem tudom, szerintem soha. Szerintem ez így helyes. KÖSZÖNÖM!
24. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Ardilla)
2013. dec. 19. 04:37
Nagyon rendes Tőled , h ilyen részletesen leírtad , bárkinek jól jöhet a segítség !
23. Ardilla (válaszként erre: 22. - 8c40921157)
2013. dec. 18. 22:59
Köszönöm a család nevében is. :-(
22. 8c40921157 (válaszként erre: 20. - Ardilla)
2013. dec. 18. 21:16
Te is fogadd őszinte részvétemet!:(
21. 8c40921157 (válaszként erre: 2. - 26eac75b9d)
2013. dec. 18. 21:16
Őszinte részvétem!:(
2013. dec. 18. 20:23

Mindenhol más a szokás, de tudni fogod, hogy mit kell csinálni, mert megmondják, hogy honnan hova kell menned, mit kell beszerezned.


Nekem most pénteken halt meg az apám.


Először is az osztályra, a nővérekhez kellett menni, ahol átadták a holmiját. Utána ugyanott az osztályirodán papíroztak, kérni kellett, hogy ne legyen boncolás, de ezt az orvosok már előtte szóban jóváhagyták. Aznap viszont már nem volt patológia, így hétfőn vissza kellett menni az ostzályirodára, ahonnan egy irodista lekísért a patológiára. Ott csak annyi történt, hogy nyilatkoznom kellett, hogy én felelek azért, hogy gondoskodom a temetésről.


Még pénteken kértünk infot egy temetkezési vállalkozótól, aki szimpatikus volt, úgyhogy hétfőn hozzá vissza is mentünk, megrendeltük a hamvasztást, urnát, szemfedelet.


Mi nem néztünk jobban szét a piacon, de az biztos, hogy nagyon nem mindegy, kivel intéteted a temetést. Az unokatestvérem felírta, hogy ők mennyit fizettek az apósa temetéséért, 2-3 hete. Cca. másfélszer annyit, mint mi. Ez sírhely megváltás nélkül, de a misével, nyomdai meghívókkal, virágdísszel lesz olyan 150e körül (Budapestről van szó).


A mai napra ígérte a kórház, hogy kiad a tem.vállalkozónak valamilyen papírt, ahol a kórház főigazgatója jóváhagyja, hogy el lehet tekinteni a boncolástól, és így a holttestet ma vihették el hamvasztani.


Én közben beszereztem a templom befogadó nyilatkozatát, mert altemplomban, urnatemetőben lesz elhelyezve.


Hétfőn elhozom a hamvakat, és tekintettel a karácsonyra és újévre csak jan.11-én temetünk.

Még a virágot kell intézni a ravatalra, meg este elküldöm a gyászjelentés szövegét a tem. vállalkozónak, és hétfőn azt is megkapom, meg az urnaterítőt is. Ruhát senki nem kért. És a holttestet sem néztük meg. (Apám arca a halála előtti napokban szép, nyugodt volt. Így akartuk őt megőrizni az emlékeinkben.)


Kell a személyi + lakcímkártya, születési anyakönyvi és házassági anyakönyvi kivonat, vagy válásról szóló papír, a személyije, TAJ kártya jó ha ott van, özvegyi nyugdíjhoz kell a nyugdíjas törzsszám. Az özvegyi nyugdíjhoz ki kell majd tölteni egy nyomtatványt, de hogy abból mikor lesz pénz, mert halotti anyakönyvit csatolni kell hozzá, az viszont majd csak akkor lesz, az önkormi-ban dolgozók kipihenték magukat, és januárban elkezdenek dolgozni.


Nagyon fáj, ai történt, de nagyon beteg volt az apám. Ne tévesszen meg senkit, hogy most igyekeztem tárgyilagos lenni. És részvétem a kérdezőnek.


Most ez jutott eszembe. Ha bármi kérdésed van, írj privit, mert most benne vagyok a kellős közepében.

2013. dec. 18. 20:12
A kórházi osztályon átvenni a leltárba vett holmiját, aláírni egy példányt a leltárból...az nagyon rossz.
2013. dec. 18. 20:04

Előszöris fogadd részvétemet.

Nekem a kórázban annyit kellett megmondanom, hogy melyik temetkezési vállalkozót választom. Később elmentem a temetkezésiekhez saját magam és az Ő papírjaival (az igazolványát vissza sem adták többet), ők az adatok felvétele után mindent intéztek (halotti akv.kivonatot, nyugdíjfolyósítót)

Ha hamvasztás lesz, ne vigyél cipőt, nekem legalábbis ezt mondták.

17. Adlene
2013. dec. 18. 19:33
Őszinte részvétem.
2013. dec. 18. 19:07

Bocsánat, még kiegészítem.


Lepedőt nem kellett vinni, csak a ruhát, amiben hamvasztották.


A férjemmel már évekkel a halála előtt megbeszéltük a teendőket, így nem volt szertartás. A hamvait a megbeszélt helyen szétszórtam.

2013. dec. 18. 19:05

Szívből jövő részvétem!


A férjem is kórházban halt meg. Boncolták.

Telefonon kérdeztem meg előre a kórházi osztályon, hogy mi a teendőm.

Be kellett mennem a holmijáért a sebészti osztályra, majd a proszektúrára, ahol azt mondták, hogy a temetkezési vállalkozó is felöltözteti, de ők is, ha viszek be ruhát.

A temetkezési vállalkozó kérte ez a személyi igazolványt és a zárójelentést, a boncjegyzőkönyvet. Őtőlük kellett elhozni a halotti anyakönyvi kivonatot, amit jó sok példányban le kell másoltatni,mert még az áramszolgáltató is elkér egy másolatot.

2013. dec. 18. 19:02
Fogadd őszinte részvétem, az egyik nagy csapás hogy még karácsony előtt is vagy. Légy erős és vigyázz magadra.
2013. dec. 18. 18:56
Igen úgy gondoltam hogy újat,csak anyukám nem abba a városba halt meg ahol lakunk,és azért írtam így.
2013. dec. 18. 18:50
Szerintem mindenféleképpen újat vegyél.Viszonylag olcsón már lehet kapni fehér lepedőt. / kb 1000 Ft/
11. 26eac75b9d (válaszként erre: 10. - Teletabby)
2013. dec. 18. 18:47
Ha hamvasztatom akkor itthonról kell vinnem lepedőt?
2013. dec. 18. 18:34
Részvétem! :( Először az osztályra kell menni. Vidd magaddal anyud születési anyakönyvi kivonatát, ha apud él a házassági anyakönyvi kivonatot, utolsó nyugdíjszelvényt, vagy olyan iratot ahol a nyugdíjas törzsszám szerepel, valaminrt a személyi iratokat!szig, lakcímkártya, TAJ/ A temettetés módjától függően ruhát /koporsós temetés/ vagy lepedőt /hamvasztás/. A kórbonctanon segítenek temetkezést végzők listájával is.
2013. dec. 18. 18:31

Nagyon köszönöm! Nagyon félek a holnapi naptól.

Igen kórházba halt meg. Még egyszer köszönöm mindenkinek. Sajnos egyedül vagyok, és egyedül kell intézkednem.

8. gyöngyi 49 (válaszként erre: 5. - Szaturnusz74)
2013. dec. 18. 18:27
ez változó van ahol ruhát kérnek van ahol pizsamát sőt van ahol lepedöt
7. ájrin (válaszként erre: 2. - 26eac75b9d)
2013. dec. 18. 18:26

Szia, sajnos friss az élmény nekem is. Menj el a temetkezési vállalkozóhoz először és ők amit csak tudnak mindent intéznek. Ha tapasztaltak és ügyesek, sok fájdalomtól kímélnek meg.

Vígasztalódást kívánok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook